Not defteri; gün içindeki işlerinizi düzenlemenize, unutmak istemediğiniz ayrıntıları yazmanıza ve kendiniz için hatırlatma notları kaydetmenize yarayan defterdir. Her yaştan insanın ihtiyaç duyduğu not defterine akıl defteri benzetmesi de yapılır. Ofis çalışanları ve aktif sosyal yaşam mensupları ajanda kullanmayı tercih etseler de yanlarında küçük bir not defteri taşımayı ihmal etmezler. Kadınların çantalarında taşıdıkları, öğrencilerin ve gençlerin yanlarından ayırmadıkları not defterleri farklı tasarımlarla üretilir. Defter modelleri her beğeniye ve ihtiyaca cevap vermeyi başarır. İlköğretim öğrencileri için üretilen defterler ise kapak tasarımları ve özel desenleri ile çocuklardan büyük ilgi görür. Çocuklarınıza ilgi çekici bir not defteri alarak not tutma alışkanlığı kazanmasına yardımcı olabilirsiniz. Yetişkinlerin kullanacağı şık tasarımlı ürünleri de arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz.

Not Defteri Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Öğrencilik yıllarında başlayan ve yetişkinlik döneminde devam eden not defteri kullanma alışkanlığı, kişilerin düzenli ve sistemli olmalarını sağlar. Öğrencilerin ödevlerini yazdığı, küçük listeler yaptığı, yeni bir bilgiyi unutmadan kaydettiği not defterleri, çocukları araştırmaya ve öğrenmeye yönlendirir. Yetişkinlik döneminde de aynı alışkanlık devam eder. Araştırma ve takip gerektiren pek çok meslek dalında not defteri kullanma zorunluğu vardır. Yazılan bilgiler kalıcıdır ama hafızada tutulan bilgilerin unutulma ya da karıştırılma ihtimali fazladır. Kolayca taşıyabileceğiniz not defteri modellerini ile hayatınızı organize edebilirsiniz.

Not defterlerini sadece yazı yazmak için değil çizim yapmak için de kullanabilirsiniz. Sanatçılar, yazarlar, gazeteciler, şairler, seyyahlar ve yaratıcı meslek sahipleri için not defteri kullanımı çok önemlidir. Yeni iş fikirlerini hemen kaydetmek için idealdir. Kilit mekanizması olan defterleri ise günlük yazmak için tercih edebilirsiniz. Hayatınızın en önemli anlarını, yaşadığınız acı tatlı olayları, öğrendiğiniz bilgileri ve iş deneyimlerinizi not alabilirsiniz. Her zaman yanınızda taşıyacağınız not defteri, ikinci hafızanız olmaya hazırdır. Kitap okurken not almayı seviyorsanız küçük bir not defteri kullanmayı düşünebilirsiniz.

Not Defterlerinin Tasarım Özellikleri Nelerdir?

Gelişen teknoloji sayesinde not defterlerinin kapak baskıları her beğeniye uygun tasarımlar sunmayı başarır. Küçük çocuklar için tasarlanan farklı boyutlardaki defter kapakları süper kahramanların resimlerini taşır. Kız ve erkek çocukları için ayrı kapak desenleri ve renkleri seçilir. Spiralli ve dikişli formlarla üretilen not defterleri kaliteli kapak ve yaprak özelliği ile tasarlanır. Kraft ve sert karton kapaklı özel tasarımlı modeller, çoğunlukla lastikli koruma detayı da sunar. Bazı modeller ise yanında kalem taşıma aparatı ile tasarlanır.

Sert kapak üzeri suni deri kaplama olarak üretilen not defterleri beyaz, kırmızı, kahve, turuncu ve mavi gibi renk alternatifleri sunar. Böylece zevkinize uygun tercihler yapmanızı kolaylaştırır. Şık ve orijinal tasarımlı not defterlerini kendiniz kullanabileceğiniz gibi sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Hesap makineli olarak tasarlanan not defteri modelleri, finans ve muhasebe işi yapan arkadaşlarınız için ideal bir hediyedir. Defterler faklı ebat ölçüleri ile üretilir. A6 ölçülerindeki modeller bloknot olarak kullanılır. 9 x 14 cm, 13 x 21cm ve 14 x 20 cm ebat ölçülerine sahip ürünler, en çok tercih edilen ürünlerdir. Bu ölçülerle tasarlanan defterler 80, 96 ve 120 gibi yaprak sayısı sunmayı başarır.

Not Defteri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Not defteri fiyatları ürünlerin markasına, ebat ölçüsüne, tasarım özelliklerine ve yaprak sayısına bağlı olarak değişir. Kategoride yer alan defter seçenekleri arasında çok cazip fiyatlı ürünler bulabilirsiniz. Büyük boyutlu ve özel tasarımlı defterler, standart modellerden daha yüksek fiyatlar taşır. Zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun not defterlerine kolayca sahip olabilirsiniz. Şık baskılar, özel yaprak renkleri ve sıra dışı kapak tasarımları sunan not defterlerini hemen inceleyebilirsiniz.


ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Not Defteri

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 6838 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/21005503/80147055