Jaluzi

Birçok iç mekanının sevilen ve gereksinim duyulan parçaları arasında perdeler yer alıyor. Perde çeşitleri ise gerçekten çok zengin. Jaluzi de bu perdelerden biri olarak biliniyor. Jaluzi bir kumaş perde olmayıp aslında belli bir sisteme göre açılıp kapanan bir perde olarak öne çıkıyor. Jaluzi özellikle güneşi kesmek için tercih ediliyor ve kendi içerisinde de farklı teknolojik donanımlara göre çeşitleniyor. Jaluzi aynı zamanda dekorasyonun bir parçası olarak da biliniyor. Bu nedenle jaluzi seçimine fazlasıyla dikkat ediliyor. Jaluziler dışarıdaki güneşin içeriye girme oranını da belirliyor ki bu sayede de istenen ışık oranını ayarlamak mümkün oluyor. Yüzlerce farklı jaluzi perde çeşitlerini Hepsiburada ile inceleyebilir ve aralarından size uygun olan için hemen sipariş verebilirsiniz. 

Jaluzi Nedir ve Jaluzi Perde Nasıl Kullanılır?

Jaluzi nedir ve nasıl kullanılır gibi sorular sıkça soruluyor. Ancak bununla birlikte jaluzi günlük hayatta pek çok iç mekanda tercih ediliyor. Jaluzi kullanımını bir ev içerisinde görmek mümkün olduğu gibi aynı zamanda bir işyerinde de görmek mümkün oluyor. Jaluziler içeriye giren girişi ayarlamayı ve engellemeyi sağlıyor. Pratik kullanımı ağır perde tercihine gerek olmadığını da gösteriyor. Jaluzi perde kolay temizlenen bir ürün. Böyle bir ürün olması sayesinde de pratik bir kullanım imkanı sunması oluyor. Farklı renklere sahip olan ve farklı malzemelerden elde edilen jaluzi perdeler yaygın olarak tercih ediliyor. 

Jaluzi Özellikleri

Jaluzi özellikleri arasında ilk dikkat çeken jaluzilerin açılma ve kapanma biçimleri oluyor. Bazı jaluziler aşağı yukarı olacak şekilde açılırken bazı jaluziler de sağa ve sola doğru açılıyor. Açılma biçimlerine bağlı olarak güneşi alışı da değişim gösteriyor. Bu nedenle güneşin geldiği yöne göre de seçmek mümkün oluyor. Aynı zamanda jaluzilerin açılıp kapanmasını sağlayan bir sistemleri de bulunuyor. Bunlar ipli ve çubuklu olarak birbirinden ayrılıyor. İpli sistemde ip hareket ettiriliyor iken çubuklu jaluzi çeşitlerinde çubuk döndürülüyor. Bu çubuk, çubuklu jaluzilerde jaluzi aparatı olarak da nitelendiriliyor.

Aynı zamanda jaluziler bir monte sistemi ile çalışıyor. Jaluziler duvara ya da tavanın en kenarlarına monte ediliyor. Bu sayede pencere önünde bir kapalı alan oluşturuyor. Sonrasında manuel sistemi ile açmak veya kapamak mümkün oluyor. Bununla birlikte kumandali örnekleri de yer alıyor ve uzaktan kontrol imkanı da bulunuyor. Böylelikle yerinizden kalkmadan jaluzileri açmak ve kapamak mümkün hale geliyor. 

 

Jaluzi Modelleri

Jaluzi modellerini etkileyen en önemli nokta jaluzilerin açılma biçimi oluyor. Çünkü jaluzi modelleri açılma yönlerine bağlı olarak farklı tasarımlara sahip oluyor. Jaluzi modelleri arasında yer alan aşağı yukarı açılan modeller yatay bir şekilde ilerliyor. Bunun yanında sağa ve sola açılan modellerde ise parçalar dikey bir biçimde bulunuyor. Bu nedenle jaluzi modelini tercih ederken dikkat edilmesi gerekilen birtakım noktalar bulunuyor. Bunların başında da güneşin geliş biçimi yer alıyor. Güneşin gerektiğinde içeriye en iyi şekilde gireceği ayarlamayı yapmak için jaluzi yönünü seçmek gerekiyor. Jaluzi perde modelleri arasında görülen değişiklik dekorasyon ile de bütünleşiyor. Bu sayede dekorasyonda da değişiklikler görülüyor.

 

Jaluzi Çeşitleri

Jaluzi çeşitleri jaluzinin nasıl çalıştığına göre değişim gösteriyor. Jaluzi çeşitleri elbette gelişen teknolojiye bağlı olarak farklı şekillere sahip oluyor. Bununla birlikte jaluzi kullanımı oldukça pratik bir hal alıyor. Jaluzi çeşitleri ipli, çubuklu ve uzaktan kumandalı olacak şekilde çeşitleniyor. Her birinin kendi içerisinde avantajları bulunuyor. Böylelikle her ev ve ofiste farklı kullanım biçimleri görülüyor. Jaluzi çeşitleri arasında yer alan bu jaluziler kendi içerisinde de birtakım farklı özellikleri sergiliyor. Burada malzeme ve benzeri faktörler de etkili oluyor. Aynı zamanda kullanılacağı yer de jaluzi çeşitleri arasından uygun olanı seçme gereksinimi oluşturuyor. 

 

  • İpli Jaluzi Perde Çeşitleri

İpli jaluzi perde çeşitleri aslında jaluzilerin ilk örnekleri arasında yer alıyor. İpli jaluzi ürünlerinde jaluziyi ayarlamak mümkün olmuyor. Ancak jaluziyi aşağıya indirmek ve yukarı çıkarmak mümkün oluyor. Bunun yanında ipli jaluzi örneklerinde ışığın girme oranını belirlemek mümkün olmuyor. Bu tercih sebebini etkiliyor olsa da ipli jaluzi kullanımı oldukça pratik oluyor. Bu sayede ipli jaluzileri tamamen indirmek, tamamen kaldırmak veya istenen hizada tutmak mümkün hale geliyor. Özellikle evlerde ve işyerlerinde ipli jaluzi kullanımı halen yaygın olarak görülüyor. İpli jaluzilerde ip sistemi parçalar ile bütünleşik bir biçimde işliyor ve bu sayede bir hareket tüm parçaları anında etkiliyor. Bu açıdan da pratik bir ürün olarak biliniyor. 

 

  • Çubuklu Jaluzi Perde Çeşitleri

Çubuklu jaluzi perde çeşitleri içerisinde ayrı bir çubuk aparatı bulunuyor. Bu sayede aslında girecek ışığı belirleme imkanı bulunuyor. Jaluzi çubuğu ile perdeleri aşağıya yukarıya çekmeye gerek olmuyor. Bu ürünü kullanırken jaluzi kısımları oynuyor ve hepsi aynı anda hareket ediyor. Bu sayede ışığın girişi tamamen kapanabiliyor. Aynı zamanda istenirse bir nebze açılıyor veya tamamen açmak da mümkün oluyor. Güneş ışığını almak için günün istenen saatlerinde açmak mümkün olduğu gibi kapamak da birkaç saniye alıyor. Ayarlamalar yapabilme imkanının bulunması nedeni ile çubuklu jaluzi kolaylaştırıcı bir perde modeli olarak biliniyor. 

 

  • Uzaktan Kumandalı Jaluzi Perde Çeşitleri

Uzaktan kumandalı jaluzi perde çeşitleri ile teknolojinin imkanlarından faydalanıyor. Uzaktan kumandalı jaluzi ürünleri ile yerinizden kalkmadan belli bir mesafeden perdeleri açıp kapamak mümkün oluyor. Uzaktan kumandanın donanımı daha farklı oluyor bu nedenle ürün bazında değişiklik görmek olası bir durum haline geliyor. Uzaktan kumanda içerisinde hareket ettirmek için belirgin tuşlar yer alıyor. Ancak bunun için belli bir mesafe sınırı da gerekiyor. Bu kumanda pilli olabileceği gibi şarjlı ve benzeri çeşitlere de sahip olması mümkün oluyor. Uzaktan kumandalı jaluzi tercihi yaparken bu ayrıntılara dikkat etmek önem kazanıyor. Bunlar motorlu perdeler olarak da adlandırılıyor. Kumanda sistemi marka bazında da değişim gösterdiğinden donanımları fiyatları da etkiliyor. 

 

Ahşap Jaluzi Ürünleri

Ahşap jaluzi ürünleri aslında jaluziyi oluşturan esas parçalarda dikkat çekiyor. Ahşap parçalar gerçek ahşap olabildiği gibi ahşap görüntüye de sahip oluyor. Bu sayede ahşap görünümü ile evin tasarımı ile de bütün haline alıyor. Evin ve bulunduğu odanın tasarımında ahşap kullanımı tercih ediliyor ise ahşap jaluzi öne çıkan bir ürün haline geliyor. Burada ahşabın kalitesi, gerçek olup olmadığı gibi ayrıntılar da merak ediliyor. Bu ahşap açık renklerde olabileceği gibi krem tonlarında veya koyu tonlarda da olabiliyor. Buna bambu versiyonları da bir alt çeşit olarak eşlik ediyor. Jaluzi ahşap ürünleri içerisinde yer alan bambu ürünler de ahşap görünümü ile zarif bir tasarım sunuyor. Bazen ahşap arasında bir kumaş desteği bulunuyor bazen ise birbirini tekrarlayan dikdörtgen parçalar yer alıyor ve ahşap ana parça oluyor. Bu ahşaplar ipler ile birbirine bağlanıyor. Jaluzi perde ahşap olduğunda şık ve salaş görüntüyü bir arada barındırabiliyor. Ofislerde kullanıma uygun olan modeller evlerde de yaygın olarak tercih ediliyor. 

Metal Jaluzi Ürünleri

Metal jaluzi ürünleri ile jaluzide metal kullanımı ağır basıyor. Metal jaluzi ürünlerinde dikkat çeken şey metallerin bir ip ile birbirine bağlanması oluyor. Bu metaller genelde hafif metaller oluyor ve gergin ip bu metalleri belirgin bir mesafede tutuyor. Metal jaluzi modelleri şık bir görüntü de sunuyor. Şık ve net görüntüsü ile metaller özellikle iş yerlerinde tercih ediliyor. Ofislerde ve kurumsal pek çok alanda kullanılıyor. Bunun dışında metal jaluziler farklı renkleri ile evlerde de kullanılıyor. Metal jaluzi ürünleri evde kullanılırken özellikle beyaz, krem gibi tonlar ev ile uyumu sağlamak amacı ile tercih ediliyor. Metal denildiğinde ise akla ilk alüminyum geliyor. Alüminyum jaluzi ürünleri hafif olması nedeni ile de tercih ediliyor. 

 

PVC Jaluzi Ürünleri

Paslanmıyor olması nedeni ile pvc jaluzi ürünleri öne çıkıyor. Aynı zamanda çürüme gibi durumların da olmuyor oluşu pvc jaluzi ürünleri söz konusu olduğunda bir avantaj olarak görülüyor. Pek çok şeye dayanıklı olması da pvc malzemesinin tercih edilmesine etki ediyor. Jaluzilerin kolayca eğilip bükülmeyen, ışıktan ve diğer şeylerden etkilenmeyen bir malzeme oluyor. Bu da kullanım oranını fazlasıyla yükseltiyor. Özellikle işyerleri gibi yoğun olarak kullanılan yerlerde uzun süreli kullanımdan daha az etkilenmesi amaçlanıyor. 

 

Jaluzi Renkleri

Jaluzi renkleri için net bir sınırlandırma belirtmek mümkün olmuyor. Jaluzi renkleri genellikle siyah ve beyaz olarak çeşitleniyor. Siyah ve beyaz pek çok yer ile uyumlu olması nedeni ile tercih ediliyor. Özellikle jaluziler ev ve ofis dekorasyonlarının bir parçası olması nedeni ile ev ile uyumlu olarak seçiliyor. Jaluzi beyaz perde ile birlikte siyah perdeler sık sık farklı modelleri ile görülüyor. Bunun yanında kahverengi tonları da yaygın olarak görülüyor. Kahverenginin açık ve koyu tonları özellikle ahşap jaluzi örneklerinde bulunuyor. Bununla birlikte metal örneklerde de kahve tercihi yapılıyor. Kahverenginin yanında krem rengi de beyazı tercih etmeyenlerin ilgisini çekiyor. Bu gibi renk çeşitliliklerine lacivert ve onun gibi farklı renkler de ekleniyor. Sayıları daha az olsa da renklerde de farklılıklar görmek mümkün oluyor. 

 

Jaluzi Ebatları

Jaluzi ebatları oldukça farklı oluyor. Burada belirleyici olan kullanılacağı yer oluyor. Oldukça küçük ebatlardaki pencereleri kapatmak için tercih edebileceği gibi geniş camlar için de öne çıkıyor. Cam duvarın bütününü kaplayabileceği gibi sadece bir bölümünü de kaplayabiliyor. Jaluzi ebatları seçimi yaparken ebatlara muhakkak dikkat etmek gerekiyor çünkü tam ebat almak gerekiyor. Aksi halde sarkma ya da bolluk oluşuyor ve doğru kullanımın önüne geçiliyor. Monte edilecek yerden istenen yere kadarki en ve boy hesaplaması yapılması gerekiyor. Neredeyse her ebat için jaluziler bulunuyor ki bu sayede binlerce seçenek arasından en uygun olanı seçmek mümkün oluyor. 

 

Jaluzi Avantajları Nelerdir?

Jaluzi kullanmanın avantajları var. Kullanım avantajı denildiğinde akla ilk gelen ise ışığı istediği oranda geçirme becerisi oluyor. Jaluziler pek çok açıdan kullanım kolaylığı sağlıyor. Jaluziler evin içinin dışarıdan görünmesini önlüyor. Bununla birlikte dışarıyı görmeyi de önlüyor. Özellikle dışarıdan gelen güneşin evin içine girmesinin de önüne geçerek evdeki ışık oranını ayarlama imkanı sunuyor. Buna sadece gündüz ışıkları değil gece ışıkları da dahil oluyor. Gece ışıklarının da eve girmesini önlemek mümkün oluyor. Jaluziler, balkonlarda da kullanılıyor. Jaluzi avantajları nelerdir sorusu da özellikle balkonda kullanımda merak edilen bir soru oluyor. Jaluziler balkonlarda kullanılarak balkonu eve bağlayan önemli unsurlar arasında yer alıyor. Balkonlarda cam önünde kullanılıyor ve camdan dışarının görünmesini önlerken ışığın da girmemesini sağlıyor. 

Jaluzi Nasıl Monte Edilir?

Jaluzi monte etmek için farklı teknikler bulunuyor. Jaluzi monte etme iki farklı yere yapılıyor. Burada yapılan ilk yer duvar oluyor. Bir diğer yer de tavan oluyor. Bunlar monte edileceği yere ve jaluzinin boyutuna bağlı olarak değişim gösteriyor. Jaluziyi takabilmek için öncelikle jaluzi çubuğunu takmak gerekiyor. Jaluzi çubuğu düz bir alana takılıyor ve eşit bir biçimde takılması gerekiyor. Yani yerden yüksekliğinin ve hizasının aynı olması gerekiyor. Jaluzi monte etme sürecinde elektronik matkap kullanmak gerekiyor. Sonrasında ise jaluzinin kendisini çubuk bölümü ile birleştirmek jaluzinin tamamlanmasını sağlıyor. Jaluzi markasına bağlı olarak jaluzi monte etmelerinde değişiklik olabilir. Ancak genel olarak monte etme süreci bu şekilde yapılıyor. Jaluzi nasıl monte edilir sorusu sıkça soruluyor. Jaluzi monte etme işlemi pratik biri işlem olarak biliniyor. 

Jaluzi Nasıl Temizlenir?

Jaluzi perde temizliği aslında jaluziyi tercih etmek isteyenlerin aklına takılan ilk sorun olarak dikkat çekiyor. Jaluziler farklı parçaların birleşmesinden oluştuğundan pek çok kişi için temizlemesi zor gibi görünüyor. Ancak aslında jaluzi temizliği oldukça kolay yapılabiliyor. Bu aşamada jaluzi nasıl temizlenir sorusu soruluyor. Jaluzi temizliği için farklı teknikler bulunuyor. Bunlardan ilki küçük süpürgeler oluyor. Ya da süpürgenin baş kısmı çıkıyor ise bu da tercih ediliyor. Süpürge ile jaluzi çubuğunu birkaç saniye içerisinde temizlemek mümkün oluyor. Aynı zamanda jaluzi temizliği için özel fırçalar da bulunuyor ve bu da jaluzi temizliğini fazlasıyla hızlandırıyor. İsteyenler ise ellerinde bez ile sırayla silme işlemini de yapabiliyor. Bez ile temizleme işleminde yine jaluzinin tek sıra parçaları bir yönden diğer yöne kadar temizleniyor. Jaluzi temizliğinde en önemli nokta toz almak oluyor. Çünkü jaluziler tozun girdiği yerin hemen önünde yer alıyor ve eve girmesi muhtemel tozlar orada birikiyor. Bu nedenle jaluziler çok daha sık bir biçimde tozlanıyor. 

Jaluzi Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jaluzi seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler denildiğinde akla ilk olarak jaluzinin açılma biçimi geliyor. Jaluzi seçerken jaluzinin sağa veya sola mı yoksa aşağı veya yukarı mı yöneleceğini belirlemek gerekiyor. Bunun için de dışarıdan ışığın geldiği yöne bakmak gerekiyor. Buna bakılırsa anacak jaluzi kapatıldığında ve açıldığında en iyi sonucu oluyor. Bununla birlikte jaluzi tercihi yaparken teknolojik donanımlar da önem kazanıyor. Bazı jaluzi ürünleri uzaktan kumanda ile yürütülüyor. Bazı jaluziler ise jaluzi çubuğu ile kullanıyor ve bunun dışında ip ile yönetilen jaluziler de yer alıyor. Jaluzi tercihi yaparken hangisine ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekiyor. Ofis, işyerleri gibi alanlarda veya büyük evlerde elektronik donanıma sahip jaluziler tercih ediliyor. Bu gibi birçok faktöre bağlı olarak jaluzi kullanımında değişiklik dikkat çekiyor. Bunlara tasarım ve renk de eşlik ediyor. Jaluzi parçalarının genişliği, uzunluğu gibi faktörleri de dikkate almak gerekiyor. Jaluzi seçimi sanıldığından daha büyük önem taşıyor çünkü evin veya ofisin dekorasyonu ile bir arada harmanlanıyor. Bu nedenle de dekorasyon ile uyumlu olması adına doğru renk seçimi yapmak gerekiyor. 

Jaluzi Fiyatları

Jaluzi fiyatları için Hepsiburada ile araştırma yapabilirsiniz. Hepsiburada’da çok sayıda  jaluzi markası bulunuyor. Bu ürünler içinde kullanım alanına bağlı olarak gereksiniminizi karşılayabilirsiniz. Binlerce farklı jaluzi ürünü içinden zengin ibr dekorasyon elde etmek üzere tercih yapabilirsiniz. Hepsiburada ile ürünleri detaylı olarak inceleyebilir, görsellerine bakabilir ve fiyatları değerlendirebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Jaluzi Fiyatları ve Modelleri

6611 ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Tekstili
Ev Tekstili
Perde
Perde
Jaluzi
Jaluzi
Ahşap Jaluzi
Ahşap Jaluzi
Alüminyum Jaluzi
Alüminyum Jaluzi
PVC Jaluzi
PVC Jaluzi
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Ebatlar
Toplam 36 / 6611 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?