Mutfak Taburesi

Dekoratif Olarak Tabure Kullanım Çeşitleri

Evlerde, ofislerde ve iş yerlerinde dekorasyon yaparken seçilen ürünlerin hem göze hitap etmeleri hem de kullanışlı olmaları büyük önem taşıyor. Özellikle metrekare bakımından küçük alanlarda kullanılacak ürünler seçilirken kullanıcıların fonksiyonel ve şık ürünlere yönelmeleri tavsiye ediliyor. Evlerin salon, yatak odası, yemek odası ya da giyinme odası gibi bölümlerinde tabure kullanımına çok sık rastlanıyor Zira tabureler hem dekoratif anlamda hem de kullanım şekilleri bakımından çeşitli avantajlar sağlıyor.

Sehpa olarak kullanılabilecek tabure modellerinden basamaklı ürünlere ya da mutfak sandalyesi görevi görecek modellere kadar pek çok alternatif bulabilirsiniz. Seçimlerinizi doğru yapabilmeniz için öncelikli olarak kullanım ihtiyaçlarınızı doğru tanımlamanız tavsiye ediliyor. Bir tabure satın almadan önce ürünü dekoratif olarak mı, yoksa işlevleri bakımından mı seçtiğiniz bir hayli önem taşıyor. Eğer iki özelliği bir arada barındıracak modeller seçmek isterseniz, bu doğrultuda hazırlanan çok sayıda ürün bulmak da ihtimaller arasında yer alıyor.

Tabure modelleri arasında yer alan oturma kısmı düz ürünler çiçek standı olarak da kullanılıyor. Orkide ve menekşe gibi güneş ışığını direkt olarak almayı seven çiçekleriniz varsa siz de bu taburelerden faydalanabilirsiniz. Tabureyi cam kenarına yakın bir noktaya yerleştirmeniz yeterli oluyor. Dilerseniz bu alanlarda birden fazla tabure tercih edebilir, boşta kalacak bir taneyi fincanınızı koymak için de kullanabilirsiniz.  

Dar alanlarda ekstra oturma alanı sağlamaları ile beğeni kazanan tabure modelleri salonlarda birer puf görevi de görüyor. Koltuğa oturduktan sonra ayaklarınızı uzatmak için yerden yüksekliği koltuğunuzla yakın olan tabure modellerini tercih edebilirsiniz. Giyinme ve yatak odalarında tabure kullanmayı tercih eden kullanıcıların büyük bir çoğunluğu ürünleri ayna önüne yerleştiriyor. Makyaj yaparken taburede oturuyor olmak kollarınızın daha rahat hareket etmelerine imkan tanıyor. Sandalye kollarına çarptığınız takdirde makyajınızın bozulma ihtimali ortaya çıkacağı için tabure kullanmak hareket özgürlüğü de sağlıyor.

Banyoda Tabure Kullanmanın Sağladığı Avantajlar

Banyolarda tercih edilen tabure modelleri suya karşı en dayanıklı malzeme olan plastik ile hazırlanıyor. Duş yaparken oturma ihtiyacı duyan kişiler, yaşlılar ve tercihen oturmak isteyenler taburelere baş vuruyor. Banyoda kayıp düşme riskini azaltan bu yöntem, daha güvenli bir şekilde duş almak isteyen kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Eğer tabure ayaklarının kaymasının önüne geçmek istiyorsanız, duş aldığınız yerin zeminine kaymaz paspaslar da serebilirsiniz.

Taburelerin banyo içindeki diğer bir kullanım alanı ise klozet önleri oluyor. Uzmanlar insanların boşaltım sistemlerinin alaturka tuvaletlere daha uygun olduğunun altını çiziyor. Alaturka tuvalet kullanmak olası bağırsak rahatsızlıklarının ve kabızlık gibi şikayetlerin önüne geçebiliyor. Burada önemli nokta, bacakların karın bölgesine doğru çekilmesi olarak kendini gösteriyor.

Alafranga tuvalet kullanırken benzer bir etki yaratmak için tabureler kullanılıyor. Yerden bir karış yüksekte bir tabure tercih ederek siz de bu etkiyi gözlemleyebilirsiniz. Dilerseniz basamaklı tabure modellerini de kullanabilirsiniz. İlk basamağı ayağınızı yerleştirecek bir platform olarak kullanabilir, ürünün tamamından ise yüksek raflara uzanmaya çalışırken faydalanabilirsiniz.

Banyoda tabure kullanımının bir diğer çeşidi ise çocuklara tuvalet alışkanlığı kazandırırken yarar sağlıyor. Küçük çocuklar klozete tek başlarına yetişemeyecekleri için tabure tercih etmek onların daha rahat etmelerine yardımcı oluyor.

Puf Olarak Kullanabileceğiniz Tabure Modelleri

Yumuşak minderlerle oturma alanları desteklenen tabureler puf olarak da kullanılabiliyor. Gerektiği takdirde bir odadan başka bir odaya rahatlıkla taşınabilen tabure modelleri konforlu bir oturma alanı da sağlıyor. Salonda ayaklarınızı uzatmak için kullandığınız bir tabureyi yemek yapacağınız zaman mutfağa götürebilir, mutfakta geçirdiğiniz zaman içerisinde oturma ihtiyacı duyduğunuz takdirde ürünü kullanabilirsiniz.

Farklı kullanıcı taleplerini karşılayacak şekilde dizayn edilen tabureler arasında çeşitli boyutlarda ürünler yer alıyor. Bu tabureler arasında geniş bir oturma alanına sahip olan modeller, kolaylıkla sehpaya da dönüştürülebiliyor. Koltuk takımınızla renk bakımından uyumlu olarak seçtiğiniz bir tabureyi üst kısmı yumuşak bir kumaşla kaplı olsa bile rahatça orta sehpaya çevirebilirsiniz. Bunun için taburenin oturma kısmının boyutlarında bir cam satın satın almanız yeterli oluyor. Camı tabure üstüne yerleştirerek düz bir zemin elde edebilirsiniz. Bu sayede taburenin üstüne koyacağınız bardak ve tabak gibi şeyler de sabit durabiliyor.

Herhangi bir tabureyi sehpa olarak kullanmayı planlıyorsanız, ürün ile halı renklerini de birbirlerini tamamlayacak şekilde seçmeniz öneriliyor. Eğer halınız ya da kullandığınız diğer ev tekstil ürünleri pastel tonlar içeriyorsa tabure seçiminde de benzer renkleri değerlendirebilirsiniz. Kullanmaktan keyif alacağınız bir tabure bulmak istiyorsanız Etrafındaki eşyalarla ve dekoratif objelerle uyum sağlayan modellere yönelmeniz tavsiye ediliyor.  

Puf olarak tercih edilen taburelerin kumaş kaplamalarının altında yumuşak süngerler de yer alıyor. Farklı zevklere ve hitap edecek ürünler arasında ince ya da kalın süngerli modeller bulmak mümkün oluyor. Kalın süngerli bir tabureyi dilerseniz dış kapıya yakın bir yere koyup ayakkabılarınızı giyip çıkarırken de kullanabilirsiniz.

Yumuşak üst kısımlara sahip tabureler kedi yatağı olarak da tercih ediliyor. Evcil hayvanınızın yerde yatmasını istemiyor ve ona kendine ait bir alan sunmak istiyorsanız çeşitli tabure seçeneklerine göz atabilirsiniz. Tabureyi kedilerin ilgisini çekecek bir hale getirmek için ürünün ayak kısımlarına sıkı şekilde ip dolayabilirsiniz. Bu sayede tabureyi hem kedinizin uyuması hem de tırnaklarını kaşıması için ideal hale getirebilirsiniz.

Pratik Bir Kullanım Sağlayan Tabure Setleri

Tabure modelleri arasında tek başlarına tercih edilen ürünler olduğu kadar tabure setleri de bulunuyor. Set ürünler balkon ve teraslarda çokça tercih edilen oturma ekipmanları olarak öne çıkıyor. Tabure setleri kafelerde ve çay bahçelerinde de sıklıkla tercih ediliyor. Eğer siz de kendi kullanımınız için ya da müşterilerinizi ağırlarken kullanabileceğiniz tabureleri keşfetmek istiyorsanız, set ürünlere göz atabilirsiniz.

Tabure setleri portatif olmaları bakımından kamp yapmayı seven kişilerin de ilgisini çekiyor. Kamp esnasında oturma alanı bulmak zaman zaman sorun olabiliyor. Bu konuya bir çözüm getirebilmek adına tasarlanan çok sayıda portatif sandalye seçeneği bulunuyor. Ancak eğer aracınızda sandalye taşıyacak kadar geniş bir alan yoksa ya da farklı bir sebepten daha minimal ürünler tercih etmek isterseniz set ürünleri inceleyebilirsiniz.

Kampa giderken yanınıza tabure seti almayı planlıyorsanız mutlaka bir tane de katlanabilir sandalye edinmeniz tavsiye ediliyor. Masa ve sandalye ihtiyacını karşılamış olmak tatilde geçirdiğiniz süreyi de çok daha keyifli hale getiriyor. Ürünleri takım olarak satın almak istiyorsanız kamp masası ve tabure setlerini de seçebilirsiniz.

Tabure setlerinin en çok kullanıldığı yerlerden biri de çay bahçeleri oluyor. Çok sayıda müşteriyi aynı anda ağırlamak için oturma alanlarını minimal tutmak isteyen işletme sahipleri, ufak masalar etrafına ikili ya da dörtlü olacak şekilde tabureler yerleştiriyor.

Merdiven İşlevi Gören Basamaklı Tabure Modelleri

Farklı amaçlar dahilinde kullanılabilen tabure alternatifleri tek bir ürün vasıtası ile birden fazla kullanımın tadını çıkarmanıza yardımcı oluyor. Bu şekilde farklı kullanımlara uygun olarak dizayn edilen tabureler arasında basamaklı modeller de bulunuyor. Tek basamaklı modellerin yanı sıra iki ya da daha çok basamağa sahip ürünler de kullanıcıların ilgisini çekiyor.

Taburenin basamaklı bir yapıya sahip olması ürünün kullanım alanlarını genişletiyor. Evinizin herhangi bir bölümünde iş yaparken yüksek bir noktaya ulaşmak istediğinizde bu ürünlerden yararlanabilirsiniz. Örneğin perde asarken basamaklı tabureler sayesinde kornişlere çok daha rahat şekilde uzanabilirsiniz. Ayakları zemine sağlam bir şekilde oturan ve materyal yapısı ile de son derece kaliteli olan modeller bu tür kullanımlarda arzu edilen performansı gösteriyor.

Mutfaktayken en üstte yer alan dolap içi raflara ulaşmak bir hayli zor olabiliyor. Benzer bir sorun buzdolabının üstüne uzanmak istediğinizde de ortaya çıkabiliyor. Bu sorunların üstesinden gelmek için basamaklı bir tabure modeli tercih etmeniz yeterli oluyor. Siz de mutfağınızda bu ürünlere yer açarak yemek pişirirken geçirdiğiniz zamanı daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Yüksekliği Ayarlanabilen Tabureler

Tabure modelleri arasında en çok tercih edilen ürünler arasında yükseklik ayarı manuel olarak yapılabilen seçenekler de bulunuyor. Bu ürünlerin yükseklik ayarını yapmak için oturma alanının hemen altına sabitlenen mandalı hareket ettirmek yeterli oluyor. Farklı dizayn detaylarına sahip ürünler arasında mandalın hareket yönünün çeşitlilik gösterdiği modeller de yer alıyor.

Yükseklik ayarını kolay bir şekilde yapabildiğiniz bir sandalyeyi yüksekken bar taburesi şeklinde kullanabilirsiniz. Tabure yüksekliğini biraz daha alçalttığınızda ürün standart sandalye yüksekliğine de erişebiliyor. Bu noktada tabureyi masa kenarına da yerleştirebilirsiniz. Eğer ürünü daha alçak tercih ediyorsanız tabureyi yerden yalnızca bir iki karış yüksekte olacak şekle sokabilirsiniz. Ürün bu haldeyken tabure üstüne ayaklarınızı uzatabilir, konforlu kullanımın keyfini sürebilirsiniz.

Ayak Detayları ile Öne Çıkan Tabure Modelleri

Tabure seçenekleri arasında kalın bir ayak üzerine yerleştirilen oturma alanı içeren modellerden iki, üç ya da dört ayaklı ürünlere kadar çok sayıda seçenek yer alıyor. Farklı kullanım alanlarında avantaj sağlayan bu ürünler, dekoratif anlamda da farklı zevklere sahip kişilere hitap ediyor.

Tek ayaklı tabure modelleri genellikle yüksekliği ayarlanabilen ürünler oluyor. Bunun yanı sıra modern dekorasyon hatlarına sahip ahşap ve tek ayaklı modeller de bulunuyor. Ahşap modeller arasındaki en ilgi çekici ürünler ise kütüklerden elde edilen tabureler oluyor. Bu ürünler büyük bir kütüğün kesilip oyulması ile elde ediliyor. İncelikli bir el işçiliği barındıran bu tabureler, ilk bakışta dikkatleri çekecek güçteki yapıları ile hayranlık uyandırıyor.

Tabureler arasında en sık rastlanan ürün gruplarından biri de üç ayaklı modeller oluyor. Üç adet ayağı bulunan ürünlerin sağlamlığını artırmak adına ayaklar arası bağlantı sağlayan hatlar da bulunabiliyor. Bu sayede ürün ayaklarının farklı yönlere doğru gevşemesi ve ilerleyen vadede kırılması önlenmiş oluyor.

Tek ayaklı, iki ayaklı ve üç ayaklı modeller arasında yaslanma bölümü barındıran seçenekler de yer alıyor. Görünüşleri itibarıyla ilk bakışta sandalye oldukları düşünülen bu tabureler, konforlu yapıları ile de sıklıkla tercih ediliyor. Bu ürünlerin sandalyelerden ayrıldıkları nokta ayak sayıları olarak kendini gösteriyor. Sandalyelerin yaslanma alanına ek olarak dört adet ayak içermesi gerekiyor.

Farklı Desenlere Sahip Tabure Modelleri

Tabure modelleri arasında farklı zevklere hitap edecek çok çeşitli ürünler yer alıyor. Bu tabureler arasında farklı renklerle ve motiflerle bambaşka bir görünüm kazandırılan ürünler öne çıkıyor. Özellikle ahşap taburelerin oturma alanlarında çok farklı çizimler ve boyamalar bulunabiliyor. El işçiliği ile hazırlanan bu ürünler son derece ayrıcalıklı bir görünüm de yaratıyor.

Özenle hazırlanan tabureler arasında denge sembolü içeren modellerden çeşitli bitki motiflerini barındıran seçeneklere kadar pek çok model bulunuyor. Yaşam alanlarına ferah bir dokunuş katmak üzere dizayn edilen tabureleri seçerken materyal kalitesine de dikkat edilmesi öneriliyor. Zira bu sayede uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz ürünleri bulmanızın önü açılıyor.

Taburelerde kullanılan desenler arasında çeşitli mandalalar ve yaşam çiçeği figürü de yer alıyor. Dengenin ve kusursuz bütünlüğün simgesi kabul edilen yaşam çiçeğinin bolluk getirdiğine ve inanılıyor. Bu sebeple çok sayıda kişi evlerinde yaşam çiçeği sembolü içeren objelere yer veriyor. Siz de kendi evinizin enerjisini daha pozitif hale getirmek ve bolluğu kendinize çekmek istiyorsanız bu motifi barındıran tabure modellerini seçebilirsiniz.

Bu tür tabure modellerini kendi evinizde ya da iş yerinizde kullanmak için tercih edebileceğiniz gibi sevdiklerinize hoş bir sürpriz yaparken de kullanabilirsiniz. Doğum günü ya da yeni ev hediyesi olarak dekoratif ve şık bir ürün satın almak istiyorsanız, son derece özel tabure modellerini değerlendirebilirsiniz.

Fonksiyonel Tabure Modelleri

Tıpkı evlerde yer alan herhangi başka bir mobilya gibi tabureler de farklı kullanım ihtiyaçlarına uyarlanabildikleri takdirde etkileri artıyor. Farklı işlevler için kullanılabilecek tabure modelleri arasında çiçek standı olarak tercih edebileceğiniz ürünlerden yan sehpa olarak kullanabileceğiniz modellere kadar çok sayıda ürün bulunuyor.

Eğer bir tabureyi yan sehpa olarak kullanmayı planlıyorsanız koltuğunuzun ölçüsünü almanız ve ürün seçimini bu doğrultuda yapmanız öneriliyor. Aksi takdirde koltuğun oturma bölümünden çok daha yüksek ya da alçak bir model satın alma riskiniz bulunuyor. Orta yükseklikte olan bu tabureleri dilediğiniz zaman masa yanında sandalye olarak da kullanabilirsiniz.

Tabure modelleri arasında yerden yüksekliği bir hayli fazla olan ürünler de bulunuyor. Standart sandalye boylarından daha yüksek olan bu ürünler bar taburesi olarak tercih ediliyor. Gece kulüplerinde, restoranların bar bölümlerinde ve barlarda kullanılan tabureler evlerde de yer ediniyor. Eğer mutfağınızda bir ada varsa yemek yeme bölümünde bar taburelerine yer verebilirsiniz.  

Ahşap taburelerin temizliği nasıl olmalı?

Ahşap ürünler arasında masif ve sunta alternatifler yer alıyor. Temizlik detayları da ürünlerin materyal yapısına göre farklılık gösteriyor. Sunta kullanılarak hazırlanan tabure modellerinin nemli bir bezle silinmesi yeterli oluyor. Kimyasal dezenfektanlar ürün dokusuna zarar verebileceği için kullanılmaları önerilmiyor. Masif ahşaptan üretilen tabure modelleri ise cilalı ve cilasız olarak ikiye ayrılıyor. Cilalı ürünler nemli bir bezle silinebiliyor. Cilasız ürünler ise kuru temizliğe daha uygun modeller olarak öne çıkıyor. Zira ahşabın az miktarda da olsa sık sık su çekmesi ürünün dokusunu bozabiliyor.

Tabure fiyatları neye göre değişir?

Tabure fiyatları üzerinde etki gösteren faktörler marka, tasarım ve materyal oluyor. Sektörün önde gelen markalarına ait ürünlere sahip olmak için daha yüksek meblağlar ödemek gerekebiliyor. Özel tasarım olarak da adlandırılan butiklerin kendi imzalarını taşıyan ürünler de fiyat bakımından yüksek ürünler sunuyor. Tabure modellerinin fiyatları konusunda önemli bir role sahip olan diğer bir unsur ise materyal oluyor. Masif modellerin fiyatları sunta ürünlere göre daha yüksek olmaları ile biliniyor.

Ahşap tabureleri boyamak mümkün mü?

Ahşap boyası kullanarak herhangi bir ahşap tabureyi boyayabilirsiniz. Ancak ürünlerin yüzeylerinde cila yer olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer ürün cilalanmış ise boya da tutmuyor. Bunun önüne geçmek için boyama öncesi tabure üstündeki cilayı zımpara yardımı ile temizleyebilirsiniz. Ürün yüzeyi zımpara sonrası yeniden pürüzsüz hale geldiğinde uygun boyalarla boyama işlemine başlayabilirsiniz. Dilerseniz boya kuruduktan sonra tabureyi yeniden cilalayabilirsiniz. Bu sayede ürün çok daha göz alıcı ve parlak görünecektir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tabure Fiyatları ve Modelleri

1680 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Ayak Malzemesi
Toplam 46 / 1680 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?