Giyim & Ekipman

Motosiklet Sürücü Ekipmanları Hepsiburada'da!

Motosiklet, günlük hayatta en çok kullanılan taşıtlar arasında yer alır. Motosiklet kullanmak özgürleştirici ve eğlenceli bir deneyim sunabilir. Güvenliği ve elde edilen verimliliği artırmak için ihtiyaç duyulan bazı malzemeler vardır. Ürünlere göz attığınızda kask, binici eldiveni, motosikletler için özel olarak tasarlanan ceketler, sürme pantolonu ya da botlar gibi pek çok farklı ürün olduğunu görebilirsiniz. Motosiklet kullanan kişiler tarafından giyilen özel kıyafet ve ekipmanlar, kullanıcıya daha güvenli ve rahat bir hareket alanı sunmayı başarır. Genellikle çarpışma kaynaklı oluşabilecek yaralanmalara karşı koruma sağlayacak şekilde tasarlanan ürünler, yaşanabilecek problemlerin önüne geçmesi ile de pek çok kişi tarafından tercih edilir. Motosiklet ekipman çeşitleri aynı zamanda kullanıcının tarzınızı ya da sosyal kimliğini ifade etme amacına da hizmet eder.

Motosiklet kullanan kişilerin belirli bir tarzı vardır ve bu tarzı başarılı bir şekilde yansıtmak için de bazı malzemelere ihtiyaç duyulur. Görsel ve işlevsel amaçları bulunan ürünler, motosiklet kullanan kişilerin hayatının olmazsa olmazları içinde bulunur. Ceket, pantolon ya da botlar, düşme durumunda uygun koruma elde etmek isteyen sürücüler için özel olarak tasarlanır. Aşınmaya dayanıklı kumaş ya da deriden üretilen ürünler, kilit etki alanlarından zırhlı olmaları ile de öne çıkar. Zırhlar çarpışma ya da düşme sırasında darbeyi azaltarak yaralanma ihtimalini azaltır. Böylece kullanıcıya güvenli ve rahat bir hareket alanı sunmuş olur. Motosiklet ekipmanları her sürücünün muhakkak sahip olması gereken ürünler içerir. Çünkü motosiklet, açık bir tasarıma sahip olan bir araç olduğu için kaza olasılığının yüksek olduğu bir taşıt olarak karşınıza çıkar. Yaşanabilecek problemleri önlemek ya da ihtimalleri azaltmak için ise motosiklet ekipmanları size destek olur. Farklı gereksinimleri karşılayacak çeşitliliğe sahip olan ürünler arasından aradığınız tarzdaki ürüne kolay bir şekilde ulaşabilir, motosiklet deneyiminizi bir üst seviyeye taşımaya başlayabilirsiniz.

Motosiklet Ekipmanları İçinde Mont ve Ceketler

Motosiklet sürücüleri için ayrıntılı bir şekilde özenle tasarlanan modeller, özellikle havanın soğuk olduğu mevsimlerde kullanışlı hale gelir. Görsel olarak estetik bir görünüm sunmasının yanı sıra motosiklet ceketleri aynı zamanda güvenlik söz konusu olduğunda da önemli bir yere sahiptir. Motosiklet ceketleri aşınmaya, darbelere ve yaşanabilecek beklenmeyen durumlara karşı koruma sağlar. Böylece daha güvenli ve rahat bir sürüş deneyimi yaşamanıza yardımcı olur. Motosiklet ceketleri tekstil ve deri olmak üzere iki ana kategoriye ayrılır. Kişisel tercihleriniz ve sürüş tarzınız doğrultusunda seçenekler arasında istediğiniz modeli kolay bir şekilde bulabilir, hem tarz hem de güvenli bir sürüş deneyimi yaşamaya başlayabilirsiniz. Sürüş tarzınıza ve koruma ihtiyaçlarınıza uygun bir ceket seçtiğinizde motosikletin üzerinde daha güvenli hissedebilirsiniz. Motoru hızlı kullanmayı tercih ediyorsanız hareket kabiliyetinizin olabilecek en iyi seviyede olduğu bir mont satın almanız önerilir. Satın alacağınız ceket ve mont sürüş esnasında size belirli bir konfor alanı sunar. Konforlu olmak da güvenli bir sürüşte birçok kişinin fark ettiğinden çok daha önemli bir role sahiptir.

Deri mont ve ceketler rahat dokuları, karizmatik ve asi duruşları ile pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih edilir. Havalı görünümünü ile beraber tekstil ya da kumaştan yapılan modellere göre deri daha az nefes aldığı için sıcak havalarda çok fazla tavsiye edilmez. Aynı sebepten dolayı, deri soğukken de harika bir parça değildir. Çünkü ısıyı vücuttan izole etmek için ceketinizin altına katman koyarsanız, teriniz hiçbir yere gidemez ve kendinizi ıslak hissedersiniz. Hava geçirmemesinden dolayı birtakım problemlere sebep olsa da görünümü ile bütün bu sıkıntıları yıkmayı başaran deri ceketler, renk seçenekleri ile de geniş bir dünya sunar. Daha çok bahar aylarında ya da yağışlı havalarda kullanılması önerilir. Deri motosiklet ceketleri bir çeşit yaşam biçimidir. Aşınmaya karşı dayanıklıdır. Her motosiklet kullanıcının edinmesi gereken parçalardan biridir. Tekstil ceket ve montlar ise soğuk havalarda idealdir. Nefes alabilen özel kumaşlardan tasarlanan ürünler, sıcak tutması ile kullanıcılarına büyük bir kolaylık sunar. Tekstil mont ve ceketler aşınmaya, darbelere ve hava koşullarına karşı korunmak için çeşitli malzemelere sahiptir. Tipik olarak su yalıtımı, rüzgar yalıtımı ve soğuk sürüşler için termal astar içerirler. Çoğu, sıcak havalarda açılabilen havalandırma delikleri sunar. Ancak bir örgü ceket kadar hava almaz. Örgü ceketler hafif ve iyi bir seviyede nefes alabilmesi ile bilinir. Sıcak havalarda ideal bir kullanım sunar. Bazı modelleri rüzgar ve yağmura karşı da dayanıklıdır. Sıcak havalar için bir parça arıyorsanız  örgü ceket ve montlar motorcu ekipmanları içinde aradığınız bütün özellikleri içerebilir. Hangi mevsimde kullanacağınıza ve nasıl bir görünüme sahip olmak istediğinize karar verdikten sonra seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Motosiklet Kullanımı İçin Özel Bot ve Ayakkabılar

Vites değiştirme ve frenlemeden sorumlu olan ayaklarınız, ellerinizden sonra bisikletinizle temas kurduğunuz ikinci en önemli noktadır. Motosikleti kullanmanız üzerinde önemli bir yere sahip olduğu için doğru ve kaliteli bir ayakkabıya ihtiyaç duyarsınız. Motosiklet botlarının yapımı, normal günlük botlardan farklıdır. Aşınmaya dayanıklı kumaşlar ya da sağlam deri motosiklet ayakkabısı endüstrisinde oldukça yaygındır. Motosiklet ayakkabıları zırhla üretilir çünkü bir kaza durumunda normal bir ayakkabı gibi ayak bileğinizi, ayaklarınızı ya da baldırlarınızı korumaz. Normal bir ayakkabı ile motosiklet kullanırken yanlışlıkla ayağınızı yere indirirseniz, tabanınızda ya da ayağınızda bir delik açmanız olasıdır. Motosiklet ayakkabıları zırhlı yapısı ile bu tip durumları engeller. Ayakkabı ve bot üreticileri daha güzel kıyafetler ve binicilik ekipmanları ile uyum sağlayabilecek bir dizi model sunar. Böylece güvenliğinizi sağlarken aynı zamanda havalı ve hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Motosiklet ayakkabıları sizi hem dış etkenlerden hem de kazalardan koruyacak şekilde tasarlanır. Aynı zamanda bütün gün giyeceğiniz şekilde rahat olması da oldukça önemlidir. Eğlenceli ve hızlı bir yolculuktan sonra eldivenlerinizi çıkarıp ofise ya da bir restorana giyebileceğiniz görünümde hem de şıklıkla olması gerekir.

Motosiklet sürücü ekipmanları içinde ayakkabılar sürücülerin genellikle bütün gün giydiği tek teçhizat olma özelliği gösterir. Bütün gün üzerinizde olduğu için motosiklet ayakkabıları ofiste ya da okulda; kısacası ortam fark etmeksizin her yerde giyilecek kadar rahat ve şık olmalıdır. Kaliteli markaların sayısız seçeneği hem görsel hem de işlevsel olarak ihtiyaç duyulan bütün elementleri bir araya toplar. Böylece kullanıcıların tüm gün giyebileceği ayakkabılar ortaya koyar. Bazı modeller sadece off-road ya da pist için özel olarak tasarlanır. Kullanım alanınızı belirledikten sonra seçenekler arasından sizin için uygun olanı tercih edebilir, sürüş deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Motosiklet ayakkabıları çoğunlukla ayak bileğini koruyacak bir kalıp, bükülmeyi önlemek için burulma sertliğinin arttırıldığı bir tasarım ve bir ayağı yola koyarken kaymayı önlemek için yağa dayanıklı özel bir tabandan oluşur. İyi motosiklet botları, yüksek kaliteli iş botları ile birçok özelliği paylaşırken bu ayakkabılar binicilerin performansını artıracak bu tip özellikler taşır. Aynı zaman su geçirmeme gibi özelliklere de sahip olan modeller, yağışlı havalarda yaşanabilecek istenmeyen durumların önüne geçerek kullanan kişilere üstün bir konfor alanı sunar. Yerleşik ayak bileği korumasına ve entegre bir vites değiştirme pedine sahip olan modeller, motosikletin daha işlevsel hale gelmesine de yardımcı olur.

Motorcu Ayakkabısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Motosiklet ayakkabısı satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı kriterler bulunur. Yükseklik, materyal ya da bağlama metodu gibi kriterler en önemli parametreler arasında yer alır. Motosiklet ayakkabılarının en azından ayak bileğinin üzerine çıkacak bir yükseklikte olması tavsiye edilir. Aynı zamanda size doğru miktarda destek sağlamak için botun üst kısmında sağlam bir yapı olmalıdır. Kaza esnasında sık görülen yaralanmalar arasında düşme sırasında ayak sıkıştığında ortaya çıkar. Eğer ayakkabınızda yeterli destek yoksa ayağınız sıkıştığında burkulma ya da yaralanma gibi istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Ek olarak, ayak bileği kemiği bacağın dışına çıktığı için basit bir çarpmada bile kolaylıkla çizikler meydana gelebilir. Bu nedenle bileğinize kadar gelen bir bot, ayağınızı korumanın yanı sıra ayak bileğini desteklemesi ile de iyi bir seçenek haline gelir. Çoğu motosiklet ayakkabısı yüksek aşınma direncine sahip olan kalın bir deriden üretilir. Bazı ayakkabı üreticileri ise hem aşınmaya dayanıklı hem de daha rahat bir şekilde nefes alabilen tekstil malzemelere sahip olan botlar da üretir. Çift kat deri, tekstil ve hatta plastik sürgü gibi yüksek aşınmaya karşı etkili bir koruma sağlayan modeller, yaşanabilecek darbelerde iyi bir performans sergiler. Bağcıklar ise daha çok ayakkabının nasıl açılıp kapanacağı konusunda kişisel bir seçim olarak nitelendirilir. Bağcıklar, ayakkabının çıkarılma kolaylığı söz konusu olduğunda kritik bir öneme sahiptir. Bağcık kısmında bulunan kancalar sürüş sırasında motosikletin parçalarına takılabileceği için çok tavsiye edilmese de görsel olarak havalı bir duruş sergilemesinden dolayı sıklıkla tercih edilir. Tokaların bulunduğu modeller ise genellikle yarış botlarında bulunur. Yüksek hızlı bir çarpışma durumunda botun kolay bir şekilde açılmasını sağlaması ile öne çıkar. Tabanın bota nasıl bağlandığı da güvenlik söz konusu olduğunda büyük bir faktördür. Yapıştırılan bir taban, kazada uzun ömürlü ya da güçlü kalma eğiliminde değildir. Yapıştırılan modellerdense tabanları dikilmiş bir bot hem sizi daha fazla korur hem de kullanım açısından daha uzun ömürlü olma özelliğine sahiptir. Ayakkabıların tabanları da genellikle motosikletinizi sürdüğünüz alana bağlı olarak performansınız üzerinde oldukça etkilidir. Daha yumuşak bir taban ayak pedalını daha iyi bir şekilde kavrama eğilimine sahip olması ile beraber kalın tabanlara göre daha hızlı bir şekilde yıpranır. Kalın ve sert tabanlar ise dayanıklılık konusunda iyi bir performans sergilese de pedalı kavrarken kullanıcıyı biraz zorlayabilir. Yine de ıslak zeminde, yağa dayanıklı tabanlara sahip olan botlar giymeniz önerilir. Aksi halde kaygan zeminde daha hızlı bir şekilde düşebilirsiniz.

Motosikletin zırhı ve koruması da dikkat edilmesi gereken faktörlerden biridir. Yarış botlarında koruma söz konusu olduğunda ekstra zırh ve dolgu her zaman avantajlı hale gelir. Çoğu yarış ya da spor botu, yüksek darbe ve kırılgan alanlara yerleştirilen karbon veya plastikten yapılmış zırhla birlikte gelir. Sokak botlarında ise ayak parmaklarınızın ezilmesini önlemek için ayak parmağı çevresinde çelik plakalar yer alır. Pek çok kullanıcı bu plakaların kaza sırasında bottan kurtulup ayak parmaklarını kesebileceğinden korksa da bu durum pek de mümkün değildir. Çelik kaplamalar ayak parmaklarını iyi bir şekilde koruyarak kullanan kişilere güvence sağlar. Bazı modeller ise değiştirilebilir bazı parçalar içerir. Değiştirilebilir parçalara sahip olan ayakkabılar herhangi bir problem olduğunda ayakkabıyı yeniymiş gibi tekrardan düzenlemenize yardımcı olur. Böylece bu tip modeller daha uzun ömürlü olmayı başarır. Tamamen yeni bir çift ayakkabı almak yerine hızlı bir şekilde yıpranan parçaları değiştirerek zamandan ve bütçeden de tasarruf elde edebilirsiniz. Motorcu malzemeleri içinde önemli bir yere sahip olan ayakkabıları tercih ederken nasıl bir sürücü olduğunuzu ve motosikleti off-road ya da şehirde mi kullandığınızı belirlemeniz gerekir. İşlevsel olarak güvenlik sunmasıyla beraber görsel olarak da ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir model kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Nasıl bir ayakkabı istediğinize karar verdikten sonra seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Diğer Motosiklet Ekipmanları

Ayakkabı ve ceket ile beraber motosiklet kullanırken sahip olmanız gereken başka ekipmanlar da bulunur. Yolda güvenle kalmak için donanmanız gereken birtakım ekipmanlar bulunur. Gözlük, kask ve hıza karşı dayanıklı sırt çantaları diğer önemli parçalardan biridir. Kasklar sadece görsel olarak  hoş bir duruş sergilemek için kullanılan malzemeler değildir. Aynı zamanda darbe durumunda başınızı korumak için gerçekten işe yarayacak özellikler barındıran bir üründür. Kasklar, herhangi bir darbe durumunda emici bir astar vasıtası ile bu kuvvetleri yönetmek için özel olarak tasarlanır. Ancak kask ile kafanız arasında çok fazla boşluk varsa, malzemenin sunduğu güvenlik miktarı da azalır. Kask seçiminde bulunurken ölçülerinize uygun bir parça satın almanız oldukça önemlidir. Ayrıca bazı kask modellerinde dönme kuvvetlerinden kaynaklanan yaralanmaları azaltmak için kayma gömlekleri denilen bir mekanizma bulunur. Astar kafanıza iyi bir şekilde oturmuyorsa, kask amaçlanan işlevini yerine getirme konusunda yetersiz kalır. Öte yandan kask çok darsa da yolculuk esnasında sizi rahatsız eder. Dar gelen bir kask dikkatinizi dağıtabilir ve sonucunda onu giymeyi bırakmanıza sebep olabilir. İyi bir uyuma sahip olan kask her iki sorunu da önler ve kaskın işini yapmasına izin verir. Birbirinden farklı sayısız tasarıma sahip olan kasklar arasından öncelikle istediğiniz stili seçerek başlayabilirsiniz. Sonrasında başınızın şeklini ve boyutunu iyi bir şekilde belirlemeniz gerekir. Kaskı satın aldıktan sonra yarım saat kadar takarak sıkma ya da bol gelme gibi bir durum olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bütün aşamaları geçtikten sonra ise kaskı güvenle takmaya başlayabilirsiniz.

Kask ile beraber motosiklet kullanırken eldiven takmanız da tavsiye edilir. İyi bir çift motosiklet eldiveni ile deneyiminize hem konfor hem de koruma katabilirsiniz. Kötü oturan eldivenler sürüşünüzü engeller ve hızlı manevralar almanız gerektiği durumlarda size ayak bağı olur. Aynı zamanda eldivenlerinizin koruyucu elemanları ellerinize uymuyorsa işlevini yerine getiremez. Bu tip istenmeyen durumları engellemek için ellerinizle uygun bir ürün tercihinde bulunmanız gerekir. Eldivenler genel olarak deri, tekstil ve deri/tekstil karışımı olmak üzere üç seçeneğe sahiptir. Deri eldivenler biniciliğin ilk günlerinden beri motosiklet kullanan kişiler arasında popülerdir. Dayanıklı ve aynı zamanda düzgün durması ile iyi hissettirir. Sürücünün elini olması gerektiği kaplaması ile ekstra hava kabarcıkları oluşmasını engeller. Ancak yıl boyunca her mevsimde kullanılmak üzere tasarlanmazlar. Tekstil eldivenleri ise deri olanlara göre daha geniş bir kullanım zamanına sahiptir. Genellikle su geçirmez bir yapıya sahip olan eldivenler, hava geçirgenliğine sahip olması ile de terleme gibi istenmeyen durumların önüne geçer. Kötü hava şartlarına karşı deri olanlara göre daha iyi bir performans sergileyen tekstil eldivenler, çok yönlü kullanımlarından dolayı sıklıkla tercih edilir. Daha geniş bir zaman kullanmak için bir eldiven arayışı içindeyseniz tekstil olanlara göz atmanız önerilir. Deri ve tekstilin karışımı olan modeller ise her iki malzemenin en iyi özelliklerini alarak tasarlanır. Yüksek hava akışı için su yalıtımı, gerdirme panelleri, termal astarlar ya da kaliteli ağ dikişleri ile karma modeller göz atmaya değerdir. Birbirinden farklı onlarca motosiklet ekipman fiyatları arasından bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre bir parça bulabilir, güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi elde edebilirsiniz.

Motosiklet ekipmanları nelerdir?

Motosiklet ekipmanları kask, eldiven, bot, pantolon, ceket ve sırt çantası gibi sürüş esnasında ihtiyaç duyulabilecek ürünlerdir.

Motosiklet ekipmanlarına neden ihtiyaç duyulur?

Bu ekipmanlar sürüş deneyimini daha konforlu ve güvenli bir hale getirdiği için gereksinim duyulan malzemeler arasında yer alır.

Doğru motosiklet ekipmanını nasıl seçerim?

Kask ve eldiven gibi elzem olan malzemeleri edindikten sonra kişisel tercihleriniz doğrultusunda diğer ekipmanlar arasından bir tercihte bulunabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/7
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Motosiklet Sürücü Ekipmanları

10.000+ ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Motosiklet
Motosiklet
Giyim & Ekipman
Giyim & Ekipman
T-Shirt
T-Shirt
Bandanalar
Bandanalar
Giyim Ürünleri
Giyim Ürünleri
Mont&Ceket
Mont&Ceket
Pantolon
Pantolon
Eldiven
Eldiven
Bot&Ayakkabı
Bot&Ayakkabı
Yağmurluklar
Yağmurluklar
Termal Giyim
Termal Giyim
Yelekler
Yelekler
Tulum
Tulum
Sırt Çantaları
Sırt Çantaları
Bacak & Bel Çantaları
Bacak & Bel Çantaları
Maske&Balaklava
Maske&Balaklava
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 45 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?