Yemek Takımları

Yaşam alanları arasında en çok vakit geçirilen mutfaklar için birçok mutfak eşyasına ihtiyaç duyulur. Bu ihtiyaçlardan en temeli ise yemek takımlarıdır. Her evin ihtiyacına ve her kullanıcının zevkine cevap veren yemek takımlarının farklı tasarımlarıyla birlikte farklı boyutları da vardır. Oldukça zengin yemek takımları arasından istediğiniz özelliğe ve desene sahip olan takıma ulaşmanız çok kolaydır. Yemek takımlarının içerisinde sadece tabaklar değil sofra ihtiyacını karşılayan baharatlıktan peçeteliğe kadar birçok ürün grubu bulunur. Farklı tarzlardaki takımlar her evin tasarıma uyum sağlayacak birbirinden farklı çeşitlilikte üretilir. Tasarımlarıyla ev dekorasyonunda büyük bir etki yaratan takımlar sofraların daha şık görünmelerini sağlar. Tasarımların yanı sıra aynı zamanda dayanıklı yapıları ve işlevsellikleri ile de büyük bir fark yaratır.

Yemek takımları günlük hayatta ve birçok özel zamanda sofra düzenine oldukça önem veren kadınlar için özel olarak tasarlanır ve üretilir. Tasarımların yanında takımlarda kullanılan materyallerde de farklılıklar gözlenir. Sağlıklı olduğu için toprak ürünlerinden üretilen porselen ve seramik yemek takımları büyük ilgi gören modellerdir. Doğada bulunması daha zor olan ancak kullanıldığı ürünlerde büyüleyici bir görüntüye ulaştıran altın ve platin gibi malzemeler en çok hayranlık uyandıran modeller arasında yer alır. İçeriklerinin yanı sıra sunulan farklı boyut ve şekillerdeki takımlarda değişiklik göstererek kullanıcıların ihtiyacını karşılar. En küçük aileden en kalabalık aileye kadar her mutfak için özenle hazırlanan yemek takımları, parça sayısıyla da tüm beklentileri ve istekleri karşılar. 6-12 kişilik yemek takımı arayan kullanıcılar için 24 parçadan başlayan ürünler kalabalık aileler için 84 parçaya kadar çıkar. Daha küçük aileler için de 18 parça yemek takımları tercih edilir. Hepsiburada.com birçok markanın farklı fiyat ve tasarımlardaki ürünlerini güvenli bir şekilde kullanıcılara ulaşmasını sağlar.

Yemek Takımı Çeşitleri

Artan talepler sonrası yeni ev kuranların alışveriş listesinde yer alan yemek takımları, yemeklere kattığı şıklık nedeniyle her zevke uygun olan modelleri bünyesinde barındırır. Sadece özel misafirler için değil günlük yemek takımları ile normal öğünlerde de mükemmel sunumlar yapılmasını sağlayan modeller bulunur. Günlük kullanımlar için 6 kişilik olan 24 parça yemek takımları ideal bir tercihtir. Her markanın koleksiyonlarındaki yemek takımlarının parçaları değişse de genel olarak yemek takımlarının içinde bulunun temel ürünler birbiriyle benzerlik gösterir. 6 kişilik yemek takımının içinde 6 adet servis tabağı, 6 adet çorba kasesi ve 6 adet tatlı tabağı bulunur. Birçok markanın ürettiği 24 parçalık takımlar düz ve desenli tasarımlarıyla büyük beğeni toplar. Günlük kullanım için uygun olan bu çeşidin kenarları yaldızlı olan modelleri de tercih alanını daha çok genişletir. Ayrıca bu çeşitlilik günlük kullanımda bile şık bir görünüm sunar.

Daha kalabalık misafirleri ağırlamak için kullanılan ve bütün ihtiyaçlara cevap veren modeller ise 12 kişilik olan yemek takımlarıdır. Bu takımlar sunum esnasında ihtiyaç duyulan büyük malzemeleri bünyesinde barındırarak şık bir masada olması gereken her şeyi elinizin altına getirir. 12 kişililik yemek takımının içerisinde 12 adet yemek tabağı, 12 adet servis tabağı, 12 adet çorba kasesi, 12 adet tatlı tabağı, farklı büyüklüklerde 4 adet kayık tabak, 1 adet çorbalık ve kapağı, 2 adet tuzluk ve 2 adet karabiberlikten oluşur. Toplamda 58 parça olan bu takımlar misafirleri en güzel şekilde ağırlama imkanını sunar. 58 parçanın dışında 60 parça olan takımlarda tüm bunlara ek olarak kürdanlık ve kapağı da yer alır. Yuvarlak, kare ve oval gibi farklı formlarda üretilen yemek takımları klasik, sade, modern ya da gösterişli tasarımları ile herkesi her zevke hitap eder. Daha gösterişli ve daha kalabalık masalar için de kullanıcıların karşısına 84 parçalık yemek takımları çıkar. Bu yemek takımının içerisinde 58 parça yemek takımına ek olarak 6 adet çay fincanı ve tabağı, 6 adet kahve fincanı ve tabağı ve 1 adet peçetelik yer alır. Bu çeşitlilik farklı takımlarda değişiklik gösterebilir. Daha büyük yemek takımlarının içerisinde ise salata kasesi, sosluk, 3 farklı boyutta kayık tabaklar, peçete halkası, supla ve ekmek tabağı gibi parçalar yer alır.

Yemek Takımı Modelleri

Sofraları süsleyen yemek takımları yenilikçi tasarımları ve her kullanıcının ihtiyacına hitap ederek üretilen farklı koleksiyonları ile geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Her evin ve her kullanıcının tarzına cevap veren yemek takımları çeşitli renk ve desenlere ev sahipliği yapar. Günlük yaşamda sıklıkla kullanılan bu takımlar, şık tasarımları ve sağladığı kolaylıklar ile birçok insan için büyük bir önem taşır. Mutfakta olduğu gibi salon masalarının da tamamlayıcısı olan yemek takımı modelleri, estetik görünümleri sayesinde ev dekorasyonunda kişisel zevkin yansıtılmasına yardımcı olur. Her kullanıcıya hitap eden yemek takımları olduğu gibi her kullanıcının satın alabileceği uygun fiyatlı takımlara da yer verilir. Sadeliğin asaletinden hoşlanan kullanıcılar için minimalist tasarımlar üretilirken, içindeki enerji ve canlılığı dışarı aktarmak isteyenlere özel renkli tasarımlardaki yemek takımları sunulur. Siz de birbirinden farklı model ve renge sahip takımlar arasından mutfağınıza ve evinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Sade tasarımların geometrik desenlerle buluştuğu modellerin farklı birçok versiyonu bulunur. Tercihini zariflikten yana kullanmak isteyenler için üretilen çiçek motifli takımların da birbirinden farklı birçok seçeneğine yer verilir. Desenli olarak üretilen bu yemek takımları kullanıcılar için özenle tasarlanır.

Sadece geometrik desenler ve çiçek motifleri değil hayvan simgelerine varana kadar üretilen modellerin çok sayıda renk seçeneği de bulunur. Yemek takımlarının içinde yer alan parçalardaki geleneksel işlemeler de büyük fark yaratarak görsel bir şölen sunar. Karışık renklerin birbiriyle uyum içinde dans ettiği modeller aynı zamanda tek renk olarak da üretilir. Beyaz tonlarda üretilen modeller ile zarafetin tadını çıkarabilir, mat renklerin asaleti ile şıklığı sofralarınıza taşıyabilirsiniz. Yemek takımları komple set olarak satıldığı gibi ihtiyaca göre veya daha fazla çeşitlilik oluşturmak adına farklı parçalar olarak da satılır. Genellikle servis setleri olarak karşınıza çıkan takımlar ile sofralarınızda çeşitlilik elde edebilirsiniz. Yemek takımı modellerinde standart çizgiden uzaklaşıp fark yaratmak isteyenler için kare, dikdörtgen ve çok kenarlı olan modellere de yer verilir. Bu farklılık alışılmışın dışında yuvarlak modellerden vazgeçmek isteyen ve farklı tasarımları deneyimlemeyi sevenlere hitap eder. Hepsiburada.com’un sunduğu çeşit çeşit yemek takımları ile sizi en iyi yansıtan modeli zaman kaybetmeden kısa bir süre içinde bulabilirsiniz. Bu sayede sevdikleriniz için özenle hazırladığınız sofralarınıza şıklığı da ekleyebilirsiniz.

Yemek Takımlarında Kullanılan Malzemeler

Yemek takımı günlük modelleri farklı boyut ve tasarımlarda üretildiği gibi kullanılan malzemelerde de geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Yemek takımı satın alırken göz önüne alınması gereken bazı özellikler bulunur. Bu özellikler arasında en önemlisi dayanıklı ve sağlığa zarar vermeyen malzemelerden üretilmiş olmasıdır. Farklı markaların üretilen ürünlerinin kalitesine uygun olarak tercih ettiği materyaller de farklılık gösterir. İnsan sağlığını dikkate alarak üretilen ürünler kullanıcılar tarafından en çok ilgi gören modellerdir. Ham maddelerinde kullanılan kuvars, kalsit, dolamit ve toprak kili gibi takımları günümüzde ihtiyaçtan öte estetik bir algı haline gelir. Yemek takımlarında kullanılan malzemelerin kaliteli bir yapıya sahip olması takımların kullanım süresinin uzamasını sağlar. Gelişen teknoloji ile birlikte üretilen yemek takımlarında kullanılan malzemelerin içeriklerinde de farklılık oluşur. Takımlarda en çok kullanılan ve en bilinen ikilisi ise porselen ve seramiktir. Doğada bulunan bu maddeler birbiriyle benzerlik gösterseler de özellikleri birbirinden farklıdır. Porselen takımlar, yüksek ısıda pişirilen killi toprağın sertleşmesiyle oluşur. Yüksek ısıya karşı dirençli olan porselen yemek takımları, diğer yemek takımlarına göre daha dayanıklı ve daha az kırılgan bir yapıya sahiptir. İnce yapıdaki porselenlerin yüzeyi parlak ve pürüzsüz bir şekilde görünür. Estetik görüntüsüyle oldukça şık görünen porselen takımlar, uzun süreli kullanımlara elverişlidir. Seramik yemek takımları da porselen takımlarında olduğu gibi yüksek sıcaklıkta ve kilin sertleşmesi ile oluşur. Porselenle arasındaki tek fark ise seramik üretimindeki sıcaklık daha düşük seviyededir. Isının düşük seviyede olması seramiğin yüzeyinin mat ve kalın bir yapıda olmasını sağlar. Seramik takımlar daha kırılgan olduğu için daha uygun fiyata sahip olan ürünlerdir. Porselen ve seramik yemek takımları dışında cam yapıdaki takımlarda büyük bir ilgi görür. Cam yemek takımları ise kumdan üretildiği için oldukça kırılgan bir yapıya sahiptir. Cam takımlar her ne kadar kırılgan yapıda olsalar da şeffaf ve ışıltı görünümleri ile göz alıcı bir şıklık sunar.

Yemek Takımı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Her mutfak ürününde olduğu gibi yemek takımına karar vermeden önce de dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunur. Yemek takımı modellerine bakmadan önce ilk olarak ihtiyaçları tam karşılayacak modellerin belirlenmesi gerekir. Yeni evlenecek çiftler için set halinde sunulan yemek takımları birçok ihtiyacın tek seferde karşılandığı için oldukça işlevseldir. Ayrıca toplu halde alınan ürünler daha uygun bir fiyat avantajına sahiptir. Eskiyen veya yemek takımında değişikliklere gitmek isteyenler için set halinde alınan takımlar bütçeden tasarruf edilmesine olanak sağlar. Böylece istediğiniz parçaları tek tek alıp sofra bütünlüğünüzü bozmak yerine birbiriyle uyumlu parçalara sahip olabilirsiniz. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise zevklerdir. Satın alınan yemek takımlarının evde bulunan diğer eşyalarla uyumlu olması ve sizi yansıtması önemli bir detaydır. İçinize sinen bir yemek takımı uzun yıllar boyunca severek kullanmanızı sağlar. Yemek takımına karar verirken aile fertlerini ve evde yaşayan kişi sayısının da göze alınması gerekir. Çekirdek bir aile için 6 ya da 12 kişilik yemek takımları ihtiyaçları karşılar. Eğer sürekli misafir ağırlıyorsanız ve sevdiklerinizle vakit geçirmeyi seviyorsanız daha büyük yemek takımlarına yönelebilirsiniz.

Farklı markaların ürettiği yemek takımlarının sunduğu setler birbiriyle değişiklik gösterir. Bu nedenle yemek takımı setlerini satın alınmadan önce içerisinde yer alan parçaların incelenmesi gerekir. Sıklıkla kullanılan yemek takımlarının arasından insan sağlığını etkilemeyen %100’e yakın doğal malzemelerden üretilmiş olması da dikkat edilmesi gereken önemli detaylardan biridir. Kil ya da tahta gibi insan sağlığını olumsuz etkileyen ve kanserojen madde içeren ürünlerden uzak durulması gerekir. İhtiyacınıza zevklerinize uyan yemek takımını uzun yıllar kullanabilmeniz için ısıya karşı yüksek direnç gösterip göstermediğine de dikkat edebilirsiniz. Kullanışlı ve bakımı kolay takımlar seçmek de çok büyük bir avantajdır. Uzun yıllar kullanılan yemek takımlarından zaman geçtikçe sıkılmamak için çağa ayak uyduran modern tasarımlar arasından seçim yapmanız gerekir. İhtiyaçlar doğrultusunda önceliklerin belirlenmesi yemek takımı seçimini kolaylaştırır. Bu noktada ise beğenilen ve ihtiyaçları karşılayan yemek takımları arasında fiyat ve içerik karşılaştırması da doğru yemek takımının seçilmesine yardımcı olur. Ayrıca satın almak istenilen modelin yorumlarına bakmak ve daha önce bu ürünü satın alan kullanıcıların deneyimlerine göz atmak da tarafsız bir bilgi edinmede size yardımcı olur.

Yemek Takımı Almanın Avantajları

Son yıllarda yemeklerin lezzeti kadar sunumu da yemeğin kalitesini artırır. Sunumu özenli bir şekilde daha iyi yapılan yemekler görüntüsüyle daha keyifli bir hal almaya başlar. Yemek takımlarının sunduğu avantajın en başında bu gelir. Aileniz veya sevdikleriniz için hazırladığınız günlük ya da özel gecelerdeki yemekleri, yemek takımınız yardımıyla daha iyi bir şekilde sunma imkanını yakalayabilir, aynı zamanda yemeklerinizden alınan keyfi daha da artırabilirsiniz. Böylece yemeklerinizle olduğu kadar hazırlamış olduğunuz sofrayla da çevrenizde konuşulan kişiler arasında yer alabilirsiniz. Yemek takımları birçok ürün grubunu toplu olarak bir arada sunduğu için daha uygun fiyatlı alma fırsatı da sağlar. Ayrıca sofranızdaki her parçanın birbiriyle uyum içinde olması da yemek takımını kullanmanın avantajları arasında yerini alır. Her evin vazgeçilmezlerinden biri olan yemek takımları bu nedenle zengin bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Bu durumda bir bütün halinde sizi yansıtacak en modeli bulmanızı kolaylaştırır. Aynı zamanda dekorasyon konusunda da size yardımcı olur. Böylece seçtiğiniz yemek takımı ile evinizde ufak dokunuşlar yapabilir, evinizi usta bir tasarımcısının elinden çıkmış gibi gösterebilirsiniz. Her kullanıcının ihtiyacına uygun setler bulunduğu için daha az parçadan oluşan takımlarıyla da kullanıcılara büyük bir avantaj sağlanır. Bu avantaj da kullanılmayan ürünlerin ya da kırılan parçaların eksikliklerini tamamlamak için bütün parçaların satın alınmasını engeller.

Yemek Takımlarının Bakımı ve Temizliği

Yemek takımları bir dereceye kadar dayanıklı olsalar da belli bir noktadan sonra kırılgan ve hassas bir yapıya sahip olur. Bu nedenle yemek takımlarında yer alan parçaların hepsi özenli bir bakıma ihtiyaç duyar. Uygun koşullarda temizlenen takımlar aynı zamanda iyice kurutulmalı ve iyi bir yerde muhafaza edilmelidir. Yemek takımlarına ocak ve mikrodalgada uygulana ani ısı, takımlarda bulunan desenlerin ve yapının zarar görmesine yol açar. Bu nedenle kullanıcıların takımlarda kararma ve desen bozulmaları ile karşılaşılmaması için ateşle doğrudan temas edilmemesine özen gösterilmesi gerekir. Üzerinde yer alan desenlerin zarar görmemesi için bulaşık makinesi yerine elde yıkama daha güvenlidir. Temizlendikten sonra ıslak bir şekilde bırakılan yemek takımlarında su lekeleri oluşmaya başlar. Bu lekelerin oluşmasını önlemek için parçaların pamuklu ve organik bir kumaşla iyice kurutulması gerekir. Oluşan su lekeleri temizlemek için de doğal yöntemler kullanılmalı yemek takımlarına zarar verebilecek her türlü üründen uzak durulmalıdır. Ayrıca çizilme ve aşınma sorunu ile karşılaşmamak için kullanım talimatlarına göre hareket edilmelidir. Yemek takımları saklarken parçaların arasına konulan kağıt veya karton parçası çizilmenin önüne geçer. Aynı zamanda yemek takımının ağırlığının fazla olmaması için üst üste konulan parçaların eşit ağırlıkta dağıtılması gerekir. Özellikle çeyiz seti olarak satılan parça sayısının fazla olduğu takımlarda bu uyarı dikkate alınmalıdır. Yemek takımlarına kullanımında ve bakımında yer alan bütün detayların doğru bir şekilde uygulanması takımın daha uzun süre dayanıklı olmasını sağlar.

Yemek Takımı Fiyatları

Günümüzde yemek takımlarına olan ilginin ve ihtiyaçların artması ile birlikte üretilen takımların özellikleri ve fiyatları çeşitlilik gösterir. Farklı zevklere hitap edebilmek için sürekli gelişen ve değişen geniş yelpazedeki yemek takımlarında bu değişikliği anlamak mümkündür. Kullanıcıların isteklerini karşılayan takımlar, tasarım, boyut, parça sayıları ve içerikleri ile farklılık yarattığı gibi fiyatlarında da farklılık yarattığı gözlenir. Takımın içerisinde yer alan parçalarda kullanılan materyallerin kalitesi, renkleri, boyutları ve ürünün tasarımı göz önünde bulundurularak fiyatlandırma işlemi yapılır. Altın, platin ve inci gibi değerli madenler kullanılan yemek takımlarının fiyatı diğerlerine oranla daha farklıdır. Isıya karşı yüksek direnç gösteren porselen takımlarda diğer takımlara göre daha dayanıklı olduğu için fiyatlandırması da farklıdır. Her zevke hitap eden yemek takımları aynı zamanda her bütçeye de uygunluk gösterir. Ayrıca ürünlerin içerisinde yer alan ürün sayısına göre de fiyat değişiklikleri olur. Bu nedenle 60 parça takım ile daha az parçaya sahip olan yemek takımı arasındaki fiyat farkı daha farklıdır. Markalar tarafından kullanıcıların ihtiyacına göre üretilen ürünler arasında 60 parçalık takımlar sizin için büyük ve bütçenize uygun değil ise 48 parçalık yemek takımlarını da tercih edebilirsiniz. Kişi sayısı göz önüne alınarak ürünler arasında 12 kişilik olan yemek takımları diğer takımlara göre çok daha uygun fiyatlıdır. Hepsiburada’nın her bütçeye uygun sunduğu yemek takımı fiyatları ile kendinizi, ailenizi ve sevdiklerinizi şımartabilirsiniz. Ayrıca ürün sayfasında yer alan yemek takımlarının özelliklerini detaylı bir şekilde inceleyebilir, beğendiğiniz ürünü sepetinize ekleyebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yemek Takımları

4118 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 43 / 4118 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?