Selfie Satın Almak İçin Beklemeyin

Selfie çubuğu daha iyi fotoğraflar çekme, fotoğraflarınıza geniş açı kazandırma, titremeyi azaltma ve daha birçok fayda sağlayan bir alettir. İster profesyonel bir fotoğrafçı olun ister sadece telefonunuzla anı ölümsüzleştirmek isteyin, fotoğraf çekmek herkesin gün içinde sıklıkla başvurduğu bir yöntemdir. Fotoğraf çekerken size yardımcı olması için tasarlanan birçok alet bulunmaktadır. Selfie çubuğu da bunlardan biridir. Hem dijital kameranızı hem de telefonunuzu kolunuzun normal aralığının ötesinde konumlandırmak için tasarlanan selfie çubukları, geniş açılarda fotoğraf ve video çekme imkanı kazandırır. Profesyonel fotoğrafçıların kullandığı tripod’lara bir alternatif olarak üretilen selfie çubukları, kolay kullanımları ve uygun fiyatları ile daha iyi fotoğraf çekmek isteyen herkesin favorisidir. Günümüzde birçok marka tarafından tasarlanan selfie çubuklarının farklı modelleri ve renkleri mevcuttur. Yüzlerce model arasından size en uygun olanı cazip fiyatlar ile satın alabilir ve en güzel açılarda selfie çekimini gerçekleştirebilirsiniz.

Selfie Çubuğu Özellikleri

Selfie çubuğu özellikleri ile fotoğraf ve video çekme işlemini kolaylaştırmaktadır. Hem kolaylaştıran hem de daha iyi bir şekilde fotoğraf çekmenizi sağlayan selfie çubuklarının her bir modeli farklı özellikler sunar. Üretim amacı, kolunuzdan daha uzun bir mesafede fotoğraf çekme işlemini görmek olan selfie çubuklarının ortak özellikleri bulunmaktadır. Hem profesyonel hem de amatör fotoğrafçılar için faydalı özellikler daha pratik fotoğraf çekmeyi sağlar. Selfie çubukları katlanabilir özellikleri ile gittiğiniz her yerde rahat taşıma olanağı sunar. Ne kadar uzun olursa olsun, bir selfie çubuğu katlanarak elinizin boyunun ölçüsüne kadar inebilir. İpli versiyonları ile gezi esnasında selfie çubuğunu bileğinize takabilir ve gerektiğinde kullanabilirsiniz. Ayrıca hafif yapıda olmaları sayesinde sizlere ekstra bir ağırlık yapmaz. Selfie çubuklarının farklı modelleri ve daha birçok özellikleri bulunmaktadır. Amacınıza en uygun selfie çubuğunu sahip olduğu özelliklere dikkat ederek satın alabilirsiniz. Selfie çubuğu satın alırken aşağıdaki özellikleri göz önünde bulundurabilirsiniz:

 • Kavrama Uyumluluğu: Çoğu selfie çubuğu, telefonunuzu yatay ya da dikey bir şekilde konumlandırmak için bir montaj parçası ile birlikte gelir. Bu montaj parçası silikon, lastik ya da plastikten oluşabilir. Amacı ise telefonunuzu sıkı bir şekilde kavrayarak size rahat bir kullanım sunmaktır. Montaj parçasının telefonunuzun boyutu, ağırlığı ve modeli ile uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Bunun için selfie çubuğunun uyumlu olduğu model listesine bakabilirsiniz.
 • Toplam Erişim Uzunluğu: Selfie çubuğunun kolunuzun ölçüsünü aşan bir uzunlukta olması gereklidir. Ne kadar geniş bir açı istediğinize bağlı olarak satın alırken maksimum uzunluk ölçüsüne dikkat edebilirsiniz.
 • Kaliteli Malzeme: Selfie çubuğunun telefonunuzu ya da kameranızı taşıyabilecek bir malzemeden yapıldığından emin olmalısınız. Hafif cihazlara uyumlu bir selfie çubuğuna ağır bir kamera takarsanız selfie çubuğu kırılabilir ve cihazınız zarar görebilir. Satın alırken cihazınız ile uyumlu bir malzemeden yapıldığına emin olduğunuz kaliteli selfie çubuğu tercih edebilirsiniz.
 • Tam Kamera Kontrolü: Selfie çubuğunun 180 ve 360 derece dönebilen modelleri de mevcuttur. Özellikle video çekimlerinde ihtiyacınıza göre bu tür özelliklerini göz önünde bulundurabilirsiniz.

Selfie Çubuğu Çeşitleri

Selfie çubuğu birçok farklı marka tarafından farklı modellerde tasarlanır. Modeller kullanıcılarına maksimum verim sağlamaları amacıyla üretilmektedir. Bazı modellerde selfie çekerken ve telefon uzaktayken kendinizi göremediğiniz için ayna bulunmaktadır. Böylece kendinizi görebilir ve istediğiniz şekilde poz verebilirsiniz. Bazı modellerde ise zoom özelliği eklenmiştir. Ergonomik tutuş ile üretilen selfie çubuğunun elinizde kalan kısmıyla kamerada kendinizi yakınlaştırabilir ya da uzaklaştırabilirsiniz. Size en uygun modeli selfie çubuğu çeşitleri arasından bulabilirsiniz. Ayaklı, ışıklı, kumandalı, uzaktan kumandalı, mikrofonlu selfie çubuğu modellerinin her biri sizlere farklı bir avantaj sağlar. En yaygın selfie çubuğu modelleri şunlardır:

 • Tripod Selfie Çubuğu: Üç ayaklı sabitlenen modelleri ile tripod’lar kolay kurumları ile pratiklik kazandırır. Uzaktan kontrol edilebilir modelleri ile fotoğraf ve video çekimi için idealdir.
 • Kablolu Selfie Çubuğu: Kolay kurulum isteyenler için seyahatleri esnasında kullanabilecekleri kablolu çubuklar klasik versiyonlardan biridir. Tak-çalıştır mantığı ile çalışan bu tür modeller ile hemen kurulum yapabilirsiniz.
 • Bluetooth Selfie Çubuğu: Telefonunuzu bir kablo ile bağlamayı seçebilir ya da onu bluetooth ile bağlayabilirsiniz. Kablo girişi ile farklı modelde telefonlar uyumlu olmayabilir. Bluetooth özelliği ile selfie çubuğuna farklı cihazları kolaylıkla bağlayabilirsiniz.
 • Görünmez Selfie Çubuğu: Fotoğraf kadrajında selfie çubuğundan bir parça görünmesini istemiyorsanız görünmez selfie çubuğu modellerine göz atabilirsiniz.

Selfie çubuğu modelleri ile farklı açılarda fotoğraf çekimi gerçekleştirebilirsiniz. Klasik versiyonlarının yanı sıra son teknoloji ile tasarlanan profesyonel selfie çubuğu modelleri de mevcuttur. Kullanım amacına göre değişen bu modeller arasında günlük ve profesyonel çekimlerde sizlere yardımcı olan selfie çubukları farklı renkleri ile göze hitap eder. Telefonunuz ile uyumlu rengarenk seçenekleri değerlendirebilir ya da siyah, gri gibi klasik renkleri tercih edebilirsiniz. Kırmızı, yeşil, sarı ve mavi selfie çubuğu karanlıkta çekim yaparken sizlere yardımcı olabilir. Selfie çubuğu renkleri ve modelleri farklı desenler ile tasarlanır. Her zevke ve amaca uygun olan seçenekler arasında ihtiyacınıza göre bir özçekim çubuğu edinebilir ve kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz.

Selfie Çubuğu Kullanımı

İster sokağınızda ister popüler turistik bölgelerde olsun, bugün artık herkesi selfie çubuğu ile görmek mümkündür. Etrafta kendilerini, aileleri ve arkadaşları ile kolayca selfie çekebilen insanlar görmek her geçen gün daha da yaygın hale gelmektedir. Siz de bir selfie çubuğu edinebilir ve bu kullanışlı aletin avantajlarından yararlanabilirsiniz. Selfie çubuğu kullanımı modeline göre değişmektedir. Fakat çoğunda ilk adım olarak telefonunuzu sabitlemek ile başlayabilirsiniz. Selfie çubuğunun montaj aparatının telefonunuzu sıkı bir şekilde kavradığından emin olmalısınız. En yaygın ve eski modellerden biri olan kablolu selfie çubukları uygun fiyatları ile sıklıkla tercih edilir. Kablolu modellerde telefonunuzu sabitledikten sonra montaj aparına bağlı olan kabloyu telefonunuza takmalısınız. Ardından selfie çekmeye başlayabilirsiniz. Bluetooth selfie çubuklarında ise durum farklıdır. Selfie çubuğunda yer alan bluetooth düğmesine basarak selfie çubuğunu bir cihaza bağlanmaya hazır hale getirmelisiniz. Ardından telefonunuzun ayarlarından bluetooth seçeneğine tıklayarak selfie çubuğu ile bağlamalısınız. Selfie çubuğu ve telefon bağlandığında hem çubuktan bir ses hem de telefonunuza bildirim gelebilir. Bu durumda selfie çekmeye hazırsınız.

Üç ayaklı selfie çubuğu olarak da bilinen tripod modellerinde de telefonu bağlama işlemi hem kablo hem de bluetooth ile gerçekleştirilebilir. Selfie çubuğunu tripod’a yerleştirmek için öncelikle güvenli bir zemin bulmalısınız. Tripod’un ayaklarının sabit ve kaymaz bir zeminde olması önemlidir. Bulduğunuz güvenli zemine tripodun ayaklarını açarak sabitleyebilirsiniz. Ardından telefonunuzu ya da kameranızı tripod selfie çubuğu ile bağlayabilirsiniz. Tripod modellerinde fotoğraf çekmek için uzaktan kumanda ya da kablo ile bağlı olan bir aparat bulunur. Sahip olduğunuz modele göre fotoğraf ve video çekimi için düğmeye basabilirsiniz.

Selfie Çubuğunun Avantajları

Selfie çubuğu edinmek beraberinde size birçok avantaj kazandırır. Sevdiklerinizle geçirdiğiniz özel anları ölümsüzleştirmek istediğinizde selfie çubuğu ile telefonunuzu kısa bir sürede bağlayabilir ve eğlenceli grup fotoğrafları çekebilirsiniz. İphone, Samsung, Huawei, General Mobile, Oppo ve diğer telefon modelleri ile uyumlu olarak özçekim çubuğu bulmak mümkündür. Ayrıca dijital fotoğraf kameranıza da özel olarak bir selfie çubuğu alabilir ve yüksek kalitede selfieler ve videolar çekebilirsiniz. Birçok avantajı bulunan selfie çubuğunun en iyi tarafları şu şekilde sıralanabilir:

 • Güvenli çekim imkanı: Selfie çekerken kolunuz yorulabilir ya da telefonunuz elinizden kayarak düşebilir ve zarar görebilir. Selfie çubukları telefonları ve kameraları sabitlemek için tasarlanmıştır. Böylece cihazınız güvenli bir şekilde selfie çubuğuna bağlanır ve güvenle selfie çekmenize olanak sağlar.
 • Yardım istemenize gerek kalmaz: Fotoğraf çekerken arka planın daha iyi çıkması için başkalarından yardım isteyebilirsiniz. Fakat selfie çubuğu ile buna gerek kalmaz. Tek başınıza ister grup çekimi ister kendinizin boydan çekimini ya da arka plan çekimini kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • Daha fazla insanı dahil edin: Kamera ne kadar uzaklaşırsa o kadar fazla nesneyi kadraja dahil edebilir. Selfie çubuğunu uzatarak sevdiklerinizle zahmetsiz bir şekilde ve yardım almadan anında fotoğraf çekebilirsiniz. Böylece içinizden biri fotoğraf çekip kadraj dışında kalmak zorunda olmaz.
 • Titremeyi azaltır: Telefonun ya da kameranın ağırlığından dolayı eliniz yorulabilir ve bunun sonucunda eliniz titremeye başlayabilir. Titrek bir elle çektiğiniz fotoğraflar ise bulanık ya da net olmayan bir şekilde ortaya çıkabilir. Selfie çubuğu ile sabit kalan cihazınız rahatça odaklama yaparak net ve keskin fotoğraflar ortaya çıkarır.
 • Kolay taşıma: Selfie çubukları katlanarak küçük bir hale gelir. Hafif ve pratik kullanımları ile selfie çubuğunu rahatça çantanıza atabilir ya da gün boyu elinizde taşıyabilirsiniz.

Selfie Çubuğu Yorumları ve Önerileri

Selfie çubuğu satın almadan önce diğer kullanıcıların yorumları ve önerilerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Hem kullanım açısından hem de değişik açılardan fotoğraf çekme fikirleri veren kullanıcılar selfie çubukları ile eğlenceli vakit geçirmektedir. Kullanıcılar, fotoğraf çekmeye özel bir merakı olan herkesin bir selfie çubuğu edinmesini önermektedir. Özel bir gezi ya da seyahat için selfie çubuğu almak istiyorsanız kablolu modeller hem fiyat hem de performans açısından sizleri tatmin edecektir. Fotoğraf alanında ilerlemek isteyenler ise her cihaz ile uyumlu bluetooth selfie çubuklarına bakabilirler. Özçekim çubuğunu hem dijital kamerasında hem de telefonunda kullanmak isteyen kullanıcılar ise özellikle tripod modellerine göz atabilirler. Tripod’lar bir yere sabitlenmesi ve ağır cihazlar taşıyabilmeleri sayesinde her iki cihazınız için de uyumlu olacaktır. Aksiyon kamerası selfie çubuğu videolar için ideal model olabilmektedir. Hem kadrajda herhangi bir aletin görünmemesi hem de kendi etraflarında 360 derece dönmeleri sayesinde kameranız ile özel videolar çekebilirsiniz. Selfie çubuğu profesyonel çekimlerde de avantaj sağlamaktadır. Kalabalık bir ekibe gerek duymadan profesyonel çekimler gerçekleştirebilirsiniz.

Günlük olarak her yerde taşımak isteyenler mini, uzun selfie çubuğu modellerine bakabilirler. Küçük boyları ile çantanıza atabilir ve istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Fotoğraf çekmeyi seven bir yakınınıza hediye olarak selfie çubuğu almanız tavsiye edilmektedir. İster özel hobisi olsun ister sadece merakı olsun, telefon selfie çubuğu onu çok sevindirecek bir hediye olabilir. Kendinize ve sevdiklerinize alacağınız bu özel aparat ile kaliteli, odaklı ve net fotoğraflar çekebilirsiniz. Selfie çubuğu önerileri arasında su geçirmez modeller de öne çıkmaktadır. Her türlü hava koşulunda fotoğraf çekilebilir ve bir hatıra olarak saklanabilir. Son teknoloji ile tasarlanan telefonlarımız ve kameralarımız su geçirmez olabilir fakat yardımcı aparatı olarak selfie çubuğunun da su geçirmez olması işinize yarayabilir. Böylece yağmurlu ve karlı havalarda fotoğraf çekerken cihazınız güvende olur ve bozulmaz.

Selfie Çubuğu Fiyatları

Selfie çubuğu fiyatları modeline ve markasına göre değişebilmektedir. Sahip olduğu özelliklerden son teknolojiyi maksimum seviyede kullanan modeller daha pahalı olabilmektedir. Selfie çubuğu kablosuz, kablolu, flaşlı, motorlu, otomatik ve tripodlu modelleri arasında fiyat farklılıkları bulunmaktadır. Klasik modellerden kablolu modeller diğerlerine göre daha uygun fiyatlı olabilmektedir. Fakat üç ayaklı selfie çubuğu gibi daha kapsamlı modellerde fiyat yükselmektedir. Selfie çubukları belirli aksesuarlar ile ilgililerine sunulabilir. Bu aksesuarlar arasında aparatı taşımak için bir çanta, bileğe takmak için ip, telefon ya da kameranın güvende durması için ekstra güvenlik ipi ve pil gibi çeşitli ürünler yer alabilir. Set halinde satılan selfie çubukları fiyat açısından daha yüksek olsa da kullanıcılarına daha fazla avantaj sağlamaktadır. Çeşitli modeller arasından ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun modeli bulmak mümkündür.

Selfie çubuğu markaları kullanıcılarına en kapsamlı ve pratik modeli üretmek için yeni modeller sunmaktadır. En yeni modeller arasında yer alan görünmez selfie çubuğu ile kullanıcılar farklı fotoğraf kareleri çekebilmektedir. Şarjlı ve pilli modeller arasında fiyat farklılıkları görülebilmektedir. Dijital kameralar ile uyumlu olan modeller fotoğrafçılık mesleği olanların ilgisini çekmektedir. Profesyonel çekim kameralarını taşıyabilien ve yönlendirebilen özçekim çubukları sıklıkla tercih edilmektedir. Farklı desenler ile üretilen ve selfie çubuklarını kaplamak için kullanılan kılıflar ile cihazınızın darbelere karşı zarar görmemesini sağlayabilirsiniz. Kırılmalara ve çizilmelere karşı koruyan kılıflı modeller cihaz ömrünü uzatırken aynı zamanda güvende olmasını sağlamaktadır. Birbirinden farklı ve teknolojik ürünlerin sunduğu kolaylık ile fotoğraf çekerken zamandan tasarruf edilebilir ve ana daha fazla odaklanabilirsiniz. Dünya çapında farklı markalar tarafından üretilen selfie çubuğu geniş fiyat skalası avantajı ile her bütçeye uygun olarak bulunabilmektedir.

1.Selfie Çubuğunu Kim İcat Etti?

Selfie çubuğu eski zamanlardan beri hayatımızda olan, ancak son yıllarda popüler olmuş bir icattır. İlk örnekleri 1925 yılında çekilen fotoğraf karelerinde görülebilen selfie çubuğun patenti 1984 yılında Hiroshi Ueda ve Yujiro Mima tarafından alındı. Avrupa seyahatlerinde eşi ile rahatça fotoğraf çekebilmek için uzatma çubuğu olarak adlandırdığı selfie çubuğunun patentini alan Ueda’nın, 2003 yılında patent hakları sona erdi. Selfie çubuğunu bugüne ulaştıran ve popüler olmasını sağlayan Wayne Fromm “quick pod” adını verdiği icadı ile 2005 yılında selfie çubuğunun patenti aldı. İlk başlarda başkaları tarafından tasarlanan ürünlere dava açan Fromm’a patent haklarında boşluklar olması dolayısıyla Amerika genelinde satışı için özel haklar verildi. Günümüzde selfie çubuğu Türkiye ve Dünya genelinde farklı firmalar tarafından tasarlanmaya ve üretilmeye devam etmektedir.

2.Selfie Çubuğu ile Video Nasıl Çekilir?

Selfie çubuğu ile video çekmek sahip olduğunuz modele göre değişmektedir. Ancak genel olarak telefon ya da dijital kamera ile bağlanan cihaz, ardından selfie çubuğunun el ile tutulan kısmındaki tuşa basılarak çekilmektedir. Videoyu başlatmak ve durdurmak için aynı tuş ya da modele göre farklı tuşlar olabilir. Daha detaylı kullanım için satın aldığınız modelin kullanma kılavuzunu dikkatle inceleyebilirsiniz.

3.Selfie Çubuğu Nerede Satılır?

Selfie çubuğu teknoloji mağazalarında ve modeli tasarlayan markanın özel mağazalarında satılmaktadır. Kullanıcılar, selfie çubuğu en iyisi ve en uygun fiyatlısı olanını bulmak için farklı markaların sayfalarını incelemektedir. Dijital kameranıza ve telefonunuza uygun olan modelin farklı renk ve tasarımlarını internet üzerinden satın alabilirsiniz. Markaların sunduğu ürün garantisi hizmetinden yararlanarak ürünün arıza göstermesi durumunda garanti kapsamında tamir ettirebilirsiniz. Türkiye genelinde birçok yerel ve yabancı marka selfie çubuklarını garanti kapsamında sunmaktadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Selfie Çubuğu Fiyatları ve Çeşitleri

7233 ürün listeleniyor
Ganbao
Hermoso
Newface
Duxiujiang - Hb
Toolwayes
Albert Wilkins
Hongshou
Pairuidaisi
Brennan Wills
Sunlink
Universal
Yesido
Gorgeous
Weichuang
Douler
Betty Becky
Top Geek
Beauty Life
Cyke
Shopfocus
Hepsiburada Limiti
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 37 / 7233 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?