Apple, her yıl çıkardığı telefonları ile teknoloji severler tarafından ilgi ile karşılanır. Her yeni modelinde hızı, kaliteyi ve estetik görünümü bir üst seviyeye çıkarmayı başarması ile piyasada isminden sıklıkla söz ettirir. iPhone 13 Pro Max, bir telefonda aranacak bütün özellikleri çatısı altında toplaması ile kullanıcılarını mutlu eder. Cihaz, ayrıntılara ve teknik detaylara önem veren kişiler için tasarlanmış telefonlar arasında yer alır. Ailesinin en büyük ve en gelişmiş modeli olarak karşınıza çıkan iPhone 13 Pro Max, sahip olduğu ek özellikler ile kullanıcılarının günlük hayatına pratiklik katar. 13 Pro Max'teki en önemli gelişmeler arasında iyileştirilmiş pil ömrü, geliştirilmiş kamera ve yüksek yenileme hızına sahip ekran gelir. Tasarım kısmındaki en büyük yenilik ise ekranın üst tarafında bulunan çentiğin %25 oranında küçültülmesidir. Ekran alanının artması sonucunda ekran gövde oranının da yükseltildiği model, daha geniş ve canlı bir görünüm sunar.

Kamera kısmında da etkileyici yenilikler sunması ile bir telefondan beklenen her şeyi bulabileceğiniz bir cihaz haline gelir. Canlı ve gerçekçi renk detayları ile fotoğraf çekmekten hoşlanan kullanıcıları mutlu edebilir. Kamera özellikleri ile beraber güçlü işlemcisi ve başarılı grafikleri ile görsel açıdan da hoş bir deneyim sunmayı başarır. Geniş ekranı, hızlı yenilenme süresi ve gerçekçi renkleri ile telefonda film ya da dizi izlerken, oyun oynarken keyifli bir deneyim yaşamanıza yardımcı olur. Aynı zamanda yazılımsal desteği ile batarya ömrünü optimize eden bir sistem içeren cihaz, pil ömrü konusunda da tatmin edici yenilikler içerir. Önceki modeline göre 2.5 saat daha fazla pil ömrü sunan iPhone 13 Pro Max, uzun süreli kullanımda bile verimli bir performans göstermeyi başarır. Telefon almayı düşünüyor ve ne alacağınıza karar vermekte zorlanıyorsanız, iPhone 13 Pro Max sizin için iyi bir seçenek olabilir. Cihaz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız cihazın özelliklerini inceleyebilir, iPhone 13 Pro Max'in teknolojik detaylarına göz atabilirsiniz.

iPhone 13 Pro Max Kamera Özellikleri

Akıllı telefonlar söz konusu olduğunda cihazlarda bulunan kameralar oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu önemin farkında olan Apple, piyasaya sunduğu her yeni cihazında kamerasına bir üst seviyeye çıkararak etkileyici ve verimli bir performans sunmayı başarır. iPhone modellerindeki Pro, profesyonel anlamına gelir. iPhone 13 Pro Max'in kamerası da daha parlak ve profesyonel fotoğraflar çekmek üzerine inşa edilir. iPhone 13 Pro Max arka tarafında üç tane ve ön tarafında bir tane kamera ile karşınıza çıkar. Aynı zamanda kamera ile beraber ön tarafında yüz tarama teknolojisi için kullanılan üç lense de sahiptir. Piyasanın en iyi kameralarından birine sahip olan cihaz, kullanıcılarına profesyonel bir deneyim sunar. Ana kamera, şimdiye kadar bir iPhone'a yerleştirilen en büyük sensörlerden birine sahip. F/1.5 diyafram açıklığına sahip olan objektifi ile geliştirilmiş ışık toplama teknolojisini barındıran ana kamera, loş ışıkta daha iyi bir performans sergiler. Aynı zamanda renk detaylarının da daha gerçekçi ve canlı kalmasını sağlayan lensi ile iPhone 13 Pro Max'in ana kamerası etkileyici görüntüler çekmenize yardımcı olur. Şimdiye kadarki en iyi gelişme olarak lanse edilen kamera sistemi, daha büyük lensler içermesi ile gerçekçi detayların daha iyi bir şekilde elde edilmesine yardımcı olur.

Ana kamera, geniş açılı sensör barındırması sayesinde ekstra bir kamerayı gereksiz kılar. Böylece tasarımsal olarak da daha düzenli ve sade bir görünüm ortaya çıkmasını sağlar. 12 MP çözünürlüğe sahip olan kamera, büyük sensörü ve düşük diyafram aralığı ile iyi bir performans sergiler. Yeni teknolojik detaylar ile donatılan kamera, önceki modellere göre çok hızlı bir şekilde büyük miktarda ışık alabilir. Böylece loş ışıklı ortamlarda daha canlı ve parlak görüntülerin elde edilmesini sağlar. Düşük ışıkta daha az görüntü gürültüsü bulunur. Aynı zamanda gölgeye maruz kalmadan daha açık alanların daha doğal bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Gece modunda ise pozlama süresinin daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini mümkün kılan yazılımı ile karanlık ortamlarda aydınlatılmış alanlar yaratılmasına yardımcı olur. Cihazın arka tarafında geniş açılı kamera olarak da isimlendirilen ana kamera ile birlikte telefoto ve ultra geniş olmak üzere iki kamera daha bulunur. Telefoto F/2.8 diyafram aralığına sahiptir. 2.2 kata kadar yakınlaştırma konusunda daha iyi bir performans sunan telefoto kamera, zoom yaparken detayların kaybolmadan muhafaza edilmesini sağlar. Bulanık ve gürültülü görünümleri ortadan kaldıran teknolojisi ile net ve keskin kareler elde edilmesine yardımcı olur. 3 kata kadar yakınlaştırma ve 2 kata kadar uzaklaştırma yapmayı başaran lensi ile istediğiniz her alanı kolay bir şekilde yakalayabilirsiniz.

Ultra geniş açılı kamera ise F/1.8 diyafram açıklığına ve 120 derecelik bir görüş alanına sahiptir. Etraftaki ışığı daha iyi almak üzere geliştirilen yeni lensi ile ultra geniş açılı kamera, düşük ışıklı ortamlarda detayların kaybolmadan korunmasını sağlar. Telefoto ve ultra geniş açılı kamera altı bileşenli bir lens içerirken ana kamera yedi bileşenli bir lense sahiptir. Bütün bunlarla beraber iPhone 13 Pro Max altı efektli portre ışığına sahiptir. Portre modunda kullanabileceğiniz doğal, kontur, sahne mono, stüdyo, high-key mono ve sahne olmak üzere altı farklı efekte sahip olan portre ışığı, renk kontrastı ile oynayarak orijinal karelerin ortaya çıkmasını sağlar. Arkadaki nesnelerin flu odaklanan nesnenin daha net olmasını sağlayan bokeh efektine sahip olan portre modu, geliştirilmiş yazılımı ile daha profesyonel görüntülerin elde edilmesini mümkün kılar. Çift optik görüntü stabilizasyonu ismi verilen bir teknoloji barındıran kameralar, video çekerken el titremelerinin görüntüyü bozmasının önüne geçer. İçerisinde hareketli bir sensör bulunan kameralar, titreme hareketi ile birlikte aksiyon alarak çekilen anın sabit kalmasını sağlar. Kırmızı çıkan gözlerin düzeltilmesini sağlayan sitemi, fotoğraflara konum etiketi eklenmesini mümkün kılması, otomatik görüntü stabilizasyonu yapmayı başaran lensi ve makro çekimlerin yapılmasını sağlayan sistemi ile iPhone 13 Pro Max kamera özellikleri söz konusu olduğunda kullanıcılarına benzersiz bir deneyim sunar.

iPhone 13 Pro ailesi ile birlikte ortaya çıkan Cinematic Mode özelliğine sahip olan cihaz, video çekerken de portre modunun kullanılmasını sağlar. Ana nesneyi netleştirerek arka planı bulanıklaştıran teknoloji ile film kalitesinde videoların çekilmesini mümkün kılar. Videoyu çektikten sonra düzenleme esnasında da ana odağın değiştirilmesini sağlayan teknoloji içeren sinema modu, çekim sonrasında düzenleme yapmak isteyen kullanıcılar için de idealdir. Süper akıllı yazılımı sayesinde odağın değiştirilmesini ve gerçekçilik algısının pekiştirilmesini sağlayan kamera, kısa film çekmekten hoşlanan kullanıcılar için de iyi bir seçenek haline gelir. Fotoğrafların da düzenlenmesi konusunda yenilikler sunan cihaz, kademeli lens teknolojisi sayesinde fotoğrafların katman katman yeniden revize edilmesini mümkün kılar.

Ön kamera ise 12 MP geniş açıya sahip, F/2.2 diyafram aralığında bir sensör içerir. Markanın True Depth ismini verdiği ön kamerası, portre modu gibi özellikleri desteklemesi ile hoş görsellerin elde edilmesini sağlar. Arka kamerada olduğu gibi altı efektli portre ışığına sahip olan ön kamera, animoji ve memoji gibi özellikleri de destekler. Arka kameralarda olduğu gibi gece moduna sahip olan ön kamera, loş ışıkta detayları muhafaza ederek canlı görüntülerin ortaya çıkmasını sağlar. Aynı zamanda ön kameranın sinematik video stabilizasyonu özelliğine sahip olması sayesinde film kalitesinde videolar çekebilirsiniz. Live Photo olarak isimlendirilen canlı fotoğraflar için geniş renk yelpazesine sahip olan ön kamera ile çekim sonrası fotoğraflarına istediğiniz efekti uygulayabilirsiniz. Retina Flash sayesinde doğal bir ışıkla karanlık ortamda çekim yapmanızı sağlayan cihaz, otomatik görüntü stabilizasyonu sayesinde bulanık ve kaymış görüntülerin ortaya çıkmasının da önüne geçer.

ProRAW ismi verilen hem ön hem de arka kamerada bulunan profesyonel fotoğrafların çekilmesini sağlayan sistem ise çekim sonrası piksel kayıplarına uğramadan çekilen görüntülerin düzenlenmesini mümkün kılar. Aynı zamanda True Depth isimli ön kamera, Face ID özelliğinin de çalışmasını sağlar. Yüz tanıma teknolojisi söz konusu olduğunda rakipleri arasında ayrı bir yerde konumlanan Apple, farklı açılardan yüzünüzü tanıyan sensörü ile başarılı bir performans sunar. Yüzünüzü tarayarak bir haritasına çıkaran teknoloji, hızlı ve güvenli bir şekilde telefonunuzun açılmasını mümkün kılar. Kamera söz konusu olduğunda her geçen yıl kullanıcılarına yenilikler sunmayı başaran Apple, iPhone 13 Pro Max ile teknolojiyi bir üst seviyeye taşımayı başarır. Aynı zamanda sensörlerinde LİDAR tarayıcısı, barometre, ivmeölçer, yakınlık sensörü, ortam ışığı sensörü ve üç eksenli jiroskop bulunduran cihaz, her türlü gereksinimi karşılayacak özellikleri barındırır. Cihazınızın kamera özelliklerine önem veriyorsanız, iPhone 13 Pro Max'i inceleyebilirsiniz.

iPhone 13 Pro Max Teknik Detayları

Kamera söz konusu olduğunda üstün bir performans sunmasının yanı sıra iPhone 13 Pro Max teknik detayları ile de kullanıcılarını mutlu etmeye devam eder. A15 biyonik işlemciye sahip olan cihaz, hız konusunda duyarlı olan kullanıcılar için iyi bir seçenek haline gelir. 2 performans ve 4 verimlilik çekirdeği olmak üzere toplamda 6 işlemci çekirdeğine sahip olan sistemi, güç tüketimi konusunda da iyi bir performans sergiler. 5 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli sinir motoru içermesi de cihazın gücünü artıran faktörler arasında yer alır. Neural Engine olarak da isimlendirilen sinir motoru, sinematik mod, akıllı HDR 4 ve diğer özelliklere güç sağlar. Bütün bu teknik özellikleri güçlü ve etkili pili ile destekleyen cihaz, geliştirilmiş şarj ömrü ile de kullanıcılarının günlük hayatına pratiklik katar. Hızlı şarj özelliğini destekleyen bataryasıyla pil ömrü söz konusu olduğunda da kullanıcılarını memnun eden iPhone 13 Pro Max ile acil durumlarda telefonunuzu günü idare edecek seviyelere kısa sürede getirebilirsiniz. Yaklaşık 30 dakika içinde iPhone 13 Pro Max'in %50'sini şarj edebilir, dışarı çıkmak için hazırlanırken telefonunuzu yeterli şarj seviyesine ulaştırabilirsiniz. 28 saate kadar video oynatma, 25 saate kadar online video izleme ve 95 saate kadar ses çalma özelliğine sahip olan cihaz, pil ömrü konusunda tatmin edici sonuçlar ortaya koyar. Aynı zamanda MagSafe desteğine de sahip olan cihaz, kablosuz aksesuarlar ile de hızlı ve kolay bir şekilde şarj edilebilir. Güçlü donanımını başarılı bataryası ile birlikte destekleyerek kullanıcılarına akıcı ve uzun ömürlü bir deneyim sunan cihaz, alanında dikkatleri üzerinde toplar. Yazılımsal olarak verimliliği artıracak detaylar ile donatılması, pil ömrünü olabildiğince uzun tutmasına yardımcı olur. Telefonunuz üzerinden çalışıyor ya da cihazınızı gün içerisinde yoğun bir şekilde kullanıyorsanız, iPhone 13 Pro Max sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Etkileyici Tasarımı ve Ekranı ile iPhone 13 Pro Max

Teknik detayları ve kamera özellikleri ile beraber iPhone 13 Pro Max tasarımsal detayları ile de dikkatleri üzerinde toplar. 6.7 inç büyüklüğündeki ekranı ile geniş ekrandan hoşlanan kullanıcılara hitap eder. Bu 6.7 inçlik panel, yenileme hızını 10hz'den 120hz'e dinamik olarak ölçeklendirebilir, bu da daha yumuşak geçişler ve akıcı görseller ile sonuçlanır. Apple'ın ProMotion olarak isimlendirdiği bu yenileme hızı teknolojisi, telefonda yapılan işleme göre yazılımsal olarak 10-120 hz ölçeğinde değişkenlik gösterir. Örneğin, telefonda bir makale okuyorsanız 10 hz olurken oyun oynuyorsanız 120 hz seviyelerine çıkar. Böylece gereksiz pil tüketimini de önleyerek cihazın daha uzun süre kullanılabilir halde olmasını sağlar. Ekranda hareket eden bir görüntü yoksa düşük yenileme hızının yeterli olduğunun bilincinde olan Apple, yazılımsal olarak sunduğu bu teknoloji ile cihazı daha kullanışlı hale getirir. Aynı zamanda ekranda hareket eden nesnelerin daha pürüzsüz bir şekilde olmasını sağlayan teknoloji, yenilenme hızının artması ile daha gerçekçi bir görüntü akışı sağlar. Parlaklık konusunda da atılım gösteren Apple, iPhone 13 Pro Max'te daha canlı bir teknoloji ortaya koyar. 1284x2778 piksel çözünürlüğünde olan ekran 19.5:9 oranına sahiptir. Süper Retina XDR OLED ekranı ve 1200 nit parlaklığı ile daha dinamik bir görünüm elde edilmesini sağlar. Çizilme ve darbelere karşı seramik cam ile korunan ekran, dayanıklılığı ile de dikkatleri üzerinde toplar. Ekran ile beraber tasarım kısmında ise ön tarafta bulunan çentiğin küçültülmesi, kullanıcıları memnun eden bir detaydır. Yerleşim mikrofonunun telefonun üst kısmına alınması ile beraber boyut olarak küçülen çentik, ekranın daha geniş görünmesini sağlar. Yerleşim mikrofonu ile beraber yerleşik stereo hoparlörün de bulunduğu cihazın üst bölümü, ses kalitesi bakımından başarılı bir performans sunar. Cihazın alt tarafında da stereo hoparlör bulunması, yüksek ve canlı ses alımı konusunda tatmin edici sonuçlar ortaya çıkarır. Paslanmaz çelikten yapılan çerçevesi ve yuvarlatılmış köşesi ile daha zarif bir görünüme sahip olan cihaz, kadın ya da erkek fark etmeksizin herkesin ilgisini çekebilir. Aynı zamanda renk çeşitliliği ile de her zevke sahip kişiye hitap edebilmesi ile iPhone Pro Max geniş bir kitleye hitap eder. Grafit, altın, gümüş ve sierra mavisi olmak üzere toplamda dört farklı renk seçeneğine sahip olan iPhone Pro Max'i inceleyebilir, beğendiğiniz rengi hemen satın alabilirsiniz.

iPhone 13 Pro Max'in Önce Çıkan Özellikleri

iPhone 13 Pro Max sahip olduğu birtakım özellikler ile dikkatleri üzerinde toplar.

  • Kaliteli malzemeyi başarılı işçilik ile bir araya getirerek premium bir cihaz haline gelen iPhone 13 Pro Max, kaliteli hissettirmesi ile de öne çıkar.
  • Farklı renk seçeneklerine sahip olması sayesinde herkesin hayal ettiği telefona kavuşabileceği çeşitliliğe sahiptir.
  • Yüksek yenileme hızına sahip olan ekranı ve güçlendirilmiş pili ile şarj seviyesini muhafaza etmek için performanstan feragat etmenizi gereksiz kılar. Yazılımsal olarak pil ömrünü verimli hale getiren cihaz sayesinde şarjın bitmemesi için birtakım özellikleri kapatmanıza gerek kalmaz.
  • Büyük lensleri ve ışığı daha iyi bir şekilde alan sensörleri ile iPhone 13 Pro Max'in kameraları, profesyonel çekimler elde edilmesini mümkün kılar.
  • Cinematic Mode, yüksek kalitede videolar çekilmesini sağlar.
  • Ekranın üst bölümünde yer alan çentiğin küçültülmesi daha geniş bir ekran sunar.
  • Dayanıklı malzemesi sayesinde uzun süre boyunca kullanılabilir bir cihaz haline gelir.
  • Kullanıcı odaklı tasarım anlayışına sahip olan cihaz, ergonomik kriterler göz önünde bulundurularak üretilir. Böylece elde rahat bir şekilde tutabilir, tek el ile çoğu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Büyük ekranı ve ölçülerine rağmen hantal bir yapıya sahip olmayan cihazı istediğiniz yere rahat bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Farklı ve kaliteli bir cihaz arayışı içindeyseniz iPhone 13 Pro Max'e şans verebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

iPhone 13 Pro Max iPhone iOS Cep Telefonu Modelleri ve Fiyatları

3 ürün listeleniyor
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Satıcı
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?