Akıllı Saatler

Akıllı telefonlar, akıllı televizyonlar derken akıllı saatler de birbirinden farklı özellikleri ile kullanıcılara sunuluyor. Çevrimiçi bağlantı özellikleri, zengin uygulama listeleri dışında dikkat çekici tasarımları ile de herkesin gözdesi olan bu saatler, farklı avantaj ve yazılım özellikleri ile teknoloji tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Herkesin ihtiyaçlarına yönelik farklı çözümler üretebilen bu ürünler ile teknolojiyi çok daha yakınınızda hissedebilirsiniz.

Akıllı Saat Fiyatları

Akıllı saatler farklı özelliklerle kullanıcılara sunulur. Ürünleri birbirinden ayıran özelliklerin başında yazılımsal farklılıklar gelir. Farklı ürün markaları farklı yazılımlar ile geliştirilirken, her biri farklı işletim sistemlerinin avantajlarını taşır. İhtiyacınız olan yazılımsal özellikleri belirledikten sonra, sizler için ideal olan ürünü seçmeniz çok daha kolay olur. Üründen beklediğiniz performans seviyesi, donanımsal özellikler ile doğrudan ilişkilidir. Gerek donanım, gerekse yazılım seviyelerini belirleyerek, sizler için ideal olan akıllı saate karar verebilirsiniz.

Akıllı saat fiyatlarını etkileyen bir diğer etmen ise ürünün tasarımıdır. Genel anlamda, kola takıldığında klasik saat ile aynı fiziksel görüntüye sahip olan bu ürünler, kullanıcıya farklı avantajlar sunmaktadır. Silikon kayışlı bir saat seçerek, hem spor bir görünüme kavuşabilir hem de farklı ortamlarda kullanım imkanına erişebilirsiniz. Deri kayışlı bir model seçtiğinizde ise saatinizi uzun süre çıkarmadan, klasik veya smart casual giysilerinizle rahatlıkla kullanma avantajlarından faydalanabilir, farklı renk seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.


Akıllı Saat Nedir, Ne İşe Yarar?

Akıllı telefonlar ile entegre çalışan kol saatleri akıllı saat olarak tanımlanır. Akıllı saatler, akıllı telefon işlevlerinin çoğunu kolunuzda taşımanızı sağladığı için, teknoloji severlerin hayatlarını kolaylaştıran birçok getiriye sahiptir. Akıllı saatlerle marka ve model seçimine bağlı olarak, telefon görüşmesi yapabilir, akıllı telefonunuza gelen tüm bildirim ve mesajları alabilir, kamerasıyla fotoğraf çekip kaydedebilir, ses kaydı yapabilir, anlık nabız, kalp ritmi gibi sağlık verilerini alabilir ya da yürüyüş ve koşularınızda adımlarınızı sayabilirsiniz. Marka ve modelden bağımsız olarak hemen hemen tüm akıllı saatler, kronometre, geri sayım aracı, pusula, alarm, ajanda gibi her an her yerde gerek duyabileceğiniz ihtiyaçları içerir.


Akıllı Saat Özellikleri

Akıllı saatler birden fazla özellik ile kullanıcılara sunulur. İlk olarak, bu ürünler akıllı telefonunuzun saatlerinizde uygulanmış versiyonları olarak görülebilir. Telefonlarınız gibi üstün kaliteli yazılımsal özellikler ile donatılan bu cihazlar, etkileşimli aktivitelerde bulunur. Akıllı saatiniz, yapısı ve yazılım sistemi sayesinde kişiselleştirilebilir durumdadır. Ekran resminden, ses özelliklerine kadar herşey kullanıcının tercihlerine sunulur.

Adımsayar programlı bir ürün sayesinde, gün boyunca kaç adım attığınızı yalnızca kolunuzdaki saate bakarak öğrenebilirsiniz. Önemli notlarınızı bu ürüne kaydedip, telefon ya da bilgisayara gerek olmadan her an erişebilirsiniz. Fotoğraflarınızı yine saatinize aktararak dilediğiniz zaman bakabilir veya arkadaşlarınıza yollayabilirsiniz. Dilerseniz arama kayıtlarınız ve önemli telefon numaralarınızı da bu teknoloji harikası ürünlerde taşıyabilirsiniz. Akıllı saatiniz ile teknolojinin en derinlerine inebilir, en güncel yazılımlara kolayca erişebilirsiniz.

Akıllı Saat Nasıl Seçilir?

Akıllı saat seçerken dikkat edilmesi gereken ilk konu, bu cihazdan ne gibi beklentileriniz olduğunu belirlemenizdir. Müzik dinlemeye düşkün kişiler için farklı müzik platformları sunan ürünler tercih sebebidir. Gün boyu aktif spor yapanlar için, adımsayar programına sahip ve spor geçmişini kaydeden modellere ağırlık verilebilir. Saatinizin şarjını verimli kullanması adına, titreşimle çalışan, ekran korumalı ürünler avantajlı olacaktır.

Tarzını saati ile de yansıtmak isteyen kullanıcılar, çeşitli renk ve yapılardaki kordonlardan kendine uygun bir ürün seçebilir. Akıllı telefonu ile ortak özellikleri kullanmak isteyenlerin, telefonları ile uyumlu cihazlar seçmeleri tavsiye edilir. Son olarak, akıllı saatlerin kullanım koşulları ve ortalama kullanım ömrüne dikkat etmekte fayda vardır.


Akıllı Saat Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Akıllı saat alırken öncelikle dikkat edilmesi gereken şey, alacağınız akıllı saatin, akıllı telefonunuzla uyumlu olmasıdır. Buradan da anlaşılacağı gibi her akıllı saat marka ve modeli, tüm akıllı telefonlarla uyum sağlamaz. Alacağınız akıllı saati iade etmek ya da değiştirmek zorunda kalmamak için ilk önce telefonunuzun uyumlu olduğu marka ve modelleri tespit etmelisiniz.

Bu seçimin ardından, telefonunuzla uyum sağlayan akıllı saatler içinde, istediğiniz donanım ve yazılım özelliklerini taşıyan seçenekleri belirlemelisiniz. Bu noktada seçiminiz, gerçek ihtiyaçlarınıza uygun olmalı. Örneğin, “Akıllı saatinizle fotoğraf çekmeye veya ses kaydı yapmaya ihtiyaç duyacak mısınız?” ya da “Kalp ritminizi belli periyotlarla ölçmek hayatınıza bir artı sağlar mı?” gibi soruları kendinize sorarak, yanıtlarınıza uygun bir donanım ve yazılım profili tercih etmelisiniz.

Son olarak da akıllı saatinizin fiziki özellikleri belirleyici olacaktır. Su geçirmezlik özelliği, güneşli ortamlarda ekran parlaklığı ayarlayabilme özelliği, cam çizilmezlik oranı, ekran tasarımı, sürekli aydınlatma gibi özelliklerinin yanında görünüş olarak giyim ve yaşam tarzınıza uygunluğu da kriterleriniz arasında mutlaka yer almalıdır.

 

Akıllı Saat Nasıl Şarj Edilir ve Şarjı Ne Kadar Dayanır?

Akıllı saatlerin bir kısmı, üzerlerinde bulunan mini USB portu ile bilgisayara doğrudan bağlanırken, bir kısmı da görünümü bozduğu gerekçesiyle USB portu içermeyecek şekilde tasarlanır. Bu tip akıllı saatler, saatin şarj ve veri aktarımı sırasında üzerine oturtulabildiği bir şarj ünitesi aracılığıyla bilgisayara bağlanır. Akıllı saatlerin şarj ömürleri, pillerinin gücüyle doğru, sundukları işlevsellikle ters orantılıdır. Bunların yanında akıllı saat işlevlerini kullanma sıklığınız ve süresi de şarj ömrünü doğrudan etkiler. Bu nedenle akıllı saatlerin şarj ömürleri, bekleme süresi üzerinden karşılaştırılabilir. Bu ölçüye göre akıllı saatlerin bekleme sırasında şarj ömürleri 48 saatten 3 aya kadar değişebilir. Akıllı saat markalarının bu süreyi uzatmak için çalışmaları devam ederken, sektörde 1 yıl şarj ömrü sunan akıllı saatlerden söz edilmeye başlandı. 

 

En İyi Akıllı Saat Hangisidir?

Tüm teknolojik cihazlarda olduğu gibi akıllı saatlerde de “En iyisi hangisi?” sorusunun herkese uyan standart bir yanıtı yoktur. En iyi akıllı saat, akıllı telefonunuzla uyum sağlayan ve akıllı saatten beklentilerinize cevap veren saattir. Müzik dinlemeyi çok seven ve müzik arşivini kol saatinde taşımak isteyen biri için en iyi akıllı saat, en geniş depolama alanına sahip akıllı saattir. Profesyonel bir dağcı için en iyi saat, basınç, rüzgar gücü, tırmanılan yükseklik ve anlık nabız bilgisi veren akıllı saattir. Ya da tam tersini düşünerek, bir yüzücü için su geçirmezlik özelliği olmayan bir akıllı saat, diğer tüm özellikleri mükemmel olsa bile en iyisi değildir. Kısaca, en iyi akıllı saati seçebilmek için öncelikle, akıllı saatten neler beklediğinizden emin olmalısınız.

Akıllı Saat Fiyatları

250 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Apple
  2. Samsung
  3. Xiaomi
  4. Case 4U
  5. Garmin
  6. Polar
  7. Fitbit
  8. Fossil
  9. Alcatel
  10. Huawei
  11. Dark
  12. SmartWatch
  13. Berkev
  14. Elegante
  15. CWATCH
  16. TomTom
  17. Kingboss
  18. Sentar
  19. Everest
  20. Techsmart
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Garanti Tipi
 6. GPS (Küresel Konumlama Sistemi)
 7. Uyumlu Marka
 8. Uyku Takibi
 9. Kalp Ritmi Ölçme
 10. Adımsayar
 11. Sesli Görüşme
 12. Titreşim
 13. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483642/371967/60003676
BAŞA DÖN