Su Isıtıcılar

Su ısıtıcıları mutfaktaki en büyük yardımcılardandır. Mutfakta daima gerekli olan şeylerden biri olan kaynar su ihtiyacını tek başına karşılar. Bulaşık suyu için kullanılmak üzere, çorba, mantı, makarna haşlanmak istendiğinde bu işi hızlıca yapabilmek için, herhangi bir sıcak içecek hazırlığı esnasında ilk el uzatılan eşya kettledır. Küçük ev aletleri kategorisinde en çok satılan ve en sık kullanılan aletlerden olan kettlelar, pratik oluşlarıyla ön plana çıkar. Çaydanlık veya tencere ile su ısıtılmak istendiğinde, hem enerji hem zaman kaybı olurken, su ısıtıcıları kullanıldığında bu durum yaşanmaz. Ürünlerin kapalı kapağı ve yalıtımlı haznesi, ısı ve enerji kaybını en aza indirerek, aynı miktarda suyu, çaydanlık veya tencereyle kaynatıldığında harcanan vakitten çok daha az zamanda kaynar konuma getirir.

Su Isıtıcısı Fiyatları

Kettle bir kez satın alındığında uzun süre kullanılması beklenen mutfak aletlerindendir. Herhangi bir sebeple sık değiştirilen bir eşya değildir. Bu sebeple kullanıcının bütçe aralığı içerisinde yer alan, en yüksek kaliteye sahip ürünü tercih etmesi önerilir. Su ısıtıcısı fiyatları, ürünlerin yapıldığı materyal, su haznesi, tasarımı, teknik özellikleri gibi pek çok farklı etmene bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ürün özellikleri karşılaştırılarak, benzer fiyat aralığındaki ürünler arasından seçim yapılması kolaylaşır. Değişen fiyatlarda sunulan ürünler, kullanıcıların ihtiyaçları ve tarzlarına göre tercih edilebilirler.

Aralarında Kenwood, Tefal, Breville gibi kaliteli pek çok markanın yer aldığı pek çok farklı model, geniş bir fiyat aralığında bulunur. Bu ürünlerin kapasiteleri 1 litreden 3 litreye kadar değişkenlik gösterebilir. Otomatik kapanma özelliği, gizli veya açık rezistansa sahip olması, fiyatlar belirlenirken göz önüne alınan özelliklerden ikisidir.

Su Isıtıcısı Nasıl Temizlenir?

Su ısıtıcılarında ekseriyetle şebeke suyu kullanıldığından, bir süre kullanımdan sonra taban ve yüzeylerinin kireçle kaplandığı görülür. Bu durum cihazın performansını düşürdüğü, daha hızlı bozulmasına, ısı ve zaman kaybına sebep olduğu için, yüzeyin mutlaka temizlenmesi ve kireçten arındırılması gerekir. Bu arındırma işlemini belli sıklıklarla tekrarlamak, ürünün daha verimli ve uzun süre kullanılmasını sağlar.

Temizlik yapılırken kimyasal yöntemlerden kaçınılması önerilir. Kalıntı bırakabilen kimyasallarla temizlik sonrasında, toksik maddelerin vücuda girişi söz konusu olabilir. Dip ve yan yüzeylerdeki kireci temizlemek için kimyasal kullanılmayan yöntemler de mevcuttur. Bunun için, temel olarak, bir tür asit gerekir. En kolay bulunan asit çeşitleri, sirke veya limon suyudur. Su ısıtıcısı içerisinde kaynatılmış olan suya eklenen bir bardak beyaz sirke, tüm gece bekletildiğinde, kireci tamamen çözme özelliği gösterir. Temizleme işlemi limon suyu ile yapılmak isteniyorsa, ısıtıcı ebadına göre bir veya iki limonun suyu, ürünün kireçli bölgesini kapsayacak miktarda içerisine konur ve en az bir saat bekletilir. Üzerine biraz su eklenip kaynatılır. Kireç çözülmediyse işlem tekrarlanabilir. Farklı bir alternetif de limon tuzu kullanmaktır. Sirke kullanımında olduğu gibi limon tuzuyla da kireç çözme işlemi yapılabilir.

Su Isıtıcısı Ne İşe Yarar?

Temel işlevleri mutfakta ihtiyaç duyulan sıcak suyu, hızlı ve ekonomik bir biçimde temin etmek olan su ısıtıcıları, farklı tasarımlarda sunulabilir. Yaptıkları iş aynı olsa da temel farklılıkları, su kapasiteleri ve dış görünümleridir. Plastik dış gövdeye sahip ürünler bulunabildiği gibi, paslanmaz çelikten, sıcağa dayanıklı cama kadar çok farklı materyallerle üretilmiş olanları da bulunur. Renk seçeneklerinde en çok tercih edilenler, çelik rengi, siyah, kırmızı ve şeffaf olanlar olsa da pek çok farklı renkte seçenekler mevcuttur. Kullanıcının tarzını yansıtan ultra modern tasarımların yanı sıra, 50'lerin stiline sahip vintage görünümlü su ısıtıcılarını da bulabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Su Isıtıcısı Fiyatları

1396 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 37 / 1396 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?