Saklama Kapları

Mutfakta pişirilen yiyecekleri ya da açılmış cips paketi gibi malzemeleri bayatlamayacak ve bozulmayacak şekilde muhafaza etmek oldukça büyük bir öneme sahiptir. Saklama kabı çeşitleri yiyeceklerin kolay bir şekilde muhafaza edilmesini sağlama konusunda size yardımcı olan ürünler arasında yer alır. Günlük hayatın en önemli ögeleri içinde bulunan yiyeceklerin güvenli ve sağlıklı bir biçimde saklanması kimi zaman bir sorun haline gelebilse de saklama kapları sunduğu çeşitlilik sayesinde kullanıcıların her türlü ihtiyacını karşılamayı başarır. Mutfak gereçleri içinde oldukça kıymetli bir yere sahip olan saklama kapları, her evin olmazsa olmazları arasında bulunur. Yemekleri, soyulmuş meyveleri, çerezleri kısacası her türlü gıdayı doğru koşullar altında korumanızı ve yemeye hazır hale getirmenizi sağlar. Saklama kapları genellikle hava geçirmez bir yapıya sahiptir. Böylece içerisinde yiyeceklerin bayatlamasının ya da yapısal bozukluklara uğramasının önüne geçer. Gıdaların hijyenini korumak için kaliteli bir gıda saklama kabı kullanımı son derece önemlidir. Yiyecekleri daha uzun süre taze tutarken bakteri oluşumunu engelleyen ürünler, küflenme olasılığını da en aza indirir. Pek çok farklı saklama kabı seti arasından ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürünlere kolay bir şekilde ulaşabilir, yiyeceklerinizi sağlıklı bir şekilde muhafaza etmeye başlayabilirsiniz.

Farklı Boyut Seçenekleri ile Saklama Kapları

Saklama kapları her türlü gereksinimi karşılayacak şekilde kendi içinde çeşitli özellikler bakımından farklılık gösteren ürünlerdir. Saklama kabı büyük ya da küçük gibi farklı boyutlarda üretilir. Böylece ihtiyacınızı karşılayacak ebattaki ürüne kolay bir şekilde ulaşmanızı mümkün kılar. Küçük saklama kapları okula giden çocukların yanına meyve gibi yiyecek koymak isteyen anne babalar arasında oldukça popülerdir. Aynı zamanda açılmış paket ürününün kalanını kaldırıp ertesi gün devam etmek istiyorsanız da küçük ebattaki ürünler bu işlem için idealdir. Büyük olanlar ise salatalık malzemelerin, yemeklerin ya da dolapta soğutulması gereken tatlı malzemelerinin saklanması söz konusu olduğunda kullanışlı hale gelir. 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8 lt saklama kabı gibi pek çok farklı ebatta üretilen ürünler, yemekhanelerden evlere kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. 5 litre saklama kabı en çok kullanılan boyutlar arasında bulunur. Ne küçük ne büyük ebatlara sahip olması sayesinde pek çok yiyeceğin kolaylıkla saklanmasını sağlarken kip boyutlarıyla da çok fazla yer tutmaz. İşlevsel olarak sunduğu özelliklerden dolayı 5 litrelik kaplar mutfaklarında kendi düzenini kurmak isteyen kullanıcılar arasında popülerdir. 10, 15, 20, 25, 40 lt saklama kabı çeşitleri genellikle restoranlarda ya da yemekhanelerde kullanılan ürünlerdir. Büyük boyutu sayesinde yoğun ve çok olan yiyeceklerin saklanmasını mümkün kılan ürünler, kalabalık evlerde de kullanışlı hale gelebilir. 50, 60, 80 lt saklama kabı çeşitleri ise evlerden çok profesyonel iş ortamlarının yemek bölümlerinde, kafelerde ya da restoranlarda tercih edilir.

Farklı boyut seçeneklerine sahip olan çoklu saklama kabı çeşitlerine sahip olmak her türlü yiyeceği kolay bir şekilde kaldırmanıza yardımcı olur. Değişik litre seçenekleri içeren farklı boyuttaki ürünler sayesinde aynı anda birden fazla gıdayı kaldırabilir, yiyeceklerinizi dilediğiniz şekilde saklayabilirsiniz. Değişik boyuttaki saklama kaplarına sahip olarak küçük kaplara yiyecekleri sıkıştırmak zorunda kalmaz, her gıda için ayrı bir kap ayarlayabilirsiniz. Akşam yemeğinin ardından kalan yemek kadar bu boyut seçenekleri arasından ihtiyacınıza uygun olanı hemen kullanabilirsiniz. 3'lü, 4'lü, 8'li, 12'li saklama kabı farklı boyut ve parça çeşitlerine sahip olan modeller arasından gereksinimlerinize uygun setlere hemen sahip olabilirsiniz. Evde çok kalabalık değilseniz ya da çok fazla yemek yapmıyorsanız 3'lü olanlar, kalabalık bir aileyseniz de 8'li ya da 12'li olanlar sizin için ideal olabilir. Farklı boyut seçeneklerinin yer aldığı saklama kabı setleri, değişik ihtiyaçlarınıza anında karşılık verme yeteneğine sahip olması ile öne çıkar. Böylece mutfaklarda geçirilen sürenin daha verimli bir hale gelmesine yardımcı olur. Setler sayesinde bulaşık makinesinde kabınız olsa bile hemen yerini alacak bir ürüne sahip olabilirsiniz. Yemeklerin haricinde abur cubur ya da baharat gibi gıdaların da saklanmasını mümkün kılan setler, ev ortamı için oldukça kıymetli parçalar haline gelir. Her türlü gıdanın saklanmasını kolaylaştıran farklı saklama kabı boyutları ile günlük hayatınıza pratiklik katabilirsiniz.

Saklama Kabı Şekil Seçenekleri

Saklama kabı ölçüleri konusunda sunduğu çeşitlilik ile beraber şekil bakımından da pek çok farklı ürün içerir. Saklama kabı denildiğinde akla kare ya da dikdörtgen olanlar gelse de ürünler çeşitli şekiller ile üretilir. Hem görsel hem de işlevsel olarak iyileştirilen saklama kapları, mutfaklarda kullanışlı ve şık alanlar yaratılmasına yardımcı olur. Şekil bakımından ürünler dar, oval, geniş, uzun, yuvarlak, dikdörtgen saklama kabı gibi pek çok farklı seçeneğe sahiptir. Dar olanlar sigara böreği ya da kuru yemiş gibi gıdaların saklanması için oldukça kullanışlı bir parçadır. Yuvarlak saklama kapları ise yerden tasarruf edilmesini sağlaması ile beraber özellikle buzdolaplarında etrafına başka malzemelerin de konulmasını mümkün kılan tasarımı ile öne çıkar. Geniş saklama kapları pasta gibi tek parça kalması gereken yiyeceklerin kaldırılması için özel olarak tasarlanır. Aynı zamanda çok fazla yemeğiniz kaldıysa da geniş olan ürünler saklama konusunda size yardımcı olur. Dikdörtgen saklama kapları ise en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Sulu yemeklerin kaldırılması konusunda oldukça kullanışlıdır. Aynı zamanda dikdörtgen saklama kabı kahvaltılık olarak da kullanılabilir. İçine peynir ya da zeytin gibi malzemeleri koyup üzerini kapatarak buzdolabında saklayabilir, sabahları pratik bir şekilde sofraya koyarak kahvaltınızı edebilirsiniz. Kahvaltı bittikten sonra tekrardan kapaklarını kapatarak dolaba kaldırabilirsiniz. Böylece toplama ve hazırlama süreçlerinden kurtularak zamandan tasarruf elde edebilirsiniz.

Saklama kabı çeşitleri sunduğu boyut ve şekil seçenekleri ile mutfakların daha düzenli bir hale gelmesine yardımcı olur. Yuvarlak kaplarda tatlı ya da kurabiye gibi gıdalar saklarken oval kaplarda kuru yemiş, çerez ya da çekirdek gibi yiyecekleri muhafaza edebilirsiniz. Her türlü gıdaya özel olarak tasarlanan ürünler ile evlerinizde kolay bir şekilde düzen kurmaya başlayabilirsiniz. Saklama kabı modelleri sunduğu fonksiyonellik sayesinde sayısız kullanıcı tarafından günlük hayatta değerlendirilen parçalardır. Dolaplarınızın şekline ve içine hangi formdaki saklama kabının daha rahat bir şekilde sığacağına karar verdikten sonra seçenekleri inceleyebilir, ideal parçalarınıza kısa süre içinde ulaşabilirsiniz.

Farklı Malzemelerden Üretilen Saklama Kabı Çeşitleri

Saklama kabı çoklu amaçlar ile kullanılabilen bir ürün olmasından dolayı mutfakların vazgeçilmez parçalarındandır. Birtakım özellikler ile çeşitlendirilen ürünler, her türlü ihtiyaca cevap vermeyi başarır. Saklama kapları şekil ve boyut ile birlikte malzeme bakımından da büyük bir dünya sunar. Saklama kabı plastik, cam, porselen, çelik, metal ya da emaye gibi birbirinden farklı onlarca materyalden üretilir. Her malzeme kendi içinde birtakım avantajlara sahiptir. Hangi yiyeceklerin saklanabileceğini de belirleyen malzemeler, sahip olduğu çeşitlilik sayesinde her türlü gıdanın saklanmasını mümkün kılar. Plastik saklama kapları en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Hafif olmasından dolayı tercih sebebi haline gelir. Plastikten üretildikleri için satın almadan önce üreticiye ve içeriğindeki bileşenlere bakman gerekir. Cam saklama kapları ise plastik olanlar ile birlikte en çok tercih edilenler arasındadır. Borcam olanlar kalın ve sert olması ile öne çıkar. Cam kaplarda pek çok farklı yiyecek grubu saklanabildiği için kullanışlı bir malzemedir. Yemeğe kendi tadını geçirmemesi, içine konulan yiyeceğin görülebilmesini sağlaması, estetik bakımdan şık bir görünüme sahip olması ve doğal bir malzeme olmasından dolayı yemekleri güvenle saklaması cam kapların öne çıkan özelliklerindendir. Aynı zamanda mikrodalgada ısıtmaya da elverişli olması cam saklama kaplarının kullanım alanını genişletir. Böylece yemeği herhangi bir ekstra çaba sarf etmeden cam kaplar ile ısıtabilir ve hazır hale getirebilirsiniz.

Çelik ve metal saklama kapları estetik açıdan hoş bir görünüme sahiptir. Aynı anda hem modern hem de nostaljik hissi verirler. Metal saklama kapları eski sefer taslarını anımsatmasından dolayı pek çok kişi tarafından satın alınan bir üründür. Malzemenin vintage tasarımın modern olduğu ürünler, hoş ve tarz görünümleri ile ilgi çekici parçalar haline gelir. Isı yalıtımı konusunda cam kadar başarılı olmasalar da görsel ve işlevsel olarak iyi bir performans sergilerler. Genellikle vakumlu bir kapağa sahip olan ürünler, içerisine konulan yiyeceğin hava almasının önüne geçerek bayatlamasını engeller. Genellikle elde yıkanmaları tavsiye edilse de bulaşık makinesinde de belirli koşullar altında yıkayabilirsiniz. Makine bittikten sonra saklama kabını hemen çıkararak paslanmazlığını daha uzun süre muhafaza etmesini sağlayabilirsiniz. Saklama kabı markaları yıkama konusunda birbirinden farklılık gösterebilir. Metal ya da çelik malzemeden üretilen bir saklama kabı aldıktan sonra yıkama talimatlarını incelemeniz önerilir. Bazı çelik saklama kaplarının içinde rende bölmesi bulunur. Çelik rendeye sahip olan ürünler, yemeklerin daha hızlı ve pratik bir şekilde hazırlanmasını sağlar. Aynı zamanda rendeledikten sonra başka bir kaba kaldırmanıza gerek kalmadığı için de vakitten tasarruf elde etmenize imkan tanır. Rendelediğiniz ürünü kapağını kapatarak dolaba kaldırabilir, daha sonra yapacağınız yemeğe katabilirsiniz. Pratikliği ve işlevselliği ile çelik rendeye sahip olan saklama kapları pek çok kişi tarafından tercih edilir.

Porselen saklama kapları hem görsel hem de işlevsel olarak geliştirilmiş ürünlerdir. Cam ve emaye ile birlikte en ağır saklama kapları arasında bulunur. Porselenin doğal yapısı sayesinde içine konulan yiyeceklere kendi tadını geçirmeyen porselen kaplar, ısıyı başarılı bir şekilde muhafaza etme yeteneğinden dolayı da tercih sebebi haline gelir. Örneğin, hazırladığınız yemeğin soğumasını istemiyorsanız porselen kaplarda bekletebilir, yemek öncesi kapağını açarak hazır hale getirebilirsiniz. Genellikle çizilmelere karşı dayanıklı bir yapıda olan porselen saklama kapları, sağlam olması ile de dikkatleri üzerinde toplar. Markadan markaya göre değişen bu sağlamlık ile yiyeceklerinizi zorlanmadan saklayabilir, yaşanabilecek istenmeyen durumlara karşı önleminizi alabilirsiniz. İşlevselliğinin dışında porselen saklama kapları beyazın asaletini taşıyan tasarımları ile de öne çıkar. Zarafeti asil çizgiler ile bir araya getiren modeller, görsel olarak da estetik bir duruş sergiler. Dekoratif bir unsur olarak da kullanılan porselen saklama kapları, yiyeceğe tadını ve kokusunu sindirmemesi ile kullanıcılarını memnun eder.

Saklama kabı emaye, mika çeşitleri ise işlevsel olarak diğerlerine göre biraz daha farklıdır. Emaye saklama kapları fırına konulabilmesi sayesinde kullanıcıların mutfakta geçirdiği süreyi daha iyi bir şekilde değerlendirmesini mümkün kılar. Pişmeye hazır olan malzemelerinizi önceden hazırlayıp emaye saklama kaplarına koyarak buzdolabında saklayabilir, sonrasında herhangi başka bir pişirme kabına geçirmenize gerek kalmadan aynı kap ile ocakta pişirmeye başlayabilirsiniz. Emaye saklama kapları, ön hazırlık yaparak buzdolabına kaldırdığınız yiyecekleri ocakta pratik bir şekilde pişirmenize imkan tanır. Hazırlık için ayrı pişirmek için ayrı bir kap kullanmadığınız için de hem zamandan hem de bulaşıktan tasarruf etmenizi sağlar. Bulaşık makinesine atarak da yıkanabilmesi ile emaye saklama kapları kullanıcıların beğeni ile kullandığı modeller arasında yer alır. Kendiliğinden pratik çözümler ortaya koyması ile yemeklerin hızlı ve pratik bir şekilde pişirilmesine yardımcı olur. Mika ise granit benzeri bir malzemedir. Sert kristal olarak da isimlendirilen mika, yiyeceklere tat ve koku geçirmemesi ile porselen benzeri iyi bir performans gösterir. Aynı zamanda hoş ve orijinal görünümü ile tasarımsal açıdan da kullanıcılarını tatmin eder. Farklı malzemelerden üretilen sayısız ürün arasından kısa süre içinde aradığınız tarzdaki saklama kabına ulaşabilir, yiyeceklerinizi güven altına almaya başlayabilirsiniz.

Saklama Kaplarında Renk Seçenekleri

Saklama kapları renk söz konusu olduğunda geniş bir palete sahiptir. Renkli, şeffaf, siyah saklama kabı gibi sayısız seçeneğin bulunduğu modeller arasından aradığınız tarzdaki ürüne vakit kaybetmeden sahip olabilirsiniz. Tezgahın ya da mutfağın genel renkleri ile uyumlu saklama kaplarından tercih ederek ürünleri dekoratif parçalar haline de getirebilirsiniz. Ya da saklama kaplarını kullanım amacınıza uygun olacak renklerden tercih ederek daha düzenli bir mutfak elde edebilirsiniz. Örneğin, kızartmaları saklayacağınız saklama kaplarını sarı ya da kuru yemişleri koyacağınız kabı kahverengi gibi renklerden tercih ederek malzemeyi kaplar ile eşleştirebilirsiniz. Mor gibi canlı renkleri tezgahlarınızda etkileyici ve eşsiz bir görünüm elde etmek için kullanabilirsiniz. Duvarlarınızın rengi ile de eşleştirerek kullanabileceğiniz saklama kapları, dekoratif olarak da mutfaklarınızın zenginleşmesine yardımcı olur. İşlevsel, görsel ve dekoratif amaçlar ile kullanılan bir ürün olmasından dolayı saklama kapları çoğu kişi için çekici parçalar olmayı başarır. 2, 3 katlı saklama kabı gibi görsel ve işlevsel olarak iyileştirilmiş modeller ile mutfaklarınızda keyifli alanlar yaratabilirsiniz. Katlı modeller çok amaçlı saklama kabı olarak isimlendirilirken renk seçenekleri sayesinde de görsel olarak eğlenceli ve hoş bir hale gelir. Mutfağınızı renklendirirken daha işlevsel hale getirmek istiyorsanız saklama kabı takımı çeşitlerini inceleyebilir, renkli otomatik saklama kabı gibi ürünler ile mutfaklarınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Takımlar içinde saklama kabı küçük ve büyük olmak üzere farklı boyutlarda olabilir. Farklı boyut seçenekleri sayesinde günlük işlerinizi de rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Kaliteli saklama kabı arayışı içindeyseniz ürünleri inceleyebilirsiniz.

Saklama Kabı Fonksiyonları

Saklama kapları işlevsel olarak sunduğu çeşitlilik sayesinde herkesin mutfağında barındırması gereken bir ürün haline gelir. Saklama kabı kapaklı, ısıtılabilir, vakumlu, kilitli, bölmeli gibi pek çok farklı seçeneğe sahiptir. Vakumlu kaplar, sağlam kapağı sayesınde yiyeceklerin hava ile temas etmesini engeller. Isıtılabilir kaplar ise mikrodalgaya konulabilmesi ile özellikle öğrenci evlerinde sıklıkla tercih edilir. Bölmeli kaplar ise birden fazla gıdanın aynı yerde muhafaza edilmesini sağlaması ile dağınıklığın önüne geçer. 3, 4, 5, 6 bölmeli saklama kabı çeşitleri arasından ihtiyaçlarınıza uygun olanı anında satın alabilirsiniz. Aynı zamanda ürünler arasında cam kilitli, çok gözlü, çift taraflı saklama kabı gibi seçenekler de olduğunu görebilirsiniz. İşlevselliğinin dışında bazı ürünler özel bir ürünün saklanması için de üretilmiş olabilir. Örneğin, saklama kabı bakliyat ya da baharat için tasarlanmış olabilir. Baharat için tasarlanan saklama kapları, ulaşım kolaylığı sağlamasından dolayı yurt içinde ve yurt dışında sıklıkla kullanılır. Bakliyat kapları da aynı şekilde gıdalarınızı ortada görmek ve düzenli bir hale getirmek için iyi bir seçenektir. Özellikle kileriniz varsa bakliyat için ayrı baharatlar için ayrı saklama kabı tavsiye edilir. Gözlü saklama kabı çeşitlerinden bölmeli modellere kadar aradığınızı kolaylıkla bulabilirsiniz. Saklama kabı fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek mutfaklarınıza düzeni getirebilirsiniz.

1.Saklama kabı nasıl seçilir?

Öncelikle satın alacağınız kapta hangi türden gıdaların saklanacağını belirlemeniz gerekir. Örneğin, sulu yemeği saklamak ve sonrasında ısıtmak için bir kap arıyorsanız plastik olanlardan tercih etmeniz önerilmez. Plastik olanlar kuru yemiş ya da meyve gibi gıdalar için daha uygundur.

2.Saklama kabı malzemelerinden hangisi daha iyidir?

Her malzeme kendi içinde birtakım avantajlar sunar. Hem görsel hem de işlevsel açıdan farklılık gösteren ürünler arasından kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir tercih yapabilirsiniz.

3.Saklama kabı renkleri nelerdir?

Saklama kabı kapak ya da hazne bakımından pek çok farklı renge sahiptir. Genellikle şeffaf olsalar da ürünleri incelediğinizde çeşitli renklerin de olduğunu görebilirsiniz. Sevdiğiniz rengi belirledikten sonra seçenekler arasından istediğiniz ürünü kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Saklama Kapları

10.000+ ürün listeleniyor
Tupperware
Yaci Shop
Lebeigo
Xsay
Evle
Weichuang
HaiTun
Paşabahçe
Sunshine
Sweet
Xhang
Vienev
Vip Ahmet
Mysterious1
Miracle1
Tulip Kitchenware
Hobby Life
Shivering
Sanlindou
Rainbow
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 47 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?