Duş Başlığı

Günlük iş stresi, yorgunluk, halsizlik, sosyal hayat yoğunluğu gibi tempolu bir günün ardından hemen herkese en iyi gelen şeylerden birisi de duş almak. Duş almanın fizyolojik ve psikolojik olumlu etkileri var. Bunlardan bazılarını; baş ağrılarına iyi gelmesi, gözenekleri açarak cildi rahatlatması, gerginliği azaltarak stres seviyesini düşürmesi, solunum yollarının açılması, yüksek tansiyonun düşürülmesi ve kasları gevşetmesi olarak sıralayabiliriz. Bunların yanı sıra, yatmadan önce alınan sıcak bir duşun uyku kalitesini de arttırdığı biliniyor. Duş almak bu kadar önemliyken, duş alınan ortamın yani banyonun da huzur veren, sakinleştiren bir dizaynı olması alınan faydası maksimuma çıkaracaktır. Duş teknolojileri kapsamında, birçok fonksiyonel ürün seçeneği bulunuyor. Gelişmiş duşakabinler, küvet seçenekleri, duşakabin içerisindeki materyaller bunlardan bazıları. Dizaynın haricinde, banyoda kullanılan armatür, batarya, duş başlığı ve diğer aksesuarlar da önemli. Duşun, daha keyifli olması için farklı birçok duş başlığı modelleri bulunuyor. Bunlar; banyo tesisatını, banyonun büyüklüğü, ve seçilecek duş başlığının montaj şekline göre çeşitleniyor. Kullanım ve montaj tipi açısından; el tipi duş başlıkları, sabit duş başlıkları ve her iki özelliği de bulunan duş başlıkları olarak ayrılabilir. Sabit duş başlıkları, tepe duşu olarak da biliniyor. Bu üç tip duş başlığının, fonksiyon, tasarım ve özelliklerine göre birçok farklı çeşidi bulunuyor. 

Duş Başlığı Çeşitleri

Duş başlıkları, tek tek parça halinde satıldığı gibi set halinde de satışa sunuluyor. Eğer, banyonuzu yenilemek istiyorsanız batarya, duş hortumu ve duş başlığından oluşan duş başlığı setlerini tercih edebilirsiniz. Ya da sadece bir parça arızalanmış ve değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu durumda tek duş başlığı, duvar aparatı, duş başlığı tutucu veya hortumunu da bulabilmek mümkün. El duşu başlığı, bataryaya bağlanan duş başlığı hortumu ile kullanılabiliyor.  Bunun dışında duş başlığı çeşitleri, suyu püskürtme ve ekstra özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Örneğin bunlar arasında şunlar bulunuyor; 

  • Hidroterapi etkili duş setleri
  • Yağmur duşları
  • Farklı püskürtme seçenekleri olan duş başlıkları
  • Tasarruflu duş başlıkları
 • Ledli duş başlıkları
  • Mafsallı duş başlığı
  • Filtreli duş başlığı
 • Relax duş başlığı
  • Müzik çalarlı duş başlığı
 • Tepe duş başlığı

Kullanımına ve Püskürtme Özelliğine Göre Duş Başlıkları

Püskürtme şekli ve kullanıcıya sunduğu ekstra özellikler ile birçok farklı duş başlığı tasarımı bulunuyor. Eğer banyonuz da uygunsa, farklı bir duş başlığı takımı ile duş alma keyfini bir terapiye çevirebilmek mümkün. En çok tercih edilen duş başlıklarından bazılarını şu şekilde inceleyebiliriz:

 • Ledli Duş Başlıkları

Ledli başlıkları, suyun sıcaklığına göre renk değiştiriyor. Böylece, alışkın olduğunuz sıcaklık derecesini bu renkler sayesinde kolayca ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda, rengarenk görüntüsü ile de hoş bir ortam yaratıyor. Enerjisini ise, akan sudan alarak pil veya elektrik kullanmayı gerektirmiyor.

 • Müzik Çalarlı Duş Başlıkları 

Kablosuz ve hoparlörlü özelliklerdeki müzik çalarlı duş başlıklarına, akıllı cihazlardan bağlanarak müzik ve ses açabilmek mümkün. Böylece duş alırken müzik dinleyebilir, istediğiniz bir radyo kanalını açabilir hatta haberleri bile dinleyebilirsiniz.

 • Hidroterapi Etkili Duş Setleri

Hidroterapi etkisini suyun etkisiyle verilen bir sistem. Bu özelliğe sahip duş başlıkları, aslında duş sistemi ile set halinde bulunuyor. Duvara monte edilen bazı aparatlar ile uygulanan ve masaj etkisi veren bir sistem. Genelde büyük banyolar için daha uygun bulunuyor.

 • Mafsallı Duş Başlığı

Geniş açılı hareket özelliği olan mafsallı duş başlıkları sayesinde, sabit bir tepe duşu ile esnek bir kullanım sağlıyor. 

 • Tasarruflu Duş Başlığı

Gün geçtikçe su tasarrufu konusundaki önlemler artıyor. Bu amaca yönelik olarak üretilen tasarruflu duş başlıkları ile, kullanılan su miktarı aza indirgenebiliyor. Bazı tasarımlarda, kullanılmadığı anlarda kendi kendine suyu akışını kesen duş başlıkları da bulunuyor. 

 • Filtreli Duş Başlığı

Bu başlıklarda, şebeke sularında bulunan klor ve kireç gibi kimyasalların cilde temasını engellemek üzere filtresi bulunuyor. Aynı zamanda, içerisinde bulunan C vitamini içeren nano toplar sayesinde de cildin ve saçların parlamasını sağlıyor. Bazı modellerinde, masaj fonksiyonu da bulunuyor.

 • Yağmur Duşları

Yağmur duş başlıkları, adından da anlaşılacağı üzere, yağmur etkisi veren özellikteki başlıklar. Duşta tavana monte edilebilen ve tam tepeden suyu yoğun bir şekilde püskürten yağmur duşları daha çok alçak tavanlı banyolarda kullanıma uygun.

Duş Başlığı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Duş tesisatı, montaj şekli gibi detaylara göre seçilmesi gereken duş başlıklarının, birçok farklı özellikte çeşidi de bulunduğu için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor. Özellikle, montaj şekli, püskürtme özelliği gibi özelliklerin banyonuzla uyumlu olması gerekiyor. Bunlara göre dikkat edilmesi gereken noktalar şöyle sıralanabilir:

 • Öncelikle, duş başlığı veya duş seti seçerken banyo büyüklüğü ve tavan yüksekliği göz önüne alınmalı.
 • Duş başlığının, batarya ile uyumlu olmasına dikkat edilmeli.
 • Duş başlığı seçerken öncelikle nasıl bir fonksiyon istediğinize karar vermek doğru seçim yapmanızı sağlayacaktır. Çok fonksiyonlu bir duş sistemi istiyorsanız, duş kolonları tercih edilebilir. Duş kolonları; tepe duşu, batarya ve el duşu içeren takımlar.
 • Son yıllarda su kaynakları oldukça azalmaya başladığı için, özellikle tasarruflu duş başlıkları, su tüketimini azalttığı için önerilen başlık çeşitlerinden.

 

Duş Başlığındaki Kireçlenmeyi Temizlemek İçin Ne Kullanılır?

Banyolardaki duş başlıkları, zamanla sularda bulunan klor ve kireç gibi kimyasallardan dolayı tıkanabiliyor. Bu durumda yeterli miktarda suyu akıtamıyor ve hatta suyu etrafa sıçratmaya başlıyor. Bu nedenle zaman zaman duş başlığının temizlenmesi öneriliyor. Eğer sabit olmayan hareketli bir el duşuna sahipseniz, bir kap içerisinde beyaz sirke ve su karışımı hazırlayarak, duş başlığını yaklaşık bir saat bu suda bekletmek, kireç kalıntılarının arınmasını sağlayacaktır. Sonrasında duru su ile yıkayıp kullanabilirsiniz. Sabit olan duş başlıkları için de, aynı karışımı bir bez ile silerek uygulayabilirsiniz.

Duş Başlığı Yorumları

Ev dekorasyonu birçok kişi için çok önemli. Çünkü, evlerimiz günlük koşuşturmacadan ve yoğun bir tempodan sonra belki de dinlenebileceğimiz ve rahatlayabildiğimiz bir yer. Bu nedenle, evin her yerini bu amaca göre dizayn edebilmek mümkün. Banyo da bu yerlerden en önemlisi denilebilir. Banyo dekorasyonunda ve duş almayı keyifli hale getirmek ve iyileştirici etkisini artırabilmek için çeşitli aksesuarlar kullanıyoruz. Gün geçtikçe birçok farklı özelliğe ve tasarıma sahip banyo ve duş aksesuarları çıkıyor. Keyifli bir duş için akla gelen ilk eşya duş başlığı denilebilir. Hepsiburada.com’da farklı birçok duş başlığı ve setlerini bulabilir ve kullananların yaptığı duş başlığı yorumları ile tercihinizi belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda, kullanıcı yorumlarını inceleyerek; duş başlığı çeşitleri nelerdir, duş başlığı nasıl temizlenir, duş başlığındaki kireçlenme nasıl temizlenir gibi sorulara da yanıt bulabilirsiniz.

Duş Başlığı Fiyatları

 

Hepsiburada.com’da ürün yorumlarının yanı sıra, duş başlığı fiyatları hakkında da detaylı inceleme yapabilmek mümkün. Duş başlığı fiyatları ve özellikleri için sistemli bir araştırma yapmak kolaylaşıyor. Fiyatlar ise ürünün set halinde olması, malzemesi, ekstra özellikleri ve tasarımı gibi birçok seçeneğe göre değişiklik gösteriyor. Fiyat ve yorumların haricinde, Hepsiburada.com ile güvenli bir online alışveriş deneyimi mümkün. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Duş Başlığı

6264 ürün listeleniyor
E.C.A
Artema
Grohe
Sanlindou
Store
Mingjin Shop2
Pazariz
Betty Becky
Tema
Qniay
Hansgrohe
Pandoraplanet
Akcakese
Xolo
Arçe
Mistillo
Fause
GPD
Truva
Htun
Güncel Değerlendirme
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 46 / 6264 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?