Not Defterleri

Not defterleri yanınızda taşıyabileceğiniz ve unutmamanız gereken şeyleri yazabileceğiniz ürünlerdir. Hayat koşuşturmasında herhangi bir işinizi atlamadan güne devam edebilmenizi sağlamak için tasarlanırlar. Farklı boyutları sayesinde çantanızda, baş ucunuzda değişik tasarımlı olarak oluşan not defterlerini taşıyabilirsiniz. Farklı amaçlar için kullanabileceğiniz not defteri modelleri ile hedefinize ulaşabilirsiniz. Birçok amaca hizmet eden değişik tasarımlar bulunur. Hedefinize giderken sizi motive edebilecek bu tasarımlar arasından rahatça doğru seçimler yapılabilir. Bazı insanlar rüyalarında gördüklerini unutmadan bir yere kaydetmek ister; bunu yapabilmek için de genelde not defterleri kullanılır. Baş ucunuzda bulundurabileceğiniz değişik boyut ve tasarımları olan not defterleri ile rüyalarınızı unutmadan yazıya geçirebilirsiniz. İçlerinde bulunan kağıt türlerindeki farklılıklar sayesinde aradığınız deftere hızla ulaşabilirsiniz. Noktalı, düz, kareli gibi farklı modeller ile amacınıza uygun ürünü bulabilirsiniz. Farklı kapak tasarımlarından oluşan modeller ile hoşunuza giden defteri seçebilirsiniz. Farklı kültürleri temsil eden tasarımlardan tutun ünlü sanatçıların ellerinden çıkan ürünlere kadar değişik birçok modele ulaşabilirsiniz. İsterseniz üzerine isim yazdırarak kime ait olduğunu belirtebilirsiniz. Kişiselleştirilmiş ve isim yazdırılmış modeller ile sevdiklerinize güzel bir hediye alabilirsiniz. Deri, kağıt, karton ve plastik türleri gibi farklı birçok malzemeden yapılan kapaklar ile kullanım amacınıza uygun defteri bulabilirsiniz. Çantanızda birden çok eşya bulunur. Çantanızda bulunan bu eşyalar, not defterlerinizin arasına kaçabilir ve yapraklarına zarar verebilir. Defterinize zarar verebilecek durumlardan korumak için tasarlanan lastikli not defteri gibi modelleri tercih edebilirsiniz. Not defterinizle beraber kullanabileceğiniz taşınabilir kitap okuma lambası seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Özel Tasarımlı Not Defterleri

Not defterlerinin farklı tasarımları bulunur. Tasarımlarda bulunan bu değişiklikler, kullanacak kişinin defterden aradığı özellikler düşünülerek yapılır. Defterin şekli, kağıt sayısı ve kullanılan malzemeler gibi özelliklerin hepsi özenle nasıl bir kullanım amaçlanıyorsa ona göre seçilir. Set halinde satılan defterlerin, notunuzu alırken kullanacağınız kalemi koyabileceğiniz kısımları olabilir. Notlarınızı alırken hangi tarihte aldığınızı yazabileceğiniz, sayfaların kenarlarında özellikle ayrılmış bölümler de bulunabilir. Yazınızı yazdığınız bölüme ek kısımlar eklemek isterseniz diye yapışkan kağıt parçalarının bulunduğu yapışkanlı not defteri modelleri ile detay atlamadan notlarınızı tutabilir ve düzenleyebilirsiniz. Set içeriklerinde bulunan lambalar ile not almanız gereken karanlık yerlerde yazınızı yazabilirsiniz. Plastikten üretilen değişik kapaklar ile farklı tasarımlar bulabilirsiniz. Plastik sayesinde birçok farklı tasarım yapılabilir. Bu tasarımlar normal bir defter kapağı gibi de olabilir. Sevdiğiniz bir dizi, film karakteri veya günlük hayatta hoşunuza giden bir detay da olabilir. Çikolata, sosisli gibi değişik tasarımlara sahip şekilli not defteri modelleri ile sıra dışı bir görünüm imkânı da sunulur. Defterler tasarlanırken materyal seçimindeki farklılıklar sayesinde şık görünüme sahip olan birden çok modele ulaşabilirsiniz. Tahta kapaklı defterler ile sadeliğin şık detaylarla buluşmuş hâline erişebilirsiniz. Siyah kağıtlardan üretilen defterler de vardır. Bu defterlere özel beyaz kalemler ile yazabilir ve notlarınıza farklılıklar katabilirsiniz. Peluş malzemelerden üretilen tasarımlar ile defterlerinizde farklılık yaratabilirsiniz. Spiralli defterlerin farklı kenarlardan spirallenmiş modelleri ile kendi yazı şeklinize uygun deftere ulaşabilirsiniz. Sayfalarını rahatça koparabilmeniz için tasarlanan çek kopar defterler sayesinde notlarınızı yanınıza rahatça alabilirsiniz. Hediyelik olarak alabileceğiniz; içinde defter, kupa ve kalem gibi özel baskılı eşyaların bulunduğu setlere de ulaşabilirsiniz. Birbiriyle uyumlu kişiselleştirilen eşyalar ile karşınızdakileri şaşırtabilirsiniz. Mini not defteri modelleri ile defterleri her yere taşıyabilirsiniz.

Renkli Not Defterleri

Not defteri seçerken renk veya üzerindeki şekiller de seçiminizde yardımcı olur. Birçok renk ve baskı seçeneği ile seçebileceğiniz ürün çeşitliliği artar. Bu ürünlerdeki farklı detaylar şöyle özetlenebilir:

  • Seçeceğiniz not defterinin kapak materyallerinin değişmesi ile tasarımı da değişir. Plastik,karton gibi kapak türlerinde değişik baskılar yapılabilir. Kapaklara yapılacak olan bu baskılar; yazı, resim veya şekiller olabilir. Birçok değişik baskılı not defteri modeli bulunur. Farklı kültürlerin esintisini hissetmek isterseniz kapaklarında seçeceğiniz kültürü anımsatacak resimli defterler bulabilirsiniz. Genelde Japon kültürünün tercih edilmesinden dolayı Japonca yazı ve resimler bulunan defterleri rahatlıkla bulabilirsiniz.
  • Defter çeşitleri arasında kapağının iç yaprakları ile uyumlu olanlar da bulunur. Kapağında bulunan tasarımını iç yapraklarda da devam ettiren defterler bulabilirsiniz. Dış tasarımlarla uyumlu her yaprakta değişen şekilli defterlere ulaşabilirsiniz. Van Gogh gibi dünyaca ünlü ressamların yaptığı resimlerin bulunduğu not defteri çizgisiz modellere ulaşabilirsiniz. Bazı üretimlerde defterin her yaprağında sanatçıların farklı bir eseri yer alır. Bu eserler üzerine notlarınızı alabilirsiniz. Notlarınızı tutarken sıkılmadan içinizi aydınlatarak yazınızı yazabilirsiniz.
  • Şekil veya resim tarzı sayfalar istemez ve sade tasarımlar tercih ederseniz bulabileceğiniz sade ve şık tasarımlar da vardır. Kapaklarının tahta gibi materyallerden üretilmesi ile sade tasarımlara erişebilirsiniz. Defterin içinin rahat görülebilmesini istiyorsanız şeffaf not defteri modellerini tercih edebilirsiniz. Sade ve resmi bir defter istiyorsanız siyah not defteri modellerine ulaşabilirsiniz. Yapraklarının renklerini seçebileceğiniz farklı renkli not defteri modellerine ulaşabilirsiniz. Üzerine isim gibi bilgiler yazarak kişiselleştirebileceğiniz defter modelleri de bulunur. Defterin kime ait olduğunu bu şekilde rahatça belirtebilirsiniz. Hediye olarak da tercih edilebilen bu modeller kullanıcıların beğenisini kazanır.
Fonksiyonel Not Defteri Setleri

Not defterleri kendi tasarımlarıyla uyumlu kalem, lamba gibi eşyalarla birleştirilmiş setler hâlinde de satılır. Bu setler oluşturulurken nasıl kullanılacakları göz önüne alınır. Not defterinizin yanında gelecek kalemler ile yazılarınızı yazabilirsiniz. Setler içerisinde hediyelik olarak oluşturulanlar da bulunur. Üzerine baskı yapılabilen defterler, bardaklar veya üzerlerine isim yazılabilen kalemler ile birlikte gelen isme özel not defteri modellerini hediyelik olarak tercih edebilirsiniz. Masanın üzerinde yan yana durunca birbiriyle uyum içinde olacak setleri tercih edebilirsiniz. Işıklandırma bulamadığınız zamanlarda kullanabileceğiniz küçük not defteri modellerini yolculuk sırasında bir şey yazmak için de tercih edebilirsiniz. Bu ürünlere taşınabilir kitap okuma lambası ile birlikte gelen setlerle de ulaşabilirsiniz. Defterlerinizin yanında uyumlu anahtarlığı olan setleri bulabilirsiniz. Kalem, not defteri ve termos bardaklardan oluşan yolculuk için uygun setler bulabilirsiniz. Notlarınızı daha detaylı ve düzenli tutabilmeniz için yapışkan not kağıtları bulunan setlere ulaşabilirsiniz. Kendi isteğinize ve ihtiyacınıza göre oluşturulmuş not defteri seti modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Üzerine özel kalemi ile yazacağınız yazıların mikrodalga ile silinebilen ancak bu yazıları ileri teknolojisi sayesinde telefon ve bilgisayar gibi aletlerinize aktarabileceğiniz akıllı not defteri modellerine de ulaşabilirsiniz. Hazırlanan özel uygulamalar ve altyapılar ile yazdığınız yazıları dijitalleştirirken zorluk yaşamadan elektronik not defteri modelleri kullanabilirsiniz.

Not Defteri Kullanmanın Avantajları

Yapmanız, almanız gibi unutulmaması gereken şeyleri hafızanıza bırakabilirsiniz; ancak yine de her zaman hatırlamayabilirsiniz. Hafızanızın yetişemediği noktalarda imdadınıza not defterleri yetişebilir. Cebinize atabileceğiniz boyutlardaki cep not defteri modelleri ile önem arz eden noktaları hızlıca yazabilirsiniz. Farklı boyutlarda üretilen modeller sayesinde çantanızda taşıyabileceğiniz modellerden cebinize sığacak tasarımlara kadar geniş tercih seçenekleriniz bulunur. Büyük not defteri modelleri ile yazı alanınızı genişletebilir, çizim yapacağınız alanlarda zorlanmadan işinizi halledebilirsiniz. Not defteri kullanım amaçlarından biri de ilham geldiği zamanlarda çizimlerinizi yapabilmeniz olur. Farklı çizgisiz defter seçenekleri ile aydınlatıcı zamanlarda hızla çiziminizi yapabilirsiniz. Gün içinde ve farklı günlerde bulunan görüşmelerinizi, yapmanız gereken işlerin sayısı fazla olduğunda hatırlamak zor olabilir. Ay, gün ve yıl bilgisi halihazırda deftere yazılmış olan not defteri ajanda modelleri ile zaman planlamanızı düzgün yapabilirsiniz. Seçebileceğiniz hafif tasarımlar sayesinde yanınızda bulunmasını istediğiniz not defterini rahatça taşıyabilirsiniz. Mıknatıslı veya lastikli tasarımlar sayesinde defterinizin yanında taşımanız gereken kağıt ve kart gibi benzer eşyaları, ürünlerin içlerinde bulunan bölmeler sayesinde rahatça taşıyabilirsiniz. Şeffaf tasarıma sahip defterlerde kapağını kaldırmadan yazılan hatırlatmalarınızı görebilirsiniz.

Not Defteri Kullanım Şekilleri

Not defterinize yazınızı yazarken veya çizim yaparken konfor sağlamanız önemlidir. Defterlerde sayfalar bir araya getirilirken kullanılan farklı yöntemlerden dolayı değişik rahatlık seviyeleri bulunur. Defterlerin sayfalarının tam dönmesi veya bükülmesi gibi özellikler kağıt yapraklarının birleştirilme şekline bağlıdır. Rahat bir kullanımla kağıdın her yerine erişim sağlamak istiyorsanız spiralli not defteri modellerini tercih edebilirsiniz. Spirallerin sağladığı kağıt yaprağının defter boyunca tam dönebilmesi sayesinde işinizi yapacağınız sayfaya tam bir odaklanma sağlayabilirsiniz. Sayfanın her yerine ulaşmanız gerekmiyorsa daha temiz bir görünüme sahip olmak ve sayfaların birbirlerine daha sağlam tutturulmuş olmasını istiyorsanız normal defter seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Bu ürünler size şık ve sade bir görünüm sunar. Yazdığınız yazı veya çizimleri koparıp kullanmanız gerekiyor ise telli not defteri ve daha nice modelde bulunabilen koparılabilir sayfa özelliği sayesinde bu işlemi daha kolay ve temiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yazı yazabileceğiniz alan büyüklüğü önemli ise A5 not defteri modelleri ve daha büyüklerine ulaşabilirsiniz. Yapacağınız işe göre yazılarınızı nizami şekilde yazabilmenizi sağlayacak çizgileri bulunan modeller de farklı boyutlarıyla kullacılara sunulur. Geometrik çizimler yapmanız gerekiyorsa kareli modeller sayesinde çizimlerinizi ölçeklendirerek düzgün ve kolay işlemler yapabilirsiniz. Çiziminizin daha çok ön plana çıkmasını istiyorsanız çizgisiz not defteri modelleri sayesinde sadece tasarımınıza odaklanabilirsiniz.

Not Defteri Fiyatları

Not defteri fiyatları belirlenirken birçok etken göz önünde buldurulur. Kullanılan malzemelerin farklılığı ve kağıt hamuru gibi özellikler defterin fiyat seviyesini belirler. Kullanılan malzemelerin yanında not defteri özellikleri de fiyatlara etki eder. Size sunacağı kolaylıklar tasarlanırken buralarda kullanılacak farklı malzemeler, amaçlarına göre seçilir. Deri not defteri gibi kaliteli malzemelerden seçilen ürünlerin fiyatları farklılık gösterebilir. Ucuz not defteri modellerini rahatça bulabilirsiniz. Kendi belirlediğiniz kriterlere göre not defteri satın alarak etkili kullanım avantajlarından yararlanabilirsiniz. Not defteri küçük modellerinde daha az malzeme kullanılacağından avantajlı fiyat seçenekleri bulunabilir. Not defteri büyük modellerinde ise kullanılan malzeme miktarından dolayı fiyatların görece yükselmesi beklenebilir. Yazma zevkinizin seviyesini artırmak isterseniz daha kaliteli hamur tercih edilen defterleri seçebilirsiniz. Daha kaliteli hamurlara sahip defterlerde de fiyat farklılıkları görülebilir. Not defteri modelleri açısından zengin çeşitliliğe Hepsiburada üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

En İyi Not Defteri Nasıl Olmalıdır?

Not defteri tasarlanırken farklı kullanıcıların ihtiyaçları göz önünde bulundurulur. Bu sırada seçilen malzemeler ve tasarımlar kendilerini diğerlerinden ayırır. Bulunan birçok not defteri çeşitleri sayesinde kendi kullanım amacınıza ve isteklerinize uygun ürüne ulaşabilirsiniz.

Not Defteri Malzemesinde Seçim Nasıl Yapılmalıdır?

Değişik not defteri tasarımları bulunur. Bu tasarımlar yapılırken kullanım amaçları ve kullanılacak yerler düşünülür. Kapakların serbest şekilde açılmaması gerekiyorsa mıknatıslı not defteri gibi modeller tasarlanır. Siz de ihtiyaçlarınıza göre nasıl ve nerede kullanacağınıza uygun özellikler gösteren malzemeleri seçebilirsiniz.

Not Defterinde Kullanılan Malzeme Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Not defterlerinde birçok farklı malzeme kullanılır. Kağıt, karton gibi klasik malzemeler yanında aynı zamanda plastik türevleri, deri gibi seçenekler de tercih edilebilir. Bu kaliteleri anlayabilmeniz için seçtiğiniz defterin açıklamalar ve yorumlar kısmına bakabilirsiniz. Not defteri önerileri üzerinden farklı ürünlerin kaliteleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Not Defteri

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
HepsiLojistik Ürünleri
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/21005503/80147055