Aspiratörler

Aspiratör

Mutfaklarınızda leziz mi leziz yemekler yaparken mutfağınız çok havasız kalıyorsa, buhar ve duman sizi rahatsız ediyorsa bir an önce mutfağınızın dekorunu ve hacmini göz önünde bulundurarak dayanıklı bir aspiratör taktırmanız gerekir. Her evde ve her mutfakta mutlaka bulunması gereken temel ekipmanlardan biri olan aspiratörler, mutfaklarda yer alan kötü koku ve havayı hapsetmeye yarar sağlar. Kullanımı oldukça pratik olan bu modeller uygun fiyatlar kapsamında sunulur. Sizler de mutfaklarınızın hem dekorasyonuna uyum sağlayan hem de dolaplar arası hacmine uyum sağlayan modelleri temin ederek mutfaklarınızda temiz hava akışını sağlayabilirsiniz. Lezzetli fırın ya da ocak yemekleri yaptıktan sonra mutfağınızın derinden temizlenmesi gerekiyorsa, bu durum davlumbazlarınızın yeterli oranda çalışmadığını gösterir. Sizler de yepyeni modeller temin ederek mutfağınızın hem temiz kalmasını hem de fresh bir havaya sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Beyazdan siyaha pek çok rengi ve tasarımı olan bu modellerde kademe seviyeleri bulunur. Ortamın buharına, dumanına ve kokusuna bağlı olarak kademelerinde arttırma yapabilirsiniz. Bazı modeller basit ve sade şekilde tasarlanırken bazı modellerde led ekranlar ve dokunmatik tuşları görebilirsiniz. Genellikle büyük davlumbazlardan ayrılan en önemli özelliği ise daha hafif ve daha küçük boyutlu yapılara sahip olmasıdır. 

Aspiratör Nedir?

Mutfaklarında henüz, yalnızca boru ve boşluk alan bulunanlar tarafından, aspiratör nedir ve nasıl kullanılır gibi sorular en çok araştırılan sorular olabilir. Mutfaklar, en fazla keyif alınan ve donatılan sofraların arka planı olan alanlardır. Her evde en önemli kısımlardan biri olan mutfaklarda çeşitli hacimler bulunabilir. Ancak mutfağın hacmi ne olursa olsun, yemek pişerken mutlaka havaya buhar ve duman yayılır. Yemeğin içinde yer alan yağ ve diğer malzemelerin kokuları da mutfağa sinmeye başlar. Bu durum pek çok kişi tarafından hoş karşılanmaz. Anlık olarak temiz hava sirkülasyonunun sağlanmasını ve kötü kokuların dışarı atılmasını sağlayan cihazlar aspiratörlerin tam olarak kendisidir. Mutfaklarınızda güzel yemekler pişerken kötü kokuları hapseder. Eğer yemeklerde yanma meydana gelir ve etrafa bir duman yayılırsa, bu dumanı da hızlı bir şekilde içine çeker. Borusu ve filtresi bulunan modeller bu ekipmanlarını kullanarak kötü havanın dışarı atılmasını sağlar. Cihazların montajı da oldukça kolaydır. Mutfak dolapları arasında ayrılan boşluklara takılan bu modeller sunduğu çeşitli özellikler ve fiyatlar sayesinde bütçenize de en uygun şekilde temin edilebilir. Ocakların üst kısmında paralel olarak montajı yapılan bu cihazlar mutfaklarda ağır kokuların yayılmasını engellerken aynı zamanda yemek piştikten sonra meydana gelecek olan yağlanmaları da engeller. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan modelleri incelediğinizde hem kapasite hem de bütçe olarak size en uygun olanları temin edebilirsiniz. Çeşitli birçok modeli ve rengi bulunan bu cihazlar çeşitli kademelere de sahiptir. 1, 2 ve 3 kademeli şekilde ayrılan modellerin kademesi arttıkça motor gücü ve emiş gücü de artar. 

Aspiratör Nasıl Takılır?

Filtreli ve borulu bir tasarıma sahip olan aspiratör ölçüsü her model ve markada farklı şekilde karşınıza çıkabilir. Bu nedenle mutfaklarınızda aspiratörler için ayrılan alanların ölçüsünü aldıktan sonra buraya tam oturacak olan modelleri tercih etmeniz gerekir. Böylece aspiratör ölçüleri bakımından sorun yaşamadan mutfağınıza tam uyum sağlar. Marka ve modellere göre kurulumlarda çok farklılık görülmez. Duvara sabitlenme özelliği bulunan cihazların arka kısımlarında özel vida alanları bulunur. Bu alanlara takılan vidaların duvara asılması için duvarda da delik açılması ve conta kullanılması gerekir. Bu nedenle aspiratörlerin asılacağı duvarların sağlam olması ve boşluk içermemesi de önemlidir. İlerleyen dönemlerde aspiratörlerin düşme tehlikesini ortadan kaldırmak amacıyla monte edileceği duvarın özellikleri her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. Doğru şekilde takılan aspiratörlerin kullanımında herhangi bir sorun meydana gelmez ve uzun ömürlü bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Aspiratör Nasıl Kullanılır?

Sesli ya da sessiz şekilde kullanılan aspiratör çeşitleri arasında mutfak tarzınıza en uygun olanları tercih ederken nasıl kullanılması gerektiğine dair de detaylı bilgi sahibi olmanız gerekir. Sürgülü ve motorlu olan modelleri kullanırken tuşlarına çok fazla baskı uygulamamaya dikkat etmelisiniz. Ağır kokuları ve havayı çeken bu modellerin filtrelerini düzenli olarak temizlemeniz gerekir. Belirli periyotlarla temizlenmeyen aspiratörlerde çekim gücü azalabilir ve havayı ya da kötü kokuyu az seviyede olduğunda dahi çekmeyebilir. Bu nedenle kullandığınız süre boyunca düzenli olarak filtre ve borusunda temizlik yapmaya özen göstermelisiniz. Aynı zamanda kademeleri bulunan aspiratörlerden doğru kademeyi kullandığınızdan da emin olmalısınız. Eğer hafif yemekler pişiriyorsanız ve etrafta çok fazla koku ya da buhar yoksa birinci kademede kullanmanız daha doğru olur. Eğer yoğun fırın yemekleri pişiyorsa ya da kızartma gibi yağ sıçratan yemekler yapıyorsanız, üçüncü kademede kullanmanız daha doğru olur. Böylece ortamda oluşan yoğun koku ve havayı yüksek kademesi ile daha hızlı bir şekilde çeker ve dışarıya salar. 

Aspiratör Filtresi Ne İşe Yarar?

Tüm modellerde yer alan aspiratör filtresi, olmazsa olmaz kısımlarından birisidir. Filtre alanları kötü koku ve havayı içine hapsederek boru kısmına gönderir. Filtrelerde kullanılan tasarımlar havanın ve yoğun kokunun özellikle zararlı atık kısımlarının tutulmasını sağlar. Filtre kullanımı olmadığı takdirde bu cihazların çalışmasının da bir önemi kalmaz. Hem sağlıklı bir şekilde çalışması hem de amacına uygun hizmet edebilmesi için filtrelerinin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Çelik ya da alüminyum malzemeler kullanılarak tasarlanan filtre kısımları nemi ve yağı da tutmaya yarar sağlar. Sürgülü ya da mandallı şekilde takılan bu filtreler sayesinde mutfakta fazlalık olan tüm yağ ve nem filtrelerde birikir. Havalı kısımları ise boru yoluyla dışarıya atılır. Oldukça bütün halde çalışan aspiratörlerin filtre kullanımı mobilyaların kirlenmesini de engeller. Filtre olmadığı takdirde havadaki nem ve yağ aspiratörler tarafından çekilse dahi çoğunluğu yine havada kalmaya devam eder. Bu durumda havada asılı kalan nem ve yağ bir süre sonra mutfak dolaplarına, mutfak masasına ve mutfak eşyalarına yapışır. Katmanlı halde kirli bir görünüme sebep olur. Daha sık ve daha derinden mutfak temizliği yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu gibi olumsuz sorunlarla karşılaşmamak adına sizler de mutlaka filtresi sağlam olan, kullanımı kolay olan ve tak-çıkar özelliği bulunan modelleri tercih etmelisiniz. Böylece kullanım ömründen de daha uzun süre faydalanabilirsiniz. 

Aspiratör Modelleri

Farklı boyutlara ve kademelere sahip olan aspiratör modelleri her geçen gün daha modern şekilde hız kesmeden ve ara vermeden üretilmeye ve sizlere sunulmaya devam ediyor. Kullanımı hem sağlık hem de hijyen açısından gerçek anlamda önemli olan bu modeller arasında sürgülü, çift motorlu ve filtreli modeller mevcuttur. Sürgülü olan modeller üst üste iki katman şeklinde tasarlanır. Alt katmanı sabit kalır ve üst katmanı sürgülü olarak çekilir ve aspiratörün çalışması sağlanır. Çift motorlu modellerde ise emiş gücü çok daha yüksektir. Geniş hacimli mutfaklarda çift motorlu modeller daha fazla tercih edilir. Kullanım kolaylığıyla ve uzun ömürlü kullanım olanağıyla herkes tarafından severek kullanılır. Tüm modellerde farklı motor gücü ve farklı ses seviyeleri bulunur. Bazı modeller çok sessiz çalışırken bazı modellerde kademe arttıkça ses seviyesinde de artış meydana gelir. Tüm modellerin ortak özellikleri arasında gövde kısmının bulunması, otomatik çalışma motorunun bulunması, birden üçe kadar kademelere ayrılması ve yüksek emiş gücünün olması yer alır. Küçük hacimli mutfaklarınız için sürgülü modelleri tercih ederken, geniş hacimli mutfaklarınız için çift motorlu modelleri tercih edebilirsiniz. Aspiratör sesi modelin kademe mekanizmalarına ve havayı emiş gücüne bağlı olarak değişebilir. Bazı modeller hiç ses çıkarmazken bazı modeller de yüksek ses performansı sunabilir. Kullanım amaçları arasında aynı zamanda mutfak dekoruna uyum sağlamaları da yer alır. Dayanıklı olan malzemeler kullanılarak tasarlanan bu cihazlar size gönderilirken oldukça sağlam şekilde paketlenir ve teslimatına kadar hiçbir kırılma ya da darbe söz konusu olamaz. Garantili kullanımlara sahip olan modeller mutfaklarınıza şıklık ve hayatlarınıza kolaylık katmaya devam ediyor. Genel olarak sürgülü modellerde ses seviyesi 72 dB’ye kadar ulaşabilir. Çift motorlu modellerde ise bu seviye daha da yükseğe çıkabilir. Maksimum emiş gücü ise saatte 450 metre küp şeklinde karşınıza çıkar. Standart mutfak tasarımlarına uygun şekilde tasarlanan modellerden genişlik ise 60 cm olarak tercih edilir. Bazı modellerde tek kademe, bazı modellerde iki ve bazı modellerde ise üç kademe bulunabilir. Çift motorlu olan modellerde üç kademe daha fazla kullanılır. Kademeyi arttırdıkça emiş gücünde de artış meydana gelir. Aynı zamanda aspiratörlerin gece kullanıma uygun olması için aydınlatma sağlayan led panel kısımları da mevcuttur. Buralarda kullanılan lambalar beyaz ya da klasik sarı lambalar olarak tercih edilir. Böylece gece boyuna mutfağınızı aydınlatmak amacıyla da kullanabilirsiniz. 

Sürgülü Aspiratör Modelleri

Sürgülü tasarıma sahip olan modellerde kullanılan aspiratör borusu modelin ebatlarına uygun inceliğe ya da kalınlığa sahiptir. Alüminyum folyo kaplı olan borular modellerin en üst kısmına takılır ve dışarıya çıkan baca deliğine montajı yapılır. Böylece borudan ya da cihazın kendisinden hiçbir şekilde hava ya da koku sızıntısı meydana gelmez. Sürgülü modeller küçük hacimli mutfaklarda en çok tercih edilen modellerdir. Tek katmanlı şekilde görülen cihazın içinden çekmece kısmı çıkar. Bu kısmı dışarı çektiğiniz zaman tuşlarına basmanıza gerek kalmadan aspiratörünüzün çalışmaya başladığını görebilirsiniz. Sürgünün alt kısmında ise kademeleri ve aydınlatma düğmeleri bulunur. Buradan ışığını açıp kapatabileceğiniz gibi kademelerini de arttırabilir ya da düşürebilirsiniz. Beyaz, siyah ve gümüş renk tonlarına sahip olan sürgülü modeller ultra sessiz çalışan bazı özelliklere de sahiptir. Bu sayede hem motor gücünden hem de harcadığı enerjiden tasarruf etmiş olursunuz. Sürgülü modellerde genellikle tek motor kullanımına yer verilir. Filtreleri ise sürgülü alanda mandallı şekilde yerini alır. Filtrelerini istediğiniz zaman çıkarıp gönül rahatlığıyla temizleyebilirsiniz. Sürgülü modellerde yağlara karşı koruma için çekmece tasarımına yer verilir. Cihazı kullanmadığınız zamanlarda sürgüsünü içeri iterek darbelere ve farklı kirlenmelere karşı koruma altına alabilirsiniz. Led aydınlatma özelliği de bulunan sürgülü modellerin lambaları tam olarak sürgü kısmında yer alır. Sürgüyü ön tarafa çektiğiniz zaman hem cihaz çalışmaya başlar hem de lamba yanar. Lambayı tercihe göre arka tarafında yer alan düğmeleri kullanarak kapatabilirsiniz. Bazı sürgülü modellerde zaman ayar kısmı da bulunur. Siz, yemekleriniz pişerken başında durmanıza gerek kalmaz. Yemekleriniz piştikten sonra zaman ayarı yapacağınız cihazlarınız bu ayara göre devreye girer, kötü koku, yağ, nem ve havayı içine çeker. İşlemini tamamladıktan sonra da kendi kendine kapanır. Bu modellerin fiyatları ve ebatları kendini biraz daha fark ettirebilir. Aynı zamanda ileri teknoloji kullanılarak donatılan bazı modellerde filtre kirliliğini haber veren özellikler de bulunur. Sıradan cihazlara oranla çok daha ön planda yerini alan bu modellerde, filtreleriniz kirlendiği zaman otomatik olarak size sinyal gönderir ve temizlemeniz gerektiğini anlayabilirsiniz. En uygun ürünleri kullanarak bakımlarını yapabilirsiniz. Ayrıca bu filtreleri ister elde ister bulaşık makinelerinde gönül rahatlığıyla yıkayabilirsiniz. Sert darbeler uygulamadığınız sürece filtrelerde bir sorun meydana gelmez. 

Çift Motorlu Aspiratör Modelleri

Çift motorlu tasarıma sahip olan modellerde ise emiş gücü oldukça fazladır. Farklı güç ayarları sayesinde aynı anda ister iki motoru ister tek motoru çalıştırabilirsiniz. Yüksek yoğunlukta yağ ve nem olan mutfaklarda ve özellikle de geniş hacimli mutfaklarda çift motorlu modeller daha fazla tercih ediliyor. Saatte 460-500 metre küpe varana kadar emiş gücü sağlayan çift motorlu cihazlarda Inox panel göstergelerine de yer verilir. Çift filtresi ve çift kademeleri de mevcuttur. Üçlü kademesi olan modellere de göz atabilirsiniz. Renk çeşitliliği sunan bu modellerde aydınlatma özelliği de bulunur. Çift motor ile çalıştığı için aydınlatma gücü de en yüksek seviyeye çıkar. Böylece geceleri mutfaklarınızı çok daha aydınlık bir mekan haline getirebilirsiniz. Sadece yemek yaparken değil geceleri gece lambası olarak da kullanabilirsiniz. Loş bir ortamda yemek yapmak istediğinizde ise sadece aspiratörün lambasını açarak yemeğe odaklanan bir ışığa sahip olabilirsiniz. Hem çift motorlu hem de sürgülü olan modeller de mevcuttur. Bu modellerde ise sürgü kısmı ile sabit kalan kısımda filtre ve çekim mekanizması bulunur. Çok daha fazla yemeği aynı anda pişirmeniz gerektiğinde kullanıma uygundur. Daha güçlü bir şekilde kötü havayı hapseder. 

Aspiratör Fiyatları

Farklı tasarımlara ve modellere sahip olan aspiratör fiyatları, içerdiği detaylara ve özelliklere bağlı olarak değişebilir. Ancak mutfaklarda hem temel ihtiyaç hem de dekoratif bir ürün olarak kullanılan bu modellerin uygun fiyatları dikkat çekiyor. Özellikle de aspiratör fiyatları en ucuz olan modelleri yakından inceleyerek bütçenizi aşmadan bir teminat yapabilirsiniz. Sürgülü modellerde farklı fiyatlar, çift motorlu modellerde farklı fiyatlar mevcuttur. Mutfağınızın ölçüsüne göre değişen modellerde de dijital ya da manuel kullanımlara göre fiyat farklılıkları oluşur. Aynı zamanda farklı markalar modellerinde kendi belirlediği fiyatları sizlere sunabilir. Bu nedenle tüm modelleri detaylıca incelemek ve maddi açıdan da dekorasyon açısından da en uygun olanları almak gerekir. 

Aspiratör Temizliği Nasıl Yapılır?

Dijital modeller ya da sürgülü ve manuel modellerde aspiratör temizliği oldukça kolaydır. Borusundan başlayarak tüm cihazı nemli ve hafif deterjanlı bir bezle silmeniz ve ardından hemen kurulamanız gerekir. Kuruladıktan sonra leke ve iz kalmamasına özen göstermeniz gerekir. Yağ birikimi ve katmanların oluşmaması adına düzenli olarak temizlemek önemlidir. Filtrelerini ise çıkararak ister elde ister bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. 

Aspiratör Kullanımı Gerekli midir?

Mutfakta temiz hava sirkülasyonunu elde etmek ve kötü kokulara yer vermemek için gereklidir. Dar hacimli ve geniş hacimli tüm mutfaklarda hijyen açısından kullanılması gerekir. 

Aspiratör Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doğru kademede kullanıldığından emin olmak gerekir. Mutfak ölçülerine en uygun modellerin temin edilmesi gerekir. Montaj esnasında doğru teknikler ve vidaların kullanılması gerekir. Düzenli olarak temizliğine de özen göstermelisiniz. 

Aspiratör Ses Çıkarır mı? 

Ses seviyesi modeller ve markalar arasında farklılık gösterir. Ultra sessiz çalışan modellerin yanı sıra kademelere göre farklı sesler çıkaran modeller de mevcuttur. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Aspiratör

340 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 38 / 340 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?