Kıyma Makineleri

Kıyma Makinesi

Gelişen teknolojinin kendini en güzel şekilde gösterdiği ürünlerden biri de kıyma makinesi modelleridir. Et tüketimi düzenli olarak devam edilmesi gereken ve içerdiği mineraller sayesinde sağlık için son derece önemli olan bir durumdur. Gerek beyaz et gerekse kırmızı et çeşitlerini, farklı lezzet ve tariflerde kullanabilirsiniz. Birçok farklı formda tüketilebilen eti, bir bütün olarak tüketmek istemediğinizde, kıyma şeklinde tüketebilirsiniz. Kıyma çekmek hem oldukça keyifli hem de profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Etin en doğru bölümlerini belirli boyutlarda keserek makineden geçirebilir ve kıyma formuna getirebilirsiniz. Kıymalı yumurtalar, kıymalı pideler, kıymalı çorbalar ve kıymalı sebze yemekleri için etin en güzel alanlarının alınması ve ince şekilde kıyılması gerekir. Çok acil acıktığınız durumlarda kıyma olan etler daha kısa sürede kavrulur, suyunu salar ve pişer. Büyük et dilimi tüketmeyi sevmeyenler, ızgara ya da biftek tarzı et tüketmek istemeyenler için kıyma formu en iyi alternatifler arasında yer alır. Hem lezzetinden bir şey kaybetmeden hem de içerdiği zengin bileşenlerden ve besleyicilikten bir şey kaybetmeden tüketmeye devam edebilirsiniz. Kullanacağınız makine modeline göre kıymanızı istediğiniz incelikte çekebilirsiniz. Evlerde kullanımı uygun olan modellerin yanı sıra sanayi tipi olan ve daha çok kasaplarda kullanılan modeller de mevcuttur. 

Kıyma Makinesi Modelleri

Beyaz ve kırmızı et kıyma makinesi modelleri farklı özelliklere ve tasarımlara sahiptir. Çeşitli markalar tarafından sunulan modeller içerisinde manuel, dişli ve otomatik, ev tipi, sanayi tipi ve aparatlı olan modeller yer alır. Her alanda kullanıma uygun olan modellerde etlerin nasıl çekileceğine dair bilgilendirmeler de bulunur. Evde kıymanızı kendiniz çekmek istediğinizde tamamen hijyenik bir şekilde bu makine modellerini kullanabilirsiniz. Özellikle de kurban bayramlarında etinizin miktarı daha fazlayken, kasaplara ücret ödemek zorunda kalmadan evinizin konforunda kıymanızı çekebilirsiniz. Üstelik hem istediğiniz incelikte hem de tamamen hijyenik koşullar altında kıymanız hazır hale gelir. Çektiğiniz kıymalarınızı da tercihinize en uygun şekilde poşetleyebilirsiniz. Çeşitli markalar tarafından sunulan kıyma makinelerinde farklı özellikler de bulunur. Manuel olarak çalışan modellerde etinizi koyduğunuz hazneye el yordamıyla baskı uygulamanız gerekir. Motor gücü modelden modele değişiklik gösterir. Çeşitli renkleri bulunan modellerde paslanmaz çelikten elde edilen tepsilere, et kıyma disklerine ve bıçaklara yer verilir. Nominal motor gücü bulunan makinelerde 800 W enerjiye ihtiyaç duyulur. Kilit motor gücü bulunan modellerde ise 2200 W enerjiye ihtiyaç duyulur. Manuel olarak kullanılan modeller daha küçük boyutludur ve evlerde kullanıma uygundur. Ancak sanayi tipi olan ya da dişli otomatik şekilde çalışan modellerin boyutu biraz daha büyüktür ve kasap tezgahlarında kullanıma daha uygundur. Genel olarak gümüş renk tonlarına sahip olan bu modellerin aparatları tak-çıkar özelliğe sahiptir. Bu aparatlar elde ya da bulaşık makinelerinde kolaylıkla temizlenebilir. Makinelerin gövdelerinde, bıçaklarında, et kıyma disklerinde ve tepsilerinde özellikle paslanmaz çelik kullanımı tercih edilir. Bu sayede paslanma, oksitlenme, küflenme ya da renk solması gibi sorunlar meydana gelmeden uzun ömürlü bir şekilde makineleri kullanmaya devam edebilirsiniz. Büyük ve otomatik olan bazı modellerde çeşitli aksesuarlar da bulunabilir. İçli köfte yapma aksesuarları, sosis ve sucuk yapma aksesuarları gibi ekstra alanlara sahip olan makineler de mevcuttur. LED göstergesi bulunan, et itici aparatları bulunan, kablo saklama bölümü olan ve açma kapama düğmeleri dokunmatik olan ileri teknolojik modelleri de görebilirsiniz. Bütçenize ve kullanım alanına en uygun olan modelleri tercih ederek etlerinizi son derece hijyenik bir şekilde çekebilirsiniz. Kıymalarınız çok kalın olduğunda iki ya da üç kez geçerek biraz daha ince hale getirebilirsiniz. Daha da püre kıvamında olmasını istediğinizde ise birden fazla geçirmenize gerek kalmadan hız ayarını arttırabilirsiniz. 

Manuel Kıyma Makinesi Modelleri

Çok eski dönemlerden bu yana kullanılmaya devam eden kıyma makinesi manuel modellerde genellikle el yordamına ihtiyaç duyulur. Paket içinden çıkan et itme aparatını kullanarak, etleri hazneye koyduğunuz zaman itmeniz gerekir. Böylece etler kıyma şeklinde makine ucundan çıkar. Evlerde, mutfak tezgahlarında ya da masa üzerinde kullanıma uygun olan bu modeller hem küçük boyutludur hem de hafif ağırlığa sahiptir. Evinizin konforunda dilediğiniz incelikte kıyma çekebileceğiniz bu makinelerin fiyatları da son derece uygundur. İster etlerinizi uzun süre saklayabileceğiniz şekilde çekerek dolaplarınıza kaldırabilirsiniz ister taze olarak yalnızca kullanacağınız zamanlar çekebilirsiniz. Paslanmaz çelik aparatları sayesinde uzun ömürlü bir kullanım garantisine sahiptir. Manuel modellerde kullanılan çaplar ve bıçak modelleri hafif ve küçük boyutludur. Bu sayede kullanımları da çok daha pratiktir. Aparatları takıp çıkarıldığı için temizliği de her zaman kolaydır. Manuel modelleri kullanarak evinizde kendi kıymalarınızı kendiniz çekebilirsiniz. Aynı zamanda içli köfte, sosis ve sucuk hazırlığı da yapabilirsiniz. Kıymaların yemeklere daha fazla lezzet katması ve istediğiniz seviyede yağ salması için evinizin rahatlığında eti kendinizin çekmesi daha doğrudur. Manuel makine modelleri sayesinde kişisel tercihinize bağlı olarak ince ya da kalın olarak etinizi çekebilir ve kıymalarınızı paketlere ayırarak dondurma işlemi yapabilirsiniz. İsterseniz de yemeklerinizde taze olarak kullanmak istediğiniz kıymayı anlık olarak da çekebilirsiniz. Tezgahlarınıza kolaylıkla sığacak olan bu makine modelleri sayesinde artık etlerinizin ustası siz olabilirsiniz. Kasaba gitmenize gerek kalmadan, yüksek kıyma ücretleri ödemenize gerek kalmadan kıymanız hazır hale geliyor. Özel aparatları sayesinde sadece kıyma çekmekle kalmayıp farklı et kombinleri de yapabilirsiniz. 

Dişli Otomatik Kıyma Makinesi Modelleri

En çok tercih edilen ve genellikle kasaplarda ya da daha büyük işletmelerde kullanılan modeller arasında kıyma makinesi dişli modeller yer alıyor. Otomatik kullanıma sahip olan bu modellerde kıymaları çekebileceğiniz gibi farklı pek çok fonksiyonel alternatifi de kullanabilirsiniz. En ince kıyma çeken modellerden biri de kıyma makinası 32 lik modellerdir. Kıymalarınızı püre kıvamına getirerek daha uzun ömürlü bir kullanım sunar. İster taze çekilmiş olarak tüketebilir ister buzluklara kaldırabilirsiniz. Üstelik yağ oranını da istediğiniz düzeyde ayarlayabilirsiniz. Güçlü motor özelliği sayesinde bu modellerde sadece kıyma çekmekle kalmaz aynı zamanda salça da çekebilirsiniz. Uç kısımlarına takılan çeşitli aparatlarda salça ve kıymalarınızın kalınlığına siz karar verebilirsiniz. Kolaylıkla takıp çıkarılabilen metal kıyıcılara ve disklere sahip olan otomatik modellerde et haznesine koyduğunuz etleri itmenize de gerek kalmaz. Oldukça hızlı bir şekilde hazneden etleri alır ve istediğiniz incelikte kıyar. Alüminyum kıyma giriş bölgesi bulunan bu modellerin kullanımı oldukça hijyeniktir. Etlerinize hiçbir şey bulaşmadan kısa sürede çekilmesini sağlar. Uç kısmına takılan içli köfte aparatı sayesinde kısa sürede birçok adet içli köfte hazırlayabilirsiniz. Salça aparatı sayesinde pişmiş domates ve biberleri kısa sürede püre haline getirebilirsiniz. Sucuk ve sosis aparatı sayesinde hızlıca sucuk ve sosislerinizi doldurabilirsiniz. İleri teknolojiyle donatılmış olan dişli otomatik modellerde yer alan kıyma makinesi parçaları sayesinde birden fazla fonksiyonda faydalanabilirsiniz. Boyutları biraz daha büyük olan otomatik makinelerde, kullanılan disklerin, bıçakların ve aparatların sayısı da artış gösterir.

Sanayi Tipi Kıyma Makinesi Modelleri

Krom kaplama ve paslanmaz çelik detayları ile dikkat çeken kıyma makinesi sanayi tipi modeller geniş alanlarda kullanıma uygundur. Çeşitli ölçülere sahip olan bu modeller, profesyonel bir kullanım gerektirir. Helezon ve bilezik detayları bulunan sanayi tipi makinelerde ileri geri çalıştırma özelliği de bulunur. Bu özellikte yanlışlıkla et haznesine başka bir içerik karıştığı zaman hemen geri sarma özelliğini kullanarak ayrışım yapabilirsiniz. Dakikada yaklaşık 3 kilo ete kadar çekim yapan sanayi tipi modellerin en önemli özelliği birden fazla aparata sahip olmasıdır. Güvenli bir şekilde taşınan ve güvenli bir şekilde kurulumu yapılan bu modellerde aksesuarları saklama alanları da bulunur. İnce ve kalın istediğiniz boyutlarda kıymalarınızı çeker ve döndürme işlemi yaparak kolay bir şekilde paketlemenizi de sağlar. Genellikle gri ve siyah renk modelleri mevcuttur. Kilitli motor gücüne sahip olan sanayi tipi makineler oldukça güçlü ve hızlı bir şekilde çalışır. İçinde yer alan özel mekanizmaları sayesinde bıçaklarını kendi kendine bileme özelliği de vardır. Elinizi kesme riski bulunmadan bıçaklarını biletebilir ve daha sağlıklı bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Çelikten tasarlanan diskleri sayesinde kıymalarınızı da eti ziyan etmeden hazır hale getirir. Ekstra hiçbir bakım yapmanıza gerek kalmayan bu makineler kendi kendini temizleme özelliğine sahiptir. İç kısmına bırakacağınız sıcak bir su temizlenmesi için yeterlidir. Suyu makinenin iç kısmına döktükten sonra motorunu çalıştırmanız yeterlidir. Temizlenen makine kıyma çıkarma kısmından kirli suyu dışarıya atar. Makine tamamen kuruduktan sonra yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. Sanayi tipi modellerde aynı zamanda kablo yuvası da bulunur. Bu sayede kablolar hasar görmez ve kapalı yuvasında tozlanmadan saklanabilir. Ayrıca elektrik çarpma gibi bir riski de bulunmaz. 

Ev Tipi Kıyma Makinesi Modelleri

Evlerde kullanımı uygun olan kıyma makinası ev tipi modellerin motor gücü oldukça hafiftir. Evinizde sessiz bir şekilde etlerinizi istediğiniz kalınlıkta ve kıvamda çekmenize olanak sağlar. Tek bir tuşa basarak makineyi çalıştırmanız yeterli olur. Et haznesine koyacağınız etlerin büyüklüğüne de siz karar verebilirsiniz. Kasaba gitmeye vakit bulamadığınızda, fazla ücret ödemek istemediğinizde ya da kıymanızı tam olarak kendi damak zevkinize göre çekmek istediğinizde kıyma makinesi tavsiye ederken ya da alırken bu modellere bir göz atabilirsiniz. Pratik kullanımı sayesinde evlerde kullanıma son derece uygundur. Et itme aparatı ile etlerinizi iterek ağız kısmına gönderebilirsiniz. Kıymanın çıkacağı aparatın incelik ve kalınlığını da siz belirleyebilirsiniz. Böylece hem taze hem de dolaplık kıymalarınızı hijyenik bir şekilde kendiniz çekebilirsiniz. Et sıkışması, etlerin büyük gelmesi gibi olumsuz durumlarla da karşılaşmazsınız. Evinizin ve kendi mutfağınızın rahatlığında dilediğiniz süre boyunca makineyi çalıştırabilirsiniz. Acil stop düğmesi bulunan modellerde yanlış bir şey olduğunda hemen düğmeye basarak makinenin çalışmasını durdurabilirsiniz. Genellikle boyutları daha küçük olmasına rağmen paslanmaz döküm kaplamalara sahip modellerdir. Bu özelliği sayesinde uzun yıllar boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz. Fiyatları da son derece uygun olan modellerdir. 

Kıyma Makinesi Aparatları

Ev tipi ya da sanayi tipi, otomatik ya da manuel fark etmeksizin çoğu makine modelinde çeşitli aparatlara yer verilir. En geniş kapsamlı olarak kullanılan aparatlar arasında sucuk aparatı, sosis aparatı, salça aparatı, kuşbaşı aparatı ve içli köfte aparatı yer alır. Hem lezzetli hem de sağlıklı şekilde kendi sucuklarınızı, sosislerinizi, kuşbaşılarınızı, salçanızı ve içli köftelerinizi yapmak istemez misiniz? Lezzetli yemeklerinizi daha da lezzetli hale getirmek istemez misiniz? O halde kıyma çekme makinalarından sizin için en uygun olan alternatifleri seçerek büyük bir adım atabilirsiniz. Makinelerin uç kısmına takılan bu aparatların boyutları çok büyük değildir. Bu nedenle temizliği de oldukça kolaydır. İster aparatları kullandıktan sonra elde yıkama yapabilir ister tüm aparatları aynı anda bulaşık makinesine dizebilirsiniz. Sıcak ve soğuk suya karşı dayanıklı olan bu aparatlarda da paslanmaz çelik detaylara yer verilir. Uzun yıllar boyunca kullansanız dahi hiçbir şekilde pas, oksit ve küf meydana gelmez. Boyalarında akma ya da solma olmaz. Çeşitli aparatların kullanımı makineleri daha opsiyonel hale getirir. Başarılı performanslara sahip olan kıyma çekme makineleri ergonomik tasarımlarıyla da dikkat çeker. Kontrolü tamamen kendi eline alan makinelerde led göstergeler de bulunur. İleri teknolojiyle donatılan modellerde aparatları taktığınız zaman led göstergelerinde farklı ışıklar yanar ve aparatları doğru kullanıp kullanmadığınız hakkında size bilgi verir. 

Kıyma Makinesi Nasıl Kullanılır?

Manuel kıyma çekme makineleri için el gücüne ihtiyaç duyulur. Et itme aparatını kullanarak hazneden etleri itmeniz gerekir. Yan tarafından yer alan kolu da var gücünüzle çevirerek son derece etkili bir şekilde etlerinizi kıyma haline getirebilirsiniz. Dişli otomatik olan modelleri kullanırken el gücüne gerek duyulmaz. Güçlü motor seviyesi sayesinde elektrikli bir şekilde çalışır. Etlerinizi hazneye koyduktan sonra açma kapama düğmesine basmanız yeterli olur. Çalışmaya başlayan makinenin uç kısmından kıymalar akmaya başlar. Döndürme özelliği bulunan modellerde kıymalar paketlere dönemeç şeklinde yerleşir. Hem kullanımı pratik olan hem de hijyenik ve sağlıklı olan bu makinelerin dijital olanları da mevcuttur. Onları kullanmanız gerektiğinde de yalnızca LED panel ekrandan durumlarını kontrol etmeniz ve çalıştırmanız yeterlidir. 

Kıyma Makinesi Nasıl Temizlenir?

Boyutu küçük olan makineleri silerek rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Ancak büyük boyutlu modeller, otomatik modeller ve dişli, çarklı modelleri temizlemek için tüm aparatlarını sökmeniz gerekir. Aparatları tek tek çıkarttıktan sonra yumuşak bir sünger yardımıyla, sıcak su ve deterjan kullanarak yıkayabilirsiniz. Ardından soğuk su ile durulayarak kurulama aşamasına geçebilirsiniz. Tamamen kuruyan aparatların her birini yeniden tek tek takmalısınız. Eğer aparatları tek şekilde yıkamaya vaktiniz yoksa ya da yorgun hissediyorsanız, bulaşık makinesini de tercih edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey tüm aparatları sökerek bulaşık makinesine yerleştirmektir. Makinede yıkandıktan ve kuruduktan sonra yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. Aparatların tümünde paslanmaz çelik malzemeler ve döküm kaplamalar tercih edildiği için yüksek ısıda dahi yıkanmasında bir problem yoktur. 

Kıyma Makinesinde Et Nasıl Çekilir?

Kullanacağınız makine modeline göre etlerinizin boyutlarını da ayarlamanız gerekiyor. Eğer otomatik ve dişli makineler kullanıyorsanız, etlerinizi çok küçük parçalara ayırmadan çekebilirsiniz. Ancak manuel ve ev tipi bir makine kullanıyorsanız, etlerinizi biraz daha küçük parçalara ayırarak et haznesine bırakmalısınız. Böylece etlerinizin incelik ve kalınlığını da daha orantılı şekilde ayarlamış olursunuz. 

Kıyma Makinesi Fiyatları 

Modellerine göre değişen et kıyma makinesi fiyatları özelliklerine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Ancak genel olarak tüm kıyma makineleri fiyatları son derece uygundur. Bütçenize en uygun olan kıyma makinesi fiyatları sayesinde etlerinizi artık kasaplara götürmeden kendiniz çekebilirsiniz. 

Kıyma Makinesi Eti Ne Kadar Kalınlıkta Çeker?

Kişisel olarak tercihinize bağlı kalınlıkta çeker. Farklı delik kalınlıkları bulunan aparatları mevcuttur. 

Kıyma Makinesi Hijyenik Midir?

Krom ve paslanmaz çelik kaplamalar kullanılarak tasarlanan kıyma çekme makineleri oldukça hijyeniktir. Pratik bir kullanım sunarlar. 

Hangi Tür Etler Kıyma Makinesinde Çekilir? 

Hem büyükbaş hem küçükbaş hayvanların kırmızı etlerinin her bölümü kıyma olarak çekilebilir. Aynı zamanda beyaz etleri de kıyma haline getirebilirsiniz. Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kıyma Makinesi

1068 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Fotoğraflı Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 41 / 1068 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?