Mikserler

Mikserler lezzetli yiyeceklerin ortaya çıkmasını keyifli ve kolay hale getiren mutfak aletlerinin başında gelir. Lezzetin ortaya çıkması için malzemelerin karıştırılması, çırpılması ya da birbirleriyle harmanlanması gerekiyorsa, mutfağınızda hemen elinizin altında, Tefal, Arzum ya da Korkmaz gibi pek çok önemli markalardan birisine ait mikserlerden bulunmasını sağlayabilirsiniz.

Mikser Fiyatları Ve Modelleri

Mikser modelleri, özellikleri, fonksiyonları, yardımcı araçları, renkleri ve fiyatlarıyla farklı seçenekler oluşturur. Özellikle süreklilik taşıyan, yoğun kullanımlarda dayanıklılık ve kademeli çırpma hızının yanı sıra, motor gücü de oldukça önem kazanır. 200 W - 500 W arasında değişen motor gücüne sahip mikserler, elde kullanılabilen pratik modellerin yanında standlı modelleriyle daha hacimli kullanımlara olanak tanır. Turbo, anlık çırpma özellikleri, mikserinizle dilediğiniz hız ve sürede malzemeleri çırpmanızı ya da karıştırmanızı sağlar. Mikserler sadece teknolojik özellikleri ve kaliteleri ile değil ergonomik yapılarıyla da oldukça rahat kullanılabilir. Ayrıca mikserler dengeli yapıları ile ürünleri kolayca hareket ettirmenize olanak tanır. Modellerin kablo sarma yerleri, kilit sistemleri ve takılı uçları kolaylıkla çıkarmanızı sağlayan eject sistemleri ile kullanım kolaylığı yaşarsınız.

Mikserler arasından seçim yaparken ihtiyaçlarınızı, aradığınız özellikleri belirlemeli ve farklı modellerin farklı fiyatları arasında karşılaştırma yapmalısınız. Yoğun ve çok amaçlı kullanımlar için 500 W motor gücü, 10 -12 kademe çalışma hızı olan, standlı mikserler arasından tercih yapabileceğiniz gibi, daha pratik, elde kullanılan modelleri de tercih edebilirsiniz. Geniş bir yelpazede fiyatlandırılan pek çok mikser arasından ihtiyacınıza uygun modeli edinebilirsiniz.

Mikser Nedir?

Mikser, belli bir süre boyunca, belli bir tempoda çırpılması, karıştırılması, yoğrulması gereken malzemeleri düzenli ve pratik bir şekilde, ihtiyaç duyulduğu süre boyunca çırpan, bu malzemeleri en uygun şekilde birbirleriyle karıştırarak uygun kıvamı yakalamanıza olanak sağlayan elektrikli mutfak aletlerinin başında gelir. Edineceğiniz bir mikser ile birlikte hamuru elinizi bulaştırmadan, tam kıvamında yoğurabilir, yumurtanızı bembeyaz bir köpüğe dönüşecek kadar çırpabilirsiniz.

Güzel yiyecekler yapmanın en sağlıklı yolu birbirine yakışan farklı lezzetleri doğru oranlarda karıştırmaktan geçer. İyi bir pasta kreması yapmak için süt, şeker ve unu yan yana getirmeniz dışında, malzemeleri de doğru hızda ve sürede karıştırmanız ya da çırpmanız gerekir. Mikseriniz tüm bu karıştırma, yoğurma ve çırpma işlemlerini en doğru şekilde sizin yerinize yapar. Ayrıca paslanmaz çelik karıştırıcılar, yoğurucular ve standlar sayesinde yiyeceklerinizi hijyenik bir ortamda hazırlamanız da olanaklı hale gelir.

Mikser Ne İşe Yarar?

Bu elektrikli mutfak aleti sayesinde her şeyden önce mutfakta daha az yorularak, lezzetli ve tam kıvamında yiyecekler hazırlamanız mümkün hale gelir. Kek veya pasta yaparken yumurta ile şekeri beyazlaşıncaya kadar çırpmak kolunuzu yoran bir işlem olmaktan çıkar. Yaptığınız kekin lezzeti ve dokusu sevdiklerinizle keyifli zaman geçirmenize yardımcı olur. Mikseriniz, normal şartlarda, uzun zaman harcayarak yapmanız gereken işlerin süresini kısaltır. Örneğin mikser olmadan evde ekmek yapmak, her yerin una, hamura bulanması ve zaman kaybı anlamına gelirken standlı mikseriniz sayesinde bu sorunlar ortadan kalkar. Yapmanız gereken tek şey gerekli malzemeyi, doğru oranlarla standa boşaltmak ve mikserinizi çalıştırmaktır.

Sadece ekmek, kek hamuru gibi yoğunluğu fazla olan malzemeleri değil kıvamın lezzeti doğrudan belirlediği krema ve her türlü sos için de en büyük yardımcınız mikseriniz olacaktır. Düşük hızda ve uzun süreli çırpılması gereken yumurtayı, sütü ve şekeri ya da hangi malzemeleri birbiriyle karıştırmanız gerekiyorsa o malzemeleri, mikserinizle buluşturmanız ve uygun devirde çalıştırmanız yeterlidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mikser Fiyatları

İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 341 ürün
DSACategoryId/2147483637/22001/22022