Kaynak makineleri, metal ya da plastik malzemeleri kalıcı olarak birleştirmenin en ekonomik ve verimli yolunu sunar. Kaynak tekniğine göre farklı kaynak makineleri bulunabilir. Kaynak, açık ya da kapalı alanlarda veya su altında yapılabilir. Sadece metallerle çalışmak için değil PVC borular başta olmak üzere termoplastik malzemeleri birleştirmek için de kaynak makinesini kullanabilirsiniz. PVC boru kaynak makineleri ile farklı çaplardaki boruları, sızıntı riski olmadan hızlı ve güvenilir bir şekilde kaynaklayabilirsiniz.

Gaz Altı (MIG) ve Argon (TIG) Kaynak Makineleri

Gaz altı kaynak makineleri MIG kaynak olarak da bilinir. Önceden belirlenmiş bir hızda otomatik olarak beslenen bir makara üzerinde tel kaynak elektrotu kullanır. Ana metal ve tel arasındaki elektrik akımı tarafından oluşturulan ark, teli eritir ve birleştirir. Mükemmel görünümlü ve çok az temizlik ihtiyacı olan yüksek mukavemetli bir kaynak üretir. İnce veya daha kalın metal plakalarda kullanılabilir. Gaz altı kaynak makinelerinin kullanımı oldukça kolaydır. Çelik ve alüminyum gibi yüzeyler üzerinde son derece temiz kaynaklar yapabilmenize olanak tanır. Bir diğer kaynak türü olan argon kaynağı TIG kaynak olarak da bilinir. TIG kaynağı, kaynağı üretmek için tüketilemeyen bir tungsten elektrotu kullanan bir kaynak işlemidir. Kaynak alanı, atmosferik kirlenmeye karşı koruma gazı (genellikle argon) ve bir dolgu metaliyle korunur. TIG kaynak makineleri en çok alaşımlı çelik, paslanmaz çelik, alüminyum, magnezyum ve bakır alaşımları gibi demir dışı metallerin ince bölümlerini kaynaklamak için kullanılır. TIG kaynak makineleri, kullanıcıya kaynak üzerinde daha fazla kontrol imkânı sunar. Diğer kaynak işlemlerine göre daha güçlü ve yüksek kaliteli kaynak sağlar.

Inverter Kaynak Makinesi Modelleri

Inverter kaynak makineleri, geleneksel kaynak makineleriyle karşılaştırıldığında bir çok avantajı olan nispeten yeni bir kaynak makinesi türüdür. Geleneksel kaynak makinelerinin kullandığı ağır transformatörler ve redresörlerle karşılaştırıldığında, inverter kaynak modelleri silikon bazlı teknolojiyi kullanır. Güvenilir, uygun maliyetli ve kendine has özelliklere sahiptir. Inverter kaynak makinesinin en önemli avantajlarından biri çok daha küçük transformatörler kullanması nedeniyle, küçük, kompakt ve taşınabilir olmasıdır. Ayrıca, daha az güç tüketir. Yüksek voltaj akımı gerektiren sanayi elektriği yerine, ev akımına sahip herhangi bir duvar prizinden çalıştırılabilir. Endüstriyel jeneratör kullanma ihtiyacını ortadan kaldırabilir. Düşük güç tüketimi, toplam enerji maliyetlerinde tasarruf etmeniz anlamına gelir. Inverter kaynak makinelerinin çıkış gücü elektronik olarak düzenlenir. Sıfırdan %100'e kadar geniş bir güç ayarı aralığı, kaynak makinesini özel ihtiyaçlarınıza göre kolayca ayarlamanıza olanak sağlar. Örneğin; MIG kaynak makineleri için ayar 2 yetersiz güç anlamına gelebilir ve ayar 3 aşırı olabilir. Inverter kaynak makinesinin en doğru gücü ayarlamanızı ve kusursuz kaynaklara imza atmanıza yardımcı olur.

Plastik Kaynak Makinesi Modelleri

Plastik kaynak makineleri PVC esaslı malzemelerin kaynağında kullanılan makinelerdir. Çeşitli amaçlar için kullanılabilmekle birlikte en yaygın olanları PVC boru kaynak makineleridir. Yeraltı ve yer üstü kullanıma olanak sağlayan boru kaynak makineleri genellikle set halinde satılır. Set içerisinde farklı boru çaplarına uygun olarak tasarlanmış pafta takımları, kaynak aleti ve kesme makası yer alır. Kaynak yapılacak boru kalınlığına göre, 16 mm'den itibaren kaynak yapabilmeyi sağlayan çeşitli kaynak makineleri bulunabilir. Boru kaynak makinesinin performansı büyük ölçüde makinenin güç kullanımına bağlıdır. Birçok model 1400-2000W aralığında satışa sunulur. Birçok modelde yüksek performans sunan çift rezistans kullanılır. Elektriği ısı enerjisine dönüştürerek çalışan kaynak makinelerinin dışında, ultrasonik ses dalgaları ile kaynak yapabilen özel kaynak makineleri de bulunabilir. Hızlı ve kolay kaynak yapmaya olanak saplayan ultrasonik modeller, elektrik enerjisini sese çevirir. Oluşan titreşim ile polimer molekülleri birbirine bağlanarak kaynak yapılır.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Kaynak Makineleri

794 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Askaynak
  2. Kaynak Ekipmanları
  3. Magmaweld
  4. Oerlikon
  5. Demiriz
  6. Sgs
  7. Candan
  8. ASA
  9. Sağdıç
  10. Eltos
  11. Yıldız Gaz Armatürleri
  12. Nuriş
  13. Stayer
  14. Eral
  15. Ersim
  16. Essafe
  17. Gedik Kaynak
  18. Yıldız
  19. Astor
  20. Karona Italy
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003124
Başa dön