En Ucuz ve Kaliteli Perdeler & Perde Çeşitleri

Yaşam alanlarınızın hem dekoratif özelliklerini ön plana çıkaran hem de kullanışlı yapılarıyla evde bulunduğunuz zaman aralıklarını daha keyifli geçirmenizi sağlayan perde modelleri, her zevke hitap edecek şekilde tasarlanırlar. Farklı markalar tarafından geliştirilen perdelerden dilediklerinizi edinerek evinizin atmosferini değiştirebilirsiniz.

Perde Modelleri

Kullanım alanları açısından çeşitlilik gösteren perdeler, kendi içlerinde yapıları ve kumaşlarına göre ayrılırlar. Makara sistemiyle açılıp kapanabilen stor perdeler, genellikle tül ve kumaş karışımıyla üretilir. Temizlenmesi kolay olan bu ürünler, çocuk odalarına yönelik olabileceği gibi diğer odalar için de uygun yapıdadırlar. Evlerin yanı sıra iş yerlerindeki pencereler için de değerlendirilebilecek stor perdelerin temizliği kolaydır ve takıldıkları mekanın estetik görünümünü üst seviyeye taşırlar.

Günün farklı saatlerinde odanıza gelen yüksek orandaki güneş ışığından rahatsızsanız yönelebileceğiniz güneşlikler, saten kumaştan üretilen, genellikle krem ve beyaz renklerde olan, çamaşır makinesinde yıkanabilen ve ütü gerektirmemeleriyle beğeni kazanan perdelerdir. Özellikle güneşin dik geldiği saatlerde odalarınızın daha verimli olmasını ve güneş kaynaklı fazla ışığı engellemeyi arzu ediyorsanız, güneşlik modellerini tercih edebilirsiniz.

İp perdeler; pencere, çocuk odası, balkon kapısı, mutfak ve banyo bölmelerinde rahatlıkla kullanılabilen şık perdeler arasında yer alır. Bu ürünlerin takıldıkları alandan yere kadar uzanmaları olmaları evinizin olduğundan daha şık görünmesini sağlayabilir. Farklı renk ve desen seçeneklerine sahip olan ip perdelerle evinizin dekoratif yapısına farklı bir boyut kazandırabilirsiniz.

Pencerelerin olmazsa olmazlarından biri haline gelen tül perdeler, çeşitli renkleri ve desenleriyle evinizi süslerler. Temizlenmesi son derece kolay olan bu ürünler, polyester ve pamuk gibi pek çok farklı kumaş türüne sahip olabilir. Büzgülü, pileli ve pilikaşeli dikiş çeşitleriyle şekillendirilen tül perdeler, yıkandıktan sonra ütü gerektirmemeleri ile pratik kullanım sunarlar.

Odalarınızın görünümünü daha da iyi hale getirmek için değerlendirebileceğiniz fon perdeleri farklı amaçlarla da edinebilirsiniz. Örneğin geniş salonunuzda gündüz saatlerinde film izlemek arzusundaysanız ve güneş yüzünden ekrana tam anlamıyla odaklanabiliyorsanız, koyu renkteki fon perdeleri seçebilirsiniz. Odanızın yüksek oranda güneş almasını engelleyecek olan perdeler bunun yanı sıra tercih edeceğiniz renk ve desene göre odanızın havasını da değiştirir. Nostalji yaşamak istiyorsanız pencerelerinize asabileceğiniz kanaviçe işlemeli modellere yönelebilirsiniz. Ayrıca dünyanın ünlü şehirlerin motif olarak yer aldığı fon perdeleri, odalarınıza keyifle asabilirsiniz.

Perde Fiyatları

Her evde kullanılması neredeyse mecburi olan perdeler, üreticilerin ortaya koydukları ürünlere göre farklı fiyat aralıklarında yer alırlar. Tercih edeceğiniz perde fiyatları, almayı düşündüğünüz ürünün; markası, yapısı, modeli, rengi, kumaş tipi, boyutu ve kullanım alanı gibi pek çok değişkene göre farklılık arz eder. Bu noktada gereksinimlerinizi ve göz zevkinizi ön planda tutarak evinize uygun olan modelleri seçebilir, bütçenizi en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

Çocuk odaları için alabileceğiniz stor perdeler, hem görünümleri hem de kullanım kolaylıkları sayesinde çocuklarınızın da severek kullanabilecekleri ürünlerdir. Çeşitli markaların çizgi film ya da animasyon filmi karakterlerini barındıran böyle perdeleri edinebileceğiniz gibi farklı desenlere sahip fon perdelere de yönelebilirsiniz. Bu yapıdaki ürünler, marka ve model gibi değişiklikler dolayısıyla çeşitli fiyat değişiklikleri gösterebilirler. Pencere genişliğine, üretildikleri malzemeye, motorlu ya da motorsuz olmalarına ve kanat yapılarına göre fiyatlandırılan jaluziler, özellikle geniş mekanlarda sıklıkla tercih edilirler ve böyle ortamların daha ferah bir atmosfer kazanmasına yardımcı olurlar.

Siz de beğenilerinize uygun perde modellerinden dilediklerinizi seçerek evinizin ve iş yerinizin daha güzel görünmesini sağlayabilir, güneş ışığı gibi etmenler dolayısıyla çalışma veriminizin düşmesine engel olabilirsiniz.

Perde

Perde, görsel olarak evin görüntüsünü güzelleştirdiği gibi fonksiyonel özellikleriyle ışığın gelmesini engelleyen ve eşyaların güneşten korunmasını sağlayan en büyük ev ihtiyaçları arasında yer alır. Ayrıca çeşitli modellerde üretilen perdeler, sesi emer ve kişisel gizliliğin oluşmasına da yardım ederek konforlu bir alan oluşturur. Kullanıcıların tercihlerinin yanı sıra pencere yapısının ve kullanım amaçlarına göre perde seçiminin yapılması gerekir. Duvar rengi ve perdenin dokusuyla birlikte renk seçimi de seçime etki eden nedenler arasında yer alır. Sunulan yüzlerce çeşit arasından klasik mobilyalara klasik modeller, modern dekorasyona ise modern tarzdaki tasarımlar üretilir. Arzuya göre birçok tarzın tek bir modelde buluştuğu farklı tasarımların üretimine de fırsat verilir. Modern dekorasyona sahip evler için Japon perde, katlamalı perde sistemleri ya da panel perdeler tasarlanır. Ek olarak kullanıcıların kolayca erişebileceği hazır perde grupları da bu ürünler arasında yer alır. Dikey perde, jaluzi perde ve stor perdeler kullanım rahatlığı sağlaması ile öne çıkar. Perdeler aynı zamanda evin şıklığını ortaya çıkaran en büyük aksesuarlardan biridir. Eve uygun doğru perde ile dekorasyonu tamamlamak gün ışığından daha fazla yararlanılmasına katkı sağlar. Farklı zevklere ve ihtiyaçlara göre tercih edilen modellerin bakım ve temizleme işlemleri de birbirinden farklı olur. Bu nedenle kullanım amacı, biçimi, odanın tipi ve tüm evin kombinasyonunun göz önünde bulundurulması gerekir. Yaşam alanına uyum sağlanmadan seçilen perdeler, odanın diğer eşyalar ne kadar uyumlu olursa olsun kötü izlenim bırakılmasına neden olur. Bu nedenle eve girildiğinde ilk dikkat çeken ayrıntılardan biri olduğu için perde seçimi oldukça önemli bir konudur.

Göz Kamaştıran Perde Modelleri

Kullanım alanına bağlı olarak çeşitlilik gösteren perdeler, kendi içlerinde kumaşlarına ve yapılarına göre ayrılır. Makara sisteminin kullanıldığı stor perdeler, genellikle kumaşın ve tülün birleşimi ile üretilir. Kolay temizlenebilmesi ile pratiklik sağlayan bu ürünler, özellikle çocuk odalarında sıkça tercih edilir. Evlerin dışında iş yerleri içinde uygun olan stor perdeler bulunduğu mekanın estetik görünümü üst seviyeye taşır. Stor perdeye çok benzeyen görüntüsüyle hem gece hem de gündüz kullanılabilme fonksiyonelliğini sunan zebra modeller de geniş çizgileri ve şık duruşlarıyla popülerliğini günden günde artırır. Mekanik olan modellerin arasında katmalı perdeler, dikey perdeler ve jaluzi perde modelleri de bulunur. Birçok malzeme ve renklerde üretilen dikey perdeler ofis içi kullanıma uygun özellikler taşır. Pencerelerin olmazsa olmaz ürünlerinden biri olan tül perdeler, çeşitli desenlerde ve işlemelerde evleri süsler. Temizlenmesi sonra derece basit olan tüller büzgülü, pileli ve pilikaşe dikişleriyle pratik bir kullanım sunar. Tül perdelerin şıklığını ortaya çıkaran ve odanın görünümünü daha iyi hale getirmek için değerlendirilen fon perdeler sahip olduğu çeşitli desen ve baskılarıyla odanın havasını anında değiştirir. Fon perdeler salonların dışında oturma odalarında hatta yatak odası ve çocuk odalarında bile kullanılır. Aynı zamanda güneş ışığının alınmasını engelleyen fonlar gündüz vakti bile evin içine ışık girmesini önler. Fonlar aynı zamanda güneşlik olarak da tercih edilir. Farklı saatlerde gelen ışığı kesmek için tercih edilen ürünlerden bir diğeri ise güneşliklerdir. Genellikle krem veya saten kumaştan üretilen güneşlikler çamaşır makinesinde yıkanır ve ütü gerektirmez. Geçmiş yılların modern hayatla harmanlandığı rustik modeller çok sayıda parça seçeneği ve renk kombinasyonlarıyla kullanıcıların tamamen kendi zevklerine göre kişiselleştirebileceği geniş ürün yelpazesi sunar. Çeşitli markalar tarafından tasarlanan modellerin boruları pirinç ve kromdan üretilir. Boru seçenekleri arasında kalın ve ince gibi seçme şansı da bulunur. İp perdeler ise ergonomik yapısıyla mutfak, balkon ya da banyo gibi alanlarda kullanılan oldukça şık perdeler arasında yer alır. Ürünlerin yere kadar uzanan yapıları evin dekoratif yapısına farklı bir boyut kazandırır.

Tül Perdeler ile Evinizin Dekorasyonunu Tamamlayın

Evlerin ve ofis ortamlarının olmazsa olmazı haline gelen tül perdeler özellikle uzun zaman geçirilen alanlarda dikkatleri üzerine çeker. Bu tarz perdelerde en başta klasik renklerden biri olan beyaz olmak üzere krem ve somon gibi açık tonların olduğu renkler seçeneklerine yer verilir. Özellikle abartıdan ve gösterişten uzak tasarımları tercih edenlerin sevdiği düz tül perdeler, evin sadeliğinin her zaman ön planda olmasını sağlar. Düz olan modeller her pencerenin boyutuna göre hazır olacak şekilde de üretilir. Kullanıcılara zaman kazandıran hazır perdeler düz renklerdeki modellerin haricinde görüntüsüyle doğada hissettiren çiçekli motifleriyle de farklı alternatifler sunar. Farklı ambiyansların oluşturulması için tül perdelerde keten kumaşın çeşitleri de kullanılır. Ketenden olan tül perdeler odanın içini tamamen karanlık yapmak yerine loş bir hale getirir. Güneşin ısıtan sıcaklığından ve vitaminlerinden faydalanmak isteyen bireylerin sıkça tercih ettiği modellerden birisi de dikey tül perde çeşitleridir. Üretilen ürünler güneş ışığının büyük bir çoğunluğunun evin içine dolmasını sağlar. Modeller kumaşlarıyla olduğu kadar desen açısından da yüzlerce çeşitlilikten oluşur. Desenler arasında örme dokulu, jakarlı ve damasklı olmak üzere sayısız model yer alır. Jakarlı modeller çoğunlukla klasik tarzda döşenmiş olan dekorasyonlara hitap eder. Örme dokulular ise estetik tasarımlarıyla odanın içine doğal bir duruş kazandırırken; damasklı perdeler benzersiz nakış ve taş işlemleriyle görenleri kendine hayran bıraktırır. Markuzed zemin üzerinde Fransız tül ile buluşan damask modeller boya işleminden geçmedikleri için uzun yıllar boyunca kullanım imkanı sunar. Son yıllarda dijital baskı teknikleriyle birlikte hazırlanan tül perde çeşitleri daha canlı renkleri ve hareketleri desenleriyle ilk görüldüğü an göze çarpar. Modellerden çiçekli, şal desenli ve ilizyonist baskılı tasarımlar her geçen yıl popülaritesini arttırmaya devam eder. Fırfırlarla desteklenen çiçekli parçalar evin atmosferini anında enerjik bir havaya dönüştürür. Şal desenler ise retro tarza sahip dekorasyon dizaynlarında ağırlık kazanır. Tarzları ve desenleriyle dikkat çeken ürünler kırışmayan ve ütü istemeyen kumaş yapılarıyla da beğenileri toplar. Ortama ayrı bir hava katan dokulu modellerden biri de işlemeler olur. İnce bir titizlilikle yerleştirilen işlemeler perdelerin sadece etek ucunda kullanıldığı gibi ürünün her yerine homojen şekilde dağılmış olarak da tasarlanır.

Fon Perdeler İle Rengarenk Evlere Kavuşun

Pencere dizaynına farklı bakış açısı kazandıran fon perdeler, ev dekorasyonuna kattığı pozitif enerji ve canlılıkla birlikte odalara modern bir hava katar. Bitiriciliği ile öne çıkan modeller mobilya, duvar ve aksesuarlarla bütünlük oluşturduğu için tamamlayıcı unsur olarak görülür. Genellikle süs olarak kullanılan bu perdeler hem güneşlik hem de güneş ışığından korunmak için de sıklıkla tercih edilir. Standart kumaş ve malzemelerden üretilen fon perdelerin gelişen teknolojiyle birlikte yüzlerce tasarımı bulunur. Kumaşlar arasında saten, tül, ipek, kadife, keten ve kalın kumaşlarla birlikte tam karartma sağlayan ince kumaşlara kadar geniş bir yelpaze bulunur. Teknolojinin gelişimi ile birlikte ışık spektrumunda yer alan hemen hemen bütün renk seçenekleri de seçenekler arasına eklenmeye devam eder. Aynı çeşitlilik kumaşların üretiminde kullanılan dikiş iplerinde de kullanılır. Böylece ortaya fark tarzlara hitap eden tasarımlar çıkar. Lüks ihtiyaçlardan biri olarak sayılan fon perdeler, ileri baskı tekniklerinin uygulanması sonucunda perdelerin kişiselleştirilmesine de imkan sunar. Böylece kullanıcıların tercihine göre farklı desen ve resimler perdelerin üzerine işlenir. Yapılan perde baskıları da kendi aralarında çeşitlilik gösterir. Etkileyici görüntüsüyle üç boyutlu görünüme sahip 3D fon perde modelleri oldukça beğeni toplar. Bu tarz baskılar sayesinde perdeler kapalı konuma geldiğinde deniz ve palmiye ağaçları gibi güzel manzaraları ile sanki başka bir yerdeymiş hissini uyandırır. Üç boyutlu resimlerin dışında kullanıcıların arzusuna göre farklı resimlerde basılır. Fabrikaların gelişen teknolojiye ayak uydurmasıyla birlikte fon perdeleri kir tutmayan, çabuk kuruyan, silinebilen, ütü istemeyen ve bakteri tutmayan özelliğe sahip kumaşlardan üretilir. Bu özelliğe sahip kumaşlar kolaylık sağladığı gibi moda trendlerini taşıyan özgün tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çeker. Sadece salonlarda değil evin her odası ile uyum sağlayan fon perdeler 2 kanat şeklinde kullanılır. Köşeli olan pencere modellerinde ise 3’lü olan fonlara yer verilir. Kornişe geçme aparatıyla kolayca perdenin üzerine takılarak kullanılabilen ürünler, estetik kuşaklarıyla da göz alıcı bir görüntü sunar. Üretim endüstrisinin artmasıyla birlikte modaya ve dekorasyona yön veren hazır fon perde modelleri de piyasadaki yerini alır.

Akıllı Perdeler ile Ortamın Havasını Değiştirin

Gün geçtikte dekorasyon dünyasındaki gelişim, evlerin tamamlayıcı elemanı olan perde modellerinin skalasını da genişletir. Böylelikle perdelerin kumaşı, dokusu, boyutu, dikişi ve çeşitli kullanım alanlarında göre seçeneklere ayrılır. Kullanım alanının oldukça geniş tutulduğu modellerden biri de stor perdelerdir. Farklı boyutlarda üretilen ürünlerin her pencereye uygun boyutları bulunur. Alternatiflerin içinde en çok tercih edilen perdeler arasında zebra storlar gelir. Yatay çizgiler taşıyan bu tasarımlar spor duruşuyla her ortama uyum sağlar. Ürünün bir sırası güneş alan bir sırası güneş almayan kumaş şeritlerinin birleştirilmesiyle oluşur. Böylece perde görevi gördüğü gibi güneşlik görevini de üstlenir. Tül olan stor modellerin pratikliğinden yararlanmak güneşin eve girmesini istemeyenlere uygunluk gösterir. Her modelde olduğu gibi stor perdelerin de farklı desenlerde ve kumaşlarda üretilen çeşitleri bulunur. Tüm stor tasarımları neredeyse leke tutmayan ve güneşte solmayan kumaşlardan yapılır. Leke ve kokuyu tutmayan özellikleriyle kullanıcıların ilgisini çeken modeller özellikle sürekli yemek pişen mutfaklarda kurtarıcı görevi görür. Temiz bir bezle kolaylıkla silibilen ürünlerin üzerinde hiçbir leke ve toz kalmaz. Ayrıca mikro petekli kumaşlarla üretilmesinden dolayı uzun yıllar formunu korur. Aynı şekilde sağlam alüminyum kasası da stor perdenin kullanım ömrünün uzun olmasını sağlar. Ahşap stor perde modelleri dayanıklılığı ile bilinen bambu malzemeler kullanılarak üretilir. Bambu tasarımlar şık ve doğal görüntüsüyle bulunduğu ortamı sportif bir havaya büründürür. Perdelerin iki tarafında da zincirler bulunur. Zincirlerden biri tül storu, diğeri ise arka kısımda yer alan düz storu açıp kapatmaya yarar. Sunulan bu fonksiyonellik aynı anda hem tül hem de güneşliğin bir arada olmasını sağlar. Manuel olarak tasarlanan modellerin dışında teknolojinin imkanlarından yararlanılarak üretilen elektrikli stor perdeler de markaların ürün çeşitlilikleri arasında yer alır. Uzaktan kumanda ile açılıp kapanabilen ürünler otomatik olarak çalışır. Kullanıcıların evde olmadığında bile rahatlıkla kullanabileceği bu perdeler zamanlama ayarı sayesinde günün belirli saatlerinde perdenin açılmasını ya da kapanmasını sağlar. Ayrıca evin farklı yerlerinde bulunan elektronik storlar ayrı olarak da zamanlamaya fırsat verir. Böylece bir perde açılırken diğeri kapatılabilir. Perdeler sistem üzerinden açılırken istenilen konumda da durdurulur. Teknolojinin sunduğu imkanlar ile kullanıcılar evlerinde olmasalar dahi bitkilerin yeterli güneşi alabilmeleri sağlanır. Aynı zamanda tatildeyken evde biri varmış izlenimi oluşturularak hırsızlığın önlenmesine de yardımcı olur. Perdenin arkasında saklanan motor mekanizması ise görsel anlamda rahatsız vermeyecek şekilde çok küçük tasarlanır.

Ev Dekorasyonuna Uygun Perde Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Evdeki perde seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken alanlardan biri salonlardır. Misafirlerin ağırlandığı ve günün büyük bir çoğunluğunun geçirildiği yer olduğu için bu alanlara uygun kullanışlı ve gösterişli perde modelleri öne çıkar. Küçük salonların alçak tavanları için düz renk perde seçimi tavanın daha yüksek görünmesini sağlayarak standart tavanlar gibi algılanmasını sağlar. Pencerelerin boyutu küçük ise duvar rengi ile uyumlu perde kullanılması gerekir. Mobilyalardan sonraya bırakılan perde seçiminde eşyalarla uyumlu olmasına adına aynı ton renklerin seçimi büyük bir hataya neden olur. Bütünlüğün sağlanabilmesi için bir ton açık ya da bir ton koyu renklerle uyum sağlanır. Desenli koltuk modelleri ile de düz renk perdeler kullanılır. Mutfak perdelerine karar verirken pencerenin boyutları da göz önünde bulundurulmalıdır. Kısa ve uzun pencerelere ebatlarına göre çeşitlilik gösteren modeller mutfağa uygun şekilde tasarlanır. Modern perdeler her zaman öne çıksa da klasikten vazgeçemeyenler için de modeller üretilir. Aynı zamanda mutfaklarda pratikliği sağlamak amacıyla rustik, mekanizmalı ya da ipli perdeler de alternatif olarak sunulur. En az evin iç mekanları kadar dışında da keyifli vakitlerin geçildiği balkonlar zaman zaman sıcak hava almasıyla bunaltıcı olur. Güneşin etkilerini azaltmak ve gölge ihtiyacını karşılayabilmek adına devreye balkon perdeleri girer. Bu perdeler sadece güneş ışığından korunmak için değil, dekoratif olarak ve birbirine yakın olan evler arasında mahremiyet alanın oluşmasına yardım eder. Ayrıca rüzgarın serinletici etkisini kaybetmeden sivrisinekleri engellemek amacıyla takılan tül perdeler hem şık hem de zarif bir görünüm ortaya koyar. Kullanılan perdeler sadece yazın değil kışın da balkonda keyifli vakit geçirilmesini sağlar. Yatak odası perdelerinde tercihin ışık geçirmeyen modellerden yana yapılması rahat bir uykunun kapılarının aralanmasına destek olur. Doğal ve romantik görünüm elde etmek isteyenlerin seçimi ise tül ve keten perdelerden yana olur. Yerlere kadar uzanan ipek dokumalar, kadife kumaşlar ve satenler yatak odalarının ağırlığını ortaya koyar. Renk seçiminde fantezi ve renkli modeller odaya hoş görünüm kazandırır.

Eğlenceli Tasarımlarla Çocuk ve Bebek Odalarında Fark Yaratın

Çocuk odaları için seçilen her mobilya ve aksesuarda olduğu gibi tekstil ürünleri de hem zararsız malzemelerden üretilmeli hem de kullanıcılara hitap etmesi gerekir. Çocuk odası perdelerinin seçimi bu nedenle oldukça önem taşır. Çocukların enerjik ruhlarını yansıtan ve etrafa neşe saçan renkleriyle tasarlanan birçok markanın modelleri kullanılan dayanıklı malzemeler ile ebeveynler tarafından yoğun ilgi görür.Aynı zamanda gelişime yardımcı olan güneş ışınlarının odaya girmesini sağlayan tasarımlar çocuk odalarındaki perde seçiminde büyük bir rol oynar. Seçilen doğru perde günün her vaktinde odanın her köşesinin aydınlık ve ferah olması sağlar. Tamamlayıcı unsurlar arasında bulunan perdeler arasında tülden, fona, stordan zebraya kadar pek çok alternatif bulunur. Ayrıca çocukların ilgisini çeken çizgi film kahramanlarından oluşan desen ve renk çeşitliliğine de yer verilir. Çocuk odalarında kullanılan fon perdeler kaliteli bir uyku için ışığın odaya süzülmesini mümkün kılar. Düzenli ve güzel bir uykunun gerçekleşebilmesi için bebek odalarında göz yormayan yumuşak tonlardaki renklere yer verilir. Deliksiz uyku için de ışığı geçirmeyen blackout perdeler bebeklerin mışıl mışıl uyumasını sağlar. Son dönemlerde stor ve zebra modeller ışık ihtiyacına göre açılıp kapanabilir özellikleriyle bebek odalarında sıklıkla kullanılır. Bu ürünler kolay temizlenmesi ve tozları üzerine biriktirmemesiyle kullanıcılardan tam not alır. Tül perde modelleri ise her dönem birçok kişinin ilk tercihi olur. Bu ürünlerin yıllar geçse bile modası asla geçmez. Çocukları en az aileleri kadar düşünen markaların çeşitli perde modelleri antibakteriyel ve antialerjik kumaşlardan üretilir.

Perde Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Tüm zamanların ve mekanların vazgeçilmezi tül perde modelleri, ipek, tül, keten, organze, polyester gibi kumaşların kullanılmasıyla üretilir. İhtiyaca yönelik tasarlanan tül perdeler fon ve kumaş perdeler ile kullanılabilecek şekilde dizayn edilir. Kumaş çeşitleri her zaman tül seçiminde yol gösterici olur. Keten ve doğal ipek kumaşlardaki mat tüller, kumaş perdeler ile birlikte bir bütünlük oluşturur. Tül perdelerin boyunun mümkün olduğunca yere yakın olması estetik açıdan daha şık durmasını sağlar. Bu perdelerin fiyat aralığı boyutlarına ve çeşitlerine göre farklılık gösterir. Her dönem moda olan Fransız tül perde modelleri de en beğenilen modeller arasında yer alır. Pileli modelleri ile tercih edilen Fransız tüller sedefli ve simli çeşitlerde üretilir. Tüllerin asla kırışmayan kumaş özellikleri ütü gerektirmez. Fransız modellerde gipürler de ön plana çıkar. Karartma görevi gören blackout perdeler opak kumaşlardan elde edilir. Genellikle yatak odalarında kullanılan ürün özellikle migren gibi baş ağrısı çekenlerin ağrılarını dindirmeye yardımcı olur. Perde sadece koyu renklerde değil ferahlığı ve aydınlığı sevenler için açık renklerde de üretilir. Güneşi kesme işlevini dokuma ve kaplamalarından alan ürün böylece açık tonlarda da istenilen verime ulaşılmasını sağlar. Stor perdeler diğer modellere göre daha pratik ve kullanışlı olduğu için son zamanlarda tercih edilen modeller listesinde yer alır. Özel dokuma tekniğinin uygulandığı kumaşlar perdenin kirlenmesini geciktirir. Zebra modeller de son dönemin trend perdeleri arasında bulunur. Çift yönlü hareket edebilen zebra deseniyle birlikte ışık miktarını kontrol etme avantajı sunar. Ayrıca çift katmanı ile ışık yandığında dışarıdan evin içinin görünmesini engeller. Perdenin koyu kısımları fon perde olarak kullanılırken, üst üste geldiğinde tül perdeye dönüşür. Üreticilerin piyasaya sürdüğü çeşitli ürünler farklı fiyat aralıklarında seyreder. Özelliklerine göre modeller ürünün markasına, modeline, rengine, yapısına, kumaş özelliklerine, boyutuna ve kullanım alanında göre pek çok değişkene göre farklılık arz eder.

Siz de sunulan ürün seçenekleri arasından gereksinimlerinizi ve zevklerinizi dikkate alarak dilediğiniz modeli tercih ederek evinizin ya da ofisinizin güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Böylece güneş ışığı gibi rahatsız eden etmenlerden dolayı konforunuzun düşmesine engel olabilirsiniz.

Perdeler hangi programda ve nasıl yıkanmalıdır?

Çamaşır makinesinde yıkanabilen perdeler için makinenin ayarı 30 dereceye getirilmeli, özel deterjanı eklenmeli ve sıkma ayarı en aza indirilmelidir. Kurutma işlemi ise makine ile değil doğal yollarla olmalıdır.

Tül perdeleri yıkandıktan sonra ütülenir mi?

Son yıllarda üretilen tül perdeler ütü gerektirmeyen özellikler taşır. Bu nedenle ütüye gerek duyulmaz. Ancak tü ütülenen modellerden ise sıcak olmayan bir ütü ve ütünün arasında yerleştirilmiş ince bir kumaş parçasıyla birlikte ütüleme işlemi yapılmalıdır.

Stor perde modelleri mekanizmasından çıkartılarak farklı desendeki başka bir kumaş ile değiştirilebilir mi?

Perdenin kasası ayaklara geçmiş halde duruyorken, ayakların üstünde yer alan çıkıntılara basıldığında perdenin çıkması sağlanır. Böylece çıkan perde, arzu edilirse kumaş özelliklerine göre yıkanabilir, arzu edilirse de başka renk ve desene sahip perde ile değiştirebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Perde Modelleri ve Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Tekstili
Ev Tekstili
Perde
Perde
Stor Perde
Stor Perde
Güneşlik
Güneşlik
İp Perde
İp Perde
Jaluzi
Jaluzi
Tül Perde
Tül Perde
Fon Perde
Fon Perde
Perde Aksesuarları
Perde Aksesuarları
Mutfak Perdesi
Mutfak Perdesi
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Ebatlar
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?