Bot&Ayakkabı

Motosiklet ayakkabısı, motosiklet kullanan sürücülere özel olarak tasarlanmış ayakkabı modelidir. Motosiklet ayakkabıları darbeye karşı durumlarda plastik ve metal koruyuculara sahip özel korumalar ile tasarlanan ürünlerdir. Motosiklet aksesuarları sürücülerin güvenliği göz önünde bulundurularak özel olarak tasarlanır. Olası motosiklet kazalarını en az hasarla atlatmak için güvenlik ekipmanlarını tam olarak kullanmanız gerekir. Motosiklet giyim aksesuarları da yine motosiklete özel olarak üretilir ve satılır. Motosiklet tutkunları, kask, dizlik, dirseklik, motosiklet botu, motosiklet montu gibi tam koruyucu ekipman ile güvenliklerini riske atmamış olurlar. Motosiklet giyim olarak kategorize edilen bu özel koruyuculu ekipmanlar aynı zamanda hava koşullarına karşı da kullanılır. Yaz, kış, soğuk, sıcak, rüzgar gibi dış etkenler sürücüye zorluk yaşatabilir. Bu nedenle özellikle de soğuk ve rüzgarlı kış aylarında kask ve motosiklet montu oldukça önemli ve mutlaka kullanılması şart olan bir ekipmandır. Ayrıca, motosiklet koruyucu ekipmanları dış etkenlerden örneğin; taş, toprak, sinek, böcek, toz gibi sürücülerin güvenliğini riske edecek durumlara karşı da korumakta.

Motosiklet ayakkabısı olası bir kaza durumunda ayak bileğinizi, kaval kemiğinizi; ezilme, sürtünme burkulma veya kırılmaya karşı koruma özelliğine sahip bir ayakkabı modelidir. Bu nedenle motosiklet botu kullanmanız çok önemlidir. Motosiklet botu aynı zamanda motosiklet ayakkabısı olarak da ifade edilir. Motosiklet ayakkabısının çeşitli modelleri ve ölçüleri bulunur. Motosiklet ayakkabısı kışlık olduğu gibi motosiklet ayakkabısı yazlık ve motosiklet spor ayakkabı modelleri de bulunur. Motosiklet ayakkabısı fiyatları marka, model, kalite gibi özelliklere bağlı olarak farklılık gösterir. Motosiklet ayakkabısı markaları arasında en çok bilinen ise YDS ve Falco markaları öne çıkar. Motosiklet ayakkabısı erkek sürücüler tarafından daha çok tercih edilse de kadın motosiklet sürücü sayısı da oldukça fazladır. Zorunlu motosiklet koruyucu aksesuarları arasında motosiklet kaskı, motosiklet montu, motosiklet pantolonu, motosiklet eldiveni, motosiklet botu, motosiklet sırtlığı, dizlik, dirseklik, bellik ve maske yer alır.

Bilinçli ve güvenliğine özen gösteren motosiklet sürücüleri, araçlarını aldıktan sonra tüm koruyucu ekipmanları da satın alırlar. Öyle ki, bazıları motosikleti dahi satın almadan önce koruyucu ekipmanlar olan kask, motosiklet montu, motosiklet ayakkabısı gibi ürünleri satın alırlar. Motosiklet kazalarındaki ölüm ile sonuçlanma nedenlerinin büyük bir çoğunluğu koruyucu ekipman eksikliğinden kaynaklanır. Bunlardan bazıları sürücü hatasından kaynaklanmış olsa da dikkat ve güvenlik motosiklet kullanımında esas temel kuraldır. Bazı motosiklet sürücüleri uzun yolculuklarda dahi ekipmanlarını tamamlamazlar. Ancak, bu durum acı sonuçlara sebep olabilir. Bu yüzden motosiklet aracına ayırdığınız bütçenin yanı sıra koruyucu ekipmanlarınızı da tamamlamanız gerekir. Bu sayede daha güvenli bir yolculuk edebilir ve canınızı riske atmamış olursunuz.

Motosiklet kazalarının sonuçları incelendiğinde görünen o ki; insan bedeninin en çok yaralanan yerleri kol ve bacak bölgeleridir. Kaza sonucunda ortada çıkan yaralanmalarda genel olarak; kırık, ezilme, burkulma gibi acı verici durumlar yaşanır. Motosiklet kazalarında bacakta oluşan yaralanmalar ise diz, kaval kemiği, ayak bileği ve ayak çevresinde görülür. Bunun önüne geçmek için ise motosiklet ayakkabısı ve dizlik kullanmak gerekir. Motosiklet ayakkabılar bu tarz durumlar göz önünde bulundurularak özel olarak üretilir. Motosiklet ayakkabısı kaza durumlarında ayağınızı koruduğu gibi aynı zamanda kaliteli motosiklet ayakkabıları kaza sonucunda aracın asfalta sürtünmesi sonucunda çıkan yangında dahi ayağınızın yanmasını önleyecek bir yapıya ve korumaya sahiptir.

Motosiklet Ayakkabısı Modelleri

Motosiklet ayakkabısı pek çok motor tutkunu tarafından bilinir. Koruyucu ekipmanlarına dikkat eden her sürücü kaliteli bir motosiklet ayakkabısı satın almak ister. Aracınıza ve sürüş tarzınıza uygun olarak tasarlanan ve özel olarak üretilen motosiklet ayakkabısı diğer adıyla ise motosiklet botu; yolcuklarınızda rahat etmenizi sağlar. Günlük ayakkabılar ile motosiklet kullanmak herhangi bir olası kaza durumuna karşı ayaklarınızı riske atabilir. Özellikle düşme veya çarpma gibi durumlarda ayağınızı normal ayakkabılar ile korumanız mümkün değildir. Motosiklet kullanırken giymeniz için özel olarak tasarlanan ekipmanlarının her birinin anlamı vardır. Nasıl ki kask başınızı, dirseklik kollarınızı, dizlik bacaklarınızı koruyor ise motosiklet ayakkabısı da ayaklarınızı kırılma, ezilme, çatlak, burkulma, yanma gibi kaza sonuçlarına karşı koruma altına alır. Her ne kadar dikkatli olursanız olun özellikle şehir içinde yaşanan motor kazalarının ölüm ile sonuçlanmasının en büyük nedeni koruyucu ekipmanların tam olmamasından kaynaklanır.

Motosiklet ayakkabısı pek çok model ile geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Motosiklet ayakkabıları yazlık, kışlık, spor, erkek, kadın olarak çeşitleri bulabilirsiniz. En çok satan motosiklet ayakkabıları modelleri; Vexo Macan Air Bot, Tcx X-Blend Waterproof Motosiklet Botu, Prosev 11005 Motosiklet Botu Gianni Falco Rockwell Endo High Uzun Motosiklet Botu, Tcx Street Ace Lady Bot en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Motosiklet ayakkabıları görünüm olarak normal kullanılan botlar ve spor ayakkabılarına benzerlik göstermesine rağmen onları ayrıştıran en önemli özellikleri koruyucu ekipmanlara sahip olmaları. Motosiklet sürmekten keyif alıyor ve özellikle de uzun yolculuklarda araç olarak motosiklet kullanmayı tercih edenlerdenseniz mutlaka motosiklet ayakkabısı satın almanız tavsiye edilir. Günlük hayatta kullandığınız ayakkabılar, botlar, spor ayakkabılar buna uygun olarak üretilmediği ve tasarlanmadığı için kaza durumlarında herhangi bir koruyucu özellik göstermez. Ancak, motosiklet ayakkabıları yapısı gereği yüksek koruyucu özelliğe sahip olarak piyasaya sürülür ve amaç ayakları korumak olduğu için sizlerin güvenliği açısından daha uygun olur. Motosiklet ayakkabısının tercih sebeplerinden biri de düşme gibi durumlarda ilk olarak ayaklarda ve bacaklarda oluşan kırıklardır. Motosiklet ayakkabısı veya botu sağlamlığı sayesinde ayağınız üzerinde adeta bir koruyucu kalkan görevi görür.

Motosiklet ayakkabı modelleri pek çok özel motor aksesuarı üretici firmaları tarafından satışa sunulur. Motosiklet ekipmanları kullanmak dış görünüşüz açısından da karizmatik bir duruşa sahip olur. Motosiklet montu, motosiklet kaskı, motosiklet pantolonu, motosiklet ayakkabısı giyinerek girdiğiniz bir ortamda dikkatleri hemen üzerine çekebilirsiniz. Bu aynı zamanda sizin ne kadar özenli ve dikkatli bir motor sürücüsü olduğunuzu da gösterir. Bir yakınınız aracına sizinle birlikte binecekse, koruyucu motor ekipmanlarınızın tam olması yanınızdaki kişiye de güven verir. Motosiklet ayakkabısı ve diğer tüm koruyucu ekipmanları kullanarak hem kendi can güvenliğinizi, hem de yanınızdakilerin güvenliğini riske atamış olursunuz. Ayrıca, son yıllarda artan motor sürücülerinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak pek çok yeni modeller de piyasaya sürülüyor. Bu sayede internet alışverişlerinizde kullanacağınız filtreleme yöntemi ile dilediğiniz marka, model, renk ve fiyat aralığındaki motosiklet ayakkabısını satın alabilirsiniz.

Motosiklet ayakkabıları ağır ve kalın dış korumaya sahip olsa bile ayaklarınızın nefes almasını da sağlar. Sürücüleri her türlü dış etmenden koruyan motosiklet ayakkabıları, tüm darbelerin ayağınıza temasını önler. Dış yüzeyde kullanılan deriler özel olarak yanmaz deriden tercih edilir. Aynı zamanda motosiklet montu ve pantolonu da yanmaz özelliklere sahiptir. En kötü durumda kaza sonucunda aracınız yansa bile, yanmaz deri özelliği sayesinde tüm vücudunuzu bu etkilerden koruyabilirsiniz.

Motosiklet Ayakkabısı Fiyatları

Motosiklet ayakkabısı fiyatları her bütçeye uygun bir şekilde satışa sunulur. Motosiklet ayakkabılarının fiyatları büyük bir fiyat aralığına sahiptir. Dize doğru uzanan Tcx Comp marka motosiklet ayakkabılarının fiyatları diğerlerine kıyasla daha yüksektir. Bu model kaval kemiğine kadar ayak, bilek ve diz altı bölgeyi korumanızı sağlar. Dainese Daytona Travller Gora-Tex model motosiklet botu fiyatı ise diğer markalar ile benzer orandadır. Bu modelde yine ayak, ayak bileği ve kaval kemiğinize kadar tam koruma sağlayan bir modeldir. Markaların indirimlerini takip ederek bütçenize uygun bir motosiklet botu satın alabilirsiniz.

Motosiklet botu fiyatlarını araştırırken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de aracınıza uygun bir ayakkabı aldığınızdan emin olmalısınız. Örneğin; cross motosiklet kullananların mutlak ve tam koruma sağlamaları gerekir. Seçtiğiniz ayakkabı da kesinlikle bilek ve baldırınızın darbe almayacağı ve herhangi düşme veya kaza durumunda bacağınızı koruyan bir ayakkabı tercih etmeniz önerilir. Özellikle motor kullanmaya başlayan yeni bir sürücü iseniz koruyucu ekipmanlara iki katı daha fazla özen göstermeniz gerekir. Bu model botların yine bacağı sabit tutucu özelliği sayesinde düşme riskiniz de minimum seviyeye düşer. Scooter motor kullanıcıları, genel olarak motosiklet botuna ihtiyacı olmadığını düşünse de bu düşünce kesinlikle doğru değildir. Scooter kullanım oranları özellikle yaz mevsiminde artar. Motor sürücülerinin artması ise kaza oranlarını da artırabilir. Bilinçli bir sürücü olarak yazlık motosiklet botu alabilir ve piyasadaki pahalı motosiklet botları kadar tam korumaya ihtiyaç duymasanız dahi ayak bileklerinizin korunmasını sağlayabilirsiniz.

Motosiklet ayakkabıları normal ayakkabılar ile kıyaslandığında daha yüksek fiyatlara sahip olması ve günlük kullanımlarda tercih edilmemesi nedeni ile pek çok motorcu tarafından göz ardı edilebilir. Ancak, gerçek motor tutkunları sürüş sırasında oluşabilecek tüm kaza risklerini göz önünde bulundurarak bedenlerini koruma altına alır. Motosiklet korucuyu aksesuarları da kazalara karşı siper özelliği taşıyan ve güvenilirliği ispatlanmış kalite standartlarına sahip özellikler taşır. Özellikle teknolojik gelişmeler sayesinde motor aksesuarların koruyucu özellikleri artırılmış durumdadır. Bu nedenle motosiklet satın aldığınız bütçenin yanı sıra koruyucu aksesuarlar için de bütçe ayırmanız, motor tutkunuzu daha güvenli bir şekilde yaşamanızı sağlar. Unutmamanız gereken en önemli nokta ise gerçek motor sürücülerinin koruyucu ekipman ve kıyafete son derece önem vermesidir. Ayrıca, motor aksesuarları kategorisinde yapacağınız alışverişlerinizde fiyat filtreleme yöntemi sayesinde cebinize en uygun motosiklet ayakkabısı, motosiklet montu, motosiklet kaskı, motosiklet pantolonu, dizlik ve dirseklik gibi ürünleri bulabilirsiniz.

Motosiklet Çizmeleri

Motosiklet çizmeleri, dış görünüş özelliğine bakıldığında normal kışlık çizmeler ile benzer bir görünüme sahip olduğu düşünülür. Motosiklet çizmesi motorcular tarafından özellikle soğuk kış aylarında tercih edilir. Bu modeldeki botlar, fermuarlı, tokalı veya cırt cırtlı özelliklere sahip bir özellikte satışa sunulur. Bazı motosiklet botları Goretex adı verilen özel bir kaplama yüzeyine sahiptir. Bu modeller genel olarak yağışlı havalarda daha sık tercih edilir. Motosiklet botları zor giyilse de tokalı olan modelleri ayarlanabilir özelliği sayesinde ayağa çok daha rahat giyilir.

Motosiklet botu satın alırken, sıcak tutması, soğuk geçirmemesi, su geçirmemesi gibi özellikler de göz önünde bulundurulmalıdır. Motosiklet botlarının en belirgin ve ayırıcı özelliği sert tabanlı bir yapıya sahip olmasıdır. Bu tabanlar sayesinde kaza durumunda kayma riskiniz de en aza iner. Normal botlar herhangi bir kaza durumunda ayağınızın sıkışmasına sebep olabilir. Ancak, motosiklet botları bu risklerin tamamı göz önünde bulundurulacak şekilde üretilir. Normal botlar sürüş esnasında yolda durduğunuzda özellikle yağışlı havalarda yere basarken kaymanıza neden olabilir. Kaymaz tabanlı motosiklet botu ise bu durumun önüne geçer ve düşme riskinizi azaltır.

Motosiklet botlarının bazıları sert olması nedeni ile vites değiştirme sırasında sürücüleri zorlayabilir. Bu nedenle deri kaplı motosiklet ayakkabıları daha esnek bir yapıya sahip olarak üretilir. Böylelikle, vites değiştirirken de sürücüler zorlanmamış olur. Motosiklet botları her ne kadar pahalı olsalar da kullanım ömürleri uzundur. Bu nedenle konforlu ve kaliteli bir motosiklet ayakkabısı tercih ederseniz uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Ayrıca yalnızca güvenlik değil konforlu botlar tercih etmeniz de ayak sağlığınız açısından önemlidir.

Yazlık Motosiklet Ayakkabısı

Motosiklet ayakkabısı yazlık olarak da üretilir. Motosiklet sürücülerinin büyük bir kısmı kask, mont ve eldiven kullanmaya özen gösterir. Ancak, motosiklet ayakkabıları da diğer tüm koruyucu ekipmanlar kadar önemlidir. Motosiklet kazalarında en çok yaralanan bölgelerden biri olan ayakların korunmasını sağlayan en önemli ekipman motosiklet botlarıdır. Bazı kaza durumlarında motosiklet botu hayati önem taşır. En ufak bir dikkatsizlik veya aksi bir durumdan oluşan kaza sonucunda ayağınız büyük bir darbe alabilir. Bunun sonucunda da uzun ve ağrılı tedaviler ile uğraşmanız gerekebilir. Kaza sonucunda karşılaşılan kırık, ezilme, burkulma gibi durumlar aynı zamanda gündelik yaşantınızı da etkiler. Ancak, motosiklet ayakkabısı kullanmanız tüm bu talihsiz durumların önüne geçer.

Motor sürücüleri ağır ve kalın tabanlı motosiklet ayakkabılarını yaz aylarında genel olarak tercih etmekten kaçınır. İyi bir motosiklet ayakkabısı ayağın anatomik yapısına uygun bir şekilde topuk, burun, ayak bileği ve kaval kemiği üzerinde tam koruma sağlamalıdır. Bu nedenle kalın ve ağır bir yapıya sahip olurlar. Bazı motor sürücüleri koruyucu ekipman kullanımına özen göstermez. Ancak, kaza durumlarında büyük hasarlar ile karşılaşırlar.

Ayak terlemesi pek çok kişinin hoşlanmadığı bir durumdur. Özellikle yaz aylarında bu durumlar ile sıklıkla karşılaşılabilir. Ancak, yaz aylarına özel olarak üretilen motosiklet botları ayakları serin tutar ve hava kanalları sayesinde ayaklarınızın terlemesinin önüne geçer. Buna rağmen yazlık motor botlarının da ağır darbelere karşı sert koruyucu özellikleri bulunur. Bu nedenle motor sürücülerinin yazlık ve kışlık olarak iki ayrı mevsime özel motosiklet botu alması önerilir.

Motosiklet Yarış Botu

Motosiklet yarışları, motosiklet tutkunlarının vazgeçilmezlerinden biridir. Ancak, yeteri koruyucu ekipmana sahip olmayan sürücüler kazaların sonucunda ciddi darbeler ile karşı karşıya kalabiliyor. Kimi kazalar ağır ve geri dönülmez hasarlara dahi neden olabiliyor.

Motosiklet yarışı alışılagelmiş motor yolculuklarından çok daha risklidir. Bu nedenle sürücülerin normalin çok daha üstünde koruyucu ekipman kullanmaları şiddetle önerilir ve profesyonel motor yarışlarında zorunlu tutulur. Motosiklet yarış botları; ser plastik, kalın deri, sert taban, yanmaz yüzey gibi özelliklerin birleşmesi ile üretilir. Yarış botlarının yüksekliği normal motosiklet botlarına kıyasla bacağın baldır bölümüne kadar uzanır. İç taban bölümü ise sürücülerin konforu göz önünde bulundurularak pürüzsüz olmasına dikkat edilir. Motosiklet, botları ayrıca diğer botlar gibi yanmaz özelliğe sahiptir.

En İyi Motosiklet Botu Markası Hangisidir?

Motor sürücülerinin en çok tercih ettiği motosiklet botu markaları arasında TCX, Alpinestars, Dainese, Daytone ve Gaerne yer alır. Bu markaların fiyatları birbirinden farklı bir aralıkta satışa sunulur.

Kadınlara Özel Motosiklet Botu Var Mıdır?

Kadın motor sürücülerinin sayısı da oldukça fazladır. Bu nedenle kadınlara özel olarak üretilen motosiklet botları da piyasada çokça marka tarafından üretilir. Kadınların büyük bir çoğunluğu boylarının uzun görünmesi adına içeriden yüksek topuklu modellere yönelir.

Motosiklet Botu Tam Ayak Numarasına Göre Mi Alınır?

Motosiklet botları 36-47 numara aralığında üretilir. Bazı kullanıcılar markalara bağlı olarak bir numara büyük motosiklet ayakkabısı almanızı önerseler de bu sorunun en doğru yanıtını motosiklet aksesuarı satıcılarından alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Motosiklet Ayakkabıları

971 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Beden
Toplam 36 / 971 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?