Keçeli Boya Kalemi

En eski tekstil ürünlerinden biri olan keçenin kullanım alanları fazladır. Verilen şekli koruması ve lifleri ile mürekkepleri aktarabilmesi sayesinde boyama kalemlerinde de kullanılır. Çocukların ve yetişkinlerin birçok farklı alanda kullanabildiği ve tercih edilen renkli kalemler arasında keçeli boyama kalemi modelleri bulunur. Sahip olduğu renkli mürekkebi, keçe uçları sayesinde kağıda veya bulunduğu yüzeye aktarır. Renkli mürekkepleri canlı bir şekilde aktarabilme yetenekleri sayesinde çizimler de canlı gözükür. Çocukların renkli çizimlerine eşlik etmede keçeli kalemler kullanılabilir. Kolay yazılabilmesi sayesinde çizim yaparken kalemi bastırmaya ihtiyaç duyulmaz ve kalem kağıt üzerinde kayar. Kalemin dış malzemesi genelde plastik olduğundan kırılması da oldukça zordur. Bu sayede uzun süre kullanılabilirler. Plastik kapaklarının kolayca takılabilmesi sayesinde keçe uçların kuruması engellenir. Genelde setler halinde satılsalar da tekli üretimlere rastlamak da mümkündür. Farklı sayılarda oluşturulmuş setler sayesinde tek seferde birden fazla renge sahip olabilirsiniz. Değişik yüzeylere keçeli kalemler ile çizim yapabilirsiniz. Boyama kitaplarından tuval seçeneklerine kadar birçok farklı yüzeye uygulanabilir. Dikkat çekmesi gereken yerlerde kullanabileceğiniz fosforlu renklere sahip kalemler de bulabilirsiniz. Mürekkep teknolojilerinin gelişmesi sayesinde yıkanabilen keçeli kalemler üretilir. Yanlışlıkla kıyafetlerinizin boyandığı durumlarda, yıkanabilen keçeli boyama kalemleri sayesinde istenmeyen lekelerden kurtulabilirsiniz.

Keçeli Kalemlerin Sunduğu Renk Paleti

Keçeli kalemlerin, renkleri olduğu gibi aktarabilme özelliği sayesinde yaptığınız tasarımlara fark katılabilir. Dikkat çekip parlaması için fosforlu renklere sahip keçeli kalemlere sahip olabilirsiniz. Test kitaplarındaki cevap kontrollerinde kullanılan fosforlu kalemler ile doğru ve yanlışlarınızı rahatlıkla ayırabilirsiniz. Renk çeşitliliği konusunda zengin bir yelpazesi bulunan setler ile ihtiyacınız olan renklere erişebilirsiniz. Farklı sayılarda üretilen setlerde bulunan bu renkler ile ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Set sayılarının farklı olması sebebiyle renk sayıları da değişebilir. Özenle seçilen renklerle ihtiyacınız olan ürünlere ulaşabilirsiniz. İçlerinde bir veya birden fazla değişik sayıda kalem bulunan setler sayesinde farklı kullanım şekilleri elde etmeniz mümkün olur. Renkleri kullanırken aynı sıklıkla kullanmayacağınız için set seçimlerinizi detaylı inceleme sonucunda yapmanızda fayda vardır. Bu ürünlerde yer alan renkler, doğru kararı vermenizde önemli bir etken olabilir. Renkleri, aynı canlılıkla aktarabilen keçe uçlar sayesinde ton farklılıklarını dert etmeden çiziminizi yapabilirsiniz. Fosforlu kalemlerin, yazıları gösterebilme özelliği sayesinde önemli yerlerin üstlerini rahatlıkla çizebilirsiniz. Keçeli boya kalemi seti ile boyamalarınıza farklı bir detay katabilirsiniz. Ayrıca bu ürünler, canlı renk seçenekleriyle küçük çocukların da ilgisini çeker. Setler içindeki keçeli boyama kalemi sayılarının artması ile renk çeşitleri de artar. Renkler, önceden sizin için birbiriyle karıştırılıp kalemlerin içine aktarılır. Böylece siz renk elde etmeye uğraşmadan sadece resminizi boyamaya odaklanabilirsiniz.

Keçeli Boyama Kalemi Çeşitleri

Keçeli boya kalem çeşitleri sayesinde desen çizimlerini zorlanmadan yapabilirsiniz. Kalemlerin uçlarında bulunan keçe uçlara verilebilen şekiller, desen çizimlerini kolaylıkla yapmanıza olanak tanır. Sert bir malzemesi olan keçe uçlar, çizim yapılırken bükülmez; bu sayede daha öngörülebilir çizimlere ulaşabilirsiniz. Fosforlu kalem çeşitlerinde de uçlara verilen eğimli şekil sayesinde kullanırken daha doğru çizgiler çekmenize olanak sağlanır. Kalın keçeli boya çeşitleri sayesinde tasarımınızı yaparken çektiğiniz çizgiler daha kalın olur. Şekil içlerini doldurmanız gereken yerlerde size zaman kazandırabilecek olan bu özellik sayesinde çizimlerinizi daha rahat yapabilirsiniz. Size sanki sulu boya yapıyormuş gibi görüntü veren sulu boya keçeli kalem modelleri ile çizimlerinize farklı havalar katabilirsiniz. Sulu boyanın kendine özgü soluk görünümünü çizdiğiniz yüzeye rahatça aktarabilmenizi sağlar. Birçok çeşidi bulunan keçeli kalemlerin siyah modellerini tercih ederek normal yazı için de kullanabilirsiniz. Uç kalınlıklarının farklı olması sayesinde normal yazı yazarken bile renk kullanabilir ve yazdığınız kısma dikkatleri çekebilirsiniz. Defter tutarken başlık atmak gibi belirli yerlerin diğer yazılardan ayrılmasını sağlamak için ince uçlara sahip keçeli kalemleri kullanabilirsiniz. 0.5 mm ve 0.7 mm gibi farklı kalınlıklara sahip uçlu keçeli kalemlere ulaşabilirsiniz. Yıkanabilir keçeli kalem çeşitleri sayesinde yanlışlıkla boyanan yerleri rahatça çıkarabilirsiniz.

Keçeli Kalemlerin Kullanılabileceği Yüzeyler

Genelde kağıt üzerinde kullanılan keçeli kalemler aslında birçok yüzeyde kullanılabilir. Emici bir yüzey bulunduğu sürece keçe uçların bıraktığı mürekkep rahatça aktarılır. Tuvale yapılacak çizimlerde taslağın oluşturulması için keçeli kalemler tercih edilebilir. Uçların kalınlıklarındaki farklılıklar ve değişik renkler sayesinde tuvale çizilecek tasarımın detaylı taslağını oluşturabilirsiniz. Ayrıca nereye hangi renk uygulanacağını da işaretleyebilirsiniz. İşiniz veya hobiniz gereği kumaşlarla içli dışlı bir insansanız, keçeli kumaş boyama kalemi çeşitleri kullanabilirsiniz. Bu ürün sayesinde kumaşı nereden keseceğiniz gibi detayları rahatça ürün üzerinde belirtebilirsiniz. Renkleri olduğu gibi aktarabilmesi sayesinde kumaş boyamaları yapmanız gerektiğinde keçeli kalem modellerini tercih edebilirsiniz. Boyama esnasında yaşanabilecek olan kazalara karşı yıkanabilir özelliği olan kalemleri tercih ederek güvenli kullanım imkanı elde edebilirsiniz. Bu ürünlerle kağıt ve türevleri üzerine rahatça çizimlerinizi yapabilirsiniz. Çocukların da favorilerinden olan keçeli kalemler ile farklı tasarımları ortaya çıkarmak mümkün olur. Çocukların da sevdiği yüzeylerden biri olan duvarlara da yazı ve çizim yapabilen keçeli kalemler ile hayatınıza renk katabilirsiniz. Deriye de çizim yapabilen keçe sayesinde kalemleri birçok farklı amaç için kullanabilirsiniz. Ahşap yüzeylerde de kullanabileceğiniz keçeli boyama kalem modelleri bulunur. Ahşap ustalığında kesim yerlerinin belirlenebilmesi veya şekillerin verilebilmesi için keçeli kalemler kullanılabilir. Lifleri sayesinde ahşap yüzeye aktarılan mürekkep, yüzeyde hızlıca kurur ve çiziminiz ahşap üzerinde kalır. Bu sayede siz ahşaplar ile yapılacak olan işlerinizi daha rahat ve düzgün bir şekilde halledebilirsiniz.

Keçeli Boyama Kalemi Setleri

Boyama kalemleri ile oluşturulan setler sayesinde tek seferde farklı renklere ulaşabilirsiniz. Boya kalemi seti keçeli olması sayesinde hızlı kurur ve çiziminize keskinlik kazandırır. Setlerin sayılarının farklı olması sayesinde ihtiyacınız olan renk sayısına tek seferde ulaşabilirsiniz. Başlık atmakta da kullanabileceğiniz daha ince uçlu kalem setleri ile bu alanlarda renk kodlaması yapabilirsiniz. Elinizde olan renkler sayesinde defter tutarken yapacağınız düzen, tekrar dönüp baktığınızda size zaman kazandırabilir. Farklı sayılarda oluşturulan setler sayesinde renk çeşitliliği de değişir ve sizin ihtiyacınız olan ürünlere tek set ile ulaşma olasılığınız artar. Kalemlerdeki uç kalınlığındaki farklılıklar ile de seçiminiz değişebilir. Bazı setlerde tek bir renk, kalemin iki tarafında değişik kalınlıklarda uçlara aktarılmış halde bulunabilir. Bu uçlar sayesinde aynı renk alanı boyarken daralan yerlerde ince uçlar aracılığıyla boyanacak bölgeden taşmadan rahatça uygulama yapabilirsiniz. Geniş alanları boyayacağınızda kalemin kalın ucunu kullanarak dilediğiniz alanı daha hızlı bir şekilde boyayabilirsiniz.

Keçeli Kalemle Boyama Yaparken Dikkat Edilenler

Keçeli boyama kalemleri resimlerde sık kullanılırlar. Düzgün kullanıldıklarında net ve güzel resimler üretilebilir. Sulu boya görünümlü keçeli kalemler gibi ürün çeşitliliği bulunur. Sulu boya özelliği olanlar soluk görünümler için kullanıcılara imkan verir. Onlarla yapılan çizimler sulu boyaları anımsatır. Normal keçeli kalemler, uygulanan yüzeye boyutları fark etmeksizin net ve eşit boya verirler. Boyanın her yere eşit ve aynı canlılıkta dağılması sayesinde çizimlerinizde geçişleri daha rahat yapabilirsiniz. Desen ve şekil içi doldurmanız gerekirse keçeli kalemler ile tek sefer yüzeyin üzerinden geçmeniz yeterli olabilir. Keçeli kalem ile bir kere boyadığınız yerin üzerinden bir kere daha geçmeniz yüzeye zarar verebilir. Tek sefer boyamanız yeterli olur. Fosforlu renkler sayesinde resimlerinize farklı desenleri tek geçişte verebilirsiniz. Seçtiğiniz rengi, keçeli kalemler direkt aktaracağından dolayı farklı ürünlerle değişik renklere ulaşmaya çabalamanıza gerek kalmaz; rahatça istediğiniz rengi uygulayabilirsiniz. Boyama kalemi keçeli çeşitleri sayesinde net çizimler ortaya koyabilirsiniz. Keskin sınırlara sahip resimlerin farklı havaları bulunur. Keçeli kalemler ile rahatça bu keskin sınırlara ulaşabilirsiniz. Keçeli boyama kaleminizin kullanım ömrünü artırmak isterseniz ürünü kullanırken yazdığınız yüzeye fazla baskı göstermemeniz önerilir. Kaleminiz ile yüzeye uygulayacağınız baskı, keçe liflerinin birbirinden ayrılmasına yol açabilir. Kaleminizi kullandıktan sonra plastik kapağını kaleminizde keçenin bulunduğu yere takmanız önemlidir. Bu detaylara dikkat ederek ürünleri çok daha uzun süre sorunsuz şekilde kullanmanız mümkün olur.

Keçeli Boyama Kalemi Fiyatlandırmaları

Boya kalemleri keçeli tasarımlarında kullanılan malzemeler, fiyatlar belirlenirken önem taşır. İçlerinde mürekkep rezervuarları bulunan, uçları keçeden yapılan ve dışları genelde plastik gibi materyallerden üretilen keçeli kalemler, fiyatlar belirlenirken de bu malzemelerin maliyetlerine göre seviyelendirilir. Bazı hayvanların yünlerinin sabun, su ve ısı yardımıyla oluşturulan ortamlarda liflerin birbiri içine girmesi ile keçe elde edilir. En eski tekstil ürünlerinden biri de olsa üretimi kolay olmayabilir. Üretildikten sonra kullanım amacına göre şekil verilir ve kalemlerin uçlarına konulur. Kalemlerin fiyatlarının belirlenmesinde keçenin maliyeti de önemli olur. Dışının plastiğinin kalitesi de bu açıdan önemli bir etken olarak görülür. Bu faktörlerin hepsi bir araya getirilerek boyama keçeli kalem fiyatları oluşur. Keçeli kalem boya seti içerisinde bulunacak kalem sayısı ile orantılı olarak setin fiyatı da değişebilir. Kalem sayısı arttıkça kullanılan malzeme miktarı da artar. Bu durum ürünün değerini doğrudan etkiler. Kalem çeşitlerinde değişkenlik gösteren metal gibi malzemeler de fiyatlar üzerine etki edebilir. Farklı markaların üretimleri arasında fiyat açısından çeşitlilik görülebilir. Yıkanabilir keçeli kalem boyama çeşitlerinde diğer kalemlere göre farklı ve özel mürekkepler kullanılır. Mürekkep farklılığından kaynaklanan maliyet farkı da kalem fiyatlarına yansır. Zengin çeşitlilik sayesinde ihtiyacınıza uygun kalem ve setlere ulaşabilirsiniz. Değişik özelliklerin bir araya geldiği setlere Hepsiburada üzerinden ulaşabilirsiniz.

Keçeli Kalem İzleri Silinebilir mi?

Keçeli kalemler birçok farklı yüzeye yazı yazabilen eşyalardır. Kumaşlar üzerine de yazabilen bu kalemler, bazen istenmeyen izler bırakabilirler. Bazı keçeli kalemlerin sahip olduğu yıkanabilir özellik sayesinde keçeli kalemlerin yazabildiği birçok yüzeyden çizimler silinebilir. Bu özelliğin bulunduğu keçeli kalemlerin çizdiği kumaşı yıkadığınız takdirde izler ortadan kaldırılabilir.

Keçeli Boyama Kalemi Setleri Nasıl Seçilmelidir?

Keçeli boyama kalemleri ile güzel resimler yapılabilir. Bu resimler yapılırken farklı renklerin bulunduğu keçeli boya seti çeşitleri tercih edilebilir. Setlerin içinde bulunan değişik renkler sayesinde resimlerinizde istediğiniz etkiye ulaşabilirsiniz. Set seçimi yaparken istediğiniz her renk için ayrı kaleme sahip üretimleri seçmeniz sizin için daha doğru bir tercih olur.

Keçeli Kalemlerdeki Uç Farklılıkları Nasıl Seçilir?

Keçeli boyama kalemlerinde birçok uç çeşidi bulunur. Bazı setlerde bir kalemde iki uç kalınlığı görebilirsiniz. Kendi kullanım amacınıza uygun olan uç kalınlığına sahip kalemlere, ürün açıklamalarından ulaşabilirsiniz. Küçük bir alanı boyayacaksınız taşırma yapmamak için ince uçları, geniş yerlerde ise kalın uçları tercih etmeniz önerilebilir.

Keçeli Kalemlerin Ömürleri Nasıl Belirlenir?

Keçeli kalemler üretilirken üç kısımdan oluşurlar. Dış plastik iskelet, keçeden üretilmiş uçları ve içlerinde bulunan mürekkep rezervuarları olarak bu kısımlar ayrılır. Kullanım sıklığına göre rezervuarlarında bulunan mürekkep zamanla azalır ve biter. Keçeli boyama kalemlerinin ömürlerini de bu rezervuarların büyüklükleri belirler. Daha büyük kalemler daha uzun süre kullanılabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Keçeli Boyama Kalemleri

7096 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 46 / 7096 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?