Servis Tabakları

Yemek masaları, aileniz ve sevdiklerinizle gün içinde en çok zaman geçirdiğiniz yerler içinde bulunur. Buralarda geçirilen süreyi daha etkili hale getirmek için de kullanılan bazı mutfak gereçleri vardır. Servis tabağı çeşitleri, hem görsel hem de işlevsel olarak kullanışlı hale gelen parçalar arasında yer alır. Sofraların daha hızlı bir şekilde hazırlanması ile beraber daha hoş bir görünüm kazanmasına yardımcı olan servis tabakları, her evin olmazsa olmaz parçaları içinde bulunur. Misafirlere sunum yaparken de kolaylık sağlayan servis tabakları, yemeklerin sade ve zarif bir şekilde sofralardaki yerini almasına yardımcı olur. Aynı zamanda yemeğin güzelliğini içine konulan malzemeler ile birlikte nasıl bir tabakta sunulduğu da belirler. Görsellik de yeme deneyiminin bir parçasıdır. Yapılan sunum şekli, yemeğe başlamadan önce yemek hakkında bir fikir verebilir. Doğru bir servis tabağı ile yemeğinizin lezzetini artırabilir, uyumlu parçalar ile birlikte sofralarınızı hareketlendirebilirsiniz. Kahvaltı masalarından akşam yemeklerine kadar günün her öğününe canlılık veren servis tabakları, sunduğu çok yönlü kullanım ile kullanıcıların günlük hayatına pratiklik katar.

Servis sunum tabakları renk, şekil, boyut ya da materyal bakımından sunduğu çeşitlilik ile herkesin istediği tarzdaki ürünü bulabileceği alternatifler içerir. Örneğin, modern bir sofra hazırlamak istiyorsanız kare formundaki modeller arasından bir tercihte bulunabilirsiniz. Daha klasik bir sofra içinse yuvarlak olanlar iyi bir seçimdir. Birbirinden farklı onlarca tasarımda sayısız alternatifin yer aldığı servis tabakları, değişik sofralar hazırlamak için kullanıcılara fikir verebilir. Kahvaltı servis tabağı çeşitleri ile günün ilk öğününe hareketli ve canlı bir şekilde başlayabilirsiniz. Değişik renk ve boyut seçeneklerine sahip olan kahvaltılık takımlar ile peynir ya da reçel gibi kahvaltılık malzemelerinizi daha şık ve zarif bir biçimde sunabilirsiniz. Genellikle küçük ve renkli olan reçel servis tabakları ile pratik ve renkli bir sunum yapabilirsiniz. Her öğüne farklı ve hoş bir hava katabileceğiniz servis tabakları ile tarzınızı iyi bir şekilde yansıtabilir, sofralarınızı güzelleştirebilirsiniz. Her bütçeye hitap eden servis tabağı fiyatları arasından dilediğiniz modeli istediğiniz aralıklardan satın alabilirsiniz.

Farklı Malzemelerden Üretilen Servis Tabakları

Servis tabakları kendi içinde pek çok farklı malzeme barındırması ile kullanıcıların istediği tarzdaki ürünü bulabileceği seçenekler içerir. Porselen, krom, plastik, seramik servis tabağı modellerini inceleyerek yemek takımınız ile uyum sağlayan parçalara anında ulaşabilirsiniz. Porselen servis tabakları zarif ve asil görünümleri ile sofralara hoş bir hava katar. İncelikli bir fırınlanma işleminin ardından sağlamlığı arttırılan porselen ürünler, mutfaklarda sıklıkla kullanılan malzemeler içinde bulunur. Renklendirme işleminin kimyasal boyalarla değil, hammaddenin doğal özütleri ile yapılmasından dolayı sağlıklı bir ürün olma özelliği gösterir. Aynı zamanda porselen tabaklar kolay bir şekilde temizlenebilmesi ve leke tutmaması sayesinde de kullanıcıların günlük hayatına pratiklik katar. Porselen doğal bir malzeme olduğu için mikrop tutmama özelliğine sahip olması ile de hijyenik kriterleri yerine getirir. Aynı zamanda içerisine konulan yemeğin tadını ve kokusunu sindirmemesi ile de öne çıkar. Böylece yiyeceğin kalitesinde herhangi bir bozulmaya neden olmaz. Bunların yanı sıra porselen servis tabakları dayanıklı bir malzemeden üretildiği için çizilmelere ve kırılmalara karşı sağlam bir yapıdadır. Sağlamlıkla birlikte porselenin ısıyı muhafaza etme özelliği yemeklerin istenilen sıcaklıkla kalmasını mümkün kılar. Sunum esnasında yemeğin sıcaklığı değişirse tadı olumsuz şekilde etkilenebilir. Porselen tabaklar, malzemesi gereği ısıyı başarılı bir şekilde muhafaza etmesinden dolayı yaşanabilecek istenmeyen durumları engeller. Soğuk yiyeceklerin soğuk, sıcak olanların sıcak kalmasını sağlayarak yemeklerinizin ideal ısıda kalmasına yardımcı olur. Teknik özellikleri ile beraber tasarımlarıyla da dikkat çekici parçalar haline gelen porselen sunum tabakları, sofralarda farklı bir görünüm elde etmek isteyen kullanıcılar için idealdir.

Plastik servis tabakları genellikle kalabalık misafir gruplarında kullanılır. Genellikle kullan at şeklinde üretilen modeller, cips gibi aperatiflerin servis edilmesi için idealdir. Kalabalık gruplarda fazla bulaşık çıkmasını engellemesinden dolayı da sıklıkla tercih edilir. Krom servis tabağı çeşitleri ise metalik bir görünüme sahip olması ile estetik bir duruş sergiler. Sıcak yemeklerin sunumunda çok fazla tavsiye edilmese de, soğuk yiyecekler için idealdir. Sade ve minimal tasarımı ile modern bir sunum yapmak isteyenler için iyi bir seçenek haline gelir. Sert olmasına rağmen diğer malzemelere göre kırılmalara karşı daha hassas olmasından dolayı krom servis tabağı kullanırken dikkatli davranılması tavsiye edilir. Seramik servis tabakları görünüm bakımından porselenler ile benzerlik gösterse de daha fazla renk seçeneği içermesi ile öne çıkar. Seramik modellerin sıvı yiyecekler ile kullanılmaması önerilir. Su emme özelliğine sahip olmasından dolayı sıvı malzemeler seramik tabaklarda çatlama gibi istenmeyen durumlara neden olabilir.

Porselen, krom, plastik ve seramik modellerin yanı sıra, diğer ürünlere göz attığınızda bambu, ahşap, cam, tahta, bakır servis tabağı çeşitleri olduğunu da görebilirsiniz. Bambu ve ahşap servis tabakları geleneksel sofraları anımsatmasından dolayı masanın mistik bir hava kazanmasına yardımcı olur. Aynı anda hem modern hem de klasik bir parça olması, ahşap servis tabaklarının öne çıkan özellikleri arasında bulunur. Dekoratif bir parça olmasıyla da dikkatleri üzerinde toplayan bambu ve ahşap servis tabakları, salonlarda aksesuar olarak da kullanılabilir. Bakırdan üretilen modeller ise otantik servis tabakları olarak da isimlendirilebilir. Uzun yıllardır sofraların ayrılmaz bir parçası olan bakır servis tabakları, sunumlarında nostaljik esintiler kullanmaktan hoşlanan kullanıcılar için iyi bir seçenek haline gelir. Vintage bir görünüme sahip olması sayesinde sofralara orijinal bir hava katılmasını sağlar. Bakırın ısı iletimi yüksek olduğu için eğer içine sıcak bir yemek koyacaksanız altına nihale gibi koruyucu bir malzeme koymanız önerilir. Geleneksel yemeklerin servisi için ideal bir parça olmasıyla beraber, kahvaltı sofralarında çırpılmış yumurta sunumunda da en çok tercih edilen parçalar arasında bulunur. Cam servis tabakları genellikle zarif bir görünüme sahiptir. Daha çok kurabiye ya da pasta gibi tatlı servisi esnasında kullanılır. Aynı zamanda porselen gibi camdan üretilen servis tabakları da yemeğin kokusunu ve aromasını değiştirmez. Böylece yiyeceklerin istenilen kıvamda uzun süre muhafaza edilmesini sağlar. İçindeki yiyecekler ile kimyasal etkileşime girmemesinden dolayı, önerilen sunum malzemeleri arasında bulunur. Buhar ya da gazdan etkilenmemesi de camı, tercih sebebi haline getirebilir. Doğa dostu bir malzeme olması ile kullanışlı bir sunum öğesi olma özelliği gösterir.

Melamin, mermer, taş, çelik servis tabağı çeşitleri de kullanıcıların ilgisini çeken diğer malzemeler içinde yer alır. Diğerlerine göre işlevsellikten çok görsel amaçlara hitap eden malzemeler, sofralarda eşsiz bir görünüm elde edilmesini sağlar. Çelik malzemesinin ısı iletimi bakır gibi hızlı olduğu için içerisine sıcak bir yemek konulduğu zaman çıplak elle dokunulmaması tavsiye edilir. Mermer olanlarda ise kuru yiyeceklerin servis edilmesi önerilir. Melamin tepsi, diğerlerine göre daha sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Üzerindeki cilasını seneler boyunca muhafaza etmeyi başaran melamin servis tabakları, parlak bir görünüme sahip olmasıyla da öne çıkar. Böylece sofralara canlı ve hareketli bir görünüm kazandırır. Her malzeme kendi içinde birtakım avantajlar sunması ile her türlü gereksinimi karşılayacak niteliklere sahiptir. Nasıl bir sunum yapmak istediğinize karar verdikten sonra farklı malzemelerden üretilen servis tabağı modelleri arasından bir tercihte bulunabilir, sofralarınızı dilediğiniz şekilde dekore etmeye başlayabilirsiniz.

Çeşitli Form ve Boyuttaki Servis Tabağı Çeşitleri

Servis tabakları, malzeme ile birlikte şekil bakımından da kendi içinde çeşitlendirilir. Modeller kare, dikdörtgen, uzun, kayık, oval servis tabağı gibi farklı seçenekler içerir. Kare formunda olan servis tabakları, sofralara daha modern ve çarpıcı bir hava katmasından dolayı pek çok kişi tarafından günlük hayatta kullanılır. Klasik oval görünümü yıkması ve karenin eşit oranlara sahip kenarları içermesi, kare formunda olan servis tabaklarını sofralarda çarpıcı parçalar haline getirir. Dikdörtgen servis tabakları da küçük alanlarda kullanışlı hale gelmesi ile öne çıkar. Masanın boyutları darsa, dikdörtgen şeklindeki servis tabakları sofranın ortasına rahat bir şekilde uyum sağlayabilir. Aynı zamanda geniş olması sayesinde içine konulan yiyeceklerin daha fazla kişi tarafından ulaşılabilir olmasını mümkün kılar. Özellikle salata sunumu yaparken pratiklik elde edilmesini sağlayan dikdörtgen tabaklar, akşam yemeklerinin vazgeçilmez parçaları arasında bulunur. Dikdörtgen servis tabakları aynı zamanda ölü alanların daha verimli bir şekilde değerlendirilmesini sağlaması ile de dikkatleri üzerinde toplar. İnce ve uzun bir yapıya sahip olmasından dolayı klasik ebatlardaki tabakların konulamadığı alanlarda kullanışlı hale gelir. Genellikle tavuk servis tabağı olarak da kullanılan dikdörtgen modeller, et sunumu yaparken de tercih edilir.

Oval servis tabakları, uzun yıllardır üretilen ve klasik hale gelen modellerden biridir. Yumuşak köşelere sahip olmasından dolayı sunumların daha zarif ve hoş bir görünüm kazanmasını sağlar. Aynı zamanda sulu yemeklerin servisini de daha kolay bir hale getirir. Sulu yemekler, köşeli servis tabaklarında sert köşelerden dolayı rahat bir şekilde servis edilemezken, oval servis tabaklarında böyle bir problem yaşanmaz. Sert köşelere sahip olan modellere göre daha geleneksel bir tasarıma sahip olsa da, oval servis tabakları estetik sunum malzemeleri içinde bulunur. Yuvarlak, düz servis tabağı sade ve şık bir sunum malzemesi olarak sofralarda yerini alır. Aynı zamanda restoranlardan kafelere, şirketlerden evlere kadar pek çok farklı ortamda kullanılır. Her türlü aktiviteye adapte olma yeteneğine sahip olan düz renkli yuvarlak servis tabakları, kullanışlı olması ile de dikkatleri üzerinde toplar. Oval masalarda dikdörtgen olanlara göre daha kullanışlı hale gelen modeller, sofrayı eksiksiz bir şekilde doldurmanıza yardımcı olur. Balık servis tabağı ise şekil bakımından süzgeç ve kuyruğa sahiptir. Balık şeklinde olmasından dolayı farklı bir servis parçası haline gelir. Bu tabaklarda balıkla beraber dilediğiniz her türlü yiyeceği servis edebilirsiniz. Sulu yemekler balık servis tabaklarında çok fazla tavsiye edilmese de salata, kurabiye ya da pasta gibi kuru yiyecekler için rahatlıkla kullanılabilir. Meyve servis tabağı olarak da kullanılan oval ürünler, pek çok farklı yiyecek için uygundur.

Servis tabaklarını aynı formdan satın alabileceğiniz gibi, çeşitlilik sağlamak amacıyla oval ve sert köşelere sahip olanları birlikte de kullanabilirsiniz. Sert kenarlara sahip olan dikdörtgen ve kare servis tabakları, yuvarlak yemek takımları ile bir arada kullanıldığında değişik bir ambiyans elde edilmesini sağlar. Yemek takımınız ile birlikte servis tabaklarınızı kombinleyerek etkileyici ve şık sofralar hazırlayabilir, misafirlerinizi iyi bir şekilde ağırlayabilirsiniz. Hayal gücünüzden destek alarak farklı formdaki modelleri bir arada kullanıp yemek masalarına çarpıcı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Farklı şekillerden üretilen servis tabakları bir arada kullanıldığında beklenmedik etkiler ortaya çıkarabilir. Aynı malzemeden üretilen farklı şekildeki servis tabakları, orijinal bir uyum sağlamak için iyi bir seçenek olabilir. Farklı formdaki ürünlerin yanı sıra değişik boyuttaki servis tabaklarıyla da farklı bir sofra hazırlayabilirsiniz. 24, 25, 26, 27, 28, 32, 33 cm servis tabağı boyutları arasından değişik ebattaki ürünleri satın alarak sofralarınızı hem görsel hem de işlevsel olarak iyileştirebilirsiniz. Büyük, küçük servis tabağı modellerini bir arada kullanarak asil bir görünüm elde edebilirsiniz. Küçük boyuttakilere farklı, büyük boyuttakilere farklı yiyecek koyarak yemek masalarını zenginleştirebilirsiniz. İstediğiniz tekli servis tabağı çeşitlerine kısa süre içinde ulaşabilir, kendinize has bir sofra hazırlayabilirsiniz. Tek tek satın almak istemiyorsanız da 2 li, 6 lı, 12 li servis tabağı çeşitleri arasından bir tercihte bulunabilir, sofralarınızı uyumlu bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Renk ve Fonksiyonel Çeşitliliğiyle Servis Tabakları

Yemeklerin şık ve pratik bir şekilde servis edilmesini sağlaması ile öne çıkan servis tabakları, sofraların en önemli parçaları arasında bulunur. Doğru servis tabakları ile sunum yaparak sofralarınızın daha çekici ve hoş bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Yemek masalarının daha düzenli bir hale gelmesine de yardımcı olan ürünler ile nizami bir görünüm elde edebilirsiniz. Tekli ya da servis tabağı seti olarak satın alabileceğiniz seçenekler ile sofralarınızı dilediğiniz şekilde hazırlayabilirsiniz. Boyut, şekil ve malzemenin dışında servis tabakları, içerdikleri renk çeşitliliği ile de kullanıcılara büyük bir dünya sunar. Siyah, beyaz, kırmızı, mavi, renkli servis tabağı gibi farklı seçeneklerin bulunduğu modeller arasından dilediğiniz ürüne kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Klasik renklerdense daha hareketli parçalar kullanmak istiyorsanız da gold, yeşil, kahve, gri, pembe servis tabağı modellerini inceleyebilirsiniz. Lacivert, mat, gümüş, sarı, siyah renkli servis tabağı gibi düz renkli modellerin haricinde, birtakım figürlerin yer aldığı desenli modeller de estetik açıdan sofralara ayrı bir hava kazandırır. Damalı, kalpli, kelebekli, çiçekli, standlı servis tabağı modelleri genellikle çay sofralarında tercih edilir. Sevimli bir görünüme sahip olmasından dolayı çiçek ya da kalp gibi desenlere sahip olan servis tabakları, özellikle çeyiz hazırlığında olan gençler arasında popülerdir. Leopar servis tabağı ise iddialı ve farklı bir parça arayışında olanlar için iyi bir seçenek olabilir.

Servis tabakları, renk ile beraber sahip olduğu fonksiyonel özellikler bakımından da büyük bir dünya sunar. Ürünleri incelediğinizde aynı anda birden fazla yiyeceği sunabileceğiniz iki, üç katlı servis tabağı modelleri olduğu gibi, içerisinde çeşitli bölmelerin yer aldığı seçenekler de olduğunu görebilirsiniz. Katlı servis tabağı modelleri genellikle tatlı servisinde kullanılır. Kalabalık gruplar misafirliğe geldiğinde sunumu kolaylaştıran katlı servis tabakları, bu özelliğinden dolayı özel davetlerde de sıklıkla tercih edilir. Kurabiye, cupcake ya da tartolet gibi elde yenilen tatlıların dizildiği katlı modeller, aynı zamanda nizami ve hoş bir görünüm elde edilmesini sağlamasıyla da sıklıkla tercih edilir. Ayaklı, bölmeli, desenli, kapaklı, kulplu servis tabağı modellerini inceleyerek gereksinimlerinizi kısa süre içinde karşılayabilir, aradığınız tarzdaki ürünü kolay bir şekilde bulabilirsiniz. İndirimli servis tabakları ile sofralarınızı bütçe zorlamadan hoş ve zarif bir hale getirebilirsiniz.

Servis tabağı nasıl seçilir?

Servis tabağı seçerken yemek takımınızı da göz önünde bulundurmanız gerekir. Benzer malzeme ve renklerden tercih edebileceğiniz servis tabağı ile uyumlu bir sofra hazırlayabilirsiniz. İçerisine koyacağınız yiyeceğin türü de seçim yaparken dikkat etmeniz gereken kriterlerdendir.

Tatlı servisi için hangi servis tabağı seçilir?

Tatlı servislerinde genellikle oval formda olan servis tabakları kullanılır. Ayaklı ve katlı seçenekler de kurabiye gibi tatlılar için iyi bir seçenektir. Pasta servisi yapacaksanız cam ve düz modeller daha kullanışlı olabilir.

Servis tabağı şekline nasıl karar verilir?

Sunum yapacağınız yemek ve masanızın şekli, servis tabağının şekline karar verirken önemli faktörler arasında bulunur. Örneğin, masanız yuvarlaksa oval servis tabaklarından tercih edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Servis Tabakları

10.000+ ürün listeleniyor
Porland
Paşabahçe
Xsay
Glore
BK
Keramika
The Mia
Karaca
Güral Porselen
Bonna
Kütahya Porselen
Acar
Digithome
Mikasa Moor
Pip Studio
Alya Home
Bambum
Turkuaz Çini El Sanatları
Tekno Trust
Heritage
Premium Fırsatları
Hepsiburada Limiti
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?