Projeksiyon cihazı kullanımı gün geçtikçe artış gösterirken buna bağlı olarak ürün çeşitliliği de genişlemektedir. Kullanıcılar ise geniş ürün seçeneklerinden aradıkları özelliklere göre tercih yapmaktadır. Bu noktada projeksiyon kullanıcılarının aradıkları ürünü kolay şekilde tespit etmek için dikkat etmeleri gereken bazı ipuçları bulunur. Bu püf noktalarına dikkat eden kullanıcılar, doğru tercih yaparak sorunsuz bir projeksiyon sistemine sahip olabilmektedir.

Projeksiyon Cihazları Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

Projeksiyon cihazı seçiminde, sistemin kullanım türü büyük önem taşımaktadır. Ofis kullanımında sunum ve grafik türü gösterimler yoğunlukta olduğu için, çözünürlük değeri yüksek olan projeksiyon sistemlerini tercih etmelisiniz. Günümüzdeki pek çok projeksiyon modeli, bu tür ihtiyaçlar için uygun çözünürlük değerini sağlamaktadır. 

Video oynatma amacıyla tercih edilen projeksiyon sistemlerinde ise yansıtılan görüntünün kalitesinin yanı sıra ışıklandırma (lümen) kuvvetine de bakılması gerekmektedir. Zira ortamın doğal ışıklandırmasının yetersiz kaldığı durumlarda yansıtılan görüntü karanlık görünebilir. Bu tarz sorunlar yaşamamak için, lümen değeri yüksek olan projeksiyon cihazlarını tercih etmelisiniz. Oynadığınız video oyunlarını yansıtmak için tercih edeceğiniz projeksiyonlarda ise düşük gecikme süresi önem taşımaktadır. Gecikme süresi ne kadar düşük olursa oyunlarda verdiğiniz tepkinin ekrana yansıma süresi daha kısa olacaktır. Bu sebeple satın alacağınız projeksiyon sisteminin HDMI bağlantı teknolojisini destekleyip desteklemediğini kontrol etmelisiniz. HDMI desteği, görüntünün dijital olarak aktarılmasına olanak sağladığı için, düşük gecikme süresi ve kayıpsız görüntü kalitesi sunmaktadır.

Projeksiyon Çözünürlüğü Neden Önemlidir?

Projeksiyon sistemlerinin çözünürlük değeri, sunduğu görüntü kalitesi açısından dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir. Kullanım amacınıza uygun çözünürlük değerinin altında bir projeksiyon cihazı tercih etmeniz durumunda, satın alacağınız projeksiyon sisteminden tam olarak verim alamayabilirsiniz. Bu yüzden cihazı hangi alanda kullanacaksanız, o alan için minimum çözünürlük değerini sağlayan cihazı satın almalısınız. Sadece sunum amacıyla kullanılacak projeksiyon sistemlerinin SWGA çözünürlük değerini sağlaması yeterli olacaktır. Video oynatma amacıyla bir projeksiyon sistemi tercih etmeniz durumunda ise XGA ya da WXGA çözünürlük standardını aramalısınız. WUXGA çözünürlüğündeki projeksiyon sistemleri ise video oyunlar dahil olmak üzere bütün içerikleri rahat bir şekilde oynatabilmektedir.

Projeksiyon Cihazı Kaç Lümen Olmalıdır?

Projeksiyon cihazlarında yer alan lambaların sağladığı parlaklık (lümen) değeri, cihazdan cihaza değişmektedir. Bu noktada projeksiyon sistemini kuracağınız ortamın aydınlatması önemli etkenler arasında yer almaktadır. Yani cihazın lümen değeri ne kadar iyi olursa olsun, projeksiyon sisteminin olduğu alanın aydınlatmasından ötürü istenen verimi alamayabilirsiniz. Projeksiyon sistemlerinin lümen değerleri, ortam aydınlatmasının yüksekliği ile paralellik göstermektedir. Dış mekan ya da güneş ışığının kuvvetli olduğu yerlerde kullanacağınız projeksiyon cihazının en az 5.000 lümen parlaklık değerine sahip olması gerekmektedir. Güneş ışığı alan ya da iyi şekilde aydınlatılan iç mekanda bu değer maksimum 3.000 lümen civarında olmalıdır. Tamamen karanlık ortamlarda ise 1.000 lümen ve civarında parlaklık değeri sunan projeksiyon cihazları, kullanım ihtiyaçlarınızı fazlasıyla görecektir.

Hangi Projeksiyon Perdesi Tercih Edilmelidir?

Projeksiyon cihazlarında görüntünün kullanıcıya net ve doğru şekilde aktarılması için perde kullanılması önerilmektedir. Eğer satın alacağınız projeksiyon sisteminden tam verim almak istiyorsanız, o cihazın özelliklerine uygun olan projeksiyon perdesini de satın almalısınız. 

Projeksiyon perdesinin yanı sıra harici olarak satın alacağınız kumanda, bağlantı kablosu ve askı aparatı gibi aksesuarların da projeksiyon modelinize uygun olması gerekmektedir. Ayrıca bazı projeksiyon cihazlarında sunulan mobil uygulama desteği sayesinde yansıtmak istediğiniz görüntüyü kablosuz bir biçimde ekrana aktarabilmektesiniz. Alacağınız projeksiyon sistemlerinde ihtiyacınıza göre bu tarz bağlantı özelliklerinin de bulunup bulunmadığını kontrol etmelisiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Projeksiyon Sistemleri

697 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. MBW Projeksiyon Sistemleri
  2. Viewsonic Projeksiyon Sistemleri
  3. Acer Projeksiyon Sistemleri
  4. Liteout Projeksiyon Sistemleri
  5. Optoma Projeksiyon Sistemleri
  6. Epson Projeksiyon Sistemleri
  7. Everest Projeksiyon Sistemleri
  8. Sony Projeksiyon Sistemleri
  9. BenQ Projeksiyon Sistemleri
  10. Codegen Projeksiyon Sistemleri
  11. 3M Projeksiyon Sistemleri
  12. Axino Projeksiyon Sistemleri
  13. LG Projeksiyon Sistemleri
  14. Xiaomi Projeksiyon Sistemleri
  15. Philips Projeksiyon Sistemleri
  16. Aibecy Projeksiyon Sistemleri
  17. Buyfun Projeksiyon Sistemleri
  18. Hitachi Projeksiyon Sistemleri
  19. Lenatech Projeksiyon Sistemleri
  20. Owlenz Projeksiyon Sistemleri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Çözünürlük
 5. Ampul Ömrü A-Z
 6. Manuel zoom & focus
 7. USB
 8. Kontrast Oranı A-Z
 9. 3D Desteği
 10. Görüntü Teknolojisi
 11. Fotoğraflı Değerlendirme
 12. Güncel Değerlendirme
 13. Fırsat Ürünleri
 14. Işık Kaynağı
 15. Fan Sesi A-Z
 16. Cihaz Ağırlığı A-Z
 17. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/2147483643/285390
Başa dön