Okul çantaları öğrencilerin eğitimleri sırasında ihtiyaç duydukları her türlü malzemeyi yanlarında taşımalarına imkan veren ürünlerdir. Yaş ve eğitim seviyesine göre okul çantaları farklılık gösterir. Okul çantalarının çeşitleri ve özellikleri hakkında yeterli bilgi sahibi olmanız, doğru çantayı seçmeniz konusunda kolaylık sağlar. Okul çantaları, anaokulu çantaları, ilk ve ortaöğretim çantaları, lise ve üniversite çantaları, beslenme çantaları olarak dört kategoride satışa sunulur.

Anaokulu Çantasının Özellikleri Nelerdir?

Okul hayatına ilk adımını atan minikler için tasarlanmış çantalardır. Hafif ve küçük tasarımları vardır. Basit kullanıma sahip olan anaokulu çantaları tek veya iki bölümden oluşur. Üzerlerinde küçük çocukların ilgisini çeken baskılar bulunur. Daha çok popüler çizgi film kahramanları ile süslenmiş anaokulu çantaları anaokulu öğrencileri arasında yaygındır. Tekerlekli modeller rahat taşıma imkanı sağlarken, iki bölmeliler düzenli kullanıma imkan verir. Tek bölmeliler ise sağladığı kullanım kolaylığından dolayı aileler tarafından daha çok tercih edilmektedir.

İlk ve Ortaöğretim Çantasının Özellikleri Nedir?

İlkokula yeni başlayan veya orta öğrenime devam eden çocuklar için üretilmiş çantalardır. Anaokulu çantalarına göre biraz daha büyük ve daha fazla bölmeye sahiptir. Okul kitaplarının ve gerekçelerinin düzenli bir şekilde taşınmasına ve muhafaza edilmesine imkan verir. İlköğretime yeni başlayan öğrenciler daha çok renkli ve baskılı çantalar tercih ederken, ortaöğretime devam edenler için daha sade ve fonksiyonel çantalar yaygındır.

Lise ve Üniversite Çantasının Özellikleri Nedir?

Lise ve üniversite öğrencilerinin ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmış, öğrencilerin şahsi malzemelerini, kitaplarını, çeşitli türdeki ders araçlarını ve elektronik aletlerini kolaylıkla ve düzenli bir şekilde yanlarında bulundurmalarını sağlayan çantalardır. Şık tasarımları ve sağladıkları fonksiyonel kullanım imkânı ile dikkat çekerler. Giydiğiniz kıyafet ile uyum sağlayan model ve tasarımları günlük hayatınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Beslenme Çantasının Özellikleri Nedir?

Daha çok anaokulu ve ilkokul çağındaki çocuklar tarafından kullanılan çantalardır. Doğru ve yeterli beslenmenin çocuk gelişimindeki yeri çok önemlidir. Beslenme çantaları sayesinde aileler evde hazırladıkları sağlıklı öğünleri çocukları ile birlikte okula gönderebilir ve sağlıklı besinler almalarını sağlayabilir. Farklı boyut ve türde beslenme çantaları vardır. Kumaş, plastik ve polyesterden üretilmiş beslenme çantaları en yaygın olan ürünlerdir. Diğer çantalarda olduğu gibi beslenme çantalarının da sade ve baskılı modelleri bulunur. 

Okul Çantası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Okul çantasının askı kayışlarının sağlam malzemeden yapılmış ve dolgulu olmasına dikkat edilmelidir. Askıların çanta ile birleştiği noktalardaki dikişlerin sağlamlığı mutlaka kontrol edilmelidir. Ayrıca satın alacağınız okul çantasının tasarımı, çantanın ağırlığını sırta eşit şekilde dağıtma özelliğine sahip olmalıdır. Ağırlığı sadece omuz veya bele veren okul çantalarından uzak durulmalıdır. Doğru çanta seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise çantanın boyutunun çocuğunuz sırtına uygun büyüklükte olmasıdır. Çocukların sırtlarına büyük gelen okul çantalarını taşımaları daha zor ve sağlık açısından sakıncalıdır. Bu nedenle çocuğunuzun yaşına ve bedenine uygun çantayı satın almalısınız. Okul çantasının üretildiği malzeme de alırken dikkat edilmesi gereken konulardandır. Sağlam malzemeden üretilmemiş çantaların kullanım ömrü kısa olur ve tekrar çanta satın almak zorunda kalabilirsiniz. Sağlık açısından çantanın yapıldığı malzemenin kanserojen madde içermemesine de özen gösterilmelidir. Bununla birlikte okul çantaların en çabuk bozulan aksamı fermuarlarıdır. Kaliteli ve sağlam bir fermuar sistemine sahip okul çantaları tercih edilmelidir.

Okul Çantası Fiyatları Ne Kadardır?

Okul çantası fiyatları model, marka ve türüne göre farklılık gösterir. Popüler çanta markalarının fiyatları kendi içerisinde geniş bir dağılıma sahiptir. Tekerlekli bavul tipi okul çantaları, askılı çeşitlere göre farklı fiyat aralığında olabilir.

 

Okul Çantası Fiyatları

9.569 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Hakan Çanta
  2. Yaygan
  3. Trendix
  4. Eastpak
  5. U.S. Polo Assn.
  6. Ümit Çanta
  7. Jansport
  8. Winx Club
  9. GOB2C
  10. Kaukko
  11. Pape
  12. Herevin
  13. Kipling
  14. Uzspace
  15. Disney Cars
  16. Cambridge Polo Club
  17. Busquets
  18. Lizer
  19. Faber-Castell
  20. United Colors Of Benetton
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/15344/21005092
BAŞA DÖN