Sofra, Servis & Sunum

Keyifli bir yemek için kullanılan tabak, bardak, çatal, bıçak, masa örtüsü, peçete gibi ürünler de yemeğin lezzeti kadar önemli. Şık sofra kurmak için gerekenler arayışında birbiri ile uyumlu servis ve sunum ürünleri konusu öne çıkıyor. Restoranlarda ve evlerde en moda sofra sunum ürünleri ile çok trend bir görünüm elde etmek mümkün. Böylece çok daha iştah açıcı sofralar kurulabiliyor. Çeyize servis sunum ürünleri arayışında da trend ürünler ilk bakılanlar oluyor. 

Mutfaklarda ve sofralarda kullanılan servis ve sunum ürünleri adeta ev sahibinin yaşam tarzını yansıtıyor. Aynı durum, restoranlar ve profesyonel mutfaklar için de geçerli. Göze hitap eden sofralar hazırlamak için masa örtüsü, supla, yemek takımı, çatal bıçak seti, peçetelik ve peçeteler gibi farklı parçaların birbiri ile uyumlu kullanımı önemli. Hepsiburada.com ile farklı malzemelerde ve renklerde tasarlanan sofra servis ve sunum ürünlerine bakabilirsiniz. Birçok markanın farklı tasarımlara sahip olan yemek takımlarına, servis takımlarına ve kahvaltı takımlarına göz atabilirsiniz. Ayrıca bardaklar, çatal bıçak setleri, peçetelikler, supla modelleri, masa örtüleri gibi ürünleri de inceleyebilirsiniz. 

Sofra, Servis ve Sunum Aksesuarları

Servis ve sunum ürünleri büyük bir titizlikle ve özenle hazırlanan sofraların olmazsa olmaz parçaları arasında yer alıyor. Sofraların servis ve sunum aksesuarları arasında; yemek takımları, kahvaltı takımları, servis tabakları, sunum tabakları, bardaklar, çatal, kaşık ve bıçak takımı bulunuyor. Bunun dışında ek olarak baharatlık, çerez, sürahi gibi ürün çeşitleri de mevcut. Sofra, servis ve sunum aksesuarları detaylı özellikler halinde inceleniyor. 

 • Yemek Takımı

Farklı tasarımlarda ve boyutlarda üretilen yemek takımları, her evin ihtiyacına ve kullanıcının zevkine yanıt verebiliyor. Yemek takımlarının içerisinde yalnızca tabaklar bulunmuyor. Tabaklar dışında sofranın tüm ihtiyacını karşılayan baharatlık, peçetelik gibi birçok ürün yer alıyor. Her kullanıcının kendi zevkini yansıtan yemek takımları sofraların daha şık görünmesini sağlıyor. Yemek takımları hem günlük hayatta hem de kullanıcıların birçok özel anında tercih edilebiliyor. Yemek takımları sahip oldukları parça sayıları ile küçük ve büyük tüm ailelerin beklentilerini karşılıyor. Küçük aileler için 24 parçadan oluşan 6 - 12 kişilik yemek takımları uygunluk gösterirken, kalabalık aileler için 84 parçadan oluşan yemek takımları mevcut. Daha küçük aileler için ise 18 parçadan oluşan yemek takımları da bulunuyor. 

 • Yemek Takımı Çeşitleri

Yemek takımı çeşitleri arasında günlük yemek takımları ve misafir ağırlamak için kullanılan şık yemek takımları bulunuyor. Günlük yemek takımları genellikle 6 kişilik oluyor ve 24 parçadan oluşuyor. 

6 Kişilik Yemek Takımı

Her markanın kendi özelinde yemek takımı modelleri bulunuyor. Bu 6 kişilik yemek takımlarının içerisinde genellikle 6 adet servis tabağı, 6 adet çorba kasesi ve 6 adet tatlı tabağı yer alıyor. 24 parçalık yemek takımları düz ve desenli tasarımlı olarak farklı seçeneklerde üretiliyor. 

12 Kişilik Yemek Takımı

Daha kalabalık misafirler için kullanılan 12 kişilik yemek takımlarının içerisinde ise; 12 adet yemek tabağı, 12 adet servis tabağı, 12 adet çorba kasesi ve 12 adet tatlı tabağı bulunuyor. Bunlara ek olarak 4 adet kayık tabak, 1 adet çorbalık ve kapağı, 2 adet tuzluk ve 2 adet karabiberlik de takımın içerisinde yer alıyor. Bu yemek takımı toplamda 58 parçadan oluşuyor. 60 parçadan oluşan yemek takımlarının içerisinde tüm bunlara ek olarak kürdanlık ve kapağı ekleniyor. 

Yemek takımları yuvarlak, kare ve oval gibi farklı şekillerde üretiliyor. Klasik, sade, modern veya gösterişli görünüme sahip olan yemek takımları tasarımları sayesinde her zevke hitap edebiliyor. 84 parça yemek takımlarının içerisinde; 58 parça yemek takımına ek olarak 6 adet çay fincanı ve tabağı, 6 adet kahve fincanı ve tabağı ve 1 adet peçetelik bulunuyor. 84 parçadan daha büyük olan yemek takımlarının içerisinde ise salata kasesi, sosluk, 3 farklı boyuta sahip kayık tabaklar, peçete halkası, supla ve ekmek tabağı yer alıyor. 

 • Yemek Takımı Modelleri

Yemek takımları çeşitli desenlerde ve renklerde üretiliyor. Estetik görünüme sahip olan yemek takımları, ev dekorasyonunda kişisel zevkleri de yansıtıyor. Her kullanıcı zevkine ve her bütçeye hitap eden yemek takımı modelleri üretiliyor. Minimalist tasarıma sahip olan yemek takımları genellikle sadelikten hoşlanan kullanıcılara hitap ediyor. Özel renkli tasarımlara sahip olan yemek takımları ise enerjik ruhlu kullanıcılar için uygunluk gösteriyor. Sade yemek takımlarında geometrik desenler de kullanılabiliyor. Çiçek motifli yemek takımlarını zariflikten hoşlanan kullanıcılar tercih edebiliyor. Yemek takımı renk çeşitleri arasında; beyaz, mat, rengarenk ve tek renk olabiliyor. 

 • Çatal, Kaşık ve Bıçak Takımı

Çatal, kaşık ve bıçak takımı günlük kullanım, hediye ve çeyiz için tercih edilebiliyor. Birçok markanın farklı tarz ve modelde tasarladığı çatal, kaşık ve bıçak takımları arasında hem spor modeller hem de klasik modeller bulunuyor. Gümüş veya çelik gibi farklı materyallerden üretilen takımlar; kalabalık davetler, günlük yemek sofraları, özel günler, toplu etkinlikler için kullanılabiliyor. İster takım halinde ister tek olarak satın alınan kaşık, çatal ve bıçaklar; ahşap, bambu, mika ve porselen seçeneklere de sahip. Çatal, kaşık ve bıçak setlerinin genellikle sap tasarımı farklılaşıyor. Çatal, kaşık ve bıçak takımlar 6 veya 12 kişilik setler halinde satılıyor. Bu setler 18 parça, 24 parça, 72 parça, 89 veya 90 parça şeklinde tasarlanıyor. Bu setlerin içeriğini kısaca inceleyebiliriz. 

 • 6 Kişilik Çatal, Kaşık ve Bıçak Takımı

Takımın içerisinde en temel parçalar bulunuyor ve genelde günlük kullanım için tercih ediliyor. Bu takım genelde 18 parçadan oluşuyor. Özellikle çekirdek ailelerin kullanımına uygunluk gösteren 6 kişilik çatal, kaşık ve bıçak takımı dayanıklı malzemelerden üretiliyor. 24 parçalık takımlarda ana yemek kaşığı, çatalı ve bıçağına ek olarak tatlı çatalı ve çay kaşığı yer alıyor. 

 • 12 Kişilik Çatal, Kaşık ve Bıçak Takımı

12 kişilik çatal, kaşık ve bıçak takımları genellikle kalabalık aileler tarafından tercih ediliyor. Hem renkli hem de klasik seçenekleri bulunan takımlar, desenli ve desensiz seçeneklerle üretiliyor. Bu takımlar evler dışında kalabalık ofis ve işyerleri tarafından da tercih edilebiliyor. 12 kişinin servisi için tasarlanan 72 parça çatal, kaşık ve bıçak takımının içerisinde; ana yemek ve tatlı için birer set halinde bulunuyor. Ev hediyesi ve evlilik hazırlığı için tercih edilen 89 veya 90 parçalık setlerin içerisinde; kevgir, spatula gibi ürünler de yer alıyor. 

 • Kahvaltı Takımları

Kahvaltı takımları üretildiği malzemeye, kullanım amacına, parça sayısına ve tasarımlarına göre farklı modellerle kullanıcılara sunuluyor. Bambu, seramik, plastik ve porselen gibi farklı malzemelerden üretilen kahvaltı takımları uzun yıllar kullanılabiliyor. 4’lü, 6’lı gibi farklı setlerden oluşan kahvaltı takımları bulunuyor. Baton, dikdörtgen veya daire şeklinde kapaklı kahvaltı servis setleri, sabit ya da dönerli bir stand üzerine yerleştirilen servis tabağından oluşuyor. Kahvaltı tabakları birden çok bölüme veya birbirinden bağımsız kaselere sahip olabiliyor. Her kasenin üzerinde kendine özel kapağı olabileceği gibi tek kapaklı setler de mevcut. 3, 4 veya 6 parçadan oluşan reçellik setleri, kayık veya farklı şekillerdeki zeytinlik setleri ve çok parçalı kaseler kahvaltı takımlarını oluşturuyor. Çok parçalı kahvaltı takımlarının içerisinde ise; büyük ve küçük servis tabakları, fincan, yumurtalık, şekerlik, çay demliği, tuzluk, biberlik, suluk, servis tepsisi, kaseler yer alıyor. 

 • Bardaklar

Boy boy farklı seçeneklerden oluşan bardaklar; evlerde, işyerlerinde, pikniklerde, araçlarda kullanılabiliyor. Bardak çeşitleri arasında; çay bardakları, su bardakları, meşrubat bardakları, fincanlar, kupalar, kadehler, bardak altlıkları yer alıyor. İnce belli çay bardakları, çay tiryakisi olan kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Türk kahvesi seven kullanıcılar için ise; özen desenli, lokumluklu, nikel kaplamalı, taşlı, işlemeli, kutulu birçok farklı tarzda ve modelde fincan çeşidi bulunuyor. Bardakların boyutları çeşidine göre farklılık gösteriyor. Çay bardağının hacmi markasına ve modeline göre değişkenlik göstermekle beraber genelde 100 cc ile 225 cc arasında değişiyor. Kahve fincanları ve kupalar 225 cc iken, Türk kahvesi fincanları 50 cc standart ölçüden oluşuyor. Su bardakları ise ortalama 200 cc hacme sahip olarak üretiliyor. 

 • Servis Tabakları

Servis sunum çeyiz seti arayışında tabaklar en önemli parçalardan biri. Şık sofraların kurulmasına büyük bir katkı sağlayan servis tabakları; kek, börek, pasta ve meze gibi birçok yiyeceğin sunumunda kullanılabiliyor. Servis tabakları farklı renklerde ve desenlerde üretiliyor. Yuvarlak, kare, kayık gibi farklı şekillerde üretilen servis tabakları ile kullanıcılar kendi tarzını sofraya yansıtabiliyor. Servis tabak çeşitleri arasında; 2 veya 3 katlı meyvelikler, pastalık setler, 2’li, 3’lü ve 6’lı tabak takımları yer alıyor. 

Servis Sunum Ürünleri

Hazırlanan yemeklerin tadı kadar görüntüsü de estetik açısından önem arz ediyor. Servis sunum seti seçenekleri ile sofrayı keyifli kılmak daha kolay. Yemeklerin estetik görünümüne katkı sağlayan servis sunum tabakları kullanıcılara bu konuda yardımcı oluyor. Birçok markanın farklı tarzda ürettiği servis sunum tabak çeşitleri mevcut. Servis sunum tabakları kullanım alanına göre farklı modellerde üretiliyor. Kahvaltılar için ayrı, akşam yemekleri için ayrı, çay saatleri için ayrı servis sunum tabakları tasarlanıyor. 

Servis ve Sunum Ürünleri Seçilirken Nelere Dikkat Etmeli?

Misafir ağırlamanın önemli adımlarından biri olan servis sunumu, güzel bir yemek yemeğe de katkı sağlıyor. Bu sebeple kullanıcıların servis sunum tabakları ve servis ürünleri seçerken dikkat etmesi gereken detaylar bulunuyor. Bu detaylar aşağıda maddeler halinde sıralanıyor. 

 • Kullanıcıların kendi tarzını yansıtan, yaşam alanlarında kullandıkları ürünler ile uyumlu, şık ve zarif servis sunum gereçleri seçebilir.
 • Farklı malzemelerden üretilen servis sunum ürünleri arasından uzun ömürlü kullanabilecekleri modeller seçilmeli. 
 • Kahvaltı sofralarına renk katmak amacıyla farklı desenlerde, renklerde tasarlanan kahvaltı sunum tabakları ile güzel görünen kahvaltı sofraları hazırlayabilirsiniz. Ayrıca farklı boyutlarda olan porselen, cam, seramik ve bambu kahvaltı tabaklarından dilediğiniz modeli tercih edebilirsiniz. 
 • Bambu servis ürünleri uzun ömürlü ve çevre dostu olması ile biliniyor. Bambu malzemesinden üretilen servis tabakları, bardak altlıkları, tepsileri ve tabakları kahvaltı sofralarında kullanabilirsiniz. 
 • Kahvaltılarda ve akşam yemeklerinde sofrada bir uyum yakalamak isterseniz, set şeklinde satılan ürünleri tercih edebilirsiniz. 
 • Porselen ve cam malzemelerden üretilen servis sunum tabakları kullanırken darbelere ve düşmelere karşı dikkatli olmak gerekiyor.

 

Servis Sunum Ürünlerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Servis sunum ürünlerinin kullanım alanları hazırlanan yiyecek ve içecek çeşidine göre değişiklik gösterebiliyor. Yiyecek çeşitleri için farklı seçeneklerde servis sunum tabakları bulunuyor. Farklı malzeme ve modellerdeki servis ve sunum tabakları nasıl ve nerede kullanılıyor aşağıda maddeler halinde sıralanıyor. 

 • Sofra düzeni oluşturulurken farklı boyutlarda ve özelliklerde servis sunum tabakları kullanılıyor. 
 • Ana ikramların koyulduğu, garnitür ve mezelerin sunulduğu servis tabakları sıklıkla kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.
 • Kare servis tabakları, geniş bir alana sahip olduğu için birkaç farklı lezzetteki yemek aynı tabakta servis edilebiliyor. 
 •  Dikdörtgen servis tabakları ile farklı lezzetteki yemekler ayrı bölümlere konularak sunulabiliyor. 
 • Sos ve benzeri çeşitteki sıvı gıdalar için çukur kaseler ve özel sosluk servis ürünleri uygunluk gösteriyor.
 • Peynir ve yoğurt gibi küçük ikramlık ürünler için bambu tabaklar ya da bölmeli kaseler tercih edilebiliyor. 
 • Özel davetler, doğum günleri, kutlama yemekleri için gümüş servis tabakları iyi bir seçim olabiliyor. 
 • Servis sunum tabakları arasında en sıklıkla tercih edilen model cam tabaklar oluyor. Cam tabaklar yiyeceklerin kendi rengini ortaya çıkarıyor. Özenle hazırlanan yemekler, mezeler, soslar, zeytinyağlı yemekler cam tabaklarda sunulabiliyor. 
 • Yemek sonrası sunulan tatlılar için özel olarak tasarlanan tatlı servis tabakları mevcut. Boyut olarak daha minimal üretilen tatlı tabakları; kek, kurabiye, şerbetli tatlılar için uygunluk gösteriyor.
 • Çay ya da kahve ile beraber ikram edilen kuruyemişler ve kuru meyveler için bölmeli çerezlik ve kaseler bulunuyor. 
 • Fanus kapaklı ürünler, hazırlanan yiyeceklerin iyi görünmesini ve korunmasını sağlıyor. Böylece kek, poğaça ve pasta gibi ürünler uzun süre tazeliğini koruyor. 
 • İki katlı servis tabaklarının alt katına kek, üst katına kurabiye konularak hoş bir sunum yapılabiliyor. 

 

Sofra, Servis ve Sunum Ürünlerinin Fiyatları

Sofra, servis ve sunum ürünleri seçiminde modeli kadar fiyatı da önem arz ediyor. Servis ve sunum ürünleri özelliklerine göre farklı fiyat seçenekleri ile satışa sunuluyor. Malzemesi, tasarımı, rengi, modeli, kullanım alanı, adeti gibi birçok detay fiyatı belirlemede etki ediyor. Uygun fiyata sofra, servis ve sunum ürünleri bulmak için Hepsiburada.com’dan yararlanabilirsiniz. Kullanıcı alacağı servis ve sunum ürününü belirledikten sonra bütçesine uygun olan ürüne ulaşmak için fiyat araştırması yapabiliyor. İncelemekte olduğunuz sofra, servis ve sunum ürünlerinin fiyatlarını ihtiyacınıza ve isteklerinize yönelik filtreleme yaparak listeleyebilirsiniz. Ürünler için marka ve kategori belirtmesi yaparak daha detaylı inceleme şansı bulabilirsiniz. Bu sayede online alışveriş sürecinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz. En az ve en çok fiyat aralığı girebilir, ürünü listenize ekleyebilir veya fiyat alarmı kurabilirsiniz. Bu sayede satın almak istediğiniz ürün indirime girdiğinde haberdar olabilir ve avantajlı fiyattan yararlanabilirsiniz. 

Sofra, Servis ve Sunum Ürünlerinin İndirim ve Kampanyaları

Yılın belirli dönemlerinde online alışveriş siteleri indirime girebiliyor ve kampanyalar düzenleyebiliyor. Bu özel zamanlar anneler günü, yılbaşı zamanı veya bayramlarda olabiliyor. Bunun dışında ürün özelinde günlük indirimler veya kampanyalar da sağlanabiliyor. Hepsiburada’da yer alan “Kampanyalar” “ bölümü ve “Süper Fiyat, Süper Teklif” köşesinden aradığınız sofra ürününün kampanyada olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Süper fiyatlardan yararlanarak ürünü cazip fiyata satın alıp, bütçenizi koruyabilirsiniz.

Sofra, Servis ve Sunum Ürünlerini Hepsiburada’da İncele!

Yüzlerce mağazadaki binlerce ürüne Hepsiburada.com’dan kolayca ulaşabilirsiniz. Almak istediğiniz sofra, servis ve sunum ürünlerini kullanım alanlarına, bütçeye, rengine, tasarımına ve daha birçok farklı özelliğine göre filtreleyebilirsiniz. Bu işlemlerin dışında farklı satıcılar arasından dilediğiniz satıcıyı seçebilirsiniz. “Satıcıya sor” seçeneği sayesinde ürünle ilgili merak ettiğiniz veya aklınıza takılan herhangi bir soruyu sorabilirsiniz. Sofra, servis ve sunum ürünlerini Hepsiburada.com’da birçok farklı açıdan inceleyebilirsiniz. Hızlı ve pratik bir alışveriş süreci sunan Hepsiburada.com ile Bugün Teslimat, tek tıkla güvenli alışveriş, kolay iade gibi birçok farklı hizmetten yararlanabilirsiniz. Hepsi Jet uygulaması ile saat 14:00’ye kadar verdiğiniz siparişleri aynı gün teslim alabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü satın almadan önce farklı kullanıcıların ürün hakkında yaptıkları yorumları okuyabilir ve değerlendirmelere bakabilirsiniz. 

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sofra, Servis & Sunum

10.000+ ürün listeleniyor
Beyaz Eşya / Mutfak
Beyaz Eşya / Mutfak
Mutfak Gereçleri
Mutfak Gereçleri
Sofra, Servis & Sunum
Sofra, Servis & Sunum
Yemek Takımları
Yemek Takımları
Çatal, Kaşık & Bıçaklar
Çatal, Kaşık & Bıçaklar
Kahvaltı Takımları
Kahvaltı Takımları
Kahvaltılıklar
Kahvaltılıklar
Servis Tabakları
Servis Tabakları
Bardaklar
Bardaklar
Sürahiler
Sürahiler
Çerezlik
Çerezlik
Kase
Kase
Servis Tepsileri
Servis Tepsileri
Baharat Setleri
Baharat Setleri
Sosluk
Sosluk
Hepsiburada Limiti
Yurt Dışından Ürünler
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 47 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?