Misafirlerinizi ağırlamanın en zarif yolu, şık sofralar kurmanıza olanak tanıyan servis tabakları ihtiyacınız olan mutfak malzemeleri arasında yer alır. Kek, börek ve pastalardan mezelere kadar birçok yiyeceğin sunumu için kullanabileceğiniz tabaklar, renk ve desenleri ile dikkat çeker. Key, Evino ve Paşabahçe gibi kaliteli markaların pek çok farklı modelini inceleyebilirsiniz. Yuvarlak, kare, kayık gibi şekillerdeki ürün çeşitleri arasından mutfak dekorunuza ya da mutfakta kullandığınız diğer araç gereçlere uygun bir model mutlaka bulabilirsiniz.

Servis Tabakları ve Fiyatları

2 ya da 3 katlı meyvelik, pastalık setler, 2’li, 3’lü ya da 6’lı tabak takımları gibi birçok farklı model, mutfaklarda kolaylık sağlar. Peynir servisi yapabileceğiniz bambu modeller, alternatif ve yaratıcı sunumlara öncü olur. Kapaklı ve fanus modeller kek, poğaça, kurabiye, pasta, börek gibi yiyeceklerinizin şık sunumunu sağlarken, hava ile temasını engelleyerek bayatlamalarını önler.

Her zevke ve bütçeye uygun bir modeli bulabileceğiniz servis tabakları, geniş bir fiyat aralığı ile sunulur. Kalitesine, tasarımına, malzemesine ve markasına göre değişen fiyat aralıklarında, uygun fiyata sahip tabaklara, kahvaltılık kaselere ve tuzluk - biberlik modellerine rastlayabilirsiniz. Ayrıca bir masanın hazırlığında kullanılan tüm çatal, kaşık, bıçak ve sunumlar için gerekli birçok tabak modeli arasından, her bütçeye uygun fiyata ürünler olduğunu da görebilirsiniz.

Servis Tabakları Nasıl Hazırlanır?

Yiyeceklerin lezzetli olması davetlerde önem taşırken, sunumun zarafeti de aynı derecede önemlidir. Birçok markanın, her ihtiyaca yönelik farklı modelleri arasında, her sunuma uygun servis ürünü bulunabilir. Meyveler ve salatalar için ayrı, ana yemek ve peynirler için ayrı ve pasta, börek gibi hamur işleriniz için ayrı servis araçları tercih etmeniz gerekebilir.

Tabakların hazırlanmasında birçok farklı yöntem uygulanabilir. Öncelikle her yiyeceğin servisinde dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar vardır. Servis edeceğiniz yiyecekler, ister hazır ister kendi hazırladığınız yiyecekler olsun, misafirlerinizi memnun etmede sunumun payı büyüktür. Bu yüzden de yiyeceğe uygun tabak seçimleri yaparak şık masalar hazırlamak, ev sahiplerinin dikkat ettiği konular arasında yer alır. Katlı tabakları, çay ve kahve saatleriniz için hazırlanırken kullanabilirsiniz. Peynir servisi için bambu ve ahşap tabakları kullanabilir, bölmeli kaselere ise, çerezleri koyabilirsiniz. Cam kaseler ile yiyeceğinizi şeffaf bir şekilde sunabilir, çukur kaselerde sos türü sıvı yiyecekleri servis edebilirsiniz.

Servis Tabakları Nasıl Kullanılır?

Servis tabaklarını mutfaklarda, çay ve kahve davetlerinde, aile içi samimi sofralarda ve resmi görüşmelerin olacağı yemek davetlerinde kullanabilirsiniz. Tabakların kullanım amacı pratik çözümler yaratmak olduğu halde, ürünlerin birbirinden farklı modelleri masaların şık görünümüne önemli katkı sağlar. Özellikle çay saatlerinde, hemen hemen her yiyecek farklı bir servis tabağına alındığı için, zarif yemek takımlarınızın kendisini gösterebildiği en önemli alan da burasıdır. Katlı sunum tabaklarının üst katına kurabiyeleri, alt katına küçük kekleri dizebilirsiniz. Fanus kaplara poğaça ve böreklerinizi koyabilirsiniz. Şeffaf kapaklar, yiyeceklerin hoş görünmesini sağlarken, çabuk kurumalarını da önleyerek her zaman taze kalmalarını sağlar.

Şık sofralar için farklı boy ve modeldeki tabaklar, mezeler, aperitifler ve ara sıcaklar için önemlidir. Masada durdukları yer kadar, içindeki yiyeceklerin görselliğine de katkı sağlarlar. Lezzetli bir peynir tabağının ahşap bir sunum ile servis edilmesi hoş bir görüntü yaratabilir. Özellikle arkadaşlar ile yenilen yemeklerde, dönen servis tabağı samimi ve sıcak ortamların baş tacıdır. Daha resmi sofralar için gümüş bir kapta ortaya konan karışık meyveler, sofranın ahengini değiştirir. Cam tabaklar ise, yiyeceğin kendine has rengini ortaya çıkarması ile her zaman özel bir yer tutar. Özellikle zeytinyağlı servisler, renkli soslar ve soğuk mezeler için ideal bir seçimdir.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Servis Tabakları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/80667016/60001309