En Ucuz Halı Örtüleri

Halı Örtüsü

Son yılların dekorasyon trendleri arasında yer alan halı örtüsü, fonksiyonel özellikleriyle de dikkat çekiyor. Kullanışlı özellikleri, dekoratif etkisi, pratikliği ve modern tasarımları ile evlerinizi renklendiren halı örtüleri, özellikle evcil hayvan sahipleri ve çocuklu aileler için büyük kolaylık sağlıyor. Klasik, el dokuması veya makine halısı tüm ürünlerin üzerinde kullanılabilen örtüler yalnızca yeni nesil, çamaşır makinesinde yıkanabilen ince halılara ve halıflekslere serilemiyor. Hayata konfor katan trendlerden olan halı örtülerini, evde, ofiste, halı serilen tüm alanlarda tercih edebilirsiniz. 

Halı Örtüsü Nedir?

Halı örtüsü, kumaşla kaplı halı kılıfı olarak tanımlanabiliyor. Farklı şekillerde tasarlanan halı örtüsü modelleri, kenarlarındaki lastikler aracılığıyla geleneksel halılara kolaylıkla geçiriliyor. Kenar ve köşelerde yer alan lastikler halının tam olarak örtünmesine yardım ediyor. Kimi zaman örtülerin ortasında da lastikler bulunarak formun korunması sağlanıyor. Halı örtüleri, halılara tutunarak gevşemeden kullanılabiliyor.

Halı Örtüsü Çeşitleri

Halı örtülerinin farklı boyutlarda alternatifleri bulunuyor. En sık kullanılan halı boyutlarında daha çok halı örtüsü çeşidi görebilirsiniz. 4 metrekare halı örtüleri ev kullanımı için sıklıkla tercih ediliyor. 6 metrekare, 8 metrekare ve 10 metrekare çeşitler yine alıcılarla buluşuyor. Uzun yolluk şeklindeki halı örtülerinden yuvarlak, oval, dikdörtgen ve kare çeşitlere kadar farklı şekillerde kılıflar bulunabiliyor. Halı örtüsü çeşitleri içinde, kaymaz tabanlı modeller, farklı kumaşlardan imal edilenler ve su geçirmez kaplamalı alternatifler görülebiliyor. Halı örtüleri, onlarca markanın yüzlerce örtü çeşidiyle her halıya uygun bir alternatif bulunduruyor. Halı kılıflarının bol renk ve desen seçeneği de çeşitlerin her zevke hitap etmesini sağlıyor. 

Desenli Halı Örtüsü Modelleri

Örtülerde düz renkler kadar desenler de kullanılıyor. Dijital baskı yöntemiyle desenlenen örtülerin üzerinde slogan yazılara, floral baskılara, vahşi desenlere, egzotik resimlere, manzaralara rastlayabilirsiniz. Desenli örtüler genellikle büyük motifler içeriyor, mini desenler halı örtülerinde çok sık kullanılmıyor. Salonlar için daha sade ve otantik desenler tercih edilirken çocuk odalarında rengarenk animasyon kahramanları öne çıkıyor. Mutfak halılarında meyveler, kahve çekirdekleri, bulutlar en sevilen desenleri oluşturuyor. Kullanıcılar mobilyalarına, duvar renklerine, parke renklerine uygun örtü seçeneklerini değerlendirerek kendileri için en uygun deseni buluyor. Örtüler özel kaplamaları sayesinde halı deseninin tamamen kamufle edilmesine yardımcı oluyor. En açık renk kılıflar bile alttaki halı desenini göstermiyor, tamamen örtüyor. Desenli örtülerde çakıl taşları, yapraklar, animasyon karakterler, bulutlar, çiçekler, yiyecek görselleri, manzara fotoğrafları, puantiye ve çizgi gibi temel baskılar çoğunlukla tercih ediliyor. Hemen hemen her renkte desen, her dekorasyona uygun alternatif kullanıcılara seçenek sunuyor. 

Lastiksiz Halı Örtüleri 

Lastiksiz örtüler halının altına kıvrılarak kullanılıyor. Lastikli örtüler hızla geçirilirken lastiksiz olanların halıya tutunması için biraz çaba gerekiyor. Kullanıcıların özenle örtüyü düzeltmesi ve kullanırken daha dikkatli olması lastiksiz halıları da kullanışlı kılıyor. Özellikle tam ölçüsü bulunamayan halılar için lastiksiz modeller avantaj sağlıyor. Kullanıcılar dilerse lastik alıp, kendi halılarının ölçüsüne göre örtülere lastik dikerek onları lastikli halı kılıflarına dönüştürebiliyor. Kumaş halinde satılan kimi örtülerin kenarlarına yeniden dikiş atmak gerekebiliyor, bazı modeller ise lazer kesim sayesinde direkt kullanılıyor. Büyük boyutlarda lastiksiz halı kumaşları alınarak birkaç küçük halı örtüsü dikilebiliyor. 

Halı Örtüsü Nasıl Kullanılır?

Halı örtüsünün kullanımı için özel bir teknik gerekmiyor. Örtüyü kullanmadan önce halınızı süpürmeniz, üzerinde hiçbir şey olmadığından emin olmanız gerekiyor. Halının üzerine örtü serildikten sonra köşelerden tek tek geçirilerek kılıf kenarlarının halının altına alınması gerekiyor. Halı püsküllüyse, tüm püsküllerin de dikkatlice kılıfa geçirilmesi öneriliyor. Böylece püsküller de toparlanmış ve kirlenmekten korunmuş oluyor. Halı örtüsü, geçirilen kenarlardan sonra elle pürüzsüz hale getiriliyor ve tam olarak halı üzerine oturduğundan emin olunması önem taşıyor. Ardından örtü, sıradan bir halı gibi kullanılıyor. Ekstra bir önlem, yöntem veya öneri bulunmuyor. Örtüler eskiyene, kullanıcı sıkılana dek kullanılabiliyor. Örtü takıldığı gibi, saniyeler içinde çıkarılarak halı eski haline döndürülebiliyor. Birden çok halı örtüsü dönüşümlü olarak kullanılarak dekorasyona yenilikler yapılabiliyor. 

Halı Örtüleri Nerelerde Kullanılır? 

Halı örtüsü evlerde, ofislerde rahatlıkla kullanılabiliyor. Günlük kullanım için uygun olan örtüler, günümüzde çeyizlere de muhakkak konuluyor. Halı ölçülerine uygun seçilen çeşit çeşit halı kılıfı, evin her odasını renklendirmeye yetiyor. Koridor, antre, çocuk odası, salon, mutfak, misafir odası gibi farklı alanlarda değerlendirilen örtüler, depolamada da tercih edilebiliyor. Örtü ile muhafaza edilen halılar tozlanmadan, güneşten zarar görmeden veya uzun süre depoda kaldığı için zarar görmeden eski formunu koruyor. Örtüler, yedekli alınarak dönüşümlü olarak kullanılabiliyor. Eski halılara bile yeni ve modern bir görünüm kazandırmanın en maliyetsiz yolunu sunan modeller; yazlıklar, sayfiye evleri, oteller, apartlar, pansiyonlar, kafeler için de satın alınabiliyor. 

Halı Örtüsünün Teknik Özellikleri 

Halı örtüleri sıradan bir kumaş dokusuna sahip olmuyor. Özel makinelerde, özel iplik ve teknolojilerle, en dayanıklı formda üretiliyor. Örtünün altında genellikle sünger dolgu yer alıyor. Üst kısım ise özel dokunan kumaş ile tamamlanıyor. Halı örtülerinin lastikleri kalın ve dayanıklı lastiklerden seçiliyor. Halının altına gelen kısımlar, halı üstünde potluk veya herhangi bir çıkıntı oluşturmayacak özel kumaşlardan seçiliyor. Kimi modellerin kumaşları su geçirmez özel bir kaplamayla tamamlanıyor. Su geçirmez kumaşların dışarıdan diğerlerinden farklı görünümü bulunmuyor. 

Halı Örtüsü Kumaşları

Halı kılıflarında üç kumaş çeşidi sıklıkla kullanılıyor. Her biri halı örtüleri için özel dokunan kumaşları çeşitler içinde görebilirsiniz. 

 • Örtülerde en çok tercih edilen kumaşlar Welsoft adıyla anılıyor. Sıcak tutma, halıya kolaylıkla tutunma etkisi bulunan Welsoft halı örtüleri, farklı kalınlıklarda tasarlanıyor. Nefes alan dokumalar, antibakteriyel özellik gösteriyor. Alev almayan özellikler sayesinde güvenlik vadediyor. Çekmeyen, esnemeyen, kolay deforme olmayan ve çamaşır makinesinde yıkanabilen Welsoft halı kılıfları hemen hemen her markada bulunuyor. 
 • Ultrasoft kumaşlar, polyesterden imal ediliyor. Örme ile dokunan kumaşlar, çabuk kurumaları ile çocuklu aileler için avantaj vadediyor. Tüylenmeyen, uzun süre kullanılabilen kumaşlar hipoalerjenik özellik gösteriyor. Esnemiyor ve ilk günkü formunu çekmeden koruyor. 
 • Kadife kumaşlar da halı örtülerinde kullanılıyor. Sıcak tutan, yarı mat görünen kumaşlar, sünger desteği sayesinde halılara konfor katıyor. Tüylenmeyen, topaklanmayan, çamaşır makinesinde yıkanabilen kadife kılıflar, halı örtülerinden yumuşacık tuşe isteyenlerin seçimi oluyor. 

Halı Örtüsü Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 • Halı örtülerinin boyutlarına bakmalı ve örtü almadan önce halınızın tam boyutlarını ölçmelisiniz.
 • Kumaş çeşidine ve varsa sünger dolgusunun yoğunluğuna bakmalısınız. 
 • Örtünün üzerindeki desenlere, kılıfın rengine dikkat etmelisiniz. Örtü dekorasyonunuza uyum göstermeli. 
 • Örtünün temizlik önerilerine, bakım yönergelerine dikkat ederek seçim yapmalısınız. Kimi örtüler makinede yıkanabilirken bazıları yalnızca silinerek temizlenebiliyor. 
 • Leke tutmama, su geçirmeme, kaymama gibi ek özellikleri seçim esnasında incelemelisiniz. 
 • Halı kılıflarının hipoalerjenik ve antibakteriyel özellikleri bulunabiliyor, özellikle çocuk sahibiyseniz bu noktalara önem verebilirsiniz. 
 • Örtünün hav yüksekliğine bakabilir, yumuşaklığını seçim kıstasınız olarak görebilirsiniz. 
 • Baskı tekniğine dikkat etmelisiniz. 
 • Mutfak gibi alanlar için halı örtüsü alırken hijyen için tüylenmeme ve tüy dökmeme özellikleri aramalısınız. 

Mobilyalara Uygun Halı Örtüsü Seçimi Nasıl Olmalı?

Halı örtüsü seçerken mobilyalara uygun seçimler yapılması dekorasyonda estetik sağlanmasının koşulu oluyor. Örtülerin yer döşemesi, koltuklar, yemek takımı, mobilyalar ve duvar rengi ile uyumlu olması şart koşuluyor. Birebir aynı renk kullanmaktansa kontrast seçimler veya ton sür ton tercihler ev dekorasyonu için öneriliyor. Eğer koltuklar, duvarlar sadeyse halıda desenli seçeneklere yönelinebiliyor. Ancak duvarlarda duvar kağıdı kullanılıyor, koltuk döşemelerinde desenli seçimler yapılıyorsa, halı örtülerinde sadelikten yana olmak tavsiye ediliyor. Modern evlerde geometrik desenli halı kılıfları ve slogan baskılar daha çok tercih edilirken, otantik tasarımlar sıklıkla kadife türü yarı parlak halı örtüleriyle tamamlanıyor. 

Halı Örtüsü Almanın Avantajları

 • Halı örtüleri nefes alan kumaşlardan yapıldığı için toz tutmuyor ve antibakteriyel özellik gösteriyor. 
 • Eski halılar örtülerle kaplanarak toz saçmadan kullanılabiliyor. 
 • Süpürülebilen, yıkanabilen örtüler, evlerde temizliği kolay hale getiriyor. Uzun ömürlü örtüler, yıllarca yıkanarak yeniden kullanılabiliyor. 
 • Eski halılar, kolaylıkla kamufle edilerek yeni ve modern görünüm oluşturulabiliyor. Dekorasyonda estetik yenilikler yapmak, örtülerle kolaylaşıyor. 
 • Kaymayan, toplanmayan, formu bozulmadan kullanılabilen, esnemeyen halılar geleneksel halılarda ilk bakışta ayırt edilemiyor. 
 • Örtüler hafiflikleri sayesinde halıları ağırlaştırmıyor. Kolaylıkla takılıp çıkarılıyor, taşınarak depolanabiliyor. 
 • Halıların yıpranmasını önleyen kılıflar sayesinde halı değiştirme ve yıkatma masrafları da ortadan kalkıyor. 
 • Örtüler çocukların halıları kirletme, boyama, hayvanların halılara zarar verme sorunlarını yok ediyor. 
 • Halı örtüleri ütü gerektirmiyor. 

Halı Örtüsünün Dezavantajları

Halı örtüsü modelleri yanlış ölçülerde alındığında halıdan kolaylıkla çıkabiliyor. O yüzden doğru ölçü alarak doğru örtüler seçmek büyük önem taşıyor. Örtüler açık renklerde seçildiğinde kir ve toz belli olabiliyor ve sık sık temizlemek gerekiyor. Ayrıca, halı örtülerinde püsküller bulunmuyor, püsküllü halı kullanmaya alışkın olanlar halı örtülerinde aradıkları tasarımları bulamayabiliyor. Halı örtülerini çok yüksek ısıda yıkamak formunu kaybetmesine neden olabiliyor. Bakım önerilerine uyulmadığında, yüksek ısıda yıkandığında halılar çekebiliyor. Halı yüzeyi önerilmediği halde ütülendiğinde yüzeyinde istenmeyen parlamalar görülebiliyor. Halı örtülerinin bu küçük sorunların dışında dezavantajları bulunmuyor. Halı örtülerini özenle, dikkatle ve kaliteli alternatifler arasından seçtiğinizde dezavantajlar da ortadan kalkıyor.

Halı Örtüsü Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halı örtüsü kullananların dikkat etmeleri gereken küçük noktalar hayatlarına konfor katıyor. 

 • Örtüyü kullanırken lastiklerin halıya tam oturduğundan, kenarların, köşelerin tam olarak kapsandığından emin olmalısınız. Tam oturmayan örtüler halıdan çıkarak kazalara neden olabiliyor. 
 • Halı örtüsü kullandıkça zaman içinde deforme olduysa değiştirilmesi gerekiyor. Yüzeyi fazlasıyla deforme olan örtüler hav bırakabiliyor. 
 • Halı örtülerin üzerine bir şey döküldüğünde, örtü su geçirmez bile olsa hızla temizlemeli ve kirden arındırmalısınız. 
 • Halı örtülerini de aynı halıları sık sık süpürdüğünüz gibi süpürmelisiniz. 
 • Örtüleri, kilim veya yeni nesil ince halıların üstüne sermemelisiniz. 
 • Eğer kalitesiz bir model seçtiyseniz ve halı örtüsü esnediyse kazalara karşı o örtüyü kullanmayı bırakmalısınız. 

Halı Örtüsünün Bakımı ve Temizliği

Halı kılıfları halılardan çıkarılarak silkelenebiliyor, süpürülerek tozdan arındırılabiliyor. Halı örtüleri hafiflikleri sayesinde çamaşır makinesinde yıkanarak temizleniyor. Halihazırda antibakteriyel olan örtülerin yıkanmasında yüksek ısı kullanmak gerekmiyor. Kumaşa göre örtüler 30 veya 40 derede yıkanıyor. Düşük devirde yıkama bile temizlik ihtiyacını karşılıyor. Halıları yıkarken rengine ve kumaşına uygun otomatik çamaşır makinesi deterjanları kullanabilirsiniz. Yıkama esnasında halı yıkama makinesi veya halı deterjanları kullanmanız gerekmiyor. Sıradan çamaşır deterjanları yıkamayı mükemmel bir şekilde gerçekleştiriyor. Örtüleri asarak kurutabilirsiniz. Mandal izi olmaması için kılıfları ucundan asmalı ve kuruyana dek halı üzerine sermemelisiniz. Halı örtüsü modelleri ütü gerektirmiyor. Serildiğinde ve elle hızla düzeltildiğinde halı üzerinde herhangi bir kırışıklık veya pürüz kalmıyor. 

Su Geçirmez Halı Örtülerinin Bakımı Hakkında Özel Notlar

Su geçirmez kılıflar çamaşır makinesinde yıkanırken yumuşatıcı kullanımından kaçınılması ve sıvı deterjan kullanılması öneriliyor. Su geçirmez dokular çok daha sıkı olduğu için örme içine işleyen deterjan ve yumuşatıcıların durulanması çok daha zor oluyor. Sıvı deterjanlar daha kolay durulandığı için kullanıcılara avantaj sağlıyor. Bu tip kumaşları yıkarken makinenin suda bırakma fonksiyonu ile arındırmayı kolaylaştırabilirsiniz.Yumuşatıcılar makine devrinin sonunda devreye girdiği için bu kumaşlar yeterince durulanamıyor. Bu nedenle su geçirmez özellikli halı örtüleri yıkanırken yumuşatıcı gözünü boş bırakmalısınız. Gerekirse makineyi bir kez de sadece durulama fonksiyonu aktif olacak şekilde çalıştırmalısınız. 

Halı Örtüleri Hijyenik mi? 

Birçok kullanıcı halı örtülerinin hijyenik olup olmadığı konusunda endişeler taşıyor. Oysa düzenli temizlik ve bakım ile halı örtüleri hijyenik seçimleri işaret ediyor. Halı örtüleri, yeni nesil antibakteriyel ve hipoalerjenik yüzeyleri sayesinde hijyen sağlıyor. Ancak tüm korumaya rağmen halılar örtülerin altında uzun süre kullanıldığında temizliğe ihtiyaç duyuyor. Tam hijyen için ara ara halıların da süpürülmesi, yıkanması ve silkelenmesi gerekiyor. Özellikle halıların örtünün dışında kalan alt kısımları, tozlanarak ortam hijyenine zarar verebiliyor. Bu nedenle sık sık halıyı kaldırarak süpürebilir ve temizliği tamamlayabilirsiniz. Tabii ki, halı temizliğine örtüsüz halı kullanımına göre çok daha az gerek duyuluyor. 

Kullanılmadığı Zamanlarda Halı Örtüsü Nasıl Saklanmalı?

Halı örtüleri kullanılmadığında onları temizleyerek saklamaya hazır hale getirmelisiniz. Yıkandıktan ve kuruduktan sonra örtüleri muhafaza etmeye hazırlayabilirsiniz. Halı kılıfları katlandığında bir minder kadar yer kaplıyor, böylece baza altında, dolap içinde, çekmecelerde halı örtülerini saklayabilirsiniz. Eğer açıkta saklayacaksanız örtüleri hurç veya kılıf içinde depolayabilirsiniz. Dilerseniz eski bir halıyı örtü ile kaplayarak rulo yapabilir ve halının depolama esnasında kirlenmemesini garanti altına alabilirsiniz. Bu şekilde sakladığınız örtüleri kullanmadan önce temizlemeyi unutmamalısınız. Halı örtülerini nerede, ne şekilde saklarsanız saklayın, ortamın nemli olmadığından emin olmalısınız. Rutubet, halının da örtünün de küflenmesine neden oluyor. Direkt güneş ışığı da örtülerin hızla yıpranmasına neden olabileceği için kullanıcılar uyarılıyor. Örtüleri ve halıları kuru, güneş ışığından uzak alanlarda rahatlıkla muhafaza edebilirsiniz. 

Halı Örtüsü Modellerini Daha Kullanışlı Kılacak İpuçları 

 • Halı örtüleri ses ve ısı izolasyonuna destek sağlıyor. Özellikle sentetik makine halıları örtü ile beraber daha fazla yalıtıma imkan tanıyor. Yalıtım desteği istediğiniz odalar için halı kılıflarını tercih edebilirsiniz. 
 • Halı örtülerini sık sık yıkamak yerine süpürerek bakım yapabilirsiniz. Daha uzun aralıklarla yıkama, yıpranma olasılığını en aza indiriyor. Eğer örtünün üzerinde küçük bir leke oluşuyorsa yıkamak yerine o bölgeyi silmeyi deneyebilirsiniz, leke tutmayan kumaşlar sadece birkaç saniye içinde rahatlıkla kirden arınıyor. 
 • Halı örtülerinin üstü kaymamasına rağmen halının serildiği zemine bağlı olarak altının kaydığını görebilirsiniz. Bu durumda halının altına kaydırmaz pedlerden yerleştirebilirsiniz. 
 • Halı örtünüzü daha uzun süre kullanmak için özenli kullanıma dikkat edebilirsiniz. 

Neden Halı Örtüsü Kullanılmalısınız?

Halılar, her ne kadar kaliteli ve şık olsa da etrafa hızla tüy dökebiliyor. Bakımı en zor ve maliyetli ev dekorasyon ürünü olan halılar, tozun ve kirin de yuvalanması için ideal ortam hazırlıyor. Özellikle alerjisi olan kişiler, çocuk ve bebekler halılı evlerde sık sık hapşırma, öksürme gibi alerji semptomları gösterebiliyor. Halının temizliği için süpürmek gerekirken, günün koşuşturması içinde temizliğe sürekli vakit ayırmak çok daha zahmetli oluyor. Üstelik rutin olarak yılda birkaç kez halı yıkatmak gerekiyor. Halıcılara götürülen, getirilen, zor taşınan ve uzun süre kuruması beklenen halılar, ev sahipleri için yük haline gelebiliyor. Halı örtüleri kullanıldığında temizlik sorun olmaktan çıkıyor. Bakımı kolay yapılan, şık görünen, tozun tutunamadığı ve hipoalerjenik halılar sunduğu birçok avantajla kullanıcıların gözdesi oluyor. 

Halı Örtüsü Trendleri

Halı örtülerinin gelişimi ve yeni modellerin tasarlanmasıyla, kılıflar da kendi modalarını oluşturuyor. Son yıllarda evlerde daha çok görülmeye başlanan minimalist dekorasyon trendinin etkisiyle halı örtülerinde de desensiz, tek renk tasarımlar dikkat çekiyor. Sloganlı sade modeller, geometrik desenler ve blok renkler diğer trend halı örtülerini işaret ediyor. Maksimalist akıma uyum sağlayan dekorasyonlarda ise halı örtüleri daha çok etnik desenlerle varlık gösteriyor. Türkiye'de bir dönem her evde bulunan göbekli, el işçiliği ürünü, yün halıların üstü modernizmin izlerini taşıyan yeni nesil örtülerle kaplanıyor. Trendlerin izini sürenler, halı örtülerinde tercihlerini sadelikten, az renkten ve göz yormayan tasarımlardan yana kullanıyor. 

Kaliteli Halı Örtüsü Nasıl Anlaşılır? 

 • Kaliteli halı türünü anlamak için materyaline bakmalısınız. 
 • Halı örtüsü toz tutuyor ve kısa sürede tüyleniyorsa kalitesiz olduğunu düşünebilirsiniz. 
 • Halı örtülerinin esnememesi gerekiyor, kaliteli modeller yıllarca kullanılsa da esneme sorunu yaratmıyor. Eğer örtü zaman içinde formunu kaybediyorsa kalitesiz olduğunun işareti olarak görebilirsiniz. 
 • Kaliteli örtülerin leke tutmaması şart görülüyor. Örtü üzerinde leke, iz veya lekelenen kısımda gölgeler kalıyorsa örtülerin kalitesiz olmadığını anlayabilirsiniz. 
 • Kaliteli örtülerin lastikleri halıya tam oturuyor. Lastiklerin kopması, deforme olması veya gevşemesi iyi örtülerde görülmüyor. 
 • Örtünün kaliteli olduğunu anlamak için kalınlığına, dayanıklılığına bakabilirsiniz. 
 • Halı örtüsü modellerin baskılarının iyi olduğuna, desenlerin kolaylıkla seçildiğine ve kullanımla beraber solmadığına dikkat edebilirsiniz. 

Halı Örtüsü Fiyatları

Halı örtüsü modelleri fiyatları, ürünlerin markalarına, tasarımlarına, boyutlarına göre değişiyor. Eğer örtü boyutları büyükse, kılıfın daha yüksek fiyatlı olması bekleniyor. Kılıfların su geçirmez olması, çift taraflı tasarlanması gibi ek özellikler fiyatın artmasına neden oluyor. Kılıf fiyatlarının ürünün materyaline göre de değişebileceğini aklınızda tutmalısınız. Yılın trend tasarımları, sezonu olmayan modellerden daha yüksek fiyatlarla etiketlenebiliyor. Halı örtülerinin fiyatları arasında kıyas yaparken tüm özellikleri dikkate almalı ve seçiminizi öyle yapmalısınız. Yalnızca fiyatlara bakarak tercihinizi gerçekleştirirseniz beklentilerinizi karşılamayan ürünler alabilirsiniz. Ürünleri, beklentilerinize, ihtiyaçlarınıza ve estetik zevkinize göre filtreledikten sonra kararınızı fiyat üzerinden verebilirsiniz. Dilediğiniz boyutta, tasarım özelliklerinde farklı halı örtüsü seçeneklerini inceleyebilir Hepsiburada ayrıcalıkları ile sipariş oluşturabilirsiniz.

Soru 1: Halı Örtüleri Kurutma Makinesinde Kurutulabilir mi?  

Cevap 1: Halı örtülerinin çoğu modeli kurutma makinesi için uygun görülmüyor. Kurutma sırasında yüksek ısı ve devir kullanıldığı için halı örtüsü modelleri kurutma sürecinde zarar görebiliyor. Form bozulması, çekme, renk solması, tüylenme gibi sorunlarla karşılaşmamak adına kullanıcıların özel bir yönerge yoksa halı örtülerini kurutmaması tavsiye ediliyor. Halı örtüleri asılarak rahatlıkla kurutuluyor. Eğer çok güneş alan bir alana asılacaksa halı örtülerinin ters olarak asılması önem arz ediyor. 

Soru 2: Jüt Halı Üstüne Halı Örtüsü Örtülebiliyor mu?

Cevap 2: Jüt halılar diğer halılardan daha farklı yapıya, dokuya ve şekle sahip olduğu için jüt halılar üzerine kılıf örtülmesi önerilmiyor. Jüt yüzeylerinden kılıflar kayabiliyor. Halı formunu koruyamayarak kazalara yol açabiliyor. 

Soru 3: Halı Örtüsü Elektrik Süpürgesi ile Süpürülür mü?

Cevap 3: Tüm kumaşlardan üretilen halı örtüleri rahatlıkla süpürülebiliyor. Süpürgeleriniz çok güçlüyse düşük devirde çalıştırabilir ve süpürme işlemini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Halı örtülerini tırtıklı ve fırçalı uçlar yerine düz uç ile süpürmelisiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Halı Örtüsü

1816 ürün listeleniyor
Miray Tekstil
Hemka
Armolin Halı
Hakan
Meka
Madame Clean
Mekta Home
RD Ekoavm
Espical Home
Fistanbul Halı
Prado
Gereli Home
Mutlu Çeyiz
Nur Home Tekstil
Allgelsin
Perle
Pusula Home
Favolli
Durum Home
Sermod
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Ebatlar
Toplam 37 / 1816 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?