Oto Aksesuarları Modellerini Yapı Market / Bahçe / Oto kategorimizin altında kolaylıkla bulabilirsiniz. Arabalar birçok kişi için, onları sadece gidecekleri yere götüren araçlar değil, gözleri gibi sakındıkları tutkuları haline gelmiştir. Arabalarını her gün yıkayan, içine güzel kokular sıkan, en ufak bir çizik olduğunda hemen tamire götüren, hatta değişik tarzda modifiyelerle arabalarını süsleyen bu kişilerin sayesinde otomobil aksesuarları sektörü çok gelişmiş ve gelişmeye devam etmektedir. Oto aksesuarları; araç lastiği, jant kapakları ya da egzos nikelajları gibi arabanın dış aksanlarıyla ilgili olabileceği gibi; araba anahtarlıkları, stickerlar gibi çok daha detay ve dekoratif ürünler olabilir. Çok geniş alana yayılan bu pazarda öncelikli alınması gereken ürünler insan güvenliğini sağlamaya yönelik ürünler olmalıdır. Sadece otomobil değil, motosiklet parçaları da bulabileceksiniz. Buna örnek olarak çocuklu aileler için, bebek ya da çocuk koltukları bir arabada bulundurulmak zorunda olan en önemli aksesuardır. Hırsızlığa karşı takılan alarmlar araç sahipleri tarafından çok tercih edilmektedir. Park sensörleri ve alarm sistemleri zaman içinde aksesuar olmaktan çıkıp araç üreticileri tarafından üretim aşamasında arabalara eklenmeye başlamıştır, fakat buna sahip olmayan modeller için yine dışarıdan eklenebilecek detaylardır. Trafik setleri, ilk yardım çantaları ve yangın söndürücülerse, tercihe bağlı aksesuarlar olmaktan çok trafik kuralları gereği bir aracın içinde bulundurulması gereken önemli eşyalardır. Sık seyahat eden kişiler, araç içinde rahat olabilecekleri şekilde arabalarını yeniden dizayn edebilirler, bunun için rahat koltuk kılıfları ve bel destek minderleri farklı alternatiflerde satılmaktadır. Arabanın içinde bulundurulacak şarj cihazları, içinde yemek saklanabilecek mini buzluklar yolculuklarda kişiye birçok kolaylık sağlamaktadır. Güneşlik, paspas, branda gibi gereçlerse arabayı daha temiz tutma ve dış etkilere koruma amaçlı tercih edilebilmektedir. Gelişen teknolojiler araba içlerinde de kendini göstermektedir. Artık hemen hemen birçok araç, özellikle de taksiler işleri gereği arabalarında bir navigasyon cihazı bulundurmaktadırlar. Lüks düşkünü kişiler içinse araç içi görüntü sistemleri, DVD oynatıcı, teyp, müzik çalar, hatta ses sistemleri bile arabalara eklenebilmektedir. Modifiyeseverler içinse aracı tamamen baştan yaratmak için her çeşit malzeme satılmaktadır. Aynalar, ışıklandırma sistemleri, aracın dış yüzeyi için kaplamalar, vites ve pedal çeşitleri, araç ızgaraları yine yapı marketlerde sıkça karşımıza çıkan ürünlerdir.

Oto Aksesuarlar ve Fiyatları

671.030 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Car Shell
  2. Kaliteplus
  3. Race Chip
  4. Bosch
  5. Cey
  6. Color N Drive
  7. K Dizayn
  8. Wolcar
  9. Z Tech
  10. Autoen
  11. Otom
  12. SJS
  13. Boss
  14. MGA
  15. S-Dizayn
  16. Demircioğlu
  17. Nettedarikcisi
  18. Elif
  19. Valeo
  20. PedalChip
 2. Ürün Puanı
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
Oto Aksesuarları Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Termostat Termostat, ısıtıcı veya soğutucu sistemlerde kullanılan aksamdır. Sıcaklığı istenilen derecede tutmayı sağlayan termostatlar, hem ısıtma yapan cihazlarda hem de soğutma yapan cihazlarda bulunabilir. Isıtıcı sistemlerde sıcaklığın istenen derecenin üstüne çıkmasını engeller; soğutucularda kompresörü istenen soğukluğa ulaşıldığında devreden çıkarır. Böylelikle gereksiz elektrik tüketiminin veya kısa devrenin önüne geçer. Ortam etkisine göre konum değiştiren röleler, ısı üreten cihazlarda, klimalarda, fotokopi makinelerinde kullanılır.  Termostatlar, yapısal olarak üç grupta incelenir: Bimetal, gazlı ve cıva tüplü termostatlar bulunur. Kullanım yerine göre ev termostatı, ticari termostat ve klima termostatı olarak sınıflandırılabilir. Gerilim seviyesi üzerinden hat gerilimli, düşük ve mili volt gerilimli olarak üçe ayrılır. Bimetal termostatlar, içinde ısıtıcı bulunan cihazlarda yer alır. Isıtma sistemi, bimetalin üzerine sarılır. Saç kurutma makinesi, ütü gibi cihazlarda ısı kontrolü böylelikle gerçekleşir. Gazlı modellerde gaz deposu, körük gibi parçalar yer alır. Isı ile genleşen gaz, körük ile kontakların konum değiştirmesini sağlar. Cıva tiplilerde ise ısı etkisi ile bimetal genleşir ve büzüşür. Cıva hareketlenerek kontaklar arasındaki iletimi keser.  Otomatik termostat ise ısı seviyesine erişildiğinde otomatik olarak kapanır. Otomatik çalışabilme özelliği de vardır. Otomatik özellik, tasarruf edilebilmesine yardımcı olur. Analog ve dijital termostatlar bulunabilir. Her iki model de yaygındır; ancak dijital özellikli termostatlar, programlanabilir özellikleri sayesinde kazandıkları kullanım kolaylığı ile öne çıkar.  Günümüzde dijital termostatlar akıllı özelliğe de sahip olabilir. Evin kablosuz İnternet ağına bağlanan termostatlar; cep telefonu, tablet veya bilgisayar üzerinden kumanda edilerek ayar yapabilmenizi mümkün kılar. Akıllı termostatlar, kilometrelerce öteden bile evinizin ısısını ayarlamanıza yardımcı olur. GPS özelliği olan ürünler, eve yaklaştığınız zaman otomatik devreye girebilir. Kombinin çalışma süresi, ısısı, dış hava sıcaklığına göre otomatik ayarlanabilir.
Kriko Kriko, kaldırılması zor büyük eşyaları kolaylıkla yükseğe kaldırmayı sağlayan bir araçtır. Elle kaldırması imkânsız eşyalar bile kriko yardımıyla fazla güç sarfetmeden yükseltilebilir. Hidrolik kuvvet desteği ile çalışan krikolar, en yaygın kullanılanlardır. Hızla çalışır ve vakit kaybının önüne geçer. Günümüzde yavaş yavaş mekanik krikolar da yaygınlaşmaya başlamıştır. Özellikle lastik değiştirirken kullanıldığı için genellikle her aracın bagajında bir adet kriko bulunur.  Krikoların farklı çeşitleri vardır. Bunlar; vidalı, oto krikolar ve hidrolik krikolardır. Vidalı krikolar, bir tona yakın yükleri kaldırabilir. Emniyetli modeller, yükü istenen süre kadar havada tutabilir. Levye ve anahtar ile kontrol edilen krikolar, kullanışlılıkları ile öne çıkar. Oto krikolar, dişli çubuk hareketi ile araçları kaldırır. Kol serbest bırakıldığında dişliler kolu tutarak aracın düşmesini önler. Kullanıcılar, istedikleri an tırnakları açarak aracın inmesini sağlayabilir. Oto kriko, en fazla yirmi beş ton ağırlığı kaldırır. Hidrolik krikolar, iki silindir ile çalışır. Küçük çaplı olanlar az kuvvet ile hareket eder. Silindir içindeki sıvı basıncı, büyük silindir pistonuna ilerleyerek yükün kalkmasını sağlar. Araç indirilmek istenildiğinde de basınç çekilerek aynı hareket geri alınır.  Büyük makineli krikolar ise sanayi kullanımında tercih edilir. Daha ağır ve daha fazla yük kapasitesi kaldırma özelliğindedir. İş ekipmanı olan büyük krikoların yılda en az bir kez periyodik bakımının yapılması gerekir.  Kriko, küçük boyutlarda ve hafif bir araç olması ile dikkat çeker. Bagajda fazla yer kaplamaz. Her binek araçta, olası bir soruna karşı kriko, bijon anahtarı ve seyyar lamba bulundurulması tavsiye edilir. Lastiğin patlaması hâlinde bu ekipman, dakikalar içinde lastik değiştirebilmeyi mümkün kılar. Kriko yardımı ile kaldırılan aracın lastiği, bijon anahtarı ile sökülerek yenisi takılır.
DSACategoryId/60002705/2147483631
BAŞA DÖN