Motosiklet Kaskı-Kask

Motosiklet etrafı açık olan ve herhangi bir koruyucu yapıya sahip olmayan bir araç olduğu için motosiklet sürücüsünün koruyucu donanımları kullanması oldukça önemlidir. Kask bu koruyucu donanımlardan biridir ve kaza anında baş ve boyun bölgesinin korunmasında büyük rol oynar. Motosiklet kaskları kalite açısından farklı sınıflara ayrılırken görsel açıdan da çok çeşitli özelliklere sahip olabilir.

Motosiklet Yolculuklarını Güvenli Kılan Ürün

Motosiklet nispeten büyük hızlara ulaşılarak sürülen bir araçtır. Boyut olarak da kullanışlı olduğu için dar alanlara girilebilmesi ve ani dönüşler yapılabilmesine olanak tanır. Bu durum motosikletin üzerinde yer alan kişilerin güvenlik önlemi almaları gerekliliğini doğurur. Aksi takdirde hız anında birden kaza yapan motosiklette bulunan kişilerin can güvenliği ihmal edilmiş olur. Motosiklet kaskları kullanılması gereken belli başlı koruyucu donanımlardandır ve takılması konusunda yasal bir zorunluluk da söz konusudur. Kaza anında hasar gören beyinde kanama ile iltihaplanma tehlikeleri baş gösterebilir ve durum daha da ciddileşirse göz gibi farklı organlara da ciddi zararlar verebilir. Motosiklet kazalarında yaşanabilecek en büyük tehlike beynin hasar almasıdır. Bunun için beynin korunması oldukça önemlidir. Kafa tası da aynı şekilde çatlama gibi çeşitli tehlikelerle karşı karşıya kalabileceği için kask kullanmak çok daha önemli bir hâle gelir. Yani bütünüyle baş bölgesinin korunması lâzımdır ve bunu sağlamanın tek yolu da kask kullanmaktır. Kaza esnasında zarar görecek olan tek bölge baş bölgesi olmadığı için öncelikle önemli olan motosikleti dikkatli kullanmaktır. Ancak kask kullanımının önemi de azımsanamayacak düzeydedir.

Kaliteli Yapı ve Görsel Açıdan Bol Seçenek Şansı

Kaskların koruyucu kabuk olarak nitelendirilen dış yüzeyi güçlendirilmiş fiber ya da geliştirilmiş polikarbon malzemelerden üretilir. Bu malzemelerin farklı oranlarda kullanılması ve değişik maddelerle yoğunlaştırma yapılması da söz konusu olabilir. İdeal sertlikte ve yüksek koruyucu özelliğe sahip olan dış kabuk asfaltta sürüklenme durumu meydana gelirse aşınmayı önler. Başa sivri cisimlerin batmasını da engelleyen dış kabuk alınan darbeyi ilk aşamada emer ve dağıtır. Kazadan sonra bir yüzeye vurduğu an hareketine son veren kaskın içinde baş bölgesi hemen durmayabilir ve kaskın iç yüzeyine çarpabilir. Bu durumda iç koruyucu katmanın büyük önemi vardır. Bu katman expanded polystyrene yani EPS’den yapılır ve başı daha çok koruyan yapıdır. Kaskın içindeki malzeme kaliteyi belirleyen diğer bir faktördür ve konforlu bir sürüş deneyimi için ilk şartlardan biridir. İçinde yumuşak destek bulunan kask modelleri kullanım açısından büyük kolaylık sağlar. Soğuk havalarda rüzgardan ve yağmurdan etkilenmeyi de önleyen kasklar sıcak havalarda terletici olabilir ancak bu da kaskın içinde kullanılan destek malzemesinin nefes alabilen yapıda olması ile engellenir. Çok farklı görsel özelliklere sahip olan kask modelleri her zevke hitap edebilecek çeşitliliğe sahiptir. Çocuklar için kullanılabilecek kasklar da seçenekler arasındadır.

Kask Seçimi Yaparken Dikkate Almanız Gerekenler

 • Kasklarda farklı beden ölçüleri vardır ve rahat etmeniz adına doğru beden ölçüsünü belirlemeniz önemlidir.
 • Çene kısmı kaldırılabilen kask modelleri konuşma ve bir şey yeme içme açısından avantajlı olabilirken kaza esnasında açılabilme ihtimali gözetilir, tamamen kapalı modellerle bu modeller arasındaki tercih tamamen size kalmıştır. 
 • Güvenlik sertifikası bulunan ürünler daha fazla güven ve garanti sunar, bu ürünlere öncelik vermeniz faydalı olabilir.
 • Kaskın önemli bir bölümü olan vizörde buğu yapmama ve kolayca değişebilme özelliği olması kullanım rahatlığı açısından yarar sağlayabilir.
 • İç astarın temizlenebilmesi için sökülüp takılabilmesine, kaskın hava kanalları olmasına ve rüzgar ile sese karşı yalıtım sağlamasına özen göstermeniz de yararınıza olacak bir durumdur.

Kask fiyatları kullanılan malzemeler ve sağladığı ek avantajlar bakımından farklılık gösterir. Motosiklet yolculuklarınızı daha rahat ve güvenli bir şekilde geçirmek istiyorsanız dilediğiniz teknik özelliklere sahip olan ve zevkinize hitap eden kask modelini hemen sipariş edebilirsiniz.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Motosiklet Kaskı-Kask Fiyatları

2.408 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Shoei Kasklar
  2. LS2 Kasklar
  3. Shark Kasklar
  4. Nexx Kasklar
  5. MT Kasklar
  6. Sway Kasklar
  7. Givi Kasklar
  8. Vexo Kasklar
  9. FreeM Kasklar
  10. Hjc Kasklar
  11. Nolan Kasklar
  12. Origine Kasklar
  13. Axxis Kasklar
  14. MTS Kasklar
  15. Airoh Kasklar
  16. CGM Kasklar
  17. Premier Kasklar
  18. Xlite Kasklar
  19. Suomy Kasklar
  20. Lazer Kasklar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Beden A-Z
 5. Renk A-Z
 6. Beden A-Z
 7. Fotoğraflı Değerlendirme
 8. Güncel Değerlendirme
 9. Fırsat Ürünleri
 10. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/60008737/20029253
Başa dön