Hemen hemen her çocuğun en sevdiği aktivitelerden biri olan resim yapmak, farklı araç-gereç ve boyama kalemleri ile daha keyifli bir hale gelir. Keçeli boyama kalemleri de çocuğunuzun hayal gücünü ve yaratıcılığını geliştirmek için kullanabileceği boya kalemi çeşitlerinden bir tanesidir. Bunun yanı sıra bir yetişkin olarak siz de gerektiğinde vurgulu ve kalın yazılar yazabilmek için çalışma masanızda keçeli kalemler bulundurabilirsiniz.

Keçeli Boyama Kalemi Nasıl Kullanılır?

Keçeli boyama kalemleri farklı kalınlıktaki ve türdeki kağıtların üzerine uygulanabilir. Keçeli boyama kalemlerini resim çizerken kullanmanın yanı sıra kara kalemle çizilen resimleri renklendirmek için de tercih edebilirsiniz. Keçeli boyama kalemleri yoğun ve canlı renklere sahip oldukları için renklendirme açısından iyi sonuç verirler. Aynı zamanda bu kalemlerle yapılan boyamalarda renkler boyama yapıldığı andaki halini ve canlılığını korur. Bu nedenle eğer yapacağınız resimde canlı renklere ihtiyacınız varsa keçeli boyama kalemlerini tercih edebilirsiniz. Boyama yapacağınız yüzeye ya da resmin detaylarına göre keçeli boyama kaleminin ucunu ince, orta ya da kalın olarak seçebilirsiniz. Keçeli boyama kalemleri genel olarak kağıt yüzeylerde kullanılır. Buna karşılık taş, kumaş ya da mukavva gibi yüzeylerde de kullanmayı deneyebilirsiniz. Eğer keçeli boyama kalemlerinden kalıcı bir sonuç almak istiyorsanız resim yapacağınız yüzeyin boyayı emebilecek yapıda olmasına özen göstermelisiniz.

Keçeli Boyama Kalemiyle Neler Yapılabilir?

Keçeli boya kalemi hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından sıklıkla tercih edilir. Yetişkinlerin genellikle belirgin ve büyük yazılar yazmak için kullandığı keçeli boya kalemleri çocuklar için ise keyifli bir faaliyet aracıdır. Çocuğunuzla birlikte güzel vakit geçirmek için keçeli boya kalemi kullanmak istiyorsanız pek çok resim ve boyama tekniği uygulayabilirsiniz. Öncelikle yüzeyin boyayı en doğru şekilde emmesi için yeterli kalınlıkta bir kağıt seçmelisiniz. Sonrasında yüzeye dilediğiniz bir resmi kurşun kalem ile çizdikten sonra çocuğunuzun bu resmi renklendirmesini isteyebilirsiniz. Ayrıca keçeli boyama kalemlerini boyama kitabındaki çizimleri renklendirmek için de kullanabilirsiniz. Çocuğunuzun keçeli boyama kalemleri ile yapacağı resimler daha belirgin, canlı ve kalıcı olacağı için bu resimleri bir çerçeve içerisine koyarak evin belirli noktalarına asabilirsiniz.

Keçeli Boyama Kalemi Nasıl Çıkarılır?

Keçeli boya kalemi, resim yaparken elinize, kıyafetinize ya da eşyalarınıza bulaşabileceği için daha kolay bir şekilde silinebilen su bazlı ürünlere yönelebilirsiniz. Bunun dışında bazı farklı yöntemler de uygulayarak boyayı çeşitli yüzeylerden kolayca çıkartabilirsiniz. Özellikle keçeli boyama kalemi lekesi ellerinize bulaştıysa domatesi ortadan ikiye bölüp ellerinizi domatesle ovarak lekeyi ortadan kaldırabilirsiniz. Domatesin yanı sıra kolonya, tıraş losyonu ya da aseton da elinizdeki keçeli boyama kalemi lekeleri için iyi bir leke çıkarıcıdır.

Eğer boya lekesi kıyafetlerinize bulaştıysa uygulayacağınız en etkili yöntem bulaşık makinesi parlatıcısı kullanmaktır. Bulaşık makinesi parlatıcısını lekelenmiş bölgeye sürdükten sonra bir süre bekleyebilirsiniz. Sonrasında ılık su kullanarak kıyafetinizi deterjandan arındırdığınızda lekenin ortadan kalktığını görebilirsiniz. Bu yöntemi halınıza bulaşmış olan boya kalemi lekeleri için de tercih edebilirsiniz. Özellikle keçeli boyama kalemini çocuğunuz kullandıysa koltuklarınızda da boya lekeleri olabilir. Koltuğunuz, kumaş bir koltuk ise giysilerde olduğu gibi bulaşık makinesi parlatıcı kullanabilirsiniz. Buna karşılık deri koltuklar için sabunlu ya da deterjanlı bez ile lekeli bölgeyi silmek daha doğrudur. Deri koltuklarınız için içinde alkol olan aseton gibi malzemeleri kesinlikle kullanmamalısınız. Sonrasında bölgeye saç spreyi sıkarak diş macunu ile lekenin üzerini fırçalayabilirsiniz. Bu işlemin ardından ıslak bez ya da ıslak mendil ile lekeli bölgeyi sildiğinizde boya lekesinin çıktığını görebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Keçeli Boyama Kalemleri

İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 2200 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/80450004/21005097/15085