En Ucuz ve Kaliteli Elektrikli Battaniyeler

Elektrikli battaniye, çarşafın üzerine serilen ve ısınarak uyku öncesi yatağı ısıtan battaniye türüdür. Standart battaniyeler gibi üst örtmek amacıyla kullanılmazlar, tercihe göre çarşafın altına veya üstüne serilip elektriğe bağlanarak yatağın istenen seviyede ısıtılmasını sağlar. Özellikle soğuk havalarda tüm evin ısıtılmadığı durumlarda uyku için yatağa girildiğinde vücudu ani ısı değişiminden korur. Vücudunuz soğuk yatağa yattığınızda, yatağınızı da ısıtmak için ekstra enerji harcar ve uykuya dalma süresi de uzar. Elektrikli battaniye yardımıyla uykuya dalma süresi minimuma indirilirken, vücudunuzun sıcaklık üretmek için daha fazla yorulmasının da önüne geçilir. Elektrikli battaniye kullanımında dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri üzerinde mutlaka yorgan, battaniye veya her ikisinin de bulunmasıdır. Elektrikli battaniyenin görevi sadece yatağın altını değil tüm yatağı ısıtmak olduğundan üstü açık bırakıldığında ürettiği ısının büyük çoğunluğunu odaya yayar ve elektrikli ısıtıcılara göre çok düşük güç tüketimine sahip olduğu için yaydığı sıcaklık yatak odanızı ısıtmaya yetmez. Talimatlara ve tavsiyelere uyularak kullanılmaları durumunda yatağı ısıtma görevinin yanında, battaniye ve yorganda rutubet oluşumunun da önüne geçer.

Birçok ürün nem ve su geçirmeye karşı korunaklı olarak üretilir. Sıvı geçirmeme özelliğinin amacı hiçbir şekilde uyurken kullanımda tehlikelerin önüne geçmek değildir, çünkü elektrikli battaniyeler çalışırken üzerinde uyunması tavsiye edilmez. İstenen sıcaklık miktarına göre uykudan önce yarım saat ile bir saat arasında çalıştırılırlar ve uyku için yatağa girildiğinde fişten çekilmiş olmalıdır ya da anahtarından kapalı hale getirilmelidir. Katlanmış veya buruşmuş şekilde kullanılmaları kısa devre gibi problemlere sebep olabileceği için elektrikli battaniyelerin yatağınızın boyutuna göre doğru şekilde seçilip çarşaf gibi gergin bir şekilde kullanılmaları gerekir. Kullanım sonrası elektrikli battaniyeyi yataktan çıkararak uyumak istediğinizde, ısıtıcılarda hala ısı bulunacağı için ürün soğumadan kesinlikle katlanmamalıdır. Çocuk ve bebek kullanımında sıcak değil ılık ayarla çalıştırılması tavsiye edilen ürünlerin fişleri, çocukların ve bebeklerin yanlışlıkla açabilme ihtimaline karşı mutlaka çıkarılmalıdır. Aynı zamanda romatizma, fizik tedavi, bel ağrısı, soğuk algınlığı ve üşütme gibi durumlarda hasta kişiyi rahatlatmak ve tedavi sürecine destek olmak amacıyla elektrikli battaniyeler tercih edilebilirler.

Elektrikli Battaniye Fiyatları

Elektrikli battaniye fiyatları, harcadığı güce, kaç kişilik olduğuna ve malzeme türüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kapalı, ılık ve sıcak olmak üzere farklı ayar seçeneğine sahip modeller, ılık seviyede yaklaşık 40 watt, sıcak ayarda kullanıldıklarında ise 80-100 watt arası güç tüketirler. Hem tek hem de çift kişilik modeller gün içerisinde en fazla bir saat kadar güç harcadıkları için tek battaniyenin elektrik tüketimi de aylık olarak bütçenizi zorlamayacak düzeydedir. Dış kısımlarında pelür, polyester-pamuk karışımı, keçe gibi birçok farklı malzeme kullanılır ve tercihen gerçek battaniye ile kaplanmış modeller arasından da seçim yapılabilir.

Elektrikli battaniyeler temelde bir elektronik yapıya sahip oldukları için dış yüzeyleri kirlense de yıkanamazlar ve ütülenemezler. Çarşafın altına serilmiş olmaları kirlenmelerini ve deforme olmalarını önleyerek elektrikli battaniyenizin daha uzun ömürlü olmasını sağlar ki firmalar da yatak ve çarşaf arasında kullanılmasının en doğru yöntem olduğunu kullanıcılara belirtirler. Yıkanan veya ıslak bir şekilde temizlenen ürünlerin içlerindeki rezistanslar izolasyonlu olsalar da nikel, krom gibi malzemelerden yapıldıkları için sıvıyla temas etmeleri kötü sonuç doğurur. Saklanırken de dikkatli kullanılması gereken elektrikli battaniyelerin kendi üzerlerindeki kat yerlerinden soğuk şekilde katlanıp, yerleştirilecekleri dolap veya bazada en üstte yer almaları ve üzerlerinde bir yük bulunmaması gerekir. Aksi takdirde üzerine binen yük ve yanlış katlama ile ürünün ısıtıcıları büyük zarar görerek zamanla kullanılamaz hale gelebilir.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Elektrikli Battaniye

.
.
Toplam 24 / 157 ürün
DSACategoryId/60002028/2147483618/512329/60000524