Mutfak Masa Takımı & Mutfak Masası Modelleri

Mutfak ve yemek odaları için masa takımı modelleri, birçok markanın koleksiyonunda geniş yer tutuyor. Farklı stilleri ile masa takımları, dekorasyona uyum sağlarken bazı modellerin ergonomik tasarımları, dar alanlar için pratik çözümler sunuyor. İkili, üçlü, dörtlü ve altılı sandalyeleri ile bir de masadan oluşan takımlar, evlerin yemek masası ihtiyacını gideriyor. Farklı markaların modellerini inceleyerek ihtiyacınıza yönelik seçimler yapabilirsiniz.

Mutfak Masası 

Masa takımı fiyatları; markaya, ürünün tasarımında kullanılan materyallere, takımın içinde yer alan sandalye sayısına göre farklılık gösteriyor. Her bütçeye uygun bir masa takımının bulunabileceği koleksiyonlar içerisinde fiyat-kalite dengesinin gözetilmesi önem taşıyor. Eğer belirli bir fiyat aralığında ürün arıyorsanız filtreleme seçeneğini kullanarak aradığınız ürünü kolayca bulabilirsiniz. Sahip olabileceğiniz masalar ile mutfak, yemek odası, balkon ve bahçelerinizin dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Sunta, ahşap, metal ve cam gibi materyallerden oluşan masa takımları, dekorasyona katkı sağlayacağı için estetik olarak tasarlanıyor. Her renkten ürüne rastlayabileceğiniz takımlar arasında, yumuşak renk tonlarında minimal tasarımları görebileceğiniz gibi baharı evlerinize getiren çiçekli, rengarenk kumaşların tercih edildiği sandalye kaplamalarının takımı tamamladığı dikkat çekici ürünleri de görebilirsiniz. Tasarımdan çok ürünün işlevsel yönüne ağırlık veriyorsanız ergonomik tasarımları inceleyebilirsiniz. Dilerseniz masa takımlarını ofis mutfaklarında da kullanabilirsiniz.

Takımların aksesuarları da sağlığa zararlı olmayan malzeme materyallerden seçiliyor. Sağlıklı malzeme ile kaliteli çalışmalar yapan markalar, tüketicilerine en iyisini sunabilmeyi amaçlıyor. Tasarım ve üretim aşamasında ürün en son hâline ulaşana kadar her noktada yapılan detaylı testlerle modellerin en sağlıklı koşullarda ortaya çıkarılmasına önem veriliyor.

Masa Takımı Modelleri

Masa takımı modelleri, sandalye sayılarının farklılığına göre değişebiliyor. Tasarımda kullanılan materyallere göre değişebilen takımlarda bazı masalar, açılır olmaları ile dikkat çekiyor. Açılır masalar, dört kişilik bir masanın altı ya da sekiz kişi oturacak kadar genişleyebilmesine imkan tanıyor. Bu tarzda masaları tercih ederseniz, sürekli olarak açılmamış hali ile kullanabilir, kullanım anında ihtiyacınıza göre kolayca açabilirsiniz. Bazı masa ve sandalyeler de katlanabilir olmaları ile yerden tasarruf sağlıyor.

Masa takımları arasında yuvarlak, kare ve dikdörtgen modelleri görebilirsiniz. Sandalyeler ise kumaş kaplama, yarı kumaş kaplama, tamamen ahşap ya da plastik materyallerden tasarlanabiliyor. Bazı takımlarda her sandalye farklı renkteki kumaşlarla tasarlanıyor. Dekorasyonda pastel renkleri ve canlı stilleri sevenler, genellikle bu ürünleri tercih ediyor. Balkon ve bahçeler için plastik ya da metal materyallerden oluşan sandalyeli takımları da tercih edebilirsiniz. Bazı takımlar, sandalyeler haricinde arkalıklı ve arkalıksız banklar ile farklı bir stili yansıtıyor. Modern tasarımlar arasında yer alan takımları genellikle mutfaklarınızda kullanabilirsiniz. Hem bank hem de puflar içeren masa takımları, her türde oturma alanını sunması ile fark yaratıyor. Bazı takımlar ise sadece iki bank ve bir masadan oluşuyor. Bu modeller, dar alanlar için pratik kullanımlar sağlayabiliyor. Dilerseniz bahçe ve terasınızda da kullanarak daha rahat bir tarzı yakalayabilirsiniz.

Deri, keten, kadife ya da pamuklu kumaş kaplamaları ile sandalyeler, renkli ya da minimal bir tarza sahip olmaları ile her tarzda ev için sunuluyor. Masaların üzerinde dahi sandalyelerin tasarımına uygun çizimler, renkler ve desenler bulunuyor. Evinin dekorasyonuna önem veren, estetik tasarımları seçerken bir yandan da konforlu olmasına özen gösterenler için birçok markanın farklı sitilde takımları bulunuyor. Ürünler arasından seçim yaparken karar vermeniz gereken; evinizin dekorunu tamamlayıp tamamlamadığı, kaç kişilik bir masa istediğiniz ve nerede kullanacağınız olmalıdır. Böylece ürünleri rahatça inceleyebilir, ihtiyacınız olan takımlara kısa sürede ulaşabilirsiniz.

İdeal Mutfak Masası Nasıl Seçilir?

Öncelikle mutfağınızın büyüklüğüne uygun bir masa seçimi yapmak önemli... Eğer büyük bir mutfağa sahipseniz, dikdörtgen ve açılabilir özellikte masası ve geniş oturma alanı sunan sandalyeleri olan masa takımlarını tercih edebilirsiniz. Eğer küçük bir mutfağınız varsa, katlanabilir modelleri tercih edebilirsiniz. Duvara monte katlanabilir ürünler ya da katlayıp kaldırabileceğiniz modeller ile gerekli durumlarda hareket alanınızı genişletebilirsiniz.

Almayı düşündüğünüz masanın, mutfak dolaplarınızla, perdenizle, aydınlatma ürününüzle ve duvarlarınızla uyumlu olması ise dekorasyon bütünlüğü açısından önem taşıyor. Mutfağınızın genelinde modern çizgiler hakimse, masa ve sandalye seçiminiz de öyle olduğunda hoş bir uyum yakalayabilirsiniz. Hem tarz hem de renk konusunda uyum sağlayarak, estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Koyu renk mutfak dolaplarını daha açık tonlarla, açık renk dolapları ise daha koyu renk masalarla kombinleyerek mutfağınızı çok daha ferah gösterebilirsiniz. Beyaz ve krem gibi tek renk mutfak dolaplarına sahipseniz, çok renkli bir masa ve farklı renklerde döşemesi olan sandalyeler seçerek mekanınızı canlandırabilirsiniz.

Hangi Mutfak Masaları Daha Kullanışlıdır?

Ahşap, suntalam, yongapan ve temperli cam gibi materyallerden üretilen masa modelleri, uzun ömürlü ve kolay temizlenebilir olma özelliği taşıyor. Birçoğu çizilmelere ve darbelere dayanıklı olan ürünlerin metal aksamları ise çoğunlukla paslanmaz krom kaplama ya da demir profilden yapılıyor. Dolayısıyla materyal açısından seçim yapmak tamamıyla kişisel tercihinize kalıyor.

Model ve özellikleri bakımından ise mutfağınızla uyum içerisinde olacak ürünleri tercih etmek, size her açıdan kullanım avantajı sağlayabilir. Örneğin kare bir mutfağınız varsa, kare ya da yuvarlak masa seçimi, estetik bir görünümün yanında alanınızı daha verimli kullanmanızı da sağlar. Dikdörtgen ya da L şeklinde bir mutfakta, köşe masa takımı veya dikdörtgen masa, doğru bir tercih olabilir.

Masa şekline karar verirken, mutfağınızın şekli ile birlikte büyüklüğünü de göz önünde bulundurmanızda fayda var. Mesela küçük ve kare bir mutfakta yuvarlak masa kullanımı, sandalyeleri de hesaba katınca oldukça yer kaplayabilir. Bu nedenle yerden tasarruf etmenizi gerektirecek boyutlarda bir mutfak söz konusu olduğunda, katlanabilir ya da iki kişilik ebatlara sahip masa seçimi ideal olabilir.

En Şık Mutfak Masası Modelleri Nelerdir?

Her zevke uygun farklı model ve renk seçenekleri sunan mutfak masaları, her mutfakta kullanılabilecek geniş ürün yelpazesiyle dikkat çekiyor. Her biri kendi başına estetik dokunuşlara sahip olan ürünler, en uygun mutfak dekorasyonu ile buluştuğunda son derece şık bir uyum ortaya çıkıyor.

Masa seçimi yaparken, masa ve sandalyelerinizi ayrı ayrı alarak dilediğiniz kombinasyonu oluşturabileceğiniz gibi hazır mutfak takımlarını da tercih edebilirsiniz. Farklı doğal ahşap tonları, beyaz ya da antik beyaz masalar ile bir araya gelen sandalyeler; pembeden mora, maviden sarıya, kırmızıdan yeşile, turkuazdan gül kurusuna kadar çeşitli renkleriyle ortamı ısıtıyor. Farklı desen ve motiflere sahip rengarenk diğer masalar ise göz dolduruyor.

Masa, sandalye ve tabure; masa, bank ve sandalye; masa ve tabure ya da köşe takımı şeklinde takım seçenekleri sunan masa modelleri, konfor ve işlevselliği bir araya getiriyor. Her ihtiyaca cevap verebilen ve her beğeniye hitap edebilen dekoratif, dayanıklı, şık ve kullanışlı mutfak masası modelleri içinden aradığınız ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz.

Mutfak Masası Takımı

Mutfaklar evlerde farklı bir öneme sahip alanlardır. Burada kullanılan mutfak masası takımı modelleri farklı tasarımlar ile yemek masalarına alternatif olarak kullanıma sunulur. Mutfakların genişliği ve ergonomisi düşünülerek farklı boyut ve tasarımlarda ortaya konulur. Yuvarlak, dikdörtgen, kare ya da köşe takımı şeklinde tasarlanan farklı ürünler mutfaklar için tercih edilen modeller arasında yer alır. Mutfak masası modelleri sandalyeleri ile birlikte takım olarak bulunabildiği gibi aynı zamanda tek olarak da yer alabilir. Ancak mutfakta bir uyum yakalamak ve güzel bir görünüm yaratmak için mutfak masası takımı şeklinde satın almak daha doğru bir karar olur. Mutfağın görüntüsü genel dekorasyonu masa takımının da uyumu ile çok şık ve gösterişli olabilir.

Mutfak masası takımları model ve boyut olarak çeşitliliği fazla olan bir kategoridir. Kalabalık aileler için geniş modellerin yanı sıra küçük aileler ya da tek başına yaşayan kişiler için de farklı alternatifleri bulunur. Takımların büyüklüğüne bağlı olarak sandalye sayıları da değişiklik gösterir. 2, 3, 4, 6 gibi farklı sandalye sayısına sahip olan takımlar bulmak mümkündür. Mutfakta bu takım için açılabilen yer ve kullanıcı sayısı göz önünde bulundurularak tercih netleştirilebilir. Bu alanda farklı markalar ürünlerini sergiler. Bunların pek çoğu sandalye ve masa şeklinde takım ürünler sunar. Farklı tasarımlar ile kullanıcıların gözüne hitap eden ürünlerin pek çoğu aynı zamanda rahat ve konforludur. Mutfakta yenilen yemeklerde rahatlık ön planda tutulduğu için tasarımların geliştirilmesinde bu kriterler oldukça önemlidir. Bu nedenle mutfak için tasarlanan mutfak masası takımı modellerinin büyük bir kısmı rahatlık ve konfor içeren türde tasarlanır.

Mutfak masası takımları mutfağın genel ambiyansına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Çeşitler arasında modern tasarımlar olduğu gibi daha klasik türler de bulunur. Daha modern ürünler tercih edenler için en fazla talep gören sandalye türleri puf ya da bank ile tasarlanmış olan modellerdir. Mutfak dekorasyonu daha geleneksel tarzda olanlar için klasik çizgilere sahip takımlar bulmak da mümkündür. Bu modellerin tasarımında genellikle ahşap ürünler kullanılır. Ahşap tasarımlar daha detaylı ve klasik bir duruşa sahiptir. Bu nedenle ahşap malzemeler klasik türdeki masa ve sandalye üretiminin en önemli materyalleridir. Modern çizgiler taşıyan pek çok ürün de ise metal materyaller kullanılır. Bu noktada seçimi etkileyen iki önemli nokta bulunur. Bunlardan biri kişinin kendi zevki olurken diğeri ise genel mutfak dekorasyonudur. Buna bağlı olarak hem mutfağın genel görüntüsü hem de kişilerin kendi tarzları göz önünde bulundurularak seçim yapılır.

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde mutfak masası takımlarında çok daha kaliteli ve dayanıklı malzemeler kullanılır. Mutfak masaları nemden etkilenmeyen türde ve darbelere karşı dayanıklı olmalıdır. Mutfak ortamının genel olarak nem ve ısı bakımından riskli olması, burada kullanılan aletlerin kesici - delici tarzda zarar verebilen türde olması sebebiyle ürünlerin sağlam ve dayanıklı olması istenir. Aynı zamanda ergonomi de mutfak masaları için önemli bir kriterdir. Özellikle küçük mutfaklarda az yer kapladığı halde çok işe yarayan masalar en sık tercih edilen ürünlerdir. Bu tarz istekler için açılabilir ya da katlanabilir türde ürünler de bu kategoride yer alır. Bu ergonomiye sahip olan masa takımları yemek yenilmediği zamanlarda katlanabildiği ya da kapanabildiği için mutfakta ekstra yer kaplamaz. Özellikle küçük boyutlu mutfaklarda en fazla istenen ürünler açılıp kapanabilir ya da katlanabilir özellikteki bu modellerdir.

Mutfak masaları sadece yemek yemeye uygun olarak değil aynı zamanda dekorasyonu tamamlama yönüyle de değerlendirilir. Dekorasyonu tamamlarken ergonomik oluşunun yanı sıra kaliteli ve farklı tasarımları olan ürünler tercih edilir. Ürünlerin klasik ve modern tasarımları farklı tarzları benimseyen kişiler için uygun alternatifler olarak sunulur. Tercih edilen takımların mutfak dekorasyonunda kullanılan tüm ürünler ile uyumlu olması, renk ve tarz bakımından terslik barındırmaması gerekir. Bu nedenle mutfağın genel dekorasyonu iyice analiz edilerek bir masa seçimi yapılmalıdır. Çeşitliliğin fazla olması uyum gösteren ürünlerin bulunmasını kolaylaştırır. Her mutfak tasarımına uygun modele sahip mutfak masası takımı bulmak mümkün olur.

Mutfak masası kategorisi oldukça geniş bir alandır. Mutfak masası takımları her türlü kriter düşünülerek çeşitlendirilir. Kullanıcıların zevkleri, kullanılan alanın tarzı ve büyüklüğü, kullanıcı sayısı gibi etkenler göz önünde bulundurularak çeşitli tasarımlar ortaya konulur. Sadece yemek yeme değil aile ya da arkadaşlarla keyifli zaman geçirmek için de mutfak masaları tercih edilir. Mutfak masaları dikdörtgen, yuvarlak, kare gibi farklı geometrik şekillerde meydana getirilir. Bunun dışında köşe takımı şeklinde olan ürünler de mevcuttur. Köşe takımı şeklinde olanlar genellikle yerden tasarruf etme amaçlı kullanılır. Bir kısmının puflu ya da banklı olması durumunda kullanılmadığı zamanlarda kolaylıkla masanın altına kaydırılabilir.

Mutfak masası modelleri ergonomik tasarımlarıyla da ön plana çıkar. Puflu, katlanır ya da açılır kapanır modeller fonksiyonel yönden en fazla tercih edilen ürünlerdir. Bu ürünlerin küçük bir bölümünde sadece görsellik daha önemli iken büyük kısmında ise rahatlık ve konfor ön plandadır. Rahatlık ve konfor isteyenlerin büyük bir bölümü ise puflu sandalyeleri tercih eder. Kullanıcılar için farklı çözümlere imza atan markalar mutfak alanlarının büyüklüğüne de bağlı olarak farklı tasarımlar ortaya koyar. Daha küçük alana sahip olan mutfaklar için uygun koşullarda masalar daha küçük ve daha ergonomik ürünler olarak ortaya çıkar. Küçük mutfaklar için en fazla sandalye sayısı genellikle 4 olur. Bu tarz mutfaklarda en sık olarak açılıp kapanabilme özelliğine sahip olan masalar talep görür. Kullanılmadıkları süre içerisinde kapalı olarak yerden tasarruf sağlayan bu ürünler açıldıklarında ortalama boyutlarda bir yemek masasına dönüşebilir. Ve buna bağlı olarak çok daha fazla sayıdaki kişinin oturabildiği bir masa olarak kullanılabilir.

Mutfak masaları içerisinde yer alan dikdörtgen masalar küçük mutfaklar için uygun değildir. Daha büyük alana sahip mutfaklarda kullanılması daha iyi bir tercih olur. Dikdörtgen olması dolayısıyla mutfağın şeklinin de buna elverişli olması gerekir. Yuvarlak olan modellere bakıldığında tüm mutfaklarda kullanılabilen bir şekle sahip olduğu görülür. Yuvarlak mutfak masası takımları büyük ve küçük boyutları ile herkesin tercih edebildiği ürünlerdir. Mutfaklarında modern bir tarz yansıtmak isteyenler için ise oval mutfak masası türleri bu kategoride yer alan farklı modellerden biridir. Daha küçük boyutlarda olan çeşitleri yuvarlak masaların kullanılmasının zor olduğu dar alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Oval masalar farklı görüntüleri ile son zamanların en fazla tercih edilen ürünleri arasında yer alır. Kare, yuvarlak, dikdörtgen veya oval masaların bazı çeşitlerine açılır kapanır özellik eklenir. Bu şekilde gerekli durumlarda büyük haliyle daha fazla kişinin kullanması sağlanabilir.

Mutfaklarda geniş alana sahip olmayan kişiler için ergonomik masalar sürekli olarak geliştirilir. Özellikle son zamanlarda küçük mutfaklara sahip olan kişiler için banklı modeller trend haline gelmiş durumdadır. Banklı mutfak masası modelleri dar alana sahip mutfaklarda kurtarıcı bir ürün olarak görülür. Bankın kullanılmadığı zamanlarda yer kaplamaması çok büyük bir avantajdır. Bu ürünlerin kendi içlerinde de çeşitlilik oldukça fazladır. Masanın etrafında sadece banklardan oluşan çeşitler olduğu gibi aynı zamanda bir bank ve birkaç sandalyeden oluşan modeller de bulunur. Bankların tasarımları da farklı şekillerde yapılır. Sırt kısmı olan ya da olmayan, minderli, ahşap, kol dayamalı gibi farklı tasarımlar görmek mümkündür. Bunların her biri farklı tarzlara hitap eden ürünler olarak bu kategoride yer alır.

Mutfak masası takımlarının farklı çeşitlere sahip olması özelliklerinin de değişmesini sağlar. Kullanıcıların istek ve beğenilerine göre tasarlanan her ürün farklı malzeme ve materyaller kullanılarak çeşitlendirilir. Bu da ürünlerin farklı özellik göstermesini sağlar. Çeşitlilik yaratarak alternatifleri arttırmak amacıyla farklı ürünler kullanılır. Bu da farklı özellikte ürünler meydana gelmesini sağlar. Ahşap, metal, cam malzemeler masa yapımında en fazla kullanılan ürünlerdir. Bunların dışında suntalam, mdf ya da sunta gibi malzemeler de yine sıklıkla tercih edilen materyallerdir. Bu farklı materyallerin kullanılması masa takımlarında bazı değişikliklere yol açar. Ortaya konan ürünlerin hem görünümleri hem de dayanıklılık durumları farklılık gösterir.

Malzeme değişikliği mutfak masası takımlarında en fazla görünümlere etki eder. Klasik ya da modern bir görüntü vermek için farklı malzemelerin kullanılması planlanan işi hızlandırır. Klasik görüntüyü seven sadece mutfak değil her yerde klasik tarzı benimseyenler için ahşap her zaman öncelikli seçimdir. Bu durum mutfak masası için de aynıdır. Ahşap ürünler tercih ederek mutfağa klasik bir görüntü kazandırılabilir. Ayrıca mutfakta sağlamlık arayanlar için de ahşap ürünler uygun bir seçim olur. Mutfak şartları ve burada kullanılan aletler düşünüldüğünde buna karşı direnç gösterebilen ürünler tercih edilmelidir. Ahşap ürünler dayanıklı ve esnek yapıları ile göze çarpar. Bu özellikler üretimde kullanılan ağaç cinsine bağlı olarak değişim gösterir. Pek çok farklı ağaç türü kullanılarak mutfak masası takımları meydana getirilebilir.

Mutfaklarda kullanım sıklığı fazla olan bir ürün de cam mutfak masasıdır. Cam ürünler denildiğinde öncelikli olarak biraz endişe yaşanabilir. Ancak özellikle mutfaklarda kullanılan cam masa çeşitleri uzun kullanım sürelerine sahip olmaları ile bilinir. Mutfak şartlarına maruz kalmaları ile zarar görmeyen yapıda üretilen bu ürünler çok uzun yıllar kullanılabilir. Nem, pas gibi istenmeyen durumlardan etkilenmeyen bu ürünler mutfak kullanımı için özel şartlar altında üretilir. Her türlü deformasyona karşı güçlü bir dirence sahip ürünler gerekli testlere tabii tutulduktan sonra kullanıcıların beğenisine sunulur. Özellikle kırılmaya karşı gerekli tedbirler alınır. Ayrıca bu ürünler yüzeylerinde kullanılan özel malzemeler yardımı ile kolay temizlenebilir özelliğe sahip olur. Kolay temizlenme özelliği mutfaklarda en fazla istenen durum olması ile ürünlerin tercih edilme sıklığı sürekli olarak artar.

Metal ürünler evin her yerinde sağlamlığı ile bilinen ürünlerdir. Aynı durum mutfaklar için de geçerlidir. Metal malzemelerden yapılan mutfak masa takımları her zaman en sağlam mutfak eşyalarıdır. Bazen tamamen metal malzeme kullanılarak yapılan ürünler bazı zamanlarda ahşap ya da plastik materyaller ile çeşitlendirilebilir. Ürünlerin fonksiyonel olması mutfaklarda da istenen bir durumdur. Özellikle açılır kapanır türde üretilen bu ürünler küçük mutfaklarda modern bir görünüm sağlar. Kullanılan zamanlarda açılan bu masalar kullanılmadığı zamanlarda kolaylıkla kapatılabilir. Bu da mutfaklarda ekstra alan açılmasını sağlayarak yerden tasarruf edilmesine yardımcı olur. Metal masaların pek çok çeşidinde bu fonksiyonel tasarımlar bulunur.

Evlerde en fazla zaman geçirilen yerlerden biri mutfaklardır. Mutfaklarda bulunan yemek masaları hem yemek esnasında hem de yemekten sonraki kullanımlarında önemli bir yere sahiptir. Yemek sonrasında keyifli vakit geçirmek istendiğinde ya da yemek yeme amaçlı olarak kullanıldığında masada rahat etmek oldukça önemlidir. Bu nedenle seçim yaparken dikkatli olmak gereklidir. Ürün seçerken özellikle bazı noktalara dikkat etmek doğru seçim yapmanızı kolaylaştırır. Genel olarak birkaç noktaya eğilmeniz ürünü hızlı bir şekilde seçmenizi sağlar. Gün içerisinde oldukça uzun bir vaktin mutfakta geçtiğini unutmadan buna uygun ürünler seçilmelidir.

Seçim yaparken ilk olarak üzerinde durulması gereken nokta masanın bulunduğu alanın büyüklüğüdür. Hangi ölçülerde bir masanın mutfak ölçülerinize uygun olduğunu belirlemeden alışveriş yapmanız doğru bir durum değildir. Mutfağın büyüklüğü sadece boyut olarak değil aynı zamanda tasarım olarak da farklı modellere yönlenmenizi sağlar. Mutfak masası takımlarında kullanılan bazı tasarımlar küçük boyutlu olmalarına rağmen daha hantal yapıda olabilir. Tam tersi durumda büyük bir mutfak için seçtiğiniz masa takımı daha minimalize görünebilir. Bu aksi durumlarla karşılaşmamak için mutfak ölçülerinizi ve masa ölçülerinizi alışverişten önce mutlaka belirmelisiniz.

Mutfakların boyutlarının dışında biçimleri de önemli bir detaydır. Kare şeklindeki bir mutfak için dikdörtgen bir masa seçmek bazen çok doğru bir karar olmayabilir. Bu nedenle mutfağın şekli de iyice analiz edilmeli ve buna uygun şekle sahip masalar seçilmelidir. Ayrıca küçük mutfaklar için katlanabilir ya da açılır kapanır ürünler tercih etmeniz sizin yararınıza olur. Normal zamanlarda küçük haliyle kullandığınız masayı gerekli olması halinde açarak daha büyük şekilde kolayca kullanabilirsiniz. Masayı kullanmadığınız durumda kolayca katlayabilir ve mutfakta geniş bir alan açabilirsiniz. Tüm bunlar küçük mutfakları daha ergonomik kullanıma sahip hale getirmek üzere ortaya konan durumlardır.

Mutfaktaki alanı en etkili şekilde kullanmak için geliştirilen bir ürün de az sandalyeli ya da sandalyesiz olan banklı masa modelleridir. Farklı boyutlarda ve farklı tasarımlarda meydana getirilen bu ürünler küçük mutfaklar için oldukça güzel bir alternatiftir. Boyutlarının değişkenlik göstermesi sayesinde farklı büyüklüklerde mutfaklar için idealdir. Fazla yer kaplamaması, gerekli durumlarda bankın masanın altına sürülerek ekstra yer açılması gibi durumlar nedeniyle bu ürünler sıklıkla tercih edilir. Bunların dışında köşe takımları da yine mutfak masalarının en az yer kaplayan ve en kullanışlı türlerinden biridir. Diğer modellerde olduğu gibi bu türdeki ürünlerinde farklı tasarım, renk ve boyutlardaki çeşitlerini görmek mümkündür. Masanın dağınık görüntüsünden uzak ve oldukça kolay temizlenebilir bu ürünler standart mutfak masa takımları kadar çok tercih edilir durumdadır.

Mutfak masası takımı modelleri farklı tasarımları ve renk seçenekleri bulunan ürünlerdir. Bu farklılığın yarattığı çeşitlilik sayesinde kullanıcılara geniş bir ürün yelpazesi sunulur. Her türlü zevke sahip kişiler bu geniş yelpaze içerisinden kendine uygun ürünü bulabilir. Rekabet ortamının da yaratıldığı bu ortamda ister klasik ister modern tüm tarzlara uygun ürünler ortaya çıkar. Her marka kendine özel dokunuşlar yaparak kendi stilinde ürünleri meydana getirir. Bu da kullanıcılar için ekstra çeşitlilik anlamına gelir. Mutfak masası takımı modelleri içerisinde yer alan bazı çeşitler ise diğerlerine göre çok daha fazla tercih edilir.

Klasik tarzı benimseyen kişiler arasında ahşap ürünlerin değeri her zaman farklıdır. Ahşap ürünler doğal yapılarının dışında klasik tasarımlar açısından da oldukça güçlü modeller ortaya koyar. Mutfaklarda özellikle eskitme tarzdaki modelleri sıklıkla tercih edilir. Bunun dışında country tarzı ahşap ürünler mutfak masası çeşitleri içerisinde en beğenilenler arasında yer alan modellerdendir. Country tarzının yanı sıra vintage ve avangart tarzda tasarlanan ürünleri de görmek mümkündür. Ancak kullanım açısından country tarzı tasarımlar en fazla talep gören modellerdir. Ahşap ürünlerde son dönemde renk açısından da büyük bir çeşitlilik göze çarpar. Ancak bunlar arasından beyaz renkli modeller kendini en fazla gösteren çeşitlerdir. Beyaz renk asil ve sade görüntüsü ile evin her noktasında olduğu gibi mutfaklarda da hakim bir renk olarak kendini gösterir.

Modern tarzda mutfak isteyenler için en fazla tercih edilen mutfak masası takımları metal olan türlerdir. Bunlar renkleri ve tasarımları ile ahşaplardan epey farklı izlenim yaratır. Metal masa takımları renkleri ve kullanılan aksesuarları ile mutfakta modern bir görüntü yaratmanızı sağlar. Ankastre set kullanılan evlerde özellikle renk uyumu yakalayarak bir seçim yapılır. Sadece ankastre de değil aynı zamanda diğer eşyalarda da renk uyumu sağlandığında mutfak bir bütün olarak şık bir hava sergileyebilir. Yine modern ve spor bir ambiyans yaratmak isteyenlerin bir diğer tercihi de canlı renklerin var olduğu mutfak masası takımları olur. Renkler masanın kendisinde olabildiği gibi aynı zamanda sandalye yerine kullanılan puf ya da bank modellerinde de kullanılır. Bu tarz ürünlerde kullanılan renk çeşitleri çok fazla olduğu için ürün sayısı da buna bağlı olarak fazladır.

Modern görünümün yanında aynı zamanda rahatlık ve konfor beklentisi olanlar için de çeşitli tasarımlar ortaya konulur. Bunlar genellikle puflu ve banklı olarak takımlardır. Puf çeşitlerinin farklı tasarımlar ile ortaya koyulması rahatlık derecesinin değişmesini sağlar. Konfor her şeyden önemli diye düşünenler için farklı konseptlerde onlarca ürün bulmak mümkündür. Ahşap ya da metal bazlı standart sandalyeli takımlarda uzun süre oturulduğunda sırt ya da bel ağrısı ile karşılaşılabilir. Bu durumun ortadan kalkması için çalışan markalar kullanıcıların daha rahat edebildiği puflu modelleri ortaya koyar. Puflu ya da banklı modellerin kare, yuvarlak, dikdörtgen gibi farklı şekillere sahip tasarımları bulunur. Bunlar içerisinden mutfağınızın şekline, mutfak dekorasyonuna ve kendi tarzınıza en uygun bulduğunuz ürünü seçebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mutfak Masası Modelleri

7906 ürün listeleniyor
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Genişlik
Toplam 39 / 7906 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?