Testere

İnsanların yüzyıllardır kullandığı bir el aleti olan testere, başta ahşap olmak üzere belli sertlik düzeyindeki malzemeleri düzgün şekilde kesmek için kullanılıyor. En az bir yüzeyi dişli yapıda ve keskin olan alet, keseceği malzemenin yüzeyine yerleştirildikten sonra ileri ve geri hareket ettirilerek kesim işlemini gerçekleştiriyor. Teknolojik gelişmeler ve insan ihtiyaçlarının değişmesiyle birlikte klasik testerelerin dışında farklı tasarımlara ve kullanım amaçlarına sahip olan yeni modeller ortaya çıkıyor. İç ve dış mekan kullanımına uygun, farklı sertlikte ve büyüklükte malzemelerin kesimleri için dizayn edilmiş zengin model seçenekleri bulunuyor. Onlarca farklı özellikteki model arasında bireysel kullanımın yanı sıra profesyonel kullanıma yönelik ürün alternatifleri de yer alıyor.

Meslek Gruplarına Özel Tasarlanmış Testere Çeşitleri

Testere modelleri, birçok meslek grubunda aktif olarak kullanılıyor. Bazı meslekler için yardımcı bir araç vazifesi gören testerelerden odunculuk ve mobilyacılık gibi mesleklerde ise temel araç olarak sürekli faydalanılıyor. Meslek gruplarına özel olarak tasarlanmış olan testere çeşitleri içerisinde alet uzunluğu, diş derinliği, keskinlik, keskin yüzey sayısı, sap ve uç şekli bakımından farklı birçok model bulunuyor. Kullanıcılar, kesecekleri malzeme ve gerçekleştirecekleri işlem türüne uygun bir testere seçimi yapabiliyor. Böylelikle planlanandan derin, uzun veya kısa bir kesim yapılmamış oluyor. Pürüzlü kesim gibi arzu edilmeyen nitelikte bir sonuçla karşı karşıya kalınmıyor. Yanlış açılı kesim yapmamak için gönye gibi araçlardan yararlanılması tavsiye ediliyor.

Zorlu Kesimleri Kolay Hale Getiren Motorlu Testere Modelleri

Kesim için harcanan kol gücünü minimum seviyeye indirmek, zorlu kesimleri kolaylaştırmak ve kesim sürelerini azaltmak için tasarlanmış olan motorlu testere modelleri, elektrik hattına bağlanarak ya da yakıt haznelerine benzin konarak çalışmaya hazır duruma getiriliyor. Tasarımları gereği çalışma prensipleri, standart testere modellerine göre oldukça farklı olan motorlu testere modellerini kullanmak için belli adımları yerine getirmek yeterli oluyor. Kullanıcılar, motorlu testere modelini çalıştırdıktan sonra kesim yapılacak alana temas ettirmek suretiyle uygulamaya başlayabiliyor. Uygulama sırasında kullanıcıların kol gücü harcamasına gerek bulunmuyor. Aleti, kesim yönüne doğru tutmaları ve kesim sonunda kapatmaları işlemi başarılı biçimde gerçekleştirmelerini sağlıyor.

Düz Açılı, Hareketli, Kavisli ve Derin Kesim Olanağı

Testere çeşitleri, kullanıcılara düz açılı kesimin yanı sıra farklı türde kesim yapma şansı da veriyor. Sığaça testere modelleri, düz kesim yapmak için kullanılıyor. Derin kesim olanağı sunan testere modelleri sayesinde büyük ebatlı malzemelerin kesilmesi mümkün oluyor. Kullanıcılara kavisli ve hareketli uygulama yapma olanağı sunan testere modelleri, özellikle ahşap işçiliği ve el yapımı mobilya üretiminde tercih ediliyor. Ahşap ve metal malzemeler, tasarımlara özel biçimde kesilebiliyor. Böylece kullanıcılar, planlamış oldukları tüm ayrıntıları gerçekleştirebiliyor. Ağaç ya da çalı budama amacıyla gerçekleştirilen kaba kesimlerde geride pürüz kalması önemsenmediği için kesim tekniğine dikkat edilmiyor. Testerenin yeterli uzunluğa ve keskinliğe sahip olması, budama için tercih edilmesine yetiyor.

Farklı Sertlikteki Malzemeler İçin Geliştirilmiş Testereler

Birçok marka, farklı sertlikteki malzemelerin ideal şekilde kesimi için testere modelleri geliştiriyor. Dolayısıyla ortaya zengin bir ürün yelpazesi çıkıyor. Tilki kuyruğu tipindeki testere modelleri, alçıpan gibi dikkatli kesilmesi gereken yumuşak malzemeler üzerinde kullanılıyor. Kıl testereleri, başta demir olmak üzere sert metal malzemeleri kesmeye yarıyor. Genellikle inşaat sektöründe kullanılan elmas dişli gaz beton testereleri, beton ve tuğla kesiminde tercih ediliyor. Kullanıcılar, ağaç ve odun kesimi için el testeresi, ince kesimler için bağ testeresi, orta genişlikteki malzemelerin kesiminde ise pala testere modellerinden yararlanıyor.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Testere Fiyatları

1.038 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Leis Testereler
  2. Işıklar Testereler
  3. Mercure Testereler
  4. Eltos Testereler
  5. Yıldız Testereler
  6. Sgs Testereler
  7. Stanley Testereler
  8. EBERLE Testereler
  9. Leo Testereler
  10. Pinguin Testereler
  11. İzeltaş Testereler
  12. Suizan Testereler
  13. Wagen Testereler
  14. Pebeco Testereler
  15. Meşem Testereler
  16. Niqua Fix Testereler
  17. Ceta Form Testereler
  18. Pilana Testereler
  19. Spear and Jackson Testereler
  20. Al-Fa Tools Testereler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003082/13003164
Başa dön