Ucuz Çok Amaçlı Dolaplar

Amacı düzen olan her evin ihtiyaçlarından biri olan çok amaçlı dolap çeşitleri, yaşam alanlarınızı görsel olarak daha estetik ve kullanışlı bir hale getirmek için çeşitli alternatifler sunuyor. Genelde evler kurulurken veya taşınırken pek akla gelmeyen dolaplar, zamanla bir gereklilik olarak öne çıkabiliyor. Dar evlerde pratik alan çözümleri, geniş evlerde ise aradığınız ürünü daha kolay bulabilmek için farklı boy ve ebatlarda satışa sunulan çok amaçlı dolaplar ile göze batan fazla eşyalar sorun olmaktan çıkıyor. İster çorap çamaşır ister mutfak malzemeleri olsun pek çok ürün grubunu düzenli bir şekilde yerleştirmenize olanak sağlayan çok amaçlı dolap model ve fiyatları yer aldığı kategoriye göre değişiklik gösteriyor. 

Çok Amaçlı Dolap Çeşitleri Nelerdir?

Herhangi bir odada gözünüze takılan bir fazlalık varsa veya eşyalarınız yerli yerinde durmuyorsa çok amaçlı bir dolaba ihtiyaç var demektir. Özellikle mutfak eşyalarında gözü yoran fazlalıklar için tasarlanan çok amaçlı geniş dolap çeşitleri, tencereden tavaya ortada ne kadar mutfak ürünü varsa hepsini ayrı ayrı depolamaya olanak sağlar. Bazı evlerin mutfakları hayli dar olur. Bu durumlarda mini fırın gibi küçük elektronik aletler dahi tezgah üzerinde konumlanır. Dağınık görüntünün en  aza indirgenmesi isteniyorsa mutfağa uygun ebatlarda çok amaçlı fırın dolapları faydalı olabilir. Bakliyat ve diğer saklanabilen malzemeler için de çok amaçlı hasır dolaplar hem işlevi hem de fiyatı ile oldukça makul çözümler üretir. Bu tarz hasır dolapları çok amaçlı erzak dolabı olarak hem mutfak hem de kilerde değerlendirebilirsiniz. 

Çok amaçlı dolapları bazen banyoların da kurtarıcısı olarak görmek mümkün. Özellikle çamaşır deterjanı, sabunlar, şampuanlar ve havlular açısından her malzemenin düzenli bir şekilde raflara konulması gerektiğinde, çok amaçlı banyo dolapları ve fiyatları, uygun ebat ve modele göre ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. 

Evin herhangi bir odasında kitaptan çamaşıra her konuda kötü görüntünün kamufle edilmesini ve kolay bir şeklide erişim sağlanması baz alındığında çok amaçlı dolapların hemen hepsinin yerleri zaman zaman değiştirilebilir ve renkleri sayesinde diğer mobilyalarla çok rahat uyum sağlayabilir. 

Çok Amaçlı Dolap Nasıl Seçilir?

Çok amaçlı dolap kategorisinde çok sayıda markaya ait dolap çeşitlerine ulaşmak mümkün. Bu seçenekler arasından herhangi birini değerlendirmeden önce oda alanı ile uygun ebatlarda olmasına dikkat edebilirsiniz. Aksi halde satın aldığınız dolap duvara uymayabilir veya kiriş gibi yerlere denk gelerek daha önde durabilir. Bu tarz aksiliklerin yaşanmaması için duvarın ölçüsünü en ve boy olarak alarak dolap seçmeniz daha yerinde bir karar olabilir.

Boyları ve genişlikleri değişen çok amaçlı dolapları, içine koyacağınız malzemelerin ebatlarını da değerlendirerek satın alabilirsiniz. Böylece dolapta kaç kapağa, rafa ve çekmeceye ihtiyacınız olduğu da ortaya çıkacaktır. Çok amaçlı dolaplar, iki, üç veya dört gibi çok kapaklı olabiliyor. 

Çok Amaçlı Dolap Montajı Nasıl Yapılır?

Satın alınan çok amaçlı dolap kurulumu satın alan kişi tarafından kolayca yapılabiliyor. Demonte olarak gönderilen dolapların içerisinde yer alan kurulum malzemeleri ve şemaları sizin kolay bir montaj gerçekleştirebilmeniz için büyük bir titizlikle hazırlanıyor. Kurulum şemasında verilen sıranın ve tahta parçalar üzerinde yazan numaraların sırasıyla takip edilmesinin ardından ulaşılacak olan dolaplar, kolayca kullanıma hazır hale gelir. Çekmeceli dolapları kurmanın raflı dolaplara göre daha zor olduğu düşünülürse ilk defa dolap kuracakların basit dolap modellerinden seçim yapmaları daha uygun olabilir. Genellikle suntalam, melamin kaplı yonga levha gibi ürün özelliklerine sahip olan dolaplar, çekiç matkap gibi el aletlerine gerek kalmadan basit el aletleri ile kolayca kurulum yapılmasını mümkün kılıyor. 

Çok Amaçlı Dolap Modelleri

Kıyafetlerin organize edilmesinden kuru bakliyat ve makarna gibi dayanıklı yiyeceklerin depolanmasına kadar farklı ihtiyaçlara hizmet veren çok amaçlı dolap çeşitleri, ihtiyaçlarınıza uygun seçim yapabilmeniz adına farklı ebatlarda üretiliyor. Raf, çekmece ve kapaklarla çeşitlendirilen ürünler, elektronik aletleri yerleştirebileceğiniz boşluk alanlar da barındırabiliyor. Yer alan bölmenin arka kısmı boşluk olan çok amaçlı dolap modellerine mikrodalga, televizyon, telefon ve radyo gibi elektronik aletleri koyabilir, dağınık kablo görüntüsünü dolabın arkasına gizleyerek kullanabilirsiniz.

Çift kapılı kısa dolap modeller, ayakkabı ve kavanozların organize edilmesi için kullanılabilecek dolap modelleri arasında başı çekiyor. Hareketli raflarla desteklenen modellerin yanı sıra sabit raf seçeneği de bulunan dolaplara giriş kapısının yanı, mutfak ve banyoda yer verilebiliyor. Çekmece ile desteklenen modelleri de bulunan dolaplara deterjan, çamaşır yumuşatıcı, şampuan benzeri temizlik ve kişisel bakım ürünleri de konulabiliyor. Raf ve çekmecesi bulunmayan kısa dolap modelleri, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesinin kötü görüntüsünü kamufle etmek için tercih ediliyor.

Çok sayıda çekmece ve raf barındıran uzun dolap modelleri, genel olarak kıyafetleri düzenlemek için tercih ediliyor. Cam kapaklı modellerle birlikte açık rafları da bulunan dolapların bir kısmı kitaplık olarak değerlendirilebiliyor. Klasik gardırop modellerinden sıkılanlar, kısa ve uzun dolap modellerini kullanarak kıyafetlerini düzenleyebiliyor. Ardiye gibi alanlarda kullanabileceğiniz uzun ve büyük dolap modelleri ise, saklamak istediğiniz eşyaları düzenlemenize yardım ediyor. Çok renkli çok amaçlı dolaplara, çocuk odalarında yer verebilir, oyuncakların oluşturacağı dağınıklıklara engel olabilirsiniz. Ayrıca özellikle cam kapaklı modelleri; tabak, bardak ve benzeri mutfak ürünlerini düzenlemek için tercih edebilirsiniz.

Çok Amaçlı Dolap Fiyatları

Farklı raf ve çekmece sistemlerine sahip çok amaçlı dolaplar; evinizin farklı alanlarında dekoratif ve işlevsel amaçlarla kullanılabiliyor. Farklı ebatlarda üretilen çok amaçlı dolap çeşitlerinin fiyatları, kullanılan malzemenin kalitesi başta olmak üzere işçiliği, tasarımı ve sunduğu işlevsel çözümlerle doğru orantılı olarak değişebiliyor. Melamin, ahşap, metal başta olmak üzere farklı malzemeden üretilen dolaplar, bağlantı elemanlarının kalitesi ve kulp gibi kısımlarında kullanılan malzemelerin kalitesi doğrultusunda fiyatlandırılabiliyor.

Çok amaçlı dolapların büyüklükleri ile birlikte kullanılan raf sistemleri, çekmeceler ve diğer aksesuarlar fiyatlarına doğrudan etki edebiliyor. Dolaplara işlevsellik kazandıran aksesuarlar, bazı dolap modellerinde kullanıcıların istekleri doğrultusunda değiştirilebiliyor. Yedek raf, çekmece ve askı seçeneklerini değerlendirerek ihtiyaçlarınıza tam olarak cevap veren çok amaçlı dolap modeline ulaşabilirsiniz.

Evin hemen hemen her yerinde değerlendirebileceğiniz çok amaçlı dolap modellerinde, mutfak ve banyo gibi alanlarda kullanılabilmeleri için bazı özellikler gerekebiliyor. Banyodaki nemden etkilenmemesi, mutfakta maruz kalabileceği yağlı lekelerden kolayca temizlenebilmesi, ayakkabılık olarak kullanılacaksa koku tutmaması gibi özellikler fiyatına etki edebiliyor. Çok amaçlı dolap satın almadan önce kullanacağınız yerin özelliklerini göz önüne alarak seçim yapabilir, seçtiğiniz dolabın dezavantajlı koşullara dayanıklı olmasını garanti altına alabilirsiniz. Leke tutmayan modelleri boya yapmayı seven çocuğunuzun odasında da tercih edebilir, bir bez yardımı ile silerek hemen temizleyebilirsiniz. Elbise ve havlu gibi daha hafif ürünleri düzenlemek için daha hafif dolaplar tercih edebilir, kitap ve benzeri ağırlıktaki eşyalar için daha dayanıklı modellere yönelebilirsiniz.

Monte edilmiş çok amaçlı dolap modelleri yerine kuruluma hazır olarak paketlenmiş ürünleri tercih ederek daha uygun fiyatlara dolap sahibi olabilirsiniz. Montaj maliyeti olmadığı için daha uygun fiyatlara edinebileceğiniz ürünler, içlerinde çıkan kılavuz yardımı ile kolayca birleştirilebiliyor. Taşıma kolaylığı da sunan ürünleri siz birleştirmek istemezseniz belirli bir ücret karşılığında kurulumunu yaptırabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Çok Amaçlı Dolap

477 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Hepsiburada Home Çok Amaçlı Dolaplar
  2. Remaks Çok Amaçlı Dolaplar
  3. BMdekor Çok Amaçlı Dolaplar
  4. modilayn Çok Amaçlı Dolaplar
  5. Derya Dekor Çok Amaçlı Dolaplar
  6. Alyans Çok Amaçlı Dolaplar
  7. Yurudesign Çok Amaçlı Dolaplar
  8. Adore Çok Amaçlı Dolaplar
  9. Sanal Mobilya Çok Amaçlı Dolaplar
  10. Mimilos Çok Amaçlı Dolaplar
  11. Ertok Çok Amaçlı Dolaplar
  12. KZY Çok Amaçlı Dolaplar
  13. Rani Çok Amaçlı Dolaplar
  14. Kalender Dekor Çok Amaçlı Dolaplar
  15. Ruum Store By Doğtaş Çok Amaçlı Dolaplar
  16. Mobusta Çok Amaçlı Dolaplar
  17. My Mob Çok Amaçlı Dolaplar
  18. Arnetti Çok Amaçlı Dolaplar
  19. Mobitopya Çok Amaçlı Dolaplar
  20. Bimossa Çok Amaçlı Dolaplar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Renk A-Z
 6. Malzeme A-Z
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002028/18021299/18021305/60005008
Başa dön