Projeksiyon Sistemleri

Projeksiyon cihazı kullanımı gün geçtikçe artış gösterirken buna bağlı olarak ürün çeşitliliği de genişlemektedir. Kullanıcılar ise geniş ürün seçeneklerinden aradıkları özelliklere göre tercih yapmaktadır. Bu noktada projeksiyon kullanıcılarının aradıkları ürünü kolay şekilde tespit etmek için dikkat etmeleri gereken bazı ipuçları bulunur. Bu püf noktalarına dikkat eden kullanıcılar, doğru tercih yaparak sorunsuz bir projeksiyon sistemine sahip olabilmektedir.

Projeksiyon Cihazları Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

Projeksiyon cihazı seçiminde, sistemin kullanım türü büyük önem taşımaktadır. Ofis kullanımında sunum ve grafik türü gösterimler yoğunlukta olduğu için, çözünürlük değeri yüksek olan projeksiyon sistemlerini tercih etmelisiniz. Günümüzdeki pek çok projeksiyon modeli, bu tür ihtiyaçlar için uygun çözünürlük değerini sağlamaktadır. 

Video oynatma amacıyla tercih edilen projeksiyon sistemlerinde ise yansıtılan görüntünün kalitesinin yanı sıra ışıklandırma (lümen) kuvvetine de bakılması gerekmektedir. Zira ortamın doğal ışıklandırmasının yetersiz kaldığı durumlarda yansıtılan görüntü karanlık görünebilir. Bu tarz sorunlar yaşamamak için, lümen değeri yüksek olan projeksiyon cihazlarını tercih etmelisiniz. Oynadığınız video oyunlarını yansıtmak için tercih edeceğiniz projeksiyonlarda ise düşük gecikme süresi önem taşımaktadır. Gecikme süresi ne kadar düşük olursa oyunlarda verdiğiniz tepkinin ekrana yansıma süresi daha kısa olacaktır. Bu sebeple satın alacağınız projeksiyon sisteminin HDMI bağlantı teknolojisini destekleyip desteklemediğini kontrol etmelisiniz. HDMI desteği, görüntünün dijital olarak aktarılmasına olanak sağladığı için, düşük gecikme süresi ve kayıpsız görüntü kalitesi sunmaktadır.

Projeksiyon Çözünürlüğü Neden Önemlidir?

Projeksiyon sistemlerinin çözünürlük değeri, sunduğu görüntü kalitesi açısından dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir. Kullanım amacınıza uygun çözünürlük değerinin altında bir projeksiyon cihazı tercih etmeniz durumunda, satın alacağınız projeksiyon sisteminden tam olarak verim alamayabilirsiniz. Bu yüzden cihazı hangi alanda kullanacaksanız, o alan için minimum çözünürlük değerini sağlayan cihazı satın almalısınız. Sadece sunum amacıyla kullanılacak projeksiyon sistemlerinin SWGA çözünürlük değerini sağlaması yeterli olacaktır. Video oynatma amacıyla bir projeksiyon sistemi tercih etmeniz durumunda ise XGA ya da WXGA çözünürlük standardını aramalısınız. WUXGA çözünürlüğündeki projeksiyon sistemleri ise video oyunlar dahil olmak üzere bütün içerikleri rahat bir şekilde oynatabilmektedir.

Projeksiyon Cihazı Kaç Lümen Olmalıdır?

Projeksiyon cihazlarında yer alan lambaların sağladığı parlaklık (lümen) değeri, cihazdan cihaza değişmektedir. Bu noktada projeksiyon sistemini kuracağınız ortamın aydınlatması önemli etkenler arasında yer almaktadır. Yani cihazın lümen değeri ne kadar iyi olursa olsun, projeksiyon sisteminin olduğu alanın aydınlatmasından ötürü istenen verimi alamayabilirsiniz. Projeksiyon sistemlerinin lümen değerleri, ortam aydınlatmasının yüksekliği ile paralellik göstermektedir. Dış mekan ya da güneş ışığının kuvvetli olduğu yerlerde kullanacağınız projeksiyon cihazının en az 5.000 lümen parlaklık değerine sahip olması gerekmektedir. Güneş ışığı alan ya da iyi şekilde aydınlatılan iç mekanda bu değer maksimum 3.000 lümen civarında olmalıdır. Tamamen karanlık ortamlarda ise 1.000 lümen ve civarında parlaklık değeri sunan projeksiyon cihazları, kullanım ihtiyaçlarınızı fazlasıyla görecektir.

Hangi Projeksiyon Perdesi Tercih Edilmelidir?

Projeksiyon cihazlarında görüntünün kullanıcıya net ve doğru şekilde aktarılması için perde kullanılması önerilmektedir. Eğer satın alacağınız projeksiyon sisteminden tam verim almak istiyorsanız, o cihazın özelliklerine uygun olan projeksiyon perdesini de satın almalısınız. 

Projeksiyon perdesinin yanı sıra harici olarak satın alacağınız kumanda, bağlantı kablosu ve askı aparatı gibi aksesuarların da projeksiyon modelinize uygun olması gerekmektedir. Ayrıca bazı projeksiyon cihazlarında sunulan mobil uygulama desteği sayesinde yansıtmak istediğiniz görüntüyü kablosuz bir biçimde ekrana aktarabilmektesiniz. Alacağınız projeksiyon sistemlerinde ihtiyacınıza göre bu tarz bağlantı özelliklerinin de bulunup bulunmadığını kontrol etmelisiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Projeksiyon Sistemleri

2186 ürün listeleniyor
Kırtasiye / Ofis
Kırtasiye / Ofis
Projeksiyon Sistemleri
Projeksiyon Sistemleri
Projeksiyon Cihazı
Projeksiyon Cihazı
Projeksiyon Lambası
Projeksiyon Lambası
Projeksiyon Perdesi
Projeksiyon Perdesi
Projeksiyon Sunum Kumandaları
Projeksiyon Sunum Kumandaları
Projektör Kablo ve Aparatları
Projektör Kablo ve Aparatları
Lebeigo
Optoma
Viewsonic
BenQ
NEC
LG
Mitsubishi
Liteout
Codegen
Good Shop
Epson
Canon
Gölge Stor
Logitech
SPEEDUF
Just For U
Wanbo
AUV Camera
Hacarlıoğlu
Everest
Hepsiburada Limiti
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 47 / 2186 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?