Selfie Satın Almak İçin Beklemeyin

Selfie Özçekim Çubukları

Gelişen teknoloji ve hayatımızın bir parçası haline gelen sosyal medyanın, insan davranışları üzerinde de etkileri oluyor. İlerleyen teknoloji ile birlikte cep telefonları konuşma dışında da birçok fonksiyon ile hayatımızda var olmaya devam ediyor. Bunlardan vazgeçilmez olanları arasında şüphesiz ki ön kamera ve fotoğraf çekme özelliği en başta geliyor. Fotoğraf çekerken istenilen pozlar, uğraşılan kadrajlar ve doğan yeni ihtiyaçlar da hayatımızdaki birçok şey gibi değişiyor.

Selfie Çubuğu

2013 yılında sosyal medyada başlayan ve kısa sürede tüm dünyada etkisini gösteren selfie (özçekim) fotoğrafları, kullanıcıların kendi fotoğraflarını çektikleri gönderilere verilen isimdir. Popüler kültürün bir parçası haline gelen bu fotoğraflar kısa sürede belli ihtiyaçları da beraberinde getirmiştir. Selfie fotoğrafları bir zaman sonra, tek başına kadraja girmenin ötesine geçerek arkadaş grupları, tatiller, geziler ve seyahatlerin ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Bu durumda da kalabalık grupların aynı karede bulunmak istemesi, manzaranın da fotoğrafa dahil edilmek istenmesi veya daha uzaktan görüntülenmek istenmesi gibi çeşitli ihtiyaçlar da beraberinde doğmuştur.

Böyle hızlı ilerleyen bir akım için bir zaman sonra tek kol mesafesi yetmemeye başlamıştır. Bu ihtiyaçları karşılayabilmek, istenen kadrajı kolayca sağlamak ve güzel anı fotoğrafları biriktirebilmek için selfie çubukları üretilmiştir. Tıpkı selfie fotoğrafları gibi selfie çubukları da bir anda tüm dünyaya yayılmış ve herkes tarafından kolaylıkla kullanılmaya başlanmıştır.

Selfie Çubuğu Nedir?

Son zamanların en popüler fotoğraflama biçimi olan özçekim yani selfie fotoğraflarını çekmek için cihazlara takılan bir aparattır. Selfie özçekim çubukları insanları tek kol mesafesinden kurtararak çok daha geniş kadrajlı ve istenilen şekilde kendi fotoğraflarını çekilmesini sağlar. Başka bir insana ihtiyaç duymadan kendinizin, arkadaşlarınızın veya arkanızdaki uçsuz manzaranın fotoğraflarını çekebilirsiniz. Telefonu yerleştirip zaman ayarı yaptıktan sonra kadraja girmek için koşmanıza artık gerek kalmadı. Selfie çubuğu sayesinde en güzel fotoğrafları istediğiniz şekilde ve bir kerede çekebilirsiniz. Böylece gereksiz ve sonradan beğenmeyeceğiniz fotoğrafları ortadan kaldırarak hem zamanınızı hem de telefon hafızanızı korumuş olursunuz.

Cihazınıza bağlandıktan sonra tek butonla fotoğraf çekmenizi sağlayan bu çubuklara çeşitli model ve renklerde sahip olmak mümkün. Her telefon modeline uygun olarak üretilen aparatlar, kablolu veya kablosuz bağlantılı olmak üzere temelde iki gruba ayrılır. Ne olursa olsun genel olarak kullanımları oldukça kolay ve pratiktir.

Selfie Çubuğu Nasıl Kullanılır?

Kullandığınız modele göre selfie çubuğunu ya kablo ile ya da kablosuz bluetooth bağlantısı ile birbirine bağlayın. Eğer çubuğunuzun bluetooth ile bağlanması gerekiyorsa telefonunuzda bluetooth'u açarak cihazı görmesini sağlayın. Üzerine tıkladığınızda artık telefonunuz ve selfie çubuğu eşleşmiş ve birbirleri ile iletişime geçebiliyor demektir. Eğer telefonunuzun bluetooth'unu kapatırsanız daha sonra kullanmak istediğinizde tekrar bağlamanız gerekecektir. Kablo ile bağlamalarda cihazınızın kulaklık girişine kabloyu takarak bağlantıyı kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Çubuğun ucunda telefonu tutacak olan bölüm her telefona uyumlu olması için genişleyebilir şekilde yapılmıştır. Cihazınızı düşmeyecek şekilde bu alana oturttuktan sonra sabitlendiğinden emin olun. Selfie çubuğunu uzatıp kısaltarak istediğiniz mesafeye ayarlayın. Kullandığınız modele göre ya çubuğun elle tutulan kısmında ya da ayrı bir aparat halinde fotoğraf çekme butonu olacaktır. Tüm bu işlemlerden sonra pozunuzu da ayarlayın ve kadraj istediğiniz gibi olduğunda butona tıklayın.

Gittiğiniz her yerde yanınızda taşıyacağınız ve çantanızdan çıkarmak istemeyeceğiniz bu aparatlardan istediğiniz model ve rengi seçebilirsiniz. Çok daha profesyonel ve eksiksiz fotoğraflar çekerek arkadaş grubunuzun kahramanı olun, her anınıza özel birbirinden güzel fotoğraflarınız olsun.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Selfie Çubuğu Fiyatları ve Çeşitleri

328 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Xiaomi Selfie Özçekim Çubukları
  2. Spigen Selfie Özçekim Çubukları
  3. Case 4U Selfie Özçekim Çubukları
  4. Huawei Selfie Özçekim Çubukları
  5. Baseus Selfie Özçekim Çubukları
  6. Buyfun Selfie Özçekim Çubukları
  7. Addison Selfie Özçekim Çubukları
  8. Momax Selfie Özçekim Çubukları
  9. Auvc Selfie Özçekim Çubukları
  10. Pratik Selfie Özçekim Çubukları
  11. Ally Selfie Özçekim Çubukları
  12. Asfal Selfie Özçekim Çubukları
  13. Hama Selfie Özçekim Çubukları
  14. Spada Selfie Özçekim Çubukları
  15. Hoco Selfie Özçekim Çubukları
  16. Mobitell Selfie Özçekim Çubukları
  17. Toptancı Kapında Selfie Özçekim Çubukları
  18. YUNTENG Selfie Özçekim Çubukları
  19. ZORE Selfie Özçekim Çubukları
  20. BLUECAT Selfie Özçekim Çubukları
 4. Renk A-Z
 5. Fotoğraflı Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483642/371967/60005237
Başa dön