Okula dönüşün en eğlenceli kısımlarından biri senelik kırtasiye alışverişinin yapılması ve satın alınan ürünlerin kullanıma hazır hale getirilmesidir. Bu hazırlık aşamasının en renkli ve sevilen kısmını ise kitap defter kaplama işi oluşturur. Okul heyecanını tamamlayan defter ve kitaplar sene boyunca çantalarda ve sıralar üzerinde yıpranmaya açıktır. Bu nedenle daha uzun ömürlü ve temiz bir kullanım için defter ve kitapların özel kağıt çeşitleri ile kaplanması öğrenciler için büyük kolaylıktır. Renkli, desenli ya da koruyucu, şeffaf kaplama kağıdı çeşitleri öğrencilerin ve velilerin en önemli yardımcılarındandır. Kendiliğinden yapışkanlı ürünler kullanım kolaylığını iki katına çıkarırken kolay yırtılmayan kaliteli malzemelerden üretilen kaplama kağıdı modelleri de size oldukça işlevsel bir kullanım alanı yaratır. 

Kaplama Kağıdı Çeşitleri Nelerdir?

Kırtasiye ürünlerinin korunması ve renklendirilmesinin yanı sıra kaplama kağıdı çeşitleri farklı amaçlar ile de kullanılabilir. Eski görünen eşyaların yeni gibi görünmesini sağlayacak yapışkan kağıtlar kullanıcıların ucuz yollardan daha temiz ve yeni görünen mobilya ya da küçük eşyalara sahip olmasını mümkün hale getirir. Kaplama kağıdı fiyatları ise herkesin erişebileceği düzeydedir. 

Piyasada her yaştan kullanıcının tercih edebileceği ve farklı amaçlar ile kullanılabilecek değişik özelliklerde kaplama kağıdı çeşitlerine rastlamak mümkündür. Kullanıcıların tercihine göre kendiliğinden yapışkanlı bantları bulunan ürünler ya da düz kaplama kağıtları tercih edilebilir. Aynı şekilde yine kullanıcıların beğeni ve isteklerine göre ürünün desen ve renk seçenekleri de belirlenir. Özellikle ilkokul çağındaki çocuklar için son derece iç açıcı ve onları okula daha motive hale getirecek kaplama kağıdı çeşitleri bulunur. Sevilen çizgi film karakterlerinin bulunduğu, renkli tema ve konseptlerin işlendiği, kız ve erkek çocuklar için tasarımları özelleştirilmiş kaplama kağıtları her çocuğun hoşuna gidecek görünümleri ile ön plana çıkar. Daha sade bir görünüm için ise şeffaf kaplama kağıdı çeşitleri tercih edilebilir. Bu ürünlerin beyaz ya da diğer renklerde olması da mümkündür.

Kağıt Kaplama Nasıl Yapılır?

Siz de çocuğunuzun seveceği ve kullanırken mutlu olacağı kaplama kağıdı çeşitlerini satın alarak her yönü ile verimli bir okul yılı geçirmesine olanak sağlayabilirsiniz. Onu mutlu ederken aynı zamanda kullandığı kırtasiye malzemelerinin kullanım ömürlerini uzatarak bütçeniz için de doğru bir karar vermiş olmanın tadını çıkarabilirsiniz. 

Farklı biçim ve tasarımları ile dikkat çeken kaplama kağıdı çeşitlerinin uygulaması da son derece kolaydır. İhtiyaç miktarına göre satın alınan ürün kendi özelliğine göre kitap ve defterler üzerine uygulanabilir. Kendiliğinden yapışkanlı ürünler için ek bir malzemeye gerek bulunmazken düz kaplama kağıtları için tek tarafı yapışkanlı bant çeşitlerinin kullanılması gerekir. Kaplama işlemi için öncelikler defterlerin ve kitapların boyutuna göre rulo halindeki kaplama kağıdından parçalar kesilir. Bu işlemi atlamak için defter boyutlarından kesilerek özel olarak tasarlanan kaplama kağıtlarından kullanmak da mümkündür. Ayrıca bu ürünler defter ve kitap kapağını tutan ve zarfı andıran kenarları ile de kısa sürede kullanıma hazır hale gelir.

Yapışkanlı Kaplama Kağıtları 

Hazır bir ürün kullanılmayacaksa uygun ebatlarda kesilen parçaların üzerine kaplanacak, nesne simetrik olacak şekilde yerleştirilir. Ardından dış kapaklar üzerine kaplama kağıdı üç farklı taraftan bükülür. Bu sırada dengesizlik olmaması için defterin ya da kitabın kağıtla tamamen kaplandığından emin olmak gerekir. Katlanan kenarlar deftere bant yardımı ile sabitlenir. Ürün kendiliğinden yapışkan bir yüzeye sahipse bir sünger ya da cetvel yardımı ile hava kabarcıklarının oluşmaması için düzgün bir şekilde yüzeylerinden üzerinden geçmek daha düzgün ve kullanışlı bir sonuç alınmasında etkili olur. 

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kaplama Kağıdı Fiyatları

.
.
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 201 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/80450004/21005095