Kişisel zevkinize ve evinize en uygun olan yollukları kategoriden inceleyebilirsiniz. Evinizi güzelleştirip farklı bir görünüm katacak olan yolluk halılar arasından dilediğinizi sepete ekleyip hemen satın alabilirsiniz.

 • Yolluk Hangi Amaçla Kullanılır?

 • Evlerde genellikle halı veya büyük kilimler tercih edilirken, koridor gibi yerlerde yolluk denilen küçük halılar kullanılır. Yolluk, dar alanların boş kalmamasını sağlar ve görselliği de artırır. Bu yönüyle yolluklar, evi daha da çekici hâle getiren birer dekorasyon eşyalarıdır. Evin giriş kapısının önüne serilen şık bir yolluk, misafirlerin de ilgisini çeker. Evin uygun yerlerine düzenli yerleştirilen yolluk halı, konforu artırdığı gibi çocukların çıplak zemine basmasını da önlemiş olur. Yolluklar, büyük halılara göre daha uygun fiyatlıdır. Ayrıca büyük halılara göre temizliği daha kolay olduğu için mutfak gibi hızlı kirlenen yerlerde de kullanılır. Boydan boya zemini kapatan yolluk halı, hoş bir görüntü oluşturmayacağı için belirli bir aralık bırakılarak serilirse dekorasyonu tamamlar. Güzel bir dekorasyon için yolluk halının diğer eşyalarla uyumlu bir renkte olması önemlidir.
 • Yolluk Halı Modelleri Nelerdir?

 • Yollukların keçe tabanlı, 3 boyutlu, kesme, sanat oval, püsküllü, kaşmir gibi birçok türü vardır. Keçe tabanlı olanlar, yüksek sürtünme katsayısı ile zeminde sağlam durur ve üzerinde koşan çocuk olduğunda bile halı yerinden kolayca oynamaz. Güvenli kullanım için tercih edilen bu yolluk modeli, evine sürekli misafir gelenler ve çocuklu aileler için uygundur. Tuğla model, baklava dilim gibi çeşitleri olan 3 boyutlu yolluklar, tamamen dekorasyon amacıyla kullanılır. Mobilya ile harika bir görünüm sağlayan bu halıların temizliği zor olduğundan dolayı evin az kullanılan bir odasında tercih edilmeleri uygundur. Bir ev için en özel yolluk modeli, ihtiyaca göre kesim yapılabilen kesme yolluklardır. Kesim noktalarında saçakların akma yapmamasını sağlamak için kesilen uçlara overlok yapıldıktan sonra ev eşyalarına uygun biçimde ayarlanır ve yerleştirilir. Temizliğinin 3 boyutlu halılara göre daha kolay olması, mutfak ve kapı önü gibi yerlerde kullanılmasına olanak sağlar. Zigon sehpa gibi eşyalarla uyumu dikkat çeken sanat oval yolluklar, genellikle salon için kullanılır. Sanat oval yolluğun yakınına büyük bir halı serilirse dekorasyon bozulduğu için aralarda mesafe bırakma kuralına uyularak güzel bir görünüm elde etmek mümkündür. Zemin üzerinde boşluklar varsa, püsküllü halı oldukça ilgi çekici durur ve güzel bir görünüm sağlar. Keçe tabanlı yolluk kadar olmasa da zeminde sağlam bir duruşu vardır. Temizliği oldukça zor olduğu için az kirlenen odalarda tercih edilir. Titiz bir şekilde seçilmesi gereken kaşmir yolluk halılar, en kaliteli modellerden birisidir. Normal halı kullanılan yerlere kaşmir yolluklarının da serilmesi mümkündür. Pahalı ve temizliği zahmetli olduğu için çocuk odalarında kullanırken dikkatli olmak gerekir. Yolluk halının mümkün olduğu kadar temiz kalması, dekorasyondan daha önemli bir detaydır. Bu doğrultuda zeminde kaymama özelliği ve minimum düzeyde toz tutması ile ünlü olan keçe tabanlı yolluklar tercih edilebilir.
 • Temizliği Nasıl Yapılır?

 • Yolluk halıların temizliği haftalık, aylık veya yıllık olarak periyodik aralıklarla planlanır. Yolluğun elektrik süpürgesi yardımıyla günlük biriken tozlardan kurtarılması günlük ve haftalık temizliğe örnektir. Halı yıkama özelliği olan elektrikli süpürgeler veya halı temizleme ürünleri kullanılarak aylık temizlik yapılır. Yolluklar yıllık temizlik için halı yıkama fabrikasına gönderilir, elde yıkanmaz. Elle temizlik yaparken halıya zarar verme ihtimali olduğu için dikkatli olmak gerekir. Bir bez yardımıyla fazla baskı yapmadan, yumuşak darbelerle temizlenebilir. Eğer halı dokusuna zarar verilirse, eskisinden daha fazla toz ve kir tutmaya başlar.
ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Yolluk Fiyatları ve Modelleri

3.584 ürün var
 1. Ebatlar A-Z
 2. Renk A-Z
 3. Markalar A-Z
  1. Merinos Yolluk
  2. Bahariye Yolluk
  3. Padişah Halı Yolluk
  4. Sanat Halı Yolluk
  5. Dinarsu Yolluk
  6. Payidar Yolluk
  7. Aksu Yolluk
  8. Royal Halı Yolluk
  9. Confetti Yolluk
  10. Eko Halı Yolluk
  11. Else Yolluk
  12. Sarar Yolluk
  13. Halı Home Yolluk
  14. Sevdiz Halı Yolluk
  15. Kozzy Home Yolluk
  16. Anatolian Carpet Store Yolluk
  17. Halıforum Yolluk
  18. Else Halı Yolluk
  19. Ewans Home Yolluk
  20. Durusel Halı Yolluk
 4. Fiyat Aralığı
  -
 5. Değerlendirme Puanı
 6. Fotoğraflı Değerlendirme
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Renk A-Z
 9. İplik Türü A-Z
 10. Tema A-Z
 11. Taban A-Z
 12. Hav Yüksekliği A-Z
 13. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002028/2147483618/9022246/80275209
Başa dön