Masa Kalemliği

Kalemlikler

Sizin de kalemlerinizin bazıları çekmecede, bazıları masanın üstünde, bazıları ise nerede olduğu bile belli olmayan halde mi? Çocuğunuz ödevlerini yaparken renkli ve kurşun kalemlerini, boya kalemlerini, silgilerini bir orada bir burada bırakıyor; kalemlerini bir türlü derli toplu hale şekilde tutmuyor mu? Hatta bir de çantasını açıp baktığınızda tüm kalemler bütün çantaya dağılmış durumda mı? Belli ki aslında sizin hem evinizin hem de çocuğunuzun çantasının en acil ihtiyacı bir adet kalemlik edinmek. Bu kalemlikler ne işe yarayacak diye soruyorsanız hemen açıklayalım. Bu kalemlikler sayesinde hayatınız bir nebze olsun kolaylaşmış olacak. Nasıl mı? Diyelim ki çocuğunuz ders çalışmak için bir türlü masaya oturamıyor ya da hiçbir şekilde ödevlerine başlamak istemiyor. Belli ki aslında onu masaya oturtacak ya da ödev yapmaya itecek bir motivasyona ihtiyaç duyuyor. Bazı çocukların ders çalışmak konusundaki motivasyonları derslerini çok sevmesi ve notlarının iyi olması olabiliyor. Bazıları ise elindeki renkli kalemlerini kullanmak konusunda o kadar çok istekli oluyor ki işte böyle durumlarda masanın üzerinde veya çantasında taşıdığı peluş veya çocuğunuzun en sevdiği renklerde, yumuşaklıkta, desenlerdeki kalemliği onun için bir motivasyon kaynağı olacaktır. 

Hatta bazı yetişkinler bile çocuk edasıyla renkli kalemler kullanmaktan oldukça mutlu olabiliyorlar. Bu kalemleri her zaman yanlarında taşımaktan ve onları her fırsatta kullanmaktan keyif alıyorlar. Böyle yetişkinler için de tatlı bir peluş kalemlik kullanmak hiç fena bir fikre benzemiyor. Her ebatta kalemi ve bolca kırtasiye malzemesini rahatlıkla içine alacak kadar büyük kalemlikler olduğu gibi daha az sayıda kırtasiye malzemesi taşıyarak işlerini halledenler için de oldukça az yer kaplayan küçük boylarda kalemlikler de bulunabilir. Bir okul alışverişi esnasında belki de ilk akla gelen, en ön plandaki kırtasiye malzemelerinden biri olan kalemlikler öyle şık ve sevimli tasarımlara sahip ki bazen karar vermek gerçekten zor olabiliyor. Ayrıca yalnızca kalem, silgi gibi kırtasiye malzemelerini taşımak için gerekli hazneye değil bir masa ya da kitaplık rafında toplu durmalarını sağlayan kupalara da kalemlik deniyor. Gerek evde, çalışma odalarında gerek ofisteki masalarda gerekse de okulda dershane sıralarında kullanılabilen kalemlikler çok farklı biçim ve renklerde, değişik desenlerde ve farklı fonksiyonları yerine getirecek şekilde çeşitlendirilerek üretilmiş ürünlerdir. Hem kullanım alanlarına göre hem de kendi içinde üretildiği malzemeye, kalitesine ya da modeline göre çeşitlere ayrılabilmektedir. 

Kalemlik Çeşitleri Nelerdir?

Kalemliklerin yanımızda taşıyabildiğimiz türde modelleri olmakla beraber çeşit çeşit masa üstü modelleri de bulunuyor. Bunların başında metal, deri, peluş kalemlikler sayılabilir. Çok farklı türde ve renkte olan bu kalemlikler her yaş grubuna, cinsiyete, ihtiyaca hizmet edebilecek çeşitliliği bünyesinde barındırıyor. Tercihini hep siyahtan yana yapan bireylere uygun olarak, düz renkte siyah kalemlikler olduğu gibi küçük çocuklara yönelik peluş, oyuncaklı, arabalı, çizgi film kahramanlı kalemlikler de bulunuyor. Her konuda olduğu gibi kalemlik seçiminde de kullanıcılar işe kendi önceliklerini belirleyerek başlamalıdırlar. Bu kadar geniş bir ürün portföyüne sahip kalemlik kategorisinde emin olun ki bütün önceliklere göre özelleştirilmiş modeller bulabilmek mümkün olacaktır. Üretildikleri malzemelere göre kalemlikler ahşap, metal, seramik, kumaş, deri veya silikon şeklinde bolca çeşitlendirilebilirler. Kalemlik çeşitleri ayrıca kullanım alanlarına göre de oldukça geniş bir seçme imkanı sunarlar. Kullanıcılar okulda yada dershanede olduğu gibi ofiste ve iş yerlerinde de kalemliklere ihtiyaç duyabilirler. Nerede kullanılacağına göre uygun bir görüntü ve tasarıma sahip olması bir kalemliğin tercih edilme sebebi olabilir. Kalemlikler yalnızca kırtasiye malzemelerini taşımak için değil tek bir yerde düzenli ve kullanışlı tutulabilmeleri için de üretilmişlerdir. Kalemlerinizi kaybetmemek ve dağınık durmalarını engellemek için masalarda şık bir görüntü de sağlayan kupa biçimli kalemlikler her yaştan kullanıcının beğenisine sunuluyor. Bu alanda faaliyet yürüten oldukça fazla sayıda nitelikli firma var ki artık kimi kalemlikler basit bir kırtasiye malzemesi olmanın ötesinde kaliteli bir mobilya olma özelliği de taşımaya başladı. Kaliteli ahşaptan yapılma, kalemlerinizi tasnifleyip rahatça seçebileceğiniz bölmeli kalemlikler artık sıkça rağbet gören ürünler arasında sayılmaktadır. Bu şekilde dizayn edilmiş bölmeli kalemlikler okul çağına başlamış çocukların odalarını tasarlarken de vazgeçilmez ürünler arasında yerini aldı.

Masaüstü Kalemlikler Sayesinde Daha Fazla Dağınıklığa Son

Bazı zamanlarda çocukların ya da yetişkinliklerin dağınıklığa tahammülü olmayabiliyor. Bu kişiler açısından masa kalemlikleri masa üzerlerinde oldukça az yer kaplayan ve bir o kadar da işlevsel biçimde yayıntıyı toparlamaya yarayan bir işleve sahip olabiliyor. Ve elbette bir de dağınıklar grubumuz var. İşte o dağınıklar grubundaki bireyler de kalemlerine sahip çıkmakta, nereye koyduklarını bulmakta oldukça zorlanıyorlar. Göz doldurucu büyüklükte ve içi fazlaca kalem alan bir kalemliğin yine dağınık insanlar için oldukça sorun çözücü bir yer tutacağından şüpheniz olmasın. Kalemlikler her zevkten insana hitap edebilecek bir çeşitliliğe de sahiptir. Hemen hemen her renkten, malzemeden, büyüklükten çeşidi piyasada mevcut. Kısa bir araştırma yapacak olursanız ister küçük çocuklar için, ister resmi makamlar için, isterseniz de tüm gün oturmak zorunda kalan çalışanların eğlenmesi için farklı çeşit ve renklerde kalemliklerin mevcut olduğunu göreceksiniz. Özellikle tüm gün aynı masada oturarak çalışanların bu tür kalemlikleri ve masaüstü malzemelerini önemsemelerini öneririz. Nihayetinde tüm gün aynı masada zaman geçirirken insanın bazı anlarda rahatlamaya, kendine enerji verecek bazı köşeler yaratmaya ihtiyacı olacaktır. Kokulu silgiler, renk renk kalemler ve bunları kapsayan bir kalemlik özellikle kırtasiye malzemelerine ilgi duyan, okul çağından bu yana daima çalışkan bir öğrenci gibi hisseden her yaştan kullanıcı için etkileyici bir manzara oluşturur. Gözünüze takıldığı anda sizde rahatlama etkisi yaratacağından kuşkunuz olmasın. 

Metal Kalemlikler Kırtasiye Malzemelerinin Hasar Almaması İçin Yerinde Bir Tercih

Metal kalemlikler herkes açısından tanıdık olmakla birlikte özellikle gözümüze çarpan renkleri siyah ve pembe renklerdir. Ancak bu iki renk başta olmak üzere yeşil, kırmızı, gri, bronz, mavi, lacivert, mor, turuncu gibi pek çok renkte de metal kalemliklerden bulabilirsiniz. Küçük deliklere sahip olan bu kalemliklere mutlaka bir mimarın çizim masasında veya ressamın, çizerin atölyesinde, bir mühendisin masasında ya da bir öğretmenin okulda kitap, defter, kalem gibi malzemelerini yerleştirdiği minik dolabında denk gelmişsinizdir. Bu kalemlikleri 5’li evrak rafları ile de uyumlu olduğundan memurların, belediye çalışanlarının, avukatların masalarında sıklıkla görebilirsiniz. Metal kalemliklerin avantajlarına da bakacak olursak; kir tutmuyor olması, delikli yapısı sayesinde içindeki malzemelerin de görünür oluşu, dayanıklı yapısı insanların metal kalemlikleri tercih etmesine sebep olmaktadır. Ayrıca metal kalemlikler delikli yapıda olabildiği gibi üstü desenlerle kaplı (flamingo/hayvan temalı, yaz temalı, eğlence temalı) ya da dümdüz tek renkte olabilmektedir. Son olarak metal kalemliklerin şekillerine bakacak olursak; kare prizma, silindir, daire ya da dörtgen prizma şeklinde olabilmektedir. 

Deri Kalemlikler Çok Fonksiyonlu Yapıyı Şık Bir Görüntüyle Birleştirmek İsteyenlere

Deri kalemlikler görünüş açısından oldukça şık bir ambiyans yaratmaktadır. Hem masada şık ve göz dolduran hem de insanların çantalarında, ceplerinde taşıyabilecekleri türde deri kalemlikler bulunuyor. Deri malzemeler sıklıkla insanların tercih ederken tereddüt etmediği, kendi klasını yansıtmak yönünde tercihte bulunduğu malzemeler oluyor. Ayrıca bir de cepte taşınan deri kalemliklere yer yer özel baskılar da yapıldığı görülebiliyor. Örneğin Van Gogh’un Yıldızlı Gece gibi bir tablosu deri kalemlik üstüne işlenebiliyor Bilindiği üzere insanlar kendilerini her seferinde sözel ifadelerle değil kullandıkları ürünlerle de ifade edebiliyorlar. Bu doğrultuda sanatla ilgilenen, entelektüel uğraşları olanların bu deri kalemiklere göz gezdirmesini kesinlikle tavsiye ediyoruz. Son olarak deri kalemlikler çantada ya da cepte taşınabilir şekilde olduğu gibi notluk, telefon koyma bölümü de olan çok bölmeli masaüstü türleri de içeriyor. Bunlar sıklıkla siyah veya kahverengi renklerde bulunuyor. Çalışma alanına resmi ve ciddi bir dokunuş yapmak isteyenler için deri kalemlikler oldukça doğru bir tercih olarak karşınıza çıkıyor. Bununla birlikte deri kalemlikler yalnızca yetişkinler için de değil genç öğrenciler arasında da oldukça popüler bir yere sahiptir. Sınıf arkadaşınıza alabileceğiniz en doğru hediyeler arasında sayılabilecek deri kalemlikler içinde bolca göze ve geniş bir hazneye sahip olabilirler. Deri kalemlikler öyle şık ve dikkat çekici modellere sahiptir ki kullanıcılar tarafından çoğunlukla cüzdan yerine de kullanılabilmektedir. Kendi içinde fazla göze sahip olan kalemlikler kullanıcılar için tasnif kolaylığı sağlar. Yani kalemliğin içine elinizi attığınızda aradığınızı bulmak için malzemeyi nerede arayacağınızı bilmek gibi bir avantaja sahip olursunuz. Her göz için farklı bir işlev tayin edebilirsiniz. Bir göze kalem ucunu, bir göze silginizi, bir göze kalemlerinizi, bir başka göze de bilgi notlarınızı yerleştirebilirsiniz. Tek bir göze sahip kalemliklerde çok fazla ve çeşit çeşit kırtasiye malzemesi taşıyabilmek oldukça zor olabilmektedir. İhtiyacınız olduğunda elinizi attığınızda bir sürü kalem, silgi, cetvel arasında rahatlıkla istediğinize ulaşmak, takdir edersiniz ki pek de kolay olmuyor. Bunun için kalemlik seçerken mutlaka alacağınız kalemliğin içinize sinecek ölçüde fazla bölmeye sahip olduğundan emin olunuz. Deri kalemlikler denince yalnızca fermuarlı modellerden söz edildiği sanılmasın. 

Kalemlikler arasında en özgün tasarımlarla bu başlık altında toplanmıştır. Çoğunlukla hukuk insanlarının kullandığı dürülerek taşınabilen kaliteli deriden imal edilmiş ve düz bir zeminde açılarak kullanılan modelleri gören herkesin hayran kalacağı cinsten bir estetiğe sahiptir. Dürüldüğünde kemer tokasına benzeyen aksamıyla kapatılabilen bu ürünler açık duruma getirildiğinde her türden evrağa ve kullanım alanınıza göre özel olarak bulundurmanız gereken kalemlerin lastikle sabitlendiği bir sistemle çalışır. Meslek hayatına atılmış her genç ofis çalışanı için çok şık seçenekler sunan deri kalemlikler fiyatları itibariyle de oldukça hesaplı olarak kullanıcıların beğenisine sunuluyor. 

Peluş Kalemlikler Sevimli Görünümleriyle Her Çocuğun En İyi Dostu

Bu peluş kalemlikleri kim görürse görsün dokunmadan duramayacağının garantisi veriliyor. Pastel renklerde, pembenin en can alıcı tonlarında ya da masum bir siyah kedi şeklinde size bakan bu peluş kalemlikleri hangi çocuk ve hatta yetişkin istemez ki? İster panda gibi tatlı hayvanların suratlarını içeren, ister çizgi film ögeleriyle dolu, ister bir kaktüs ya da bitkiye benzeyen bu kalemlikler günlerini oyunla dolu geçiren minik arkadaşlarımız için en tatlı armağanlardan biri. Bu tatlı armağanlar çocuklarda sevgiyle dolu bir kalıcılığa sahip olabiliyorlar. Fiyatları açısından da cebinizi yormayacak bu kalemlikleri hem küçük arkadaşlarınıza hem de içindeki çocuğu yaşatan arkadaşlarınıza götürebilirsiniz. Peluş kalemlikler pamuk gibi ya da simsiyah bir kedi, yumuşacık bir panda, sarılmaya hazır bir koala, kulakları sarkık bir köpek, elindeki havucu kemiren tavşan olabilir. Çizgi filmlerde ise Kral Şakir, Hello Kitty, Bugs Bunny, Mickey Mouse, Şirinler gibi pek çok kahramanı içerecek şekilde çeşitlilik taşıyor. Okul çağındaki çocukların eğitim öğretim sistemine adaptasyon süreçlerinde onların ilgisini çekecek imgeler, eşyalara ihtiyaç duyulur. Peluş kalemlikler sayesinde çocuklar için okul saatleri, ödevler, ders çalışma zamanları eğlenceli ve cazibeli hale gelmiş oluyor. Çocukların en sevdikleri kahramanlar ya da sevimli dostlarıyla kırtasiye malzemelerine alışmaları uzun bir eğitim öğretim hayatının daha en başında kolayca alışabilmeleri için büyük bir öneme sahiptir. 

Silikon Kalemlikler İle Biraz Stres Atmaya Ne Dersiniz?

Son zamanların en popüler ürünleri bu silikon ürünler olsa gerek. Bir pop-it çılgınlığı almış başını gidiyor. Elbette pop-it şeklinde silikon kalemlikler de üretiliyor. Bu pop-itler çift taraflılığı sayesinde eline alan oynamadan duramıyor. Hatta bu tipte kalemliklerin stres atma konusunda da kullanıcılara büyük zevk verdiği şeklinde geri dönüşler mevcuttur. Tabi her biri pop-it türünde olmak durumunda değil. Bu silikon kalemliklerin çeşit çeşit rengi bulunuyor ve eminiz ki bu renklere hayran kalacaksınız. Hani bazen denir ya 'Bu rengi yemek istiyorum’ diye, işte tam öyle ürünler bunlar. Pastel mavi, pembe, mor, turuncu, sarı gibi renklere sahip bu ürünleri görenler yoğururcasına oynamaktan kendini alamıyor. Silikon kalemlikler öğrenciler arasında oldukça popüler bir yere sahip ve okul kalemlikleri arasında üst sıralardaki yerini koruyor. Silikon kalemlikler hafif ve esnek tasarımıyla aynı zamanda daha az yer kaplayarak kullanım kolaylığı da sağlıyor.

Kalemlikleri Uygun Fiyatlara Bulabilir Miyiz?

Kırtasiye malzemeleri her bütçeye uygun nitelikte çok geniş bir skalada üretime sahne olan yaygın bir sektöre sahiptir. Kalemlikler de her bütçeye uygun fiyatlarda bulunabilmektedir. Her çeşitten kalemliği belirleyeceğiniz kriterlere göre uygun fiyatlarla bulmak için detaylı bir inceleme yapmanız yeterli olacaktır. Çeşitlerin kendi içlerinde de fiyat yelpazesi geniş olmakla beraber çeşitten çeşide fiyatlardaki değişimler de görülebilmektedir. Şıklığı ve kaliteyi yansıtmak isteyenlere de gündelik ihtiyaçları için kullanacak olanlara da uygun fiyatlı kalemlikler bulunmaktadır. Kalemlikler için fiyatları belirleyen birkaç farklı kriter mevcuttur. Kullanıcılar kendi tercihlerine göre bu kriterlerin bazılarına yönelerek kararlarını verecektir. Kalemliğin ebatı, üretildiği malzeme, marka değeri, kullanım sahası, bölme sayısı ya da cep sayısı fiyatını kesinlikle etkiler. Oldukça sade bir kullanım için kalemlik bakanlar deri, kumaş, daha küçük ve genellikle tek renk modeller arasında seçimlerini yaparlar. Küçük çocuklar çoğunlukla peluş kalemliklere yönelirler. Birbirinden sevimli ve renk renk modeller arasında çocuğunuza en uygun kalemliği seçerek ona güzel bir sürpriz yapabilirsiniz. Kendi ihtiyaçlarınıza göre malzemelerinizi taşıyabileceğiniz bir muhafaza ararken de çocuğunuzun okul ihtiyaçlarına dönük kapsamlı bir alışveriş için kolları sıvamışken de kalemlikler ilk akla gelen ve beğeniyle, içinize sinerek satın alabileceğiniz ürünlerin başında geliyor. Böyle önemli bir işlevi yerine getiren, okul ve iş hayatında kolaylıklar sağlayan uzun ömürlü ve estetik bir eşya için çok iyi düşünerek en doğru karara en avantajlı fiyatlarla varabilmek mümkündür.

Kalemlikler Hangi Modellere Sahiptir?

Kalemlikler yerine getirdikleri işlevlere ve üretildikleri malzemeye göre çeşitli modellere sahiptir. Metal, silikon, peluş, deri kalemlikler olabileceği gibi; masa tipi, seramik, bölmeli, ahşap kalemlikler de bulunabilir.

Kalemlik Alınırken Öncelikler Nelerdir?

Kalemlik seçiminde öncelikleri elbette kullanıcının kendisi belirler. Kalemliklerin okulda mı iş yerinde mi kullanılacağı, kullanıcının yaşı, renk tercihleri, kullanım alanlarına göre çeşitli önceliklere yanıt verebilecek şekilde çeşitlere ayrılmıştır.

Kalemlik Fiyatları Uygun mudur?

Her bütçeye uygun kalemlik bulabilmek elbette mümkündür. Kalemlik fiyatları malzeme kalitesi, içerdiği bölme sayısı, ebatlar, işlevsellik gibi kriterlere göre farklılık arz eder. Ayrıca mobilya kategorisinde değerlendirilebilecek büyük, ahşap, bölmeli kalemlikler de mevcuttur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kalemlikler

6672 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 63 / 6672 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?