Suluk, Matara

Sağlık kaynağı olan suyun doğru bir şekilde depolanması ve taşınması olaylık sunan matara ürünleri, özellikle yaz aylarının olmazsa olmazları arasında yer alır. Seyahat, okul, gezi, spor ve gündüz saatlerin için farklı tasarımlarda pek çok matara çeşitleri markaların zengin ürün yelpazesi içerisinde mevcuttur. Bu ürünler dışarıda vakit geçirirken yardımcınızdır. Tek kullanımlık plastik şişelerde su içmek her zaman doğal kaynakların ciddi şekilde tüketilmesine ve kirlenmesine neden olur, bu nedenle çevre dostu insanlar da içecek ve şişe seçeneklerini tercih edebilir. Bunun yanında pet şişe su yerine şişelenmiş su kullanılması da önemli ölçüde maddi tasarruf sağlayabilir. Sağlığınıza zarar vermeden gün boyunca ihtiyacınız kadar sağlıklı su içmenizi sağlayan bu ürünlerin birçok çeşidi ve modeli markalarda bulunur. İçecek şişesinin yapıldığı malzeme, içeceğinizin çok daha lezzetli ve güvenli kalması için çok önemlidir. Taşıma için genellikle hafif malzemeler tercih edilse de bu ürünler ihtiyaçlarınıza göre çeşitli ebatlarda üretilir. Farklı ebattaki çeşitler modellerine uygun olan kılıflar da kombinlenebilir. Bu kılıflar mataraları daha rahat ve güzel taşıma için tercih edilir. Nerede kullandığınıza bağlı olarak, giyip çıkarması kolay, kolay taşıma için kulplu veya bir çantaya bağlanabilen kılıfları kullanmayı seçebilirsiniz. matara suluk fiyatları, tipine, boyutuna, üretim malzemesine ve kalitesine bağlıdır. Plastik şişe seçeneği oldukça uygun fiyatlı olurken cam ürünler daha yüksek bir seviyede yer alabilir. Bu ürünler arasında farklı tarzlara ve bütçelere hitap eden çeşitler bulunur.

Her Beğeniye Göre Matara Çeşitleri

Matara modelleri kullanımları ve amaçları vardır. Bu ürünler, içecekleri taşıması kolay ve hijyenik hale getirmek için tasarlanır. Piston tipi; içerdiği sıvının cinsine ve miktarına göre farklı malzemelerden tasarlanıp imal edilir. Soğuk içecekler için izolasyonsuz veya az izolasyonlu şişeler kullanılır. Su ve soğuk içeceklerin kolayca taşınması ve gün içerisinde tüketilebilmesi için mataralar tercih edilir. Her yaştan kişi tarafından sıklıkla tercih edilen mataralar, zararlı BPA maddeleri içermez ve sert plastikten üretilir. Şişe tipine bağlı olarak 250 ml'den 3 litre matara modellerine kadar sıvı hacminde farklılıklar vardır. Sıvı sıcak içecekler için yalıtkan tipteki şişe cam gibi bir malzemeden yapılır. Cam şişeler yapıları gereği en sağlıklı mataralar türlerinden biridir. Cam şişeler hem soğuk hem de sıcak içecekler için rahatlıkla kullanılabilmeleri nedeniyle tercih edilen çeşitlerden biridir. Belden veya boyundan asılabilen bir askı ile su şişesi çantası, taşımayı kolaylaştırır. Şişe askılarının taşınması kolay olduğu için farklı şişe tiplerine uygun askı aparatları üretilir. Şişe kılıfları ve askıları ile birlikte üretilip satılan mataralarda markalarda bulunur. Sıcak içecekler için cam ve alüminyum şişelerin yanı sıra yüksek ısı yalıtımına sahip termos mataralarda üretilmekte olup, sıcaklık belirli bir süre korunabilir. Kahve, çay gibi içecekleri 8 ila 48 saat aynı sıcaklıkta tutabilen matara çeşidi vardır. Bu ürünler, sizlerin ihtiyaçlarına bağlı olarak 250ml'den 2 lt matara modellerine kadar çeşitli boyut ve şekillerde mevcuttur.

Matara Kullanmanın Avantajları
  • Matara; çelik gibi dayanıklı malzemelerin katmanlanmasıyla özel bir teknikle yapılır.
  • Matara satın alırken, ürünün sıcak veya soğuk olmasına öncelik verilir. İçerdiği sıvının cinsine göre farklı malzemelerden üretilmiş matara çeşitlerinin tercih edilmesi sağlıklı kullanım sağlar.
  • Markalarda daha rahat bir tutuş sağlamak için dış yüzeyi yumuşak matara çeşitleri de yer alır.
  • Kahve gibi sıcak içecekleri sıcak tutarken taşımak için bir matara seçebilirsiniz. Matara çeşitleri, farklı miktarlarda sıvı tutmak için farklı boyutlarda tasarlanır. Bu ısı tutma sürelerine bağlı olarak ihtiyacınıza en uygun matara modelini seçebilirsiniz.
  • Dağ yürüyüşü gibi sporlar için sıvıyı değiştirmeden içindeki sıvının sıcaklığını koruyan mataralar tercih edilir.
  • Kalça askılı veya boyun askılı bir suluk matara türü seçmek, taşıma sırasında kullanımı kolay ve pratik hale getirir. Sıcak içecekler için matara camlı tip tercih edilir.
  • 250 ml matara kahve, çay gibi içecekleri içmek için uygundur. Bu nedenle dağ yürüyüşleri gibi aktiviteler için manzaranın tadını çıkarırken sıcak bir içeceğin tadını çıkarmanıza yardımcı olacak bardaklı matara türünü tercih edebilirsiniz.
Yüksek Isı Koruması Sunan Mataralar

Sağlıklı bir malzeme olarak bilinen cam, 1 ve 1.5 lt matara çeşitleri ev kullanımı için uygundur. Cam ürünler daha güvenli bir kullanım için silikon veya plastik kaplama ile satılabilir. Bu malzemeden yapılan bir ürünü tercih edip uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Dağcılar ve kampçılar ise oldukça dayanıklı bir malzeme olan çelik ürünleri tercih eder. Çelik ürünler darbelere ve ısı muhafazasına karşı oldukça dayanıklıdır. Bu özelliği sayesinde kampçılar uzun süreli kamplarda rahatlık elde edebilir. Alüminyum mataraların bazı modellerinin gövdesi poliamid gibi koruyucu bir malzeme ile kaplanırken, dış mekan ürünlerinde de paslanmaz çelik ve silikon kapaklar yaygın olarak kullanılır. Çelik termoslu matara, sık sık açık havayı ziyaret edenler ve kamp kuranlar tarafından tercih edilir. Hafif ve dayanıklı yapısı sayesinde dağcıların, kaya tırmanışçılarının ve yürüyüşçülerin gözdesi olan çelik matara, asma sistemi ve kancaları ile taşıması kolaydır. Özellikle spor aktiviteleri veya doğa yürüyüşleri gibi bol miktarda suya ihtiyaç duyulan durumlarda su mataraları, sırt çantalarının vazgeçilmez bir parçası haline gelir. Kancalı veya yanlarda özel bölmelerde takılabilen ürünler, uygun ağırlıkta olması için özel malzemelerden üretilir. Sağlıklı mataralar olarak adlandırılan cam mataralar dış mekan kullanımına uygun olmadığından lisanslı paslanmaz çelik, çelik veya çelik mataralar bir seçenek olabilir. Aktif veya uzun mesafeli spor aktivitelerinde ağırlık da önemli olduğu için daha hafif metal ürünlere tercih edilebilir.

Matara ile Gün Boyu Isısını Koruyan İçecekler

Bir termos gibi yalıtkan olmayacak, içeceğinizi çok sağlıklı tutacak, sıcak veya soğuk olmayacak şekilde tasarlanan matara modelleri 350ml'den 1 lt matara çeşitlerine kadar çeşitli ebatlarda üretilir. Çocuklar daha hafif ve daha küçük modelleri tercih ederken yetişkinler ise daha büyük ürünleri tercih edebilir. Çelik matara seçeneklerini sıklıkla kamp yapan kişiler tercih edebilir. Sporcular tarafından kullanılan pipetli matara ürünleri de doğa sporları tutkunları, kampçılar ve dağcıların tercih ettiği ürünlerden farklıdır. Camdan çeliğe, plastikten alüminyuma kadar çeşitli malzemelerden üretilen modellerin güçlü ve zayıf yönleri de değişir. Ürünlerin çoğu alüminyumdan yapılır. Şık tasarımları ve hafif yapıları ile günlük kullanım için bu ürünler mükemmel bir seçimdir. Bu ürünler genellikle daha sağlıklı olmaları için çeşitli malzemelerle kaplanır. Paslanmaz çelik modeli biraz ağır olsa da daha sağlıklı ürünlerden biridir. Bu ürünün yanında outdoor ayakkabı modellerine de göz atabilirsiniz. Markaların matara önerisi ve yorumlarına göz atarak ürünler hakkında detaylı bir bilgi elde edebilirsiniz.

Şık Tasarımları ile Mataralar

Ergonomik yapısı sayesinde kolay tutuş sağlayan modellerden biri olan mataralar ile her an su ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Saklamak ve içmek daha uygun olduğu bu ürünler, sporu yarıda kesmeden ve tempoyu düşürmeden su ihtiyacınızı karşılamanızı mümkün kılabilir. Spor su mataraları çelik, plastik ve alüminyum gibi birçok malzemeden yapılabilir. Çelik modeller uzun süreli kullanıma uygun ve dayanıklı malzemelerden üretildiği için kamp kantinlerinin yanı sıra daha uzun yolculuklar için de öne çıkar. Aşırı zor doğa koşulları, saha koşulları, kampçılık, av gezileri ve kimataral tercihe bağlı olarak günlük kullanım için bu gibi ortalamalar çelik malzemeden yapılmış modeller sıklıkla tercih edilebilir. Genellikle kamuflaj kumaşla kaplanan bu modeller, vidalı kapakları ile pratik ve güvenli kullanımları ile öne çıkar. Bu modellerde çoğu alüminyumdan yapılmış olup, içi sağlığa zararlı olmayan bir malzeme ile kaplanır. Markalarda hemen hemen tüm ürün kategorilerinde farklı zevk ve tercihlere uygun tasarımlar bulunur. Bazı modellerde benzersiz ve canlı renkler ön plana çıkarken, bazı modellerde ise metalik dokular ve renkler ile çok özel bir şıklık elde edilebilir. Ürünlerin şekilleri fonksiyonel olarak tutması kolay, giyilmesi rahat ve aynı zamanda estetik açıdan hatırı sayılır bir lüks sunar. Cam matara seçeneklerinin yanı sıra farklı ölçülerde su depoları da içerdiği için birçok kişi için ideal çözümler sunabilir. Şeffaf matara içindeki içeceğin ne kadar kaldığını gösterme özelliği ile daha rahat bir kullanım sağlayabilir. Outdoor aktiviteleri ve uzun spor gezileri için düşünülen bu matara seti modelleri ağırlıklı olarak metal malzemelerden, özellikle paslanmaz çelik ve ultra dayanıklı alüminyumdan üretilir. Farklı içecekler ve alkollü içecekler için özel olarak tasarlanmış 750 ml matara çeşitleri de bulunur.

Her Bütçeye Uygun Matara Fiyatları

Matara fiyatları; yapısı, hammaddenin türüne, bardak ve başlık kısımları için kullanılan malzemenin türüne, boyutlarına ve yalıtım katmanlarına bağlıdır. Matara fiyatları belirlenirken kullanım amacı, boyutları ve özellikleri devreye girer. Bu özellikler, diğer matara modellerine göre ürünlerin daha daha uygun fiyatlı olmasını sağlar. İçindeki sıvının sıcaklığını muhafaza eden yalıtımlı mataralar, yalıtım süresine bağlı olarak farklı matara termos fiyatları çeşitli seviyelerinde satışa sunulur. Çelik matara fiyatları, yapımında kullanılan malzeme cinsine bağlı olarak değişir. Markalarda her beğeniye ve ihtiyaca uygun ürünleri bulabilirsiniz. Matara markalar sadece farklı ihtiyaçlara yönelik değerli ürünler tasarlamakla kalmaz, aynı zamanda profesyonel kalitede ürünler de geliştirir. Markaların güvencesi ile üretilen bu ürünleri dilediğiniz zaman online alışveriş kolaylığı ile satın alabilirsiniz. Kaliteli ve dayanıklı olan bu ürünleri yalnızca kendiniz için değil sevdiklerinize armağan olarak da gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. Bu ürünlerle beraber kullanabileceğiniz erkek spor çantalar arasından da bir seçim yapabilirsiniz. Hepsiburada sizlere pek çok markanın matara çeşitleri arasından bütçenize ve beğenilerinize uygun olan ürünleri kısa sürede satın alma imkanı sunar.

Matara Çeşitleri Darbelere Karşı Dayanıklı mıdır?

Markalarda yer alan ürünler oldukça zorlu koşullara dayanacak şekillerde tasarlanır. Darbelere, çizilmelere karşı oldukça dayanıklı olan bu ürünleri uzun kullanım ömrü avantajı ile kullanabilirsiniz.

Mataraları Kimler Kullanabilir?

Markalarda yer alan mataraları her yaştan kişi kullanabilir. Farklı tasarımları ve ölçüleri ile her ihtiyaca uygun olan bir ürünü markalarda bulabilirsiniz. Çocuğunuzun okula giderken kullanabileceği bu ürünle onun su içip içmediğini kontrol edebilirsiniz. İş yerinizde bu ürünü kullanarak ne kadar su içtiğinizi görebilirsiniz.

Mataralar Nasıl Temizlenir?

Markalarda yer alan mataraların temizliği oldukça pratik ve kısadır. Hangi modelden ve malzemeden yapılırsa yapılsın bu ürünleri su, sirke ya da karbonat yardımıyla temizleyebilirsiniz. Mataranızı tam olarak doldurmayacak şekilde su ve biraz sirke yardımıyla bu ürünü hijyenik bir hale getirebilirsiniz. Sirke kullanmayı istemezseniz eğer tuz ile bu karşımı yapabilirsiniz. Kimyasal madde kullanmadan bu karışım sayesinde mataralarını temizleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Matara Fiyatları ve Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Yurt Dışından Ürünler
Premium Fırsatları
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 47 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?