Yaşam alanlarınızın hem dekoratif özelliklerini ön plana çıkaran hem de kullanışlı yapılarıyla evde bulunduğunuz zaman aralıklarını daha keyifli geçirmenizi sağlayan perde modelleri, her zevke hitap edecek şekilde tasarlanırlar. Farklı markalar tarafından geliştirilen perdelerden dilediklerinizi edinerek evinizin atmosferini değiştirebilirsiniz.

Perde Modelleri

Kullanım alanları açısından çeşitlilik gösteren perdeler, kendi içlerinde yapıları ve kumaşlarına göre ayrılırlar. Makara sistemiyle açılıp kapanabilen stor perdeler, genellikle tül ve kumaş karışımıyla üretilir. Temizlenmesi kolay olan bu ürünler, çocuk odalarına yönelik olabileceği gibi diğer odalar için de uygun yapıdadırlar. Evlerin yanı sıra iş yerlerindeki pencereler için de değerlendirilebilecek stor perdelerin temizliği kolaydır ve takıldıkları mekanın estetik görünümünü üst seviyeye taşırlar.

Günün farklı saatlerinde odanıza gelen yüksek orandaki güneş ışığından rahatsızsanız yönelebileceğiniz güneşlikler, saten kumaştan üretilen, genellikle krem ve beyaz renklerde olan, çamaşır makinesinde yıkanabilen ve ütü gerektirmemeleriyle beğeni kazanan perdelerdir. Özellikle güneşin dik geldiği saatlerde odalarınızın daha verimli olmasını ve güneş kaynaklı fazla ışığı engellemeyi arzu ediyorsanız, güneşlik modellerini tercih edebilirsiniz.

İp perdeler; pencere, çocuk odası, balkon kapısı, mutfak ve banyo bölmelerinde rahatlıkla kullanılabilen şık perdeler arasında yer alır. Bu ürünlerin takıldıkları alandan yere kadar uzanmaları olmaları evinizin olduğundan daha şık görünmesini sağlayabilir. Farklı renk ve desen seçeneklerine sahip olan ip perdelerle evinizin dekoratif yapısına farklı bir boyut kazandırabilirsiniz.

Pencerelerin olmazsa olmazlarından biri haline gelen tül perdeler, çeşitli renkleri ve desenleriyle evinizi süslerler. Temizlenmesi son derece kolay olan bu ürünler, polyester ve pamuk gibi pek çok farklı kumaş türüne sahip olabilir. Büzgülü, pileli ve pilikaşeli dikiş çeşitleriyle şekillendirilen tül perdeler, yıkandıktan sonra ütü gerektirmemeleri ile pratik kullanım sunarlar.

Odalarınızın görünümünü daha da iyi hale getirmek için değerlendirebileceğiniz fon perdeleri farklı amaçlarla da edinebilirsiniz. Örneğin geniş salonunuzda gündüz saatlerinde film izlemek arzusundaysanız ve güneş yüzünden ekrana tam anlamıyla odaklanabiliyorsanız, koyu renkteki fon perdeleri seçebilirsiniz. Odanızın yüksek oranda güneş almasını engelleyecek olan perdeler bunun yanı sıra tercih edeceğiniz renk ve desene göre odanızın havasını da değiştirir. Nostalji yaşamak istiyorsanız pencerelerinize asabileceğiniz kanaviçe işlemeli modellere yönelebilirsiniz. Ayrıca dünyanın ünlü şehirlerin motif olarak yer aldığı fon perdeleri, odalarınıza keyifle asabilirsiniz.

Perde Fiyatları

Her evde kullanılması neredeyse mecburi olan perdeler, üreticilerin ortaya koydukları ürünlere göre farklı fiyat aralıklarında yer alırlar. Tercih edeceğiniz perde fiyatları, almayı düşündüğünüz ürünün; markası, yapısı, modeli, rengi, kumaş tipi, boyutu ve kullanım alanı gibi pek çok değişkene göre farklılık arz eder. Bu noktada gereksinimlerinizi ve göz zevkinizi ön planda tutarak evinize uygun olan modelleri seçebilir, bütçenizi en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

Çocuk odaları için alabileceğiniz stor perdeler, hem görünümleri hem de kullanım kolaylıkları sayesinde çocuklarınızın da severek kullanabilecekleri ürünlerdir. Çeşitli markaların çizgi film ya da animasyon filmi karakterlerini barındıran böyle perdeleri edinebileceğiniz gibi farklı desenlere sahip fon perdelere de yönelebilirsiniz. Bu yapıdaki ürünler, marka ve model gibi değişiklikler dolayısıyla çeşitli fiyat değişiklikleri gösterebilirler. Pencere genişliğine, üretildikleri malzemeye, motorlu ya da motorsuz olmalarına ve kanat yapılarına göre fiyatlandırılan jaluziler, özellikle geniş mekanlarda sıklıkla tercih edilirler ve böyle ortamların daha ferah bir atmosfer kazanmasına yardımcı olurlar.

Siz de beğenilerinize uygun perde modellerinden dilediklerinizi seçerek evinizin ve iş yerinizin daha güzel görünmesini sağlayabilir, güneş ışığı gibi etmenler dolayısıyla çalışma veriminizin düşmesine engel olabilirsiniz.

Perde Modelleri ve Fiyatları

10.434 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Hepsiburada Home
  2. Taç
  3. Brillant
  4. Pierre Cardin
  5. Linens
  6. Henge
  7. Cici Halı
  8. Homessa
  9. Caserta Home
  10. RealHomes
  11. Bebişim Halı
  12. Else
  13. Efor
  14. Premier Home
  15. Karnaval Home
  16. Evrem
  17. Homamia
  18. ZebraEvim
  19. Perdejim
  20. Erenev
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Ebatlar A-Z
 6. Kumaş Dokuması A-Z
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002028/2147483618/9022247
Başa dön