Fırınlar

Börek pişirmekten ızgaraya kadar pek çok işlemi gerçekleştiren fırınlar, çeşitli renk ve fonksiyonlarıyla mutfakların en önemli parçalarıdır. Siemens, Beko, Altus ve farklı kaliteli markalardan hayalinizdeki ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Geniş model ve özellik listesine sahip ürünlerden evinize ve sizin ihtiyacınıza uygun olanı inceleyip, modelleri kıyaslayabilirsiniz.

Fırın Fiyatları Ve Modelleri

Fırın fiyatları marka, fonksiyon ve tasarımları göz önünde bulundurularak 450 TL'den başlayarak 3000 TL'ye kadar uzanır. İhtiyacınızı karşılayacak özelliklere sahip olan ürünü, kendi bütçenize göre seçmeniz mümkündür. Ürün fiyatlarını etkileyen ilk özellik, ürünün sunduğu fonksiyon çeşitleridir. Fırınlar standart olarak pişirme, ısı ayarı, zaman ayarlama özelliklerine sahiptir. Daha yüksek özelliklerde bir ürün çift taraflı ısıtma imkanı, değişken yüzeyli ızgara seçenekleri ve çocuk kilidi gibi ek özellikler sunar.

Ürün fiyatını değiştiren diğer bir özellik cihazların dizaynıdır. Başlangıç fiyatlarındaki bir ürün beyaz eşya özelliklerine sahipken, daha yüksek fiyatlı ürün guruplarında ankastre özelliklerini bulmak mümkündür. Zaman ve ısı ayar düğmelerinin modern dizaynı modele yenilik katar. Yine bu göstergelerin dijital olması, ürünün teknolojiye uygun olduğunun bir göstergesidir. Ürün fiyatını etkileyen diğer bir özellik ise, fırının enerji sınıfıdır. Enerji tasarruflu ürünler tercih etmeniz, mutfakta daha az enerji harcayarak elektrik kullanımından tasarruf etmenizi sağlar.

Fırın Nasıl Çalışır?

Kullandığınız ürünü tanır, özelliklerini bilirseniz mutfağınızda daha başarılı sonuçlar elde ederseniz. Öncelikle, fırının çalışmaya başlaması için zaman ayar düğmesinin istenilen süreye ayarlanması gerekir. Ayarlanan süre dolduğunda, fırın otomatik olarak sizi uyaracaktır. Sıcaklık ayarı yemeğinizin istenilen kıvama ulaşması ve yanmaması için önemlidir. Örneğin, kekleriniz için ortalama 180 derece sıcaklık gerekliyken, et yemekleri için daha yüksek sıcaklıklar gerekir. Pişirdiğiniz yemeği servis edene kadar sıcak tutmak isterseniz, fırınınızı çok daha düşün sıcaklıklara ayarlamanız gerekir.

Fırınlar, pişirme öncesi 10-15 dakika kadar ön ısıtma gerektirir. Fanlı pişirme sayesinde, fırının verdiği ısı cihazın her yerine eşit seviyede yayılır. Böylece, yemeklerinizin her bölgesi eşit seviyede ısı alır ve aynı oranda pişerek mükemmel sonuçlar verir. Izgara yapılacak ise, fırın ızgara moduna alınmalı ve en üst veya onun bir altındaki raf kullanılmalıdır. Izgarada pişen malzemelerin suyunun fırını kirletmemesi için, en alt rafa bir kap ya da tepsi konması gerekir. Yemekler pişerken kapağın açılması ısının dağılmasına sebep olur. Özellikle kek ve pasta hamuru pişirirken fırın kapağının açılmaması, malzemelerin tam pişmesi ve kabarması için önemlidir.

Fırın Neden Önceden Isıtılır?

Üstü pişerken içinin çiğ kaldığı bir et yemeği ya da kabarmadan pişen bir kek hiç kimsenin istediği bir sonuç değildir. Bu açıdan, fırının yemek ya da kekleri pişirmeden önce ısıtılması oldukça önemlidir. Bu ısı, yemeklerinizin daha kıvamlı pişmesi, istenilen sonuca ulaşılması için uyulması gereken ilk kuraldır. Fırına verdiğiniz hangi yemek olursa olsun, üzerinin de içinin de aynı oranda pişmesi yemeğin tat ve kokusu için gereklidir. Bu sebeple, ürünün pişirmeye başlamadan 10-15 dakika önceden ısıtılması tavsiye edilir.

Yemeğinizin hazırlanması sırasında, fırınınızı belirlediğiniz ısıya ayarlayın ve dakika ayarlarınızı yapın. Modelin ısı ve dakika ayarını yaptığınızda, ısınmaya başlar. Üretilen ısı alt ve üstünden başlayarak fırının her bir noktasına yayılır. İlk 10 dakika içinde, cihaz kendi çevresini ve içinde bulunan ortamı ısıtır. Ortamın ısısı, pişireceğiniz yemekleriniz için ideal kıvama gelir. Hazırladığınız kek, börek gibi hamur işlerini, et ya da sebze yemeklerini önceden ısıtılmış fırında pişirmeniz, yemekleriniz pişme süresini de etkileyecektir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Fırın Fiyatları

442 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Bosch Fırınlar
  2. Arçelik Fırınlar
  3. Siemens Fırınlar
  4. Vestel Fırınlar
  5. Beko Fırınlar
  6. Profilo Fırınlar
  7. Ferre Fırınlar
  8. Vinola Fırınlar
  9. Silverline Fırınlar
  10. Termikel Fırınlar
  11. Franke Fırınlar
  12. Luxell Fırınlar
  13. Regal Fırınlar
  14. Altus Fırınlar
  15. Miele Fırınlar
  16. Simfer Fırınlar
  17. Esty Fırınlar
  18. Electrolux Fırınlar
  19. Hoover Fırınlar
  20. Lanova Fırınlar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Kullanım Şekli
 5. Renk A-Z
  1. Beyaz
  2. Inox
  3. Siyah
  4. Gri
  5. Paslanmaz Çelik
  6. Antrasit
  7. Krem
  8. Gümüş
  9. Kırmızı
  10. Vizon
  11. Mat Siyah
  12. Rose
  13. Silver
 6. Ocak Tipi
 7. Enerji Sınıfı
 8. Hacim (L) A-Z
  1. 110 lt
  2. 35 lt
  3. 40 lt
  4. 51 lt
  5. 52 lt
  6. 53 lt
  7. 56 lt
  8. 57 lt
  9. 58 lt
  10. 59 lt
  11. 60 lt
  12. 61 lt
  13. 62 lt
  14. 63 lt
  15. 64 lt
  16. 65 lt
  17. 66 lt
  18. 67 lt
  19. 68 lt
  20. 69 lt
 9. Genişlik (cm) A-Z
 10. Gazlı Ocak Gözü
 11. Elektrikli Ocak Gözü
 12. Derinlik (cm) A-Z
 13. Fotoğraflı Değerlendirme
 14. Fırsat Ürünleri
 15. Program Sayısı A-Z
 16. Enerji Tüketimi (kWh/Çevrim) A-Z
 17. Yükseklik (cm) A-Z
 18. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/235604/22016
Başa dön