Motosiklet Kaskı-Kask

Motosikletler, kullanıcının üzerinde koruyucu bir katman olmaması sebebiyle binek otomobillere kıyasla daha az korunaklı ulaşım araçları olarak kabul edilir. Bu sebeple motosiklet kullananların mutlaka koruyucu ekipmanlar kullanarak olası kaza durumlarında hayati öneme sahip organ ve uzuvlarını koruma altına almaları gerekir. Söz konusu koruyucu ekipmanlar arasında en önemli olan ise motosiklet kaskıdır. Olası kaza ve düşmelerde kullanıcının kafa travması yaşamasını önleyen söz konusu kasklar, pek çok motosiklet kazasında sürücü ve yolcunun hayatta kalmasını sağlayacak kadar önemli ekipmanlardır. Yabancı ve yerli motosiklet kaskı markaları tarafından onlarca farklı modeli üretilen söz konusu ekipman, baş, yüz ve boyun bölgesini koruyan farklı şekillerde tasarlanarak kullanıcılara sunulur. Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde kullanımı zorunlu olan kasklar, farklı renk ve desenlerin yanı sıra farklı şekillerde de tasarlandığı için kullanıcılara zengin bir ürün yelpazesi sunar. Her motosiklet kullanıcısının kendi tarzını yansıtmasına imkân sunan motosiklet kaskları sürüş güvenliğinin yanı sıra kullanıcıları sıcak ve soğuk havaların olumsuz etkilerinden, rüzgardan, böceklerden ve gürültüden de korur. Dış kısmında karbon, fiberglas ve termoplastik kullanılan motosiklet kaskları, darbe ve çizilmelere karşı dayanıklıdır. Kaskın ön kısmında yer alan ve kullanıcının etrafı görebilmesini sağlayan cam ise tıpkı bir güneş gözlüğü gibi güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlar ve kullanıcının güneş sebebiyle görüş alanının azalmasını önler. Kaskın iç kısmında ise kullanıcının konforunu sağlamak için pedler yer alır. Çıkarılıp yıkanabilen bu pedler sayesinde her zaman hijyenik bir kullanım süreci sunulur.

Özellikleri ile Motosiklet Kask Çeşitleri

Motosiklet kaskları kabul adı verilen sert dış yüzey, darbe emici yüzey, konforlu destek pedi adı verilen 3 katmandan meydana gelir. Kaskın ön kısmındaki cama ise vizör adı verilir. motosiklet kaskı full face olarak da bilinen tam yüz kasklarda vizörün hemen altında çene koruyucu bir kısım ve sabitleme aparatı yer alır. Olası kazalardan tam anlamı ile korunabilmek için sadece herhangi bir motosiklet kaskını takmak yeterli değildir. Çünkü motosiklet kaskları bir çok giyim eşyası gibi farklı ölçülere sahiptir. Kullanıcının anatomik yapısı ve motosiklet kaskı ölçüleri uyuşmadığında yeteri kadar koruma sağlaması mümkün olmadığı gibi sürüş konforunu ve hakimiyetini de olumsuz etkiler. Örneğin, zayıf yapılı bir kullanıcı 3XL motosiklet kaskı taktığında, kask kafasına büyük geleceği için en ufak bir sarsıntıda yerinden oynayacak, kaza anında ise kullanıcının kafasından çıkacaktır. Kaskın küçük gelmesi ise kullanıcının rahatsız hissetmesine neden olacağı için zamanla sürüş hakimiyetine de olumsuz etki eder. Uzmanlar ve profesyonel motosiklet kullanıcıları tarafından yapılan motosiklet kaskı önerileri sayesinde ideal kask bedenini bulmak mümkündür. Bunun için kullanıcının motosiklet kaskı bedenleri arasından kendisine en yakın gördüğünü takması ve kafasını iki yana hızla çevirmesi önerilir. Eğer bu süreçte kask yer değiştirmiyorsa, o kask kullanıcı için uygundur. Öte yandan kaskların ilk etapta biraz sıkı olması normal kabul edilir. Bunun neden ise belirli bir kullanım süresinin ardından kaskların iç pedlerinde ortalama yüzde 15 oranında çökme meydana gelmesidir. Dolayısıyla motosiklet kaskı satın almadan önce pedlerin zamanla az da olsa hacim kaybedeceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Sürüş güvenliği ekipmanlarının başında gelen motosiklet kaskları, üretim malzemelerine göre adlandırılır. Termoplastik, fiberglas ve karbon motosiklet kaskı olarak bilinen bu ekipmanlar arasında en çok tercih edilen karbondan yapılanlardır. Bunun nedeni karbondan üretilen kaskların hem daha dayanıklı hem de hafif olmasıdır. Kask malzemesi dayanıklılık hakkında fikir verse de kalitesi ve ideal olup olmadığı hakkında yetersiz bir veridir. Kaliteli motosiklet kaskı olarak tabir edilen ekipmanlarda kabuk malzemesinin yanı sıra geniş görüş açısı, ses yalıtımı, konfor, vizör kısmının buğulanmaması ve UV ışınlarına karşı koruma sağlaması, hava geçişinin yeterli düzeyde olması, çene ve boyun bölgelerini de kavraması gibi özelliklerin de bulunması gerekir.

Motosiklet Kaskı Modelleri

Yabancı ve yerli motosiklet kaskı markaları tarafından geliştirilen çok sayıda kask modeli bulunur. Yazlık, takkeli, akıllı, hafif, en sessiz motosiklet kaskı gibi farklı kategorilerde birçok seçenek sunan söz konusu ekipmanlar, kase şekilli, open-face, flip-up, full face ve yarım motosiklet kaskı olmak üzere farklı türlere ayrılır. Ancak kafanın tamamını, yüzü ve boynu koruduğu için full-face kaskların tercih edilmesi önerilir. Erkek ve kadın motosiklet kaskları ölçü açısından aynı seçenekler sunsa da renk ve desen açısından kadın kaskları daha farklı alternatiflere sahiptir. Kadınlara özel üretilen motosiklet kaskı mat siyah, beyaz, kırmızı, mavi, siyah, pembe, turuncu gibi renk seçenekleri sunarken ayrıca RGB aydınlatmalı ve kedi kulaklı kask modelleri gini benzersiz tasarımlar da bulunur. Öte yandan erkek motosiklet kasklarında da konseptli tasarımlara rastlanır. Kurukafa şeklinde olan ve günlük kullanımdan ziyade eğlenceli etkinler için tasarlanan farklı kask modelleri vardır.

Kadın ve erkek motosiklet kasklarının yanı sıra köpekler için de kasklar üretilir. Köpek motosiklet kaskı olarak adlandırılan bu ekipmanlar, evcil hayvan kaskları olarak da bilinir. Bazı modeller sadece baş kısmını koruyan kase şeklinde olup bazıları ise tam yüz kasklarının sadece minik versiyonlarıdır. Ancak çoğu eğlence amaçlı olan bu kasklar, köpek veya diğer evcil hayvanların motosiklette güvenli olarak seyahat etmesi için yeterli değildir. Örneğin, motosikletin arka kısmında duran bir köpek kask takmış olsa bile sürekli hareket ederek motorun dengesini bozabilir, motor sesinden rahatsız olabilir veya yolda gördüğü hareketli nesnelere farklı tepkiler verebilir. Bu da sürücü, köpek, diğer sürücü ve yayaların güvenliği açısından riskli bir durumdur ve motosiklette evcil hayvan taşınması tavsiye edilmemektedir.

Bütçe Dostu Motosiklet Kaskı Fiyatları

Motosiklet kullanıcıları için hayati öneme sahip olan kasklar hem güvenlik hem de konfor açısından birçok avantaj sağlar. Olası kaza durumlarında kullanıcıların baş ve boyun bölgeleri darbelere karşı koruması ile öne çıkan motosiklet kaskları aynı zamanda konforlu bir yolculuk ve sürüş hakimiyeti için de gereklidir. Hem sürücüyü hem de yolcuyu rüzgarın, güneşin ve sıcak/soğuk havanın olumsuz etkilerinden koruyacak şekilde tasarlanan motosiklet kaskları aynı zamanda havada uçuşan böceklerden korur ve ses yalıtımı sağlar. Kaliteli, dayanıklı ve uzun bir kullanım ömrü sunan kasklar, ECE ve DOT gibi güvenlik sertifikalarına sahip olan tam yüz kask modelleridir. Motosiklet kullanıcıları için kaskların dayanıklılığı ve güvenliğinin ardından renk ve desenleri de önemli bir tercih sebebidir. Farklı renk ve desen seçenekleri sunan motosiklet kaskı markaları, ayrıca ünlü çizgi roman, anime, film ve video oyun konseptli özel kasklar da üretir.

Motosiklet kullanıcıları için güvenlik ve konforun yanı sıra tarzını yansıtma yollarından biri olarak da kabul edilen motosiklet kaskları, markadan markaya ve modelden modele değişen fiyat seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulur. Siz de yeni bir motosiklet kaskına sahip olmak istiyorsanız onlarca marka tarafından üretilen birbirinden şık ve dayanıklı kaskları “Motosiklet kaskı nerden alınır?” sorusunun yanıtı olan Hepsiburada’nın zengin ürün yelpazesinde bulabilir, motosiklet kaskı yorumlarını da okuyarak kendiniz veya sevdikleriniz için uygun bir motosiklet kaskı satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Motosiklet Kaskı-Kask Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Motosiklet
Motosiklet
Kasklar
Kasklar
Açık Kasklar
Açık Kasklar
Kapalı Kasklar
Kapalı Kasklar
Çeneden Açılır Kasklar
Çeneden Açılır Kasklar
Kross Kasklar
Kross Kasklar
Motosiklet Chopper Kaskları
Motosiklet Chopper Kaskları
Çocuk Kaskları
Çocuk Kaskları
Motosiklet Kask Yedek Parça
Motosiklet Kask Yedek Parça
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Renk