Benzersiz bir tutku: Drone!

Drone, AR drone, Air drone, multikopter fiyatları ve özellikleri…

İlk olarak askeri alanda İnsansız Hava Uçakları (İHA) adıyla bilinen ve kullanılan drone’lar bir savunma aracından çıkıp bireysel kullanımlar için de tercih edilebilir konuma ulaştı. Multikopter, AR drone, Air drone gibi çeşitler, teknoloji tutkunlarının gözdesi olmuş durumda.

Cep telefonları, tabletler ya da diğer mobil cihazlarla birlikte kontrol edilebilen drone’lar özellikle fotoğraf ve video çekimleri için benzersiz bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Multikopterlerin kullanımıyla birlikte daha kaliteli ve canlı fotoğraflar, videolar çekmek mümkün. Günümüzde futbol maçlarında, düğünlerde, macera severlerin ve gezi tutkunlarının seyahatlerinde kullandığı drone’lar birçok farklı çeşide ve özelliğe sahip.

Sadece kişisel eğlence ve hobi aracı olarak değil, birçok sektörün iş kolunda, iş geliştirmeyi sağlamak ve daha özgün fikirlerle daha güçlü projeler meydana çıkarabilmek için de drone’lardan faydalanılmaktadır. Bilhassa profesyonel fotoğrafçılar drone’larla çektikleri fotoğraflarla diğer fotoğrafçılardan daha farklı bir konuma sahip olmaktadır. Dünyanın bazı ünlü internet şirketleri de yine müşterileriyle drone’lar vasıtasıyla iletişim kurmakta, hem hız hem de farkındalık güçlerini artırmaktadır.

Drone’ların dayanıklı ve dengeli olması, dahili kameralarının özellikleri ve megapiksel değerleri, suya, toza ve çarpışmalara karşı güçlü bir donanım sahip olması oldukça önemli. Tüm bunların yanında GPS fonksiyonları, Wi-Fi bağlantı özellikleri, kullanıcı tarafından kontrol edilebilen görüntü açıları, otomatik “eve dön” komutu, çeşitli yazılım programları yoluyla kişiselleştirilebilme nitelikleri, menzil genişlikleri yine drone tutkunları tarafından üzerinde önemle durulması ve araştırılması gereken konulardır. Drone, multikopter, AR drone ya da Air drone sahibi olmak isteyen teknoloji meraklıları; kesinlikle alacakları cihazın bu özelliklerini öğrenmeli ve diğerleriyle karşılaştırmalılar. 

Artık drone kullanımı konusunda sosyal medyada açılan sayfalar, paylaşılan videolar ve makaleler; bu cihazların kullanımını kolaylaştırmakta ve sektörün gelişimine de hız kazandırmaktadır. Bazı devletlerin ve hükumetlerin drone’lar konusunda yasalara çeşitli düzenlemeler getirmesiyle birlikte drone satışları iyice artmakta ve kullanım alanları fazlalaşmaktadır.Maliyetlerinin düşmesiyle birlikte drone fiyatları gittikçe düşmekte. Türkiye’nin en güvenilir ve en hızlı internet alışverişini sunan Hepsiburada.com drone ve multikopter fiyatları konusunda da müşterilerine en uygun imkânları sunuyor. Hepsiburada.com’un cazip fiyat avantajlarıyla, taksit seçenekleriyle, hızlı kargo imkanıyla, ürün çeşidi zenginliğiyle tüm teknoloji tutkunları diledikleri drone, air drona, AR drone ve multikopter cihazlarını kapılarına getirebiliyorlar.

Siz de içinizde sakladığınız maceraperest ruhu harekete geçirmek istiyorsanız drone fiyatlarını sık sık takip edebilir, cihazların özelliklerini araştırıp birbiriyle kıyaslayabilir, uygun ödeme seçenekleriyle hayalinizdeki drone’a en kısa sürede kavuşabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Hepsiburada.com’a tıklamak ve karşınıza çıkan multikopterleri incelemek. Unutmadan, cihazların kullanıcı yorumlarına göz atarak tam isabet alışveriş yapabilir, dilerseniz de kendi kullanıcı deneyiminizi diğer drone tutkunlarıyla yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Drone ve Multikopter Nedir?

Drone, yüksek menzilli uzaktan kumanda cihazı ya da özel yazılım ile yönlendirilen insansız hava araçlarına verilen genel addır. Pervaneleri idare eden motorların sayısına göre quadcopter, hexacopter, octocopter gibi türleri olan dronelar, tür adının temel belirleyicisinin motor sayısı olmasından dolayı, çok motorlu anlamına gelen, multicopter genel adıyla da ifade ediliyor.


Droneların ve Multikopterlerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Dronelar ve multikopterler, oyun ve hobi amaçlı yaygın kullanımının yanı sıra fotoğraf ve video çekimi yapabilmesi sayesinde medya, reklam ve pazarlama sektöründe büyük ilgi görüyor. Spor müsabakalarında sporcuları değişik açı ve yüksekliklerden takip ederek her açıdan görüntü sağlayan dronelar, daha gerçekçi ve detaylı bilgiler edinilmesini sağlıyor. Giderek yaygınlaşan drone ile kargo taşımacılığı da kullanım alanları arasında hatırı sayılır bir yer tutuyor. Kuş bakışı görüntülerle, şehirler, ülkeler, mekanlar hakkında daha geniş bir görsel arşiv oluşturmaya imkan verdiği için turizm ve seyahat sektöründe de işlevsel bir kullanım olanağı sunuyor. Bunun dışında hazırlıkları yapılan ve “Türkiye’nin yeni askerleri” olarak nitelendirilen kamikaze dronelar, Türk Savunma Sanayi açısından önemli bir kullanım alanı sunacak şekilde planlanıyor. Acil yardım ulaştırma amaçlı kullanılmak üzere geliştirilen modeller, droneların yakın bir gelecekte sağlık sektöründe de önemli bir kullanıcı kitlesi bulacağının sinyallerini veriyor.

Drone ya da Multikopter Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Drone ya da multikopter seçimi yaparken temel belirleyici, drone'un kullanım amacıdır. Milenyum çağı çocuklarının oyuncağı olarak nitelendirilen dronelar, gün geçtikçe daha geniş ticari kullanım alanlarına hizmet ediyor. Seçim yapma aşamasına gelmeden önce kullanım alanını net bir şekilde belirlemek gerekiyor. Özellikle hobi ve oyun amaçlı kullanımlarda, amatör kullanıcıların, kullanmayı öğrenme sürecinde hasarla sonuçlanan uçuşlar yaptığı düşünülürse eğer, sertifikalı bir kullanıcı tarafından ticari amaçla uçurulmayacaksa ilk etapta daha ekonomik modellere yönelmek yarar sağlıyor.

Hobi amaçlı alınacak droneların eğer amatör fotoğraf çekimi de yapılacaksa, kamerasının çözünürlüğüne, şarj süresine, şarj süresinin sağladığı maksimum uçuş süresine, kontrol mesafesine ve mobil cihazlarla bağlantı kurabilme yeteneğine bakılarak seçim yapılabiliyor. Ticari kullanımlar içinse, sektörel ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak daha profesyonel dronelar tercih ediliyor.


Drone ve Multikopter Uçurmak Yasal mı? Her İsteyen Drone ve Multikopter Uçurabilir mi?

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından insansız hava araçları kullanmayla ilgili yapılan çalışma, drone kullanıcılarını, hobi kullanıcıları ve ticari kullanıcılar olmak üzere ikiye ayırıyor. Hobi kullanıcıları için tek kural drone'u yerleşim yerlerine 50 metre mesafede uçurmaları. Diğer bir deyişle, yerleşim yerine 50 metre mesafede her yaş ve gruptan kişi, hobi amaçlı olarak drone uçurabiliyor. Ticari amaçlı kalabalık mekanlarda drone uçurmak için ise sertifikalı kullanıcı olma zorunluluğu doğuyor. Ticari drone ve multikopter kullanıcı adayları, 36 saatlik yoğun bir eğitimden geçirilerek almaya hak kazandıkları Ticari Pilot Sertifikası ile istedikleri her yerde hobi ve ticari amaçlı drone uçurabiliyor.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Dronelar ve Multikopterler

252 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. DJI Drone Multikopter
  2. Gepettoys Drone Multikopter
  3. Corby Drone Multikopter
  4. Schulzz Drone Multikopter
  5. Silverlit Drone Multikopter
  6. Aden Drone Multikopter
  7. Dromida Drone Multikopter
  8. MF Product Drone Multikopter
  9. Vardem Drone Multikopter
  10. Cheerson Drone Multikopter
  11. Eachine Drone Multikopter
  12. Neco Drone Multikopter
  13. Sky Phantom Drone Multikopter
  14. İrhanlar Drone Multikopter
  15. Birlik Oyuncak Drone Multikopter
  16. MJX: Toys & Games Drone Multikopter
  17. Universal Drone Multikopter
  18. Essleena Drone Multikopter
  19. Gamestar Drone Multikopter
  20. Kaideng Drone Multikopter
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Renk A-Z
 6. Türü
 7. Drone Ağırlığı
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60003054/2147483605/60006033
Başa dön