Mutfak Tartıları

Mutfak Tartıları

Doğru yemek yapmakla ilgileniyorsanız, bir tarifteki ölçülerin ne kadar önemli olduğunun farkına varmışsınızdır. İçeriklerden herhangi birinde yapılacak küçük bir değişiklik, kullanılan malzemeye göre, lezzette büyük farklılıklar yaratabilir. Özenerek ve zaman harcanılarak yapılan yemeğin, ölçü farklılıkları yüzünden beklenen sonucu vermemiş olması, şaşırtıcı veya seyrek karşılaşılan bir durum değildir. Bu tarz durumlarla karşı karşıya kalmamak, yaptığınız yemeğin ölçüleri ve lezzetinden emin olmak istiyorsanız, sahip olmanız gereken ilk şey bir mutfak tartısı olmalıdır. Çok çeşitli seçenekleri bulunan mutfak tartılarından ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz.

Mutfak Tartısı Fiyatları

Mutfak tartısı fiyatları hakkında endişelenip bu ürünlerin çok yüksek fiyata sahip olduğunu düşünebilirsiniz. Oysa mutfak tartısı alırken, bütçeniz ne olursa olsun, sizin için bir seçenek bulunur. Sık kullanmayacaksanız bütçenizi kısabilirsiniz. Ama hep elinizin altında, sürekli kullanacağınız bir ürün ise, daha fazla ödemeyi düşünebilirsiniz.

Mutfak tartıları günlük yemek ve hamur işlerinizde devamlı surette kullanılacaklarından, ödediğiniz fiyatı kısa sürede çıkaracaklardır. 25 TL'den 250 TL'ye uzanan fiyat aralığında size sunulan seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Mutfak Tartı Önerisi

Mutfak tartısı alırken birkaç farklı kriteriniz olmalıdır. Örneğin ürünlerin teknik özellikleri, tarzları ve fiyatlarına muhakkak dikkat etmelisiniz.

Öncelikle ne kadar miktarda yemek pişirdiğiniz konusuna eğilmelisiniz. Büyük miktarlarda yemek hazırlıyorsanız, gram hassasiyeti de bulunan ama yüksek kiloları da tartabilen bir mutfak tartısı ideal olur. Buna karşılık, üç kişinin yaşadığı bir evde pişecek yemek miktarı sınırlı olduğundan, daha ufak ve az kilo tartma seçeneğine sahip bir tartı, duruma daha uygundur. Pil ömrü ve kullanılacak pil tipi de, kullanım süresince işinizi kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış olmalıdır. Mutfak tartı önerisi, tamamen sizin beklenti durumunuza göre şekillenen bir konudur.

Genel mutfak dekorasyonunuz ve mutfak renkleriniz ile uyumlu bir parça seçmeniz, bütünlüğü sağlaması ve gözü yormaması açısından önemlidir. Gri ankastre mutfağa alacağınız kırmızı ağırlıklı bir mutfak tartısı, kendisine uyumlu küçük ev aletlerinden yoksun olarak, tek başına kaldığında çok hoş gözükmeyecektir. Böyle bir mutfağa seçim yaparken siyah, gri ve cam ağırlıklı bir ürün tercih edilebilir. Kırmızı, mor, yeşil gibi canlı renklerde sunulan mutfak tartıları, mutfak dekorasyonunda canlı renkleri kullanmayı sevenler için idealdir. Şeffaf cam tartılar ise, her ortama ve dekorasyon tarzına uyum gösterebildiği için, kararsızlık yaşayanların kurtarıcısıdır.

Sinbo, Arnica, Kenwood gibi markaları da barındıran, farklı markaların arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Kulplu maşrapa benzeri mutfak tartıları kullanım kolaylığı sağlarken, hazneli mutfak tartıları, kulplu tartılara sığmayacak büyüklükteki ürünleri de tartmak için idealdir. Dijital veya kadranlı mutfak tartıları, gözünüzü yorup yormayacağına göre değişiklik gösterir.

Mutfak Spatulası Kullanım Avantajları

Mutfak spatulası denilince ilk akla gelen kek kaplarını sıyırmakta kullanılan, plastik spatulalar olsa da, aslında bu ürünler pek çok farklı şekilde üretilmişlerdir. Pasta, balık, krema, krep, lazanya veya kızartma spatulası gibi pek çok çeşidi barındıran bu kategori, özellikle kullanım kolaylığıyla diğer ürünlere fark atmaktadır.

Mutfak spatulası kullanım avantajları denince düşünülecek ilk şey, hangi iş için kullanılıyorsa, o işi kolaylaştırıp kolaylaştırmadığıdır. Ne kadar iyi yapılmış olursa olsun, göze hitap etmeyen bir yemek eksik demektir. Düzgün ve güzel servis lezzet kadar önem taşır. Sunumu kolaylaştırma ve güzelleştirme noktasında devreye spatulalar girer. Yemeği tabağa iyi taşımak ve yerleştirmek için kullanılırlar. Balık spatulası kullanılıyorsa tepsideki balık dağılmadan tabağa aktarılabilmeli, krema spatulayla kusursuz yayılabilmeli, krepler yırtılmadan tavadan alınabilmelidir. İyi tasarlanmış bir spatula, yemeğin sunumundaki hatayı daha oluşmadan önce önler.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mutfak Tartısı Fiyatları

1822 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler