Sağlıklı beslenmenin yanında, damak tadından da taviz vermeyenlerin mutfaktaki en önemli yardımcılarından birisi ekmek yapma makineleridir. Ekmek yapmayı oldukça pratik hale getiren bu makineler, damak tadına en uygun ekmek çeşitlerinin evlerde en sağlıklı şekilde hazırlanmasına olanak sağlar. Farklı lezzetlerde ekmek yapılabilmesinin yanında, ekmek yapma makineleri taze ekmeğe günün her saatinde ulaşabilmeyi de mümkün kılar.

Ekmek Yapma Makinesi Fiyatları

Tefal, Essenso ve Arçelik gibi markalara ait ekmek yapma makinesi çeşitlerinin fiyatları, program özellikleri ve sayısı, hazne kapasitesi, hazne tipi ve malzeme kalitesi gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterir.

Ekmek makinesi seçiminde, farklı ekmek çeşitlerinin pişirilebilmesi için, çeşitli pişirme programları olan ürünler tercih edilmelidir. Bazı makinelerde bulunan programlar, ekmek çeşitlerinin yanı sıra, kek pişirme ve reçel yapma gibi seçeneklere de sahiptir. Program seçiminin yanında ekmek makinesi haznesinin özelliği de, ürün seçiminde dikkate alınmalı, haznesi dayanıklı ve sağlıklı bir iç kaplamaya sahip olan ürünler tercih edilmelidir. Tek ve büyük bir somun yerine, aynı anda iki ekmek pişirebilmek içinse çiftli hazneye sahip olan ürünler tercih edilmelidir. Ekmek yapma makinesinde bulunan, zaman geciktirme özelliği ile gerekli hazırlık akşamdan yapılarak sabah kahvaltısında taze ve sıcak ekmek tüketilebilir. Pişirme esnasında ekmeğin durumunun gözlenebilmesi için de, hazne kapağının üzerinde saydam bir pencere olan ürünler tercih edilmelidir.

Ekmek Yapma Makinesi Nedir?

Ekmek yapma makineleri, evde ekmek yapmayı kolaylaştıran elektrikli cihazlardır. Bu cihazların haznelerine gerekli olan tüm malzemeler koyulur ve cihaz üzerinden pişirme seçenekleri ayarlanır. Bu aşamadan sonra malzemeleri karıştırma, hamuru yoğurma, mayalama, dinlendirme ve pişirme işlemlerini cihaz otomatik olarak gerçekleştirir. Sonuç olarak ekmek makinesi ile ekmek yapabilmek için, haznesine gerekli malzemeler koyulduktan sonra, makinenin çalıştırılması yeterlidir.

Ekmek yapma makineleri, çeşitli genişlikte ekmek yapma haznelerine sahiptir. Bu hazneler içerisinde ise bir ya da iki adet yoğurucu bıçak bulunur. Hazne içerisine koyulan tüm malzemeler, bu parçaların dönmesi ile yoğurulur. Yoğurulan hamurun mayalanması için, ekmek makinesi belirli aralıklarla haznedeki hamuru dinlendirir. Son olarak da ekmek haznelerinin altında yer alan elektrikli ısıtıcı devreye girer ve ekmeği pişirir. Ekmek yapma makineleri ayrıca makarna ve pizza gibi hamur işleri için hamur hazırlar, kek pişirir ve reçel, muhallebi ve sütlaç gibi tatlıları da hazırlayabilir.

Ekmek Yapma Makinesi Nasıl Kullanılır?

Ekmek yapma makinesine koyulacak malzemeler, yapılacak ekmeğin çeşidine göre değişiklik gösterir. Yapılacak ekmek çeşidine göre, kullanılacak malzemelere karar verildikten sonra ise, makine haznesine öncelikle su, sıvı yağ ve süt gibi sıvı maddeler koyulur. Bu malzemelerden sonra da tuz, şeker, maya ve un gibi katı malzemeler koyulur. Topaklanmanın önlenmesi ve hamurun daha iyi olması için, un elendikten sonra makineye koyulmalıdır. Tuz, şeker ve maya gibi malzemeler ise, haznede doğrudan birbirleri ile temas halinde olmamalıdır. Bu sebeple bu malzemeler, unun çeşitli yerlerine parmakla açılan delikler içerisine yerleştirilebilirler.

Tüm malzemeler makine haznesine yerleştirildikten sonra, makine kapağı kapatılır ve makine üzerinden yapılacak ekmek çeşidine göre uygun program ve varsa kullanılan hazne çeşidi seçimi yapılır. Tercih edilen kabuk rengine ve sertliğine göre ayrıca pişirme sıcaklığı da menüden seçilir. Program geciktirme özelliğinden faydalanılmak isteniyorsa, zaman ayarı yapılır ve başlatma düğmesine basılır. Ekmek yapma makineleri belli bir süre sonra genellikle sesli bir uyarı verirler. Bu uyarı ile yapılan ekmeğin içerisine ceviz, fındık, zeytin gibi malzemeler eklenir. Bu işlem haricinde makinenin kapağının açılmaması gerekir. Ekmek piştikten sonra ise makine kapatılır ve fırın eldiveni kullanılarak ekmek makineden çıkartılır. Ekmek bir süre dinlendirildikten sonra tüketilebilir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Ekmek Yapma Makinesi Fiyatları

31 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Tefal Ekmek Yapma Makineleri
  2. Arzum Ekmek Yapma Makineleri
  3. Sinbo Ekmek Yapma Makineleri
  4. Korkmaz Ekmek Yapma Makineleri
  5. Homend Ekmek Yapma Makineleri
  6. Fakir Ekmek Yapma Makineleri
  7. Arçelik Ekmek Yapma Makineleri
  8. Beko Ekmek Yapma Makineleri
  9. Caso Ekmek Yapma Makineleri
  10. Moulinex Ekmek Yapma Makineleri
  11. Profilo Ekmek Yapma Makineleri
  12. WMF Ekmek Yapma Makineleri
  13. Çağdaş Ekmek Yapma Makineleri
  14. Ariete Ekmek Yapma Makineleri
  15. Esse Ekmek Yapma Makineleri
  16. Kiwi Ekmek Yapma Makineleri
  17. RUSSELL HOBBS Ekmek Yapma Makineleri
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Program Sayısı A-Z
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/22001/22276
Başa dön