Bir tür uçlu kalem çeşidi olan versatil kalem, ince uç ve uç çeşitlerine sahiptir. Mekanik uçlu ve basmalı özellikleriyle öğrencilerin en çok tercih ettiği kalem modelleri arasında yer alır. Mimar ve teknik ressamların gözdesidir. Farklı renk ve gövdelere sahip olan versatil kalemler arasından ihtiyacınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz. 

Versatil Kalem Çeşitleri Nelerdir?

Versatil kalemin pek çok çeşidi bulunur. Versatil kalemler 0.3, 0.5, 0.6, 0.7 ve 0.9 gibi değişik uç çeşitlerine sahiptir. Çizim yaparken kullanmak istediğiniz çizgi kalınlığına göre kalem seçmenizde fayda vardır. Seçtiğiniz kalem ile istediğiniz kalınlıkta çizgi çalışmaları yapabilirsiniz. Uçlu ya da mekanik kurşun kalem çeşitleri farklı renk seçeneklerine sahiptir. Versatil kalemler işlevselliklerinin yanı sıra görünümleriyle de büyük beğeni toplar. Çeşitli kalınlık ve inceliklerde üretilen kalemler arasından beğendiğiniz renklerdeki ürünleri tercih edebilirsiniz.

Versatil Kalem Seçimi Nasıl Yapılır?

Çalışmalarınızın kaliteli olabilmesi açısından kaliteli kalemler tercih etmeniz son derece önemlidir. Sadece kalemlerin değil, kalem uçlarının da belirli bir kalitede olması gereklidir. Günümüzde pek çok markanın versatil kalem ürünlerine rastlamak mümkündür. İhtiyacınıza göre yağlı ya da kuru uç türlerini tercih edebilirsiniz. Yağlı uçlu versatil kalemler ile kalın ve koyu görüntü elde edebilirsiniz. Çoğunlukla 2B formatına sahip olan uçlar gölgeleme ya da tarama amacıyla kullanılabilir. Açık tonda ve hafif görüntü elde etmek için ise kuru uçlu kalemleri seçebilirsiniz. Kuru uçlu kalemler, 5B formata sahiptir. Koyuluk, kalınlık ve yoğunluk açısından HB, B, 2B, 5B uçları arasından tercih yapabilirsiniz. Yazı yazmak ya da çizim yapmak isteyenler için HB uçlar ideal bir seçim olabilir. 2B uçlar ile HB uçlara göre daha kalın ve koyu bir görüntü elde edilebilir. Elde etmek istediğiniz görüntüye göre versatil kalem seçimi yapabilirsiniz. 

Versatil Kalem Nasıl Kullanılır?

Versatil kalemlerin kullanımı oldukça basittir. İlk kullanım için kalemlerde uçlar hazır olarak yer alır. Uçlar tükenince yerine versatil kaleminize uygun yedek uçlar almanız gereklidir. Kullandığınız kalemin içerisine ucu kolay bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Kalemin arkasındaki mekanizmaya bastığınız zaman uç ortaya çıkar. Sonrasında yazı ve çizim işlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kurşun kalemlerden farklı bir yapıya sahip olan versatil kalemler, bir grafit çubuk ve çubuğun etrafında yer alan tahta kısımdan meydana gelir. Genel olan plastik ya da metal parçalardan oluşan kalemler farklı boyutlarda uçlara sahip olabilir. Kullandığınız uç türü ne ise ona göre yedek uç bulundurmanız gerekir. İlköğretim ve lise öğrencilerinin favorisi olan versatil kalemler okullarda sıklıkla tercih edilir. Sınava girecek olan öğrenciler 2B özelliğindeki 0.7 uçlu kalemleri son derece rahat bir şekilde kullanabilir. Çizim yapan ressamlar ise yumuşak kalemler ile istedikleri gibi çizimler yapabilir. Öğretmenler ve ofis çalışanları da not almak amacıyla versatil model kalemleri kullanabilir. Kullanım amacınıza uygun bir model seçerek versatil kalemi güvenle kullanabilirsiniz. 

Versatil Kalem Fiyatları Ne Düzeydedir?

Versatil kalem fiyatları kendi arasında değişiklik gösterebilir. Kalemlerin markası ve özellikleri fiyatlandırma üzerinde oldukça etkilidir. Ünlü markaların ürettiği kaliteli kalemler fiyat olarak pahalı seviyelerde yer alabilir. Arka kapak içinde silgisi olan bazı versatil kalem modelleri ekonomik fiyatlarda satışa sunulur. Bütçenize ve ihtiyacınıza göre bir tercih yapabilirsiniz. Renkleri ve gövdeleri her ne kadar farklı olsa da çalışma prensipleri temelde aynı olan kalemler kalite düzeylerine göre fiyatlandırılabilir. Daha verimli bir performans ve dayanıklı bir kullanım için kaliteli modellere yönelmenizde fayda vardır. Kaliteli kalemleri uzun süre boyunca güvenle kullanabilirsiniz. Değişik seçenekler arasından istediğiniz versatil kalem ürününü kolaylıkla satın alabilirsiniz. 


ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Versatil Kalem Fiyatları

Konumseçilmedi