Baharat setleri; kimyon, pul biber, nane gibi farklı baharatları saklamak için kullanılan ürünlerdir. Yemek yaparken farklı baharatlara kolay bir şekilde ulaşmayı sağlayan setler, gıdaların hava almasını engellediği için baharatları sağlıklı bir şekilde muhafaza etmeye imkan verir.

İşlevsel özelliklerinin yanında, dekoratif yönü ile öne çıkmaya başlayan baharatlıklar ve kavanoz çeşitleri, modern tasarımları ile mutfaklara renk katıyor. Farklı özelliklere ve ebatlara sahip yeni ve modern baharatlıklar ve kavanozlar, mutfaklarda kolaylıkla yerini alıyor.

Baharat Setleri Ve Fiyatları

Birbirinden farklı ebatlara sahip bahar setleri, mutfakta işlevsel bir kullanım sunuyor. 2’li, 4’lü, 5’li ve 6’lı gibi farklı parçalardan oluşan baharatlıkları inceleyerek, mutfakta ihtiyaçlarınıza hitap eden ürünleri temin edebilirsiniz. iHouse, Royal Windsor ve Cole & Mason gibi farklı markalarda, sizlere sunulan ürünlerin fiyat ve modelleri arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Baharatları saklamak için tek tek kavanozların da yer aldığı tek parça ürünler, çoklu setlere oranlar daha cazip fiyatlara sahiptir.

Setler ile birlikte, tane halindeki karabiber ve tuz gibi baharatları öğütmek için kullanılan değirmen çeşitlerine de ulaşabilirsiniz. Farklı ihtiyaçlara hitap eden setleri ve değirmenleri de filtreleme bölümünü kullanarak kolayca sıralayabilir, avantajlı ürünleri inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda ahşap, porselen, plastik, cam ve çelik gibi farklı malzemelerden üretilen baharat setlerinin fiyatları, üretildiği malzemeye göre de değişiklik gösterir.

Baharat Seti Çeşitleri

Baharat seti çeşitleri kapaklı, gözenekli, kaşıklı veya tek parça ya da çoklu setler olarak değişir. Kapaklı baharat setleri arasında şık tasarımlara sahip porselen ürünler öne çıkar. Genişlikleri ve boyları birbirinden farklı olan porselen kapaklı setler, ahşap stantları ile mutfakta hoş bir dekor oluşturur. Kaşıkları ile birlikte satılan setlerin de yer aldığı kategoride dönebilen standa sahip pratik kullanım sunan ürünleri tercih edebilirsiniz. Yemek masalarında da kullanılabilen ürünler arasında, kürdanlık ve peçetelik ile satılan masa servis takımları da bulunur.

Kapak kısımları ahşap olan porselen ürünlerin de yer aldığı kategoride küçük boy, orta boy ve büyük boy ürünlere ulaşabilirsiniz. Farklı boylardaki bu ürünler arasında, kullanım sıklığına ve mutfak raflarının büyüklüğüne bağlı olarak, uygun boyda ürünü seçebilirsiniz. Cam ve çeliğin birlikte kullanıldığı ürünler arasında ise tuz, biber değirmeni ve masalarda kullanılan tuzluk, biberlik çeşitleri dikkat çeker. Modern mutfaklara ve şık masalara yakışacak narin tasarımlara sahip ürünler arasında, tekli satılan ürünlere ve set halinde stant ile satılan ürünlere ulaşabilirsiniz. Seramik setlerde ise küçük tasarımlı, yemek masalarında kullanılan ürünler ve mutfaklara klas bir hava katacak şık ürünler yer alır.

Baharat Seti Modelleri

Desenleri ve modelleri birbirinden farklı olan baharatlıklar arasında, kullanılan malzemeye göre modeller değişiklik gösterir. Ağırlıklı olarak orta boy yuvarlak, kare, oval gibi şık şekillere sahip porselen modellerde çiçek, kelebek, kuş, kalp veya dantel gibi sevimli ve romantik desenler hakimdir. Canlı renklerde desenlere sahip olan ürünlerin yanında, cam modeller ise şeffaflığın zarafetini taşır. Özellikle modern mutfaklara yakışacak cam ürünlerde kırmızı gibi renklere sahip sıra dışı modeller de bulunur.

Seramik modeller arasında ise canlı renklerden ziyade haki yeşili, kahverengi gibi renklerin kullanıldığı, üzüm gibi kabartmalara ve daha sade desenlere sahip ürünler bulunur. Mutfak eşyalarına ve dekoruna uygun seçeceğiniz ürünlerde sıcak mutfaklar için sevimli desenlere ve canlı renklere sahip porselen veya seramik setleri, gri ve siyah gibi metalik renklerin hakim olduğu mutfaklarda ise cam-çelik setleri tercih edebilirsiniz. Dilerseniz balerin figürlü, cupcake desenli veya İstanbul manzaralı ürünleri de inceleyebilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Baharat Setleri ve Takımları

1.888 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Korkmaz
  2. Schafer
  3. Kütahya Porselen
  4. Emsan
  5. Pierre Cardin
  6. Bambum
  7. Paşabahçe
  8. Karaca
  9. Keramika
  10. Nehir
  11. Hisar
  12. Tantitoni
  13. WMF
  14. Taç
  15. Güral Porselen
  16. Tupperware
  17. Aryıldız
  18. Neva
  19. Biev
  20. Madame Coco
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/22500/80667016/231925
Başa dön