Mantar panoya adını veren malzeme, mantar meşesi ağacının en sert olduğu kabuklu dış katmandan elde edilir. İç kısmı hava ile dolu olan odunsu bu katmanlar, işlenerek pano yapımında kullanılan levha haline getirilir. Orijinal mantar panolar, mantar meşesi ağacından elde edilirken mukavva benzeri kalın kağıtlardan elde edilen mantar pano modelleri de pano çeşitleri arasında yer alır. Kullanışlı tasarımıyla hayatınızı kolaylaştıran mantar panolar, kullanıldıkları alanların daha düzenli olmasına da katkı sağlar.

Mantar Pano Çeşitleri Nelerdir?

Mantar panolar, kullanıcı istek ve ihtiyaçlarına bağlı olarak değişen ölçü ve biçimlerde üretilir. Duvara monte edilen düz modeller, metal ya da ahşap çerçeveli modeller ile sabit ve hareketli ayaklara sahip mantar pano modelleri sık kullanılan ürünler arasında yer alır. Üretilen modeller içinde en çok tercih edilen ürün, kullanım kolaylığı ve uygun fiyatı sayesinde çerçeveli duvara asılan modellerdir. Farklı alanlarda kullanıma uygun olan pano modelleri; 45 x 60 cm, 60 x 90 cm, 90 x 120 cm gibi ölçülerde tasarlanır. Hafif yapıları, çok amaçlı kullanıma imkan tanıması mantar panoların çok amaçlı olarak farklı alanlarda tercih edilmesine imkan sağlar. 

Mantar Pano Levhası Tek Olarak Satılır mı?

Mantar panoların yüzeylerinde kullanılan mantar levhalar, yıpranma ve hasar görme gibi durumlara karşı yenisi ile değiştirilebilen yapıdadır. Mantar panolar, kalitesini de belirleyen farklı kalınlıklar ve uzunluklarda tekil olarak satılır. Mantar levhaları çerçevesiz olarak satın alırken ürünün kalınlık seviyesine dikkat etmeniz gerekir. 2 mm, 5 mm gibi farklı kalınlıkları olan ürünler, kullanılan alanlarda en iyi performansı elde etmenize yardımcı olur. Levha şeklinde satılan mantar pano yüzeylerini yapıştırarak doğrudan kullanacağınız eğlenceli tasarımları elde etmek amacıyla da tercih edebilirsiniz.

Pano Türleri Nelerdir?

Duyuru ve bilgilendirme amacıyla kullanılan panolar; mantar, kumaş, çuval bezi ve mıknatıslı malzemelerden oluşur. Mantar, kumaş ve çuval bezi gibi yüzey malzemeleri kullanılan ürünlerin üzerine asılan duyuru ve nesneler, iğne ya da raptiye gibi aparatlarla panoya asılır. Mıknatıslı olarak üretilen modelin yüzey bölümü metal veya yapışkanlı magnet tabakadır. Bu yüzey üzerine asılan nesneler metal ya da mıknatıs özellikli olmak zorundadır. Tüm bu modeller dışında özellikle restoran ve kafe gibi mekanlarda kullanılan özel tasarım panolar, bütün modellerin içinde en sıra dışı görünüme sahip olan ürünlerdir. Yıllık takvim düzenlemesi yapılan profesyonel tasarımlardan evlerde ders notları için tasarlanan pek çok model, ihtiyaçlarınızın en iyi şekilde karşılanmasını sağlar.

Türlerine Göre Pano Fiyatları

Pano modellerinde kullanılan yüzey ve çerçeve malzemesinin kalitesi ile boyutları, fiyatını etkileyen en önemli faktördür. Duvara monte edilen standart mantar panolar, pano modelleri içinde en uygun fiyat seçeneklerine sahiptir. Bununla birlikte mantar panoların metal ayaklara sahip olan ofis ve derslik gibi alanlarda kullanılan çeşitleri de daha yüksek fiyatlarla satışa sunulur. Alüminyum malzemeyle hazırlanan ve cam kapak ya da magnet yüzeyli ürünler, diğer modellerden daha yüksek fiyatlar içerir. 

Panolar Nerede ve Hangi Amaçla Kullanılır?

Pano türleri kullanım amacına göre değişkenlik gösterir. Ders notlarını ve kişisel bilgilerinizi içeren notları asmak ya da bina girişlerinde insanlara bilgi paylaşımı yapmak amacıyla kullanılır. Asıl kullanım amacı, bir bilgiyi ya da duyuruyu gerçekleştirmek olan panolar camlı modellerde olduğu gibi, koruma amacı doğrultusunda da kullanılır. Tasarımları genellikle kare veya dikdörtgen şeklinde olan panolar, kullanıldıkları alanlara göre çift taraflı katlanabilen ya da belirli bir alan yönlendiren ok biçimindeki modellere de sahiptir. Farklı üreticiler tarafından hazırlanan onlarca pano modeli, her ihtiyacı karşılayacak fiyat alternatifleriyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Mantar Pano & Pano

682 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Penguen Mantar Pano & Panolar
  2. Panda Mantar Pano & Panolar
  3. Akyazı Mantar Pano & Panolar
  4. Ores Mantar Pano & Panolar
  5. ABC Mantar Pano & Panolar
  6. Inter Mantar Pano & Panolar
  7. DirektAl Mantar Pano & Panolar
  8. MF Mantar Pano & Panolar
  9. Garanti Mantar Pano & Panolar
  10. Gen-of Mantar Pano & Panolar
  11. Meteor Mantar Pano & Panolar
  12. Mudo Concept Mantar Pano & Panolar
  13. Kaizen Mantar Pano & Panolar
  14. Magnetoplan Mantar Pano & Panolar
  15. Yazboz Mantar Pano & Panolar
  16. AYMİ EĞİTİM Mantar Pano & Panolar
  17. İnterPano Mantar Pano & Panolar
  18. Evreka Mantar Pano & Panolar
  19. Dupano Mantar Pano & Panolar
  20. Vivekka Mantar Pano & Panolar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/2147483643/15344/60002034/80455056
Başa dön