En Ucuz Fon Perde Modelleri

Daha çok süs amaçlı tercih edilen fon perde çeşitleri, günümüzde farklı şekillerde dizayn ediliyor. Tül veya stor perdelerin yan taraflarına dekoratif amaçlı takılan modeller, odanın ambiyansından da değişiklik oluşturuyor. Farklı şekillerde tasarlanan perde çeşitleri ile evinizi bambaşka bir havaya bürüyebilirsiniz. Dilerseniz perde stilinizi, oturma gruplarınıza ve dekoratif eşyalarınıza bağlı olarak seçebilir, böylelikle daha uyumlu bir şıklık elde edebilirsiniz.

Fon Perde Modelleri

Camın sağ ve sol kısımlarına eklenilen fon perdeler, farklı modellerde beğeniye sunuluyor. Fon modeller, dekoratif amaçlı kullanıldığı için tül perdelere zıt olarak koyu renk tonlarında dikkati çekiyor. Uzun, kısa ve asimetrik boyutları bulunan perdeler, hem sade hem de gösterişli modellerle ön plana çıkıyor. Salonunuzun büyüklüğüne ve konumuna bağlı perde boyunuzu ayarlayarak, dekorasyonunuzda yekpare bir bütünlük oluşturabilirsiniz.

Fon perde modelleri içerisinde, her tarza uygun model bulunuyor. Desenleriyle, renkleriyle ve tamamlayıcı detaylarıyla göz dolduran modeller, evinizi daha göz alıcı bir şıklığa dönüştürüyor. Perdelerin desen çemberi; çiçekten asimetrik çizgilere, yazı baskılarından gökkuşağı geçişlerine kadar değişiklik gösteriyor. Canlı renklere bulanan floral desenli modeller, daha enerjik bir dekorasyon elde etmenize yardımcı oluyor. Dekorasyon trendlerine bağlı olarak yenilenen fon perde seçenekleri, son yıllarda Helenistik desenlerle ve 3D baskılarla da göze çarpıyor. Daha çok vintage ve retro stillerinde görülen Helenistik desenli modellerle, yuvanızı modern ve göz alıcı şekilde dekore edebilirsiniz. Canlı renklerle bezenmiş 3D baskılı perdelerine de çocuk veya genç odalarında yer verebilirsiniz.

Asil ve iddialı bir dekorasyon elde etmenizi sağlayan fon perde çeşitleri, renk açısından geniş bir çeşitlilikle karşınıza çıkıyor. Bordo, gold ve kahve gibi daha pek çok renk seçeneği bulunan modeller, son yıllarda pastel tonlarla popülerliklerini koruyor. Fon modellerin tamamlayıcı detayları ise hareketli ve estetik bir dekorasyon kazanmanızı amaçlıyor. Tamamlayıcı detaylar arasında boncuk, taç ve kemer eklentisi gibi parçalar bulunuyor. Sade formda dizayn edilmiş perdelerinize, beğeniniz doğrultusunda tercih edeceğiniz tamamlayıcı aksesuar ile hareketlilik getirebilirsiniz. İster bir kemer eklentisi ile havalı görünüm yaratabilir, isterse de boncuk işlemeli detaylarla elegant duruş sağlayabilirsiniz.

Fon Perde Fiyatları

Fon perde fiyatları, seçilen modelin kalitesine, el işçiliğine ve dekoratif detaylarına bağlı olarak farklılaşıyor. Ancak fiyatlar, genellikle ulaşılabilir aralıklarda seyrettiği için her müşterinin ihtiyacı oranında alışveriş yapmasını kolaylaştırıyor. Renkli bir atmosfer yaratmak için evinize, cazip fiyat aralıklarında satışa sunulan fon perde modelleri alabilirsiniz. Dilerseniz perdelerinizi, yastıklarınızın veya kırlentlerinizin desenlerine uyumlu şekilde de seçebilirsiniz.

Daha çok tül modellerin üzerine takılan perdeler, günümüzde stor veya jaluzi modellerin üzerinde görülüyor. Modern tarzda döşenmiş ev dekorasyonlarında stor-fon ikilisi göze çarparken, vintage tarzda döşenmiş ev dekorasyonlarında zebra-fon ikisi ağırlık kazanıyor. Sadeliğe geri dönüşün başlamasıyla birlikte zebra perdeler, daha fazla beğeni topluyor. Zebra-fon perde ikilisi, ayrıca evin gerek fonksiyonel gerekse minimal görünmesini sağladığı için de tercih sebebi oluyor.

Rustik ve klasik ev stillerinde ise fon modeller, biraz daha gösterişli detaylarla dikkati çekiyor. Özellikle klasik ev dekorasyonunda, yere kadar uzanan ve organze-ipek karışımı kumaşlardan üretilmiş fon modeller, öncelik taşıyor. Klasik tarz ev dekorasyonunda fon modellerle, tül ve jaluzi perdeler bütünlük oluşturuyor. Günümüzde fon perde çeşitleri, evin mutfak, salon ve çocuk odası gibi birçok bölümünde kullanılıyor. Kendi dekorasyon zevklerinize bağlı farklı perde türleri beğenerek, yaşam alanlarınızı daha estetik bir görünüme dönüştürebilirsiniz. Dilerseniz aksesuarlarınıza veya mobilyalarınıza uyumlu modellerden yana tercih yapabilir, dilerseniz de zıt parçalarla eklektik bir stil deneyimleyebilirsiniz.

Fon Perde

Bulunulan mekanın dışarıdan görünmemesi ve içerisinin dekorasyonunun tamamlanması açısından perde kullanımı oldukça yaygın bir işlemdir. Evlerde, iş yerlerinde, okullarda ve bulunulan her ortamda perde kullanılarak içerisinin dışarıdan görülmesi engellenebilir. Bu perdeler arasında en sık tercih edilen çeşit ise fon perdeler olur. Fon perde çeşitlerinin güneş ışınlarının içeriye daha az girmesi gibi farklı amaçlı kullanımları olsa da en önemli kullanım amacı dekorasyonu tamamlamadır. Fon perde kullanımı her alanda bulunur. Ancak en yoğun kullanımı evlerdedir. Evlerde bulunan her bir odada fon perde kullanımı mümkün olabilir.

Fon Perdelerin Özellikleri

Gelişen teknoloji perde üretim aşamalarını da olumlu etkiler. Her geçen gün ortaya yeni bir perde modeli çıkar. Perde kullanılan her alan için farklı özellik ve yapıda ürünler ortaya konulur. Bu sayede istenilen özellik ve yapıda perdeye hızlı ve kolay biçimde ulaşmak mümkün olur. Kumaş çeşitleri, renkler, perdenin tasarım şekli gibi konularda farklılık yaratılarak ürün çeşitleri her geçen gün arttırılır. Kullanılan kumaş ve diğer materyallerin belirli kalite standartlarına uygun olması çok önemlidir. Bu standartlara uymayan ürünler istenilen görüntüyü yakalaması mümkün değildir. Kumaş çeşitliliği de perde çeşitliliği gibi sürekli olarak değişim ve gelişim halindedir. Eski yıllara oranla son zamanlarda fon perdelerde kullanılan kumaş çeşitleri oldukça fazla artış göstermiştir. Günümüzde keten türü kumaşların kullanımının yerine kanvas, ipek ve kadife tarzı ürünler de sık kullanılır duruma gelmiştir.

Perde çeşitlerinin gelişimindeki hızlanma perdelerin modaya da uygun hale gelmesini sağlar. Kullanılan her alanda ürünün farklı kullanım amacı olması da gelişimin etkili olur. Ev, okul, hastane gibi farklı mekanlarda farklı tasarımları ile rahatlıkla kullanılır. En fazla modaya uygun ve gelişmiş ürünler en fazla ev ve iş yerlerinde aranan bir özelliktir. Gelişen teknoloji sayesinde dijital baskı tekniği ile de perdeler üretilir. İstenilen resim ya da fotoğraflar perdenin üzerini kolaylıkla basılabilir. Bu teknik genellikle çocuk odalarında kullanılır. Çocukların sevdiği ve gördüklerinde mutlu oldukları çizgi film karakterlerinin resimleri basılarak çocuklara oldukça güzel hediyeler verilebilir. Evler dışında en fazla kullanıldığı yerler ise eğitim kurumlarıdır. Bazı anaokullarında ve kurslarda çocuklara ya da gençlere yönelik olarak farklı tasarımlar ortaya konulabilir.

Ev dekorasyonu içinde perde çeşitleri oldukça önemli bir yer tutar. Farklı perde kumaşları ya da tüller kullanılarak her eve, her tarza uygun ürünler tasarlanır. Ev dekorasyonunu tamamlamada perdelerin çok büyük etkisi vardır. Dekorasyon için bir seçim yapılmak istendiğinde seçim yapılabilecek binlerce farklı ürün bulabilirsiniz. Dekorasyonunuza ve tarzınıza uygun olan bir ürünü anında seçebilirsiniz. Son teknolojinin etkisi ile ürünlerin arasında leke tutmayan, kurutma ve ütü istemeyen, silinebilir, anti bakteriyel gibi farklı özelliklere sahip çeşitler bulunur. Bu özelliklere sahip olan çeşitlerin üretimleri farklı kumaş türlerinden ve farklı üretim aşamaları ile olur. Farklı kumaşların kullanımı ve farklı teknikler olması sayesinde evlerdeki dekorasyonun olmazsa olmaz parçaları olan fon perdeler de birbirinden güzel modellerde kullanıcılarına sunulur.

Perde kullanılan evlerin sadece salonlarına has bir dekorasyon parçası değildir. Her bir odada başarılı bir şekilde kullanılabilir. Çocuk odaları, mutfak, yatak odası ve aklınıza gelen her odada fon perde kullanılabilir. Ancak seçerken farklı özelliklerine dikkat etmek gerekir. Mutfak ve çocuk odası ürünlerinde özellikle leke tutmayan kumaşlar tercih edilmesi doğru bir karar olur. Mutfakların ve çocuk odalarının kullanımı kirlenmeye daha müsait yapıda olduğu için bu mekanlar için leke tutmayan kumaş seçimleri daha doğru bir karar olur. Salonlar için ise ütü istemeyen ürünler seçmek gerekir. Ofisler için ise kolay temizlenebilir kumaş türlerinden oluşturulan modeller uygun çeşitlerdir. Yoğun kullanıma sahip olmasından dolayı en fazla bu tür modellere başvurulur.

En Güzel Modellere Sahip Fon Perde Çeşitleri

Fon çeşitleri model açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu çeşitliliğin fazla olması hem kullanılan kumaş ve materyallerin farklı yapılarda olmasına hem de üretim tekniklerinin her geçen gün yenilenmesine bağlıdır. Kullanıcıların istek ve beğenilerine uygun modellerde üretim yapılabilmesi için sistem ve malzemelere sürekli olarak yenilenmek durumundadır. Fon perde çeşitlerinin sayısı artarken aynı zamanda bunların meydana geldiği tüm malzeme ve materyallerin de çeşitliliği artar. Perde üretiminde kullanılan kumaş çeşitlerine bakıldığında onlarca farklı kumaş türü ve yüzlerce farklı rengin bulunduğu görülür. Kumaş çeşidi olarak kadife, keten, ipek gibi farklı türler kullanılır. Bunlar dekorasyon için kullanılan kumaş türlerinin bazılarıdır. Bunların dışında kullanılan farklı kumaş çeşitleri de bulunmakla birlikte karartma sağlayan ürünlerin yapımı için gerekli olan kumaş türleri de mevcuttur.

Perdeler için kumaş seçimi kullanım amacına uygun olarak seçilir. Okul ya da otel gibi yerlerde hatta bazen evlerde bazı zamanlarda güneş ışığının kesilmesi için perdelere ihtiyaç duyulur. Böyle zamanlarda bu ihtiyaç kalın fon perde çeşitleri ile karşılanabilir. Ancak çok fazla güneş alan yerlerde ise kalın fon perde tam olarak bu işe uyumlu olmaz. Bunun yerine karartma perdeleri kullanılır. Çocuğu olan ailelerde çocuk odalarında, yatak odalarında, ofis ya da otel odalarında karartma perdeleri alternatiflerinden sıklıkla yararlanılır. Karartma perdeleri geçmiş yıllarda renk seçeneği bakımından küçük bir çeşitliliğe sahipken şimdilerde gelişen teknolojisinin etkisi ile renk skalası da oldukça genişlemiştir. Şu anda Işık spektrumu içerisinde yer alan ve karartma özelliğini gösterebilen tüm renkler perdelerin renk yelpazesi içinde yer alır.

Renk çeşitliliği kumaşların içerisinde kullanılan ipler vasıtasıyla var olur. Farklı tarzda iplikler farklı renkler ile kullanıldığında ortaya güzel sonuçlar çıkar. Aynı zamanda kumaş renklerinin dışında perdenin dikiminde kullanılan renklerin de değişebildiği farklı modeller bulmak mümkündür. Perde alanında sürekli olarak devam eden çalışmalar sayesinde standart renk ve modelde bulunan fon perde çeşitleri çok daha fazla alternatifi olan bir alana dönüşmüş durumdadır. Renkteki çeşitliliğin dışında hem kullanım alanına hem de kullanıcı tarzına uygun binlerce ürünü bulmak mümkündür. Çeşitliliğin artması istenilen ürünün bulunmasının dışında aynı zamanda fiyatta aşağı çekilmeleri sağlamıştır. Fiyat ve çeşit açısından istenilen ürüne kolayca ulaşılabilir.

Son yılların en favori ev tekstil ürünü olan tül fon perdeler evlerde oldukça sık olarak kullanılır. Görselliği farklı olduğu için salon hariç diğer mekanlarda kullanımı daha sıktır. Bu ve bunun dışında birçok perde çeşidinin üretimi sırasında anti bakteriyel özellik gösteren kumaş türleri tercih edilir. Perdeler giyim için kullanılan kıyafetler kadar sık yıkanamadığı, belirli zamanlarda temizlenmesi mümkün olduğu için anti bakteriyel özellik oldukça gereklidir. Salonlarda kullanılan perdelerin bu özelliği taşıma daha mühimdir. Diğer odalar aile içindeki kişilerin kullandığı yerler olduğu için daha az kişinin kullanımına açıktır. Ancak salonlar kalabalık misafir grupları da dahil olmak üzere çok fazla kişiye hitap eder. Bu nedenle de perde tercihlerinin bakteri üremesini önleyici özellik göstermesine dikkat edilmelidir.

En Sık Tercih Edilen Fon Perde Modelleri

Günlük yaşamda her ihtiyaç zamanla değişikliğe uğrar. Kullanıcıların yaşı, yaşadıkları ortam, iş gibi özellikleri zamanla farklılaştığı için ihtiyaçlarında da buna bağlı olarak değişiklikler meydana gelir. Bu durum ev dekorasyonunda da aynı şekildedir. Dekoratif ürünler insan ihtiyaçlarına bağlı olarak değişime ve gelişime uğramıştır. Dekoratif olarak kullanılan ve değişikliğe uğrayan ev tekstili ürünlerinden biri fon perdelerdir. Fon perde çeşitleri arasında son dönemde jakarlı, desenli, tül, pilesiz gibi farklı tarzda modeller girmiş durumdadır. Teknolojik gelişmeler sonucu her üründe olduğu gibi perde üretiminde de bazı yeni değişiklikler meydana gelir.

Fon perde çeşitleri içerisinde yer alan en çok tercih edilen ürün standart ölçülerde hazırlanan, kumaşları ve renkleri farklı olarak belirlenen hazır dikilmiş modellerdir. Bunların renkleri ve modelleri her odada kullanılabilir, her kullanıcı için uygun olarak tasarlanır. Ölçülerinin dışında kolay temizlenebilir oluşu ve ütü istemeyen özelliği de standart olarak eklenen özellikleri arasında yer alır. Perde kalitesi ve maliyet açısından da her kullanıcıya hitap edebilir. Bu tarz fon perde çeşitleri kendi içlerinde yüzlerce farklı modele sahiptir. Çeşitliliğin çok olması ürünün ulaşılabilir olmasını sağlar. Kolay ulaşılabilir ve uygun kalitede ürünler oldukları için de hazır dikilmiş fon perde çeşitleri en fazla tercih edilen ürünlerin başında yer alır.

Evlerde ya da iş yerlerinde kullanılan fon perdelerin kolay temizlenir, ütü istemeyen, dayanıklı, yıkandığında hızlı kuruma özelliğine sahip olan ürünler olması istenir. Seçim yaparken bu özelliklere önem verilir. Bu özellikleri taşıyan en uygun kumaş türleri olarak polyester karışımlı kumaşlar gösterilir. Bu nedenle de tamamen keten olan perdeler yerine polyester karışımlı ürünler tercih etmek perdenin daha uzun yıllar kullanılmasına imkan sağlar. Fon perdelerin en fazla tercih edilen türleri duvarın sağı ve solunda olmak üzere iki adet olanıdır. Ancak kullanılan mekanın cam durumuna uygun olarak daha fazla fon perde de kullanılabilir. Fon perdelerde son dönemde kullanılan karartma özelliği de oldukça fazla sayıda talep alır durumdadır. Özellikle otellerde kullanılan bir ürün olan karartma fon perdeler artık evler ya da iş yerlerinde de kullanılır hale gelmiştir.

En sık kullanılan ürünler arasında baskılı modeller de yer alır. Farklı baskı özelliklerine göre çeşitlenen ürünler görsel açıdan oldukça fazla dikkat çeker durumdadır. Bu baskıların en fazla ses getiren çeşitleri ise 3 boyutlu görünüm veren baskılardır. Perdeye uzaktan bakıldığı takdirde 3D özellikli bir görüntü ortaya çıkar. Bu modeldeki fon perdeler farklı baskılar ile evin her odasında rahatlıkla kullanılabilir. Perde çeşitleri arasında 3D modellerin en fazla tercih edildiği odalar ise çocuk ya da bebek odaları olur. Çocukların izlediklerinde hoşlarına giden çizgi karakterler kullanılan 3D baskılar ile perdeye aktarılır. Çocuklar bu görüntü den oldukça mutluluk duyar. Ayrıca salonlarda da 3D özelliğin verdiği derinliği kullanarak dekorasyonları en güzel şekilde tamamlamak mümkündür.

Kullanılan Fon Perdelerin Temizlenmesi

Perde, takılması ve çıkarılması zor olan bir tekstil ürünü olması dolayısıyla temizliğinin basit şekilde yapılması en çok istenen durumdur. Bunun yanında ürünün doğru kullanılması ve bakımının da düzenli yapılması önemlidir. Seçilen perdelerin kolay temizlenebilir olması doğru kullanılabilir ve bakımı yapılan ürünlerde geçerli olur. Kullanımının, temizlenmesinin uygun şartlarda yapılmaması halinde işlem normalden daha fazla zorlaşır. Bunlar dikkat ederek yapılan temizlik işlemleri ise oldukça kolay ve hızlı şekilde gerçekleşir. Temizlik sağlık ve hijyen açısından önemli bir noktadır. Bu durum fon perde çeşitlerinde de aynıdır. Evin havasını etkileyen genel bir ürün olan perdeler temiz ve hijyen olmalıdır.

Evlerde ya da iş yerlerinde ev akarlarının oluşumunu azaltma yönünden de perde temizliği önemli yer tutar. Perdelerin temizliğinin düzenli ve kurallara uygun şekilde yapılması ile bu istenmeyen durumlarla karşılaşma sıklığı otomatik olarak düşer. Ayrıca doğru temizlik perdenin ömrü üzerinde de etkilidir. Kullanımın yanlış ve temizliğinin düzenli yapılmadığı şartlarda perdelerin ömrü giderek azalır. Kumaşının aşınması, renklerinin solması ve ürünün gereğinden fazla yıpranması doğru temizlik yapılmaması ile artar. Fon perdelerin dar ve basit yapılı olması dolayısıyla bunları takıp çıkarmak daha basittir. Bu durum temizlik sırasında oldukça pratik olarak işlem yapılmasına imkan sağlar. Düzenli ve doğru temizlik fon perdeler açısından çok daha basit gerçekleşir.

Perdelerin temizliği söz konusu olduğunda belirli şartlarda yıkanması gerektiği bilinen bir durumdur. Bunun için gerekli olan kumaşın gerektirdiği şartlarda yıkama sağlanmasıdır. Makinelerin de belirli perde yıkama programları bulunur. Bu programlar genel şartlara göre oluşturuldukları için kumaş türünün özelliğine bakılarak yıkama yapılması çok önemlidir. Evde yapılan yıkamanın gerekli şartları sağlamadığını düşünenler için ise kuru temizleme önerilir. Temizlik açısından fon perde seçiminde çocuk odası perdesine özellikle dikkat etmek gerekir. Çocuk odaları daha sık kirlenen ve daha farklı çeşit lekelere maruz kalan mekanlardır. Bu odalar için kolay temizlenebilir olmasının yanında leke tutmayan kumaşlar tercih edilmesi de oldukça önemlidir. Leke tutmama özelliği çocuklu ailelerin en önemli yardımcısıdır.

Temizlik açısından biraz daha yoğun çalışma isteyen ürünlerden biri de renk geçişli perdelerdir. Bu tarz fon perdeler iki rengin bir arada görülmesini sağlar. Bu tür renk geçişli perdelerin uzun süre aynı renkte kullanılmasını sağlamak için özenle yıkanması ve kullanılması gerekir. Doğru yıkama ve doğru kullanım sağlandığı durumda desenlerde bozulmalar da meydana gelmez. Perdelerin temiz kalmasını sağlamak için pencere temizliğine de özen gösterilmesi gerekir. Perdelerin yıkanması esnasında pencereler de temizlenir ve bu şekilde perdeler takılır ise perdenin temiz kalma süresi çok daha fazla uzar.

Fon Perde Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Perdeleri seçerken tüm detaylara dikkat etmek gerekir. Perdelerin birden fazla kullanım amacı olması dolayısıyla seçim yaparken ürünlerin farklı özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Kullanım amaçlarından biri olan dekorasyon konusunda bile dikkat gerektiren farklı noktalar bulunur. Daha uzun süre kullanım sağlamak, daha dayanıklı ürünler bulmak da bu konuda önemli detaylar olarak yer alır. Dayanıklılık özelliğinin özel olarak istenmesinin en önemli nedeni perdelerin sürekli olarak güneşe maruz kalan ürünler olmasıdır. Güneş zamanla bu ürünlerin çok daha fazla yıpranmasına neden olur. Ürünün seçimi sırasında buna dikkat edilmesi gerekir. Gelişen teknoloji sayesinde güneşin zararlarını en aza indiren kumaşlardan üretilmiş perde çeşitleri tercih edilebilir.

Perde seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de pencerelere olan uyumdur. Perdenin kumaş ve kumaş kalitesinin dışında pencereye uygun olarak dikilmiş olması çok önelidir. Uyumlu olandan daha büyük ya da daha küçük olan perdeler hiçbir amaca uygun olmaz. Bu perdeler ya pencereyi tam olarak korumaz ya da ilerleyen dönemde kullanıcıları için problem yaratır. Özellikle büyük boyutlu perdeler çıkarma ve yerleştirme açısından gereğinden fazla zorluk yaşatır. Yıkanması gerektiğinde ise kolay çıkarılması ve hızlı yıkanması mümkün olmadığı için giderek kullanımı zor hale gelir. Özellikle boyutlara dikkat etmeniz gereken durum ise hazır dikilmiş ürünler satın alma işlemidir. Hazır ürünler genel olarak standart ölçülerde yapılmasına rağmen bazen değiştirilebilir. Bu durumda özellikle ölçülerine dikkat etmek ve pencerelerin en ve boy ölçülerine uygun olarak seçmek çok önemlidir.

Kullanılan perdeler özel üretim olarak satın alındığında ise bazı noktaların doğru belirlenmesi gerekir. Öncelikli olarak belirlenmesi gereken ilk nokta pencerelerin boyutlarına uygun olan perde ölçüleridir. Perde ölçülerini doğru belirmeniz ve iletmeniz büyük önem taşır. Bunun dışında odanın ya da evin genel dekorasyonu göz önünde bulundurularak renk seçimi yapılmalıdır. Renk seçimi yaparken uyum oldukça önemlidir. Dekorasyon rengi ile uyumlu olmayan ürünler güzel görüntü vermek yerine tam ters bir etki yaratarak kötü bir görünüme neden olur. Ev ya da iş yeri için perde tercih ederken kumaş kalitesi ve kumaşın kullanım şartları da irdelenmelidir. Güneş ile direkt temas eden ürünler oldukları için kumaş kalitelerinin buna uygun olması gerekir. Güneşe karşı dirençli olmayan ürünler kısa sürede yıpranma ya da solma gibi kötü durumlar ile karşılaşılmasına neden olur.

Perdelerin kullanım alanları değişebilir. Seçim yaparken kullanım alanına olan uygunluğu da çok önemlidir. Kullanım amacı ve kullanım şartları doğru belirlenmeli ve buna uygun bir seçim yapılmalıdır. Bebek ya da çocuk odalarında kullanılan ürünlerin daha canlı renkler ve daha hareketli desenlere sahip olması daha uygun bir seçim olur. Yatak odaları için fon perde seçiminde daha koyu renkli ve düz çeşitler daha doğru modeller olur. Salonlar için seçim yaparken ise genel dekorasyon gözden geçirilerek renk ve desen belirlenmeli ve özellikle anti bakteriyel ürünler seçilmelidir. Evde yaşayanların dışında dışarıdan gelen misafirlerin de ağırlandığı bu mekanın hijyeni çok önemlidir. Mutfaklar için tasarlanan fon perde modellerinin çeşitliliği oldukça fazladır. Klasik ya da spor tarzda farklı seçimler yapılabilir. 3D baskılı perdeler de farklı mutfak eşyalarının resimlerinin basılmasıyla tasarlanmış durumdadır. Mutfağın genel tasarımı göz önünde bulundurularak istenen özellikte perde seçilebilir.

Kullanıcıların En fazla Tercih Ettiği Fon Perde Çeşitleri nelerdir?

Evlerde ya iş yerinde kullanılan fon perdelerin çeşitliliği her geçen gün daha artar durumdadır. Bunlar arasından bazı ürünler diğerlerine göre çok daha fazla tercih edilir. Bunların en başında hazır olarak bulunan standart fon perde çeşitleri bulunur. İkinci sırayı ise son zamanların en favori ürünü olan tül fon perdeler alır. Tül ürünler bu kategoriye yeni dahil olmasına rağmen çok fazla yol kat etmiştir. Üçüncü sırada yer alan perde ise 3D baskılı modellerdir. Bunlar da tül fon perde çeşitleri gibi bu alana sonradan eklenen ancak en sık tercih edenlerin arasında yer alan bir üründür.

Fon Perde Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kullanıcılar için fon perde seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ürünün boyutlarıdır. Perde pencerenin ölçülerine tamamen uygun olmalıdır. Dekorasyon konusu da perde seçimini etkileyen başka bir noktadır. Perdelerin evde bulunan tüm eşyalarda olduğu gibi dekorasyonla tamamen uyumlu olması gereklidir. Ayrıca kumaşın kalitesi, güneşe karşı olan dayanıklılığı da perde satın almadan önce incelenmesi gereken konulardır.

Fon Perde Fiyatları Ne Kadardır?

Perde çeşitliliği sürekli olarak değişen bir durumdur. Hem teknolojinin gelişmesi hem de kullanıcıların ihtiyaçlarının değişmesi perde çeşitlerinin de artmasına sebep olur. Çeşitliliğin oluşması aslında ürünün kumaşının, dikişinin, işçiliğinin ve tasarımının değişmesi anlamına gelir. Bu özelliklerin değişmesi ile de fiyatlarda da farklılık görülür. Çeşitlerin binlerce olması fiyat aralığının da oldukça geniş bir skalada yer almasında etkilidir. Bu durum kullanıcının bütçesi ve ihtiyacı ne olursa olsun uygun bir ürünün bulunmasını sağlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fon Perde Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Renk
Toplam 43 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?