Okul Çantası

Öğrenciliğin başladığı ilk yıldan itibaren çocukların kullandığı pek çok okul eşyası olur. Bunlar dönem dönem değişir, bazılarının yerine başka eşyalar gelir. Ancak bazı araç gereçler okul hayatı bitene kadar öğrencilerin olmazsa olmaz eşyalarıdır. Bu araç gereçlerden biri okul çantası çeşitleridir. Okula ilk başlandığı dönemden itibaren derslerde kullanılmak üzere satın alınan araç gereçler çantalar yardımıyla kolaylıkla taşınabilir. Kitap, defter ve kalem başta olmak üzere pek çok eşyanın basit şekilde taşınmasını sağlayan okul çantaları, sahip oldukları çeşitlilik sayesinde kullanıcılarının zevk ve beğenileri hakkında da fikir verir. Çeşitlilik sadece tasarım bakımından değil aynı zamanda boyut bakımından da mevcuttur. Okulların farklı sınıflara ayrılması çantaların da bu sınıflarda okuyan çocuklar için boyutlandırılmasında rol oynar. Kullanılan okul çantalarının ergonomik olması istenir. Buna bağlı olarak farklı renk, desen, tasarım ve boyutta üretilen çanta modelleri ergonomik özellik gösterir. Tüm bu kriterlerinin yanında farklı aksesuarların da kullanılması ile çanta çeşitleri her zevk ve tarzdaki öğrenci için farklılaştırılır. Tasarımlarının şekillenmesinde göz önünde bulundurulan en önemli detay öğrencinin okul hayatını kolaylaştırma isteğidir. İlkokul ve ortaokul çağındaki öğrencilerin fiziksel gelişimleri devam ettiği için çantalarının vücut yapılarına zarar vermeyecek şekilde tasarlanması gerekir. Bu durum, çanta stilleri arasına sırt çantasından sonra çek çekli, postacı gibi kolay taşınabilir çanta türlerinin girmesini sağlamıştır. Çanta çeşitleri arasında bulunan bu ürünler okul içerisinde geçirilen yorucu saatlerin ardından rahat ve konforlu biçimde eve dönmeyi sağlar. Çeşitliliğin fazla olması öğrencilerin motivasyonunun artması konusunda da önemli bir durumdur. Okula giden çocukların istediği ve beğendiği ürünleri kullanmaları durumunda moral ve motivasyonları artar. Öğrenciler için yüksek motivasyon sağlamak için okul araç gereçlerinin seçiminde öğrencinin zevkine uygun ürünler seçmek doğru bir davranış olur. Okul çantaları öğrenciler için okula ilk kez başlandığı ana sınıfı yaşından üniversiteye kadar en büyük yardımcıdır. Hem kız hem de erkek öğrenciler için birbirinden kullanışlı modelleri ile piyasaya sunulur.

Okul İçin Kaliteli ve Konforlu Alternatifler

Bir çocuğun hayatında ilk kez okula başladığı zaman anaokulu çağı olur. Öğrencilerin okul hayatı burada başlayarak üniversite ve sonrasına kadar devam eder. Kreş ya da anaokuluna adım atan çocukların okula daha istekli olarak devam etmesi için okul gereçlerinin ve özellikle okul çantası tercihlerinin çocuğun zevkine göre seçilmesi çok önemlidir. Hevesli ve motive bir şekilde okula gitmesi istenen öğrenci için canlı renklere sahip, eğlenceli karakterler içeren çanta çeşitleri tercih edilmelidir. Okul, öğretmen, arkadaş gibi kavramları ilk defa öğrenmeye başlayan çocuk için farklı markalar arasından çocukların yaşına ve zevkine uygun ürünler seçilebilir. Bu çanta çeşitleri arasında kaliteli, dayanıklı ve görsel güzelliğinin ön planda olduğu binlerce ürün bulmak mümkündür. Okul çantası seçimi yapan anne babaların, okul çantasının içerisinde ve yanında taşınacak olan araç-gereç ve oyuncak gibi nesneleri de göz önünde bulundurmaları daha iyi bir tercih yapmaları için gereklidir. Çocuğun yaşı ve vücut yapısı gereği her boyuttaki çantayı rahat biçimde taşıması mümkün değildir. Bunu seçerken içerisinde taşınacak ürünler de değerlendirilerek en uygun seçim yapılmalıdır. Fiziksel açıdan çocuğu zorlamayacak kadar küçük, bunun yanında taşıması gereken eşyaların sığabileceği kadar büyük olan bir ürün tercih etmeleri gerekir. Anaokulu çağında tek gözlü ve küçük boyutlu çanta modelleri yeterli olurken çocuğun yaşı büyüdükçe daha büyük ve fazla gözlü çantalara ihtiyaç duyulur. Ana sınıfı için çanta seçimi yaparken önemli olan bir nokta çantanın görselliği olur. Çocuğun okula daha motive şekilde devam etmesi için renkli ve daha canlı desenlerle dizayn edilmiş çanta çeşitlerinin tercih edilmesi gerekir. Bunun yanında çantanın boyutları ve kalitesi de gözden geçirilmelidir. Ana sınıfından başlayarak devam eden okul serüveni için farklı markalar rengarenk ve cıvıl cıvıl modellerini kullanıcılarına sunar. Küçük yaştaki çocuklar için çizgi film karakterleri, masal karakterleri gibi sevilen karakterler çanta tasarımlarında sıklıkla yer alır. Bu karakterleri sadece sırt çantalarında değil beslenme çantalarında ya da su mataralarında da görmek mümkündür. Çocuklar bu tasarımlar içerisinden en sevdikleri ürünü tercih ederek okula mutlu bir başlangıç yapabilir.

Çocuğunun okula iyi bir başlangıç yapmasını isteyen anne babalar için en önemli seçimlerden biri okul çantası çeşitleridir. Okul, kitap, defter ve kalemler ile ilk defa bu kadar iç içe olan çocuklar için bu ürünlerin en uygun şekilde seçilmesi gerekir. Bu seçimler çocukların da isteği ve arzusu ile yapılırsa çocuklar okula karşı daha ilgili hisseder. Başlangıç olarak daha basit ürünler tercih edilmesi doğru seçim olurken çocuğun yaşı ve okuldaki seviyesi yükseldikçe daha kapsamlı çantalara ihtiyaç duyulur. Kullanılan çantanın ergonomisi ve kullanımı bakımından daha yüksek seviye ürünler tercih edilmeye başlanır. Çocuğun tüm ürünlerini düzenli bir şekilde muhafaza edip taşıyabilmesi için daha çok bölmeye sahip ve daha sağlam malzemelerden yapılmış çantalar kullanılmaya başlanır. Defter ve kitapların ağırlığı sebebiyle sırt çantaları yerine çek çekli çantalar da tercih edilebilir. Çekçekli çantaların bazı çeşitleri ise aynı zamanda sırt çantası olarak da kullanılabilir. Çanta içerisinde bulunan eşyaların ağırlık durumuna göre çantayı sırt çantası ya da çek çekli olarak kullanmak mümkün olur. Çek çekli tasarımların tekerleklerinin de bulunması sayesinde çanta çok fazla ağırlık taşıdığında bile kolaylıkla hareket ettirilebilir. Okul çantaları içerisinde postacı çanta tasarımları da en fazla ilgi gören ürünler arasındadır. Bu tasarımlar da çocuğun okula eşyalarını çok daha rahat taşıyabilmelerini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Okul çantaları içerisinde bulunan tüm tasarımlar çocukların okul için geçirdiği zamanda işlerini kolaylaştırmak adına üretilir. Farklı modellerin her biri kendi arasında da renk, desen ve boyut olarak bölümlere ayrılır. Sırt çantalarının ne kadar farklı modeli bulunuyorsa diğer türlerin de aynı şekilde alternatifleri bulunur. Okula ilk adım atıldığı zamandan itibaren üniversiteye kadar çantaların tasarımlarında bir takım farklılıklar görünür. Okula ilk adım atıldığında daha az bölmeli, daha basit tasarımlı olan çantalar ihtiyaçlar arttıkça daha komplike ürünlere dönüşür. Anaokulu çağında ve ilkokulda kullanılmak üzere tasarlanan ürünlerin renkleri ve baskıları daha canlı ve cıvıl cıvıl olur.  İlerleyen zamanlarda bu canlı renkler ve desenler yerini daha düz ve ağır renklere sahip dizaynlara bırakmaya başlar. Özellikle lise ve üniversite çağında renk alternatifleri oldukça azalır. Ancak tam tersi olarak ürünlerin ergonomisinde artış yaşanır. Daha fazla bölmelere sahip, daha farklı özellikleri bulunan ürünler tercih edilmeye başlar. Üniversite öğrencileri için okul çantalarında laptop bölmesi gibi farklı işlevsel bölmeler de oldukça fazla talep görür.

Kız ve Erkek Çocukları İçin Tasarımlar

Okul çantaları arasında kız ve erkek çocukları için ayrı ayrı üretilen çanta çeşitleri göze çarpar. Kız çocuklarının hayal dünyasının genişliği sebebiyle onlara yönelik ürünlerde gereken tüm özellikler bulunması için çalışılır. Onların neşeli ve sevimli dünyalarına hitap eden ürünler hem başarılı hem de mutlu olmaları için üretilir. Okula başladıkları ilk yıllarda yönelimlere göre seçimler yapılması başarıya ulaşmalarını destekleyen bir hareket olur. Bu dönemlerde kız çocuklarının izlediği çizgi film ve dinledikleri masal karakterlerinin yer aldığı ürünler en fazla istek duydukları ürünler olur. Bildikleri ve sevdikleri bu karakterlerin bulunduğu ürünlerin kullanımı çocukların yaratıcılıklarını da olumlu yönde etkiler. Kız çocukları aynı zamanda küçük, sevimli hayvanların, rengarenk çiçeklerin, doğa manzaralarının olduğu ürünlere karşı da pozitif düşüncededir. Bu tarz ürünler kullanmak da onları son derece mutlu eder. Çocuklar büyüyüp arkadaşlık bilincine vardıkça ve okul değerleri oturdukça beğeni ve istekleri de buna bağlı olarak değişir. Bu yaşlarda çocuğu tarzı da yavaş yavaş oturmaya başlar. Seçimleri bundan sonra kendi tarzını yaratan ürünlere yönelik olmaya başlar. İlkokul çağının sonu ve ortaokulun ilk başladığı yıllarda düşüncelerinin tamamen değişmesi ile markalar da bu yaşlara ait ürünlerinde bir dizi değişikliğe yer verir. Canlı renklerden daha soft renklere, çok hareketli resim baskılarından daha basit ürünlere doğru bir geçiş başlar. Anne babanın bu dönemde yapacağı seçimlerde buna yönelik tasarımlara çok uygun tercihler olur. Kız çocuklarına hediye olarak okul çantası düşünüldüğü durumlarda ise kalp, sevimli hayvan, çiçek gibi desenleri olan ürünler seçilmelidir. Lise çağına gelen kız çocukları arasında ise dinlenilen müzik grupları ya da takip edilen oyuncuların esinlenildiği okul çantası çeşitleri yaygınlaşmaya başlar. Çocukluktan gençlik çağına geçiş söz konusu olduğu için artık tercihler de buna yönelik olur. Yaşı ilerleyip üniversite çağına gelindiğinde ise görüntüden daha çok ürünün işlevselliği önemli olur. Okul için gerekli olan araç gerecin en rahat şekilde taşınabilir olduğu ürünler tercih edilir.

Kız çocukları için renk ve desen çeşitliliğin aynısı erkek çocukları için de bulunur. Erkek çocukları için üretilen okul çantası çeşitleri de geniş bir renk ve desen çeşitliliğine sahiptir. Erkek çocuklarının enerjisinin daha yüksek olması sebebiyle çanta tasarımlarında da bu özelliği görmek mümkündür. Küçük yaşlardan itibaren baskıdaki canlılık büyük yaşlara kadar devam eder. Erkek okul çantası modellerinde çizgi film karakterleri, süper kahraman karakterleri, futbol ya da basketbol takımları ya da sporcuları gibi baskı çeşitleri sıklıkla rastlanan alternatiflerdir. Bunların her birinin tasarımı, rengi ve boyutunun değişmesi ile çok geniş bir ürün çeşitliliği meydana gelir. Erkek çocuklarının en beğendiği çanta modelleri arasında arabalı tasarımlar da bulunur. Özellikle çok pahalı ve ihtişamlı olan arabaların baskıları bulunan ürün çeşitleri erkek çocuklarının en beğendiği seçenekler olur. Bu seçenekler çocukların yaş grubuna ve fiziksel yapılarına uygun boyutlarda tasarlanır. Okul çantaları içerisinde erkek çocuklarının çok beğendiği spor çanta modellerine de rastlamak mümkündür. Gerek okul içinde gerekse okul dışındaki sportif faaliyetlerde bulunmak isteyen öğrenciler için bu çanta çeşitleri oldukça kullanışlıdır. Spor çanta çeşitleri sırt çantası ya da yan çanta olarak tasarlanabilir. Genellikle tasarımları üzerinde yer alan baskılar da spor faaliyetlerine teşvik edici şekilde dizayn edilir.

En Beğenilen Okul Çantası Fiyatları

Okul çantaları çocukların ilk kez okula başladığı yıllardan itibaren hayatlarında her zaman var olan ürünlerdir. İlk zamanlarda basit tasarımlar çocukların yaşına göre en uygun tasarımlar olarak ortaya çıkarken yaş ilerledikçe tasarımlar giderek farklılaşır. Ürün tasarımları daha ergonomik ve fonksiyonel çeşitlere dönüşür. Hem fiziksel özellikleri hem de baskıları değişen bu ürünler için kumaş kalitesi de sürekli olarak değişir. Anasınıfı çağında birkaç parça kıyafet ve bir oyuncak konulması ile çanta kullanımı başlar. İlerleyen yaşlarda çantaların içerisinde konulan ürünler daha da artarak devam eder. ürünlerin sayısının artması ağırlık bakımından da artış anlamına gelir. Bu durumda çantanın yapımında daha farklı malzeme ve materyaller kullanılması gerekir. Değiştirilen bu malzeme ve materyaller sayesinde çantaların daha kaliteli ve dayanıklı olması istenir. Çünkü özellikle lise ve üniversite yıllarında çanta içerisinde taşınan kitap ve defterin sayısı ve ağırlığı oldukça fazladır. Bunun yanı sıra tablet, laptop ya da netbook gibi cihazlar da çantalarda taşınmaya başlayabilir. Kumaş kalitesinin yanında ürün boyutu da değişkenlik gösteren başka bir kriterdir. İhtiyaçların artması ile boyutların daha fazla büyümesi söz konusu olur. Ana sınıfı çağında çocuğun vücut yapısının küçük ve ihtiyaçlarının az olması ile çok küçük boyutlarda oluşturulan ürünler ilerleyen yıllarda yerini daha büyük ve kullanışlı ürünlere bırakır. Çocuğun fiziksel yapısı büyümüş ve ihtiyaçları artmış olduğu için çanta ebatları da buna bağlı olarak artmıştır. Tüm bu kriterler çantaların fiyatlarını doğrudan ya da dolaylı olarak değiştiren durumlardır. Malzemenin ya da işçiliğin değiştiği durumlar ürünün fiyatının da her zaman değişmesi anlamına gelir. Çantalarda da bu durum aynı şekilde ilerler. Çantaların çeşitliliğine yol açan kriterlerin fazlalığı en düşük fiyat ile en yüksek fiyatın arasında da büyük bir aralık bulunmasına neden olur. Bu şekilde bir aralık bulunması kullanıcılar için oldukça olumlu bir durumdur. Çocukları için çanta alışverişi yapan anne ve babaların bütçelerine ve beğenilerine aynı anda uyan bir çanta bulabilme ihtimalleri oldukça yüksektir. Bu fiyat aralığı sayesinde her anne baba bütçeleri ne olursa olsun hem kendilerinin hem de çocuklarının istekleri doğrultusunda ürünler bulabilir.

Okul Çantası Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Okul çantası çeşitliliğinin fazla olması seçim yaparken bazı noktalarda dikkat etmeyi gerektirir. Çok fazla çeşit bulunduğu için anne ve babalar seçim yapmakta zorlanabilir. Bu noktada bazı kriterlere uygun seçim yapılmalıdır. İlk kriter çocuğun yaşıdır. Küçük yaştaki yani anasınıfı ve ilkokul çağındaki çocuklar için daha basit ve küçük çantalar seçilmelidir. Bu yaştaki çocukların çanta çeşitlerinde renkler ve desenler daha canlı ve hareketli olmalıdır. Ayrıca çocuğu istekleri de mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. İlerleyen yaşlarda daha büyük boyutlu ve komplike ürünler tercih edilmelidir. Bu tarz çantaların renk ve desenleri daha soft ve sakin olmalıdır.

Okul Çantalarında En Fazla Kullanılan Renkler Nelerdir?

Okul çantalarının içerdiği çeşitlilik kriterlerinden biri de renk farklılıklarıdır. Genel olarak çanta çeşitlerinde renkler küçük yaşlardan büyük yaşlara doğru azalır. 3-4 yaşlarında okula ilk adımı atan çocuklar için üretilen çantalar kırmızı, mavi, mor, sarı, yeşil ve akla gelebilecek hemen hemen her renkte tasarlanır. Daha büyük yaşlar için çantalar tasarlanırken ise renk skalası azalmaya başlar. Daha az sayıda ve daha soft ve hareketsiz renkler kullanılır.

Okul Çantalarında En Sık Kullanılan Çanta Modeli Hangisidir?

Okul çantaları çok fazla çeşitlilik içeren bir alandır. Bunlar arasından bazı ürünler diğerlerine göre her zaman daha yoğun bir kullanıma sahiptir. Okul çantaları arasında en fazla kullanıma sahip olan ürün şüphesiz sırt çantalarıdır. Sırt çantaları uzun yıllardan buna her zaman öğrencilerin en fazla tercih ettiği çanta türüdür. Bunun en önemli sebebi tabi ki öğrencinin vücut yapısına ve omurga sağlığına hiçbir zararı bulunmamasıdır. Sırt çantaları sap kısımları sayesinde yükü omurganın her iki tarafına eşit olarak dağıtır. Bu da çocuğun vücut sağlığının olumsuz etkilenmesinin önüne geçer.

 

 

 

 

 

  • Okul Çantaları Nasıl Kullanılır?

  • Okul çantanızın gözlerinin ebatlarını dikkate alarak eşyalarınızı boyutlarına göre tasnif ederek taşıyabilirsiniz.
  • Çanta Çeşitleri Nelerdir?

  • Vans'ın geliştirdiği çanta çeşitleri arasında okul çantalarının yanı sıra kalemlik modelleri ve askılı çantalar da bulunur.
  • Okul Çantalarının Özellikleri Nelerdir?

  • Bölme sayılarının fazlalığı sayesinde eşya yerleşimini kolaylaştıran okul çantaları aynı zamanda dayanıklı kumaşlarıyla da güven verir.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Okul Çantası Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Kırtasiye / Ofis
Kırtasiye / Ofis
Ofis ve Okul Kırtasiye
Ofis ve Okul Kırtasiye
Okul Çantası
Okul Çantası
Anaokulu Çantası
Anaokulu Çantası
Beslenme Çantası
Beslenme Çantası
İlköğretim Çantası
İlköğretim Çantası
Lise ve Üniversite Çantası
Lise ve Üniversite Çantası
Öğrenci Klasörü
Öğrenci Klasörü
Suluk, Matara
Suluk, Matara
Kalem Kutusu
Kalem Kutusu
Proje ve Resim Çantası
Proje ve Resim Çantası
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
HepsiLojistik Ürünleri
Marka
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/21005092