İnsan vücudunun yüzde 75'i sudan meydana gelir ve su tüketimi sağlık için olmazsa olmazdır. Kalp sağlığından böbreklere, cilt güzelliğinden hafızanın tazeliğine kadar pek çok faktör su tüketimine bağlıdır. Bunun yanında, gün içerisinde tüketilen çay, kahve gibi içeceklerin temeli de sudur. Bu durumda, evlerde ve ofislerde su sebili kullanmak, sağlığınızı olumlu etkilerken, günlük aktivitelerinizi de kolaylaştırır. Arçelik, Beko ve Bosch gibi markalardan ihtiyacınıza ve bütçenize uygun ürünü seçebilirsiniz.

Su Sebili Fiyatları Ve Modelleri

Su sebili fiyatları ihtiyaçlarınıza, ürünlerin sunduğu özelliklere ve modellerin tasarımlarına göre değişir. Bütçenize uygun, geniş bir fiyat skalasında dilediğiniz ürünü bulmanız mümkündür. Standart bir su sebili, yerleştirdiğiniz suyu sıcak ve soğuk olmak üzere iki şekilde verir. Genel özellik olarak, plastik su bardağı tutacağı ürün ile birlikte gelir.

Daha gelişmiş özelliklere sahip ürünlerin fiyatları da sunduğu fonksiyonlara bağlı olarak artar. Sıcak ya da soğuk su elde etmenin dışında, farklı özellikler tercih eden kullanıcılar için çok fonksiyonlu su sebilleri bulunur. Bu ürünlerde gizli damacan bölmesi, dijital sıcaklık ayarı göstergeleri ve daha fazla sıcak ya da soğuk su kapasitesi bulunur. Aynı şekilde, ürünün fiyatları renk seçeneklerine göre de değişir. Eviniz ya da ofisinizin dekorasyonuna uygun olarak beyaz ya da antrasit gövdeli su sebilini tercih edebilirsiniz. Farklı markalardan ihtiyacınız ve bütçenize uygun ürünü bulabilirsiniz.

Su Sebili Nedir?

Su sebili, damacana suyunu kullanarak sıcak ya da soğuk su üreten makinelerdir. Ev ve ofislerde pratik kullanım sunan su sebilleri, günlük su ihtiyacını karşılamada ve çay ya da kahve yapmada kullanılan ürünlerdir. Farklı modeller daha farklı özellikler sunarken, satın alınacak ürün kullanıcının ihtiyacına ve bütçesine göre belirlenir.

Bilindiği üzere, sağlıklı her insanın günde en az 2.5 litre su içmesi gerekir. Bu miktar, ortalama olarak 10 bardak su eder. İçilmesi gereken bu miktarı karşılamak, su içmeyi pratik hale getirmek ile kolaylaşır. Su sebili kullanarak, içmek istediğiniz sıcaklıktaki suyu kolayca içebilir ve su içme alışkanlığınızı pekiştirebilirsiniz. Ev ya da ofisinizde hazırda bulunan bir bardak ve toz kahve ile saniyeler içinde kahvenizi içmeye başlayabilirsiniz. Poşet çaylar kullanarak klasik çay ya da bitki çayları içebilirsiniz. Ayrıca, bir bardak sıcak su ile hazır çorba içebilir, açlığınızı hızlı bir şekilde bastırabilirsiniz. Arıtma özelliği bulunan su sebillerini tercih ederseniz, sıcak ya da soğuk suyunuzu temizlenmiş sudan elde edebilirsiniz.

Su Sebili Nasıl Temizlenir?

Ofis ya da evde kullanılan su sebillerinin hijyenik olması en dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Ürünün iki ya da üç ayda bir temizlenmesi sağlığınız için önemlidir. Su sebili temizliğinde, özel temizlik firmaları tercih edilebilir. Bu firmalar, su sebili temizliğini ozon kullanarak gerçekleştirirler. Sağlığa zarar vermeyen ozon, ofiste pek çok kişi tarafından ve daha yüksek oranda kullanılan su sebillerinin temizliği için en çok tercih edilen yöntemdir.

Su sebilleri, özel temizlik ürünleri ya da doğal ürünler kullanılarak ev ortamında da temizlenebilir. Bu yöntemde, kullanılacak olan temizlik malzemesinden önce sebilin su haznesi tamamen boşaltılır. Tercih edilen temizlik ürünü hazneye doldurulur ve üzerine yaklaşık 2 litre kadar su eklenir. Ortalama 1 saat bekledikten sonra sebilin muslukları kullanılarak hazne boşaltılır. Temizlik maddesinin tamamen arındırılması için, musluklardan bir kaç kez temiz su akıtılır. Su sebili bu maddeden tamamen arındırıldıktan sonra tekrar kullanılabilir. Temizlik sırasında su sebilinin fişinin çekilmiş olması, herhangi olumsuz bir sonuca karşı alınması gereken bir önlemdir.

Su Sebili Fiyatları

68 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Goldmaster
  2. Rainwater
  3. Arçelik
  4. Vestel
  5. Beko
  6. Simfer
  7. Bosch
  8. Aqua Tekno
  9. Awox
  10. Meyan
  11. Siemens
  12. Waterstation
  13. Altus
  14. Bexel
  15. Cup Dispanser
  16. Delta
  17. Dijitsu
  18. Madame Coco
  19. Paçi
  20. Premier
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/235604/236214
BAŞA DÖN