Antre / Hol

Ev ve ofislerin giriş bölümünü oluşturan antrelerde vestiyerden dresuara, aynalı portmantolardan ayakkabı dolaplarına kadar pek çok farklı dolap kullanılır. Mont ve kaban gibi dış giyim ürünlerini, eldiven, eşarp, bere gibi aksesuarları ve ayakkabıları muhafaza etmek amacıyla kullanılan antre dolapları, aynı zamanda ayakkabı bakım ürünleri, anahtarlar ve çantalar için de depolama alanı sağlar. Yerli ve yabancı mobilya markaları tarafından üretilen farklı modeller sayesinde kullanıcılara yüzlerce seçenek sunan antre dolapları, her dekorasyon tarzına uyum sağlayacak tasarımları ile öne çıkar. Yaşam alanlarının genel dekorasyonuna uygun şekilde dekore edilen antreler için onlarca farklı seçenek sunan söz konusu dolaplar arasında çok yönlü tasarımlar da yer alır. Antre dolapları arasında aynı anda hem askı alanı, hem ayakkabı rafı bulunan aynalı portmantolar gibi modeller daha yoğun ilgi görür. Bunun yanı sıra çekmeceli ve az yer kaplayan ayakkabı dolapları da sık tercih edilen ürünler arasındadır. Oldukça zengin bir ürün yelpazesi sunmalarının yanı sıra dar antrelere yeteri kadar depolama alanı sağlayacak nitelikte olan modeller de bulunur. Ahşaptan suntalama, MDF'den plastiğe kadar farklı seçenekler sunan antre dolapları arasında ofis kullanımına uygun metalden üretilen modeller de bulunur. Farklı marka ve model seçenekleri sunan antre dolapları fiyat açısından da oldukça geniş bir aralığa sahiptir. Ancak genel olarak çok fazla model bulunduğu için her bütçeye hitap eden fiyatlı antre dolabı kolaylıkla bulunur.

Antre Dolap Çeşitleri

Yaşam alanlarının girişleri olan antrelerde, dışarı çıkılacağı zaman giyilecek kıyafetlerden ayakkabılara kadar sık kullanılan tüm dış giyim ürünlerinin düzenli bir şekilde depolanmasını sağlayan dolap modelleri bulunur. Gömme dolaplardan duvara monte edilen raf dolaplarına kadar pek çok dolap türünü kapsayan antre dolap modelleri arasında en sık tercih edilenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Ayakkabılık: Sadece ayakkabıların düzenli bir şekilde muhafaza edilmesi amacıyla üretilen ayakkabı dolapları, kapaklı, çekmeceli, açık raf sistemli ve duvara monte olmak üzere pek çok seçenek sunar. Uzun-ince, kısa-geniş olmak üzere farklı tasarımlara sahip olan ayakkabılıklar arasında oldukça dar görünen düşer kapaklı modeller de bulunur. Bazı ayakkabı dolaplarının üst kısmında kullanıcıların ayakkabı giyerken oturabilmeleri için minderli bir kısım yer alırken bazılarında ise terliklerin konulması için açık bir raf bulunur.
  • Portmanto: Alt kısmında ayakkabıların konulduğu kapalı bir dolap bölmesi bulunan üst kısmında ise açık askı sisteminin yer aldığı portmantolar, ayakkabı ve kaban mont gibi dış giyim ürünlerinin yerleştirilmesi için düzenli bir alan sunar. En üst kısımda ayakkabı bakım ürünlerinin yerleştirilmesi için ince bir raf daha bulunan klasik portmantolar, daha çok çekirdek ailelere hitap eder. Tek bir ünite halinde olduğu için yanına ayakkabı dolabı, ayna gibi eklemeler yapılarak daha fonksiyonel hale getirilebilir.
  • Vestiyer: Portmantoların gelişmiş versiyonları olan vestiyerler, portmantoya ek olarak iki yanda kapaklı ve aynalı dolap kısımları bulunan antre dolaplarıdır. Bu kapalı kısımlarda dış giyim eşyalarının asılabileceği veya ayakkabıların dizilebileceği askı alanı ve raflar yer alır.
  • Çekmeceli Dresuar: Genellikle ayaklı tek bir raf formunda olan dresuarların dolaplı ve çekmeceli versiyonları da antrelerde sık kullanılan dolaplar arasında yer alır. Üzerine ayna veya raf dolabı monte edilerek kullanılan bu mobilyalar, özellikle dar antrelere şık ve düzenli bir görünüm verir.
  • Çok Amaçlı Dolap: Kiler dolabı, banyo dolabı gibi farklı amaçlarla da kullanım olanağı sunan çok amaçlı dolaplar, ihtiyaca göre antre dekorasyonunda da sıkça kullanılan mobilyalar arasındadır. 10 dar raflı, 5 geniş raflı, askılıklı, çekmeceli gibi farklı modelleri bulunan çok amaçlı dolaplar, portmantoya veya ayakkabılığa ek olarak antrelerde ek depolama alanı elde etmek amacıyla kullanılır.
  • Temizlik Dolapları: Daha çok ofis antrelerinde yer verilen ve dışarıdan bakıldığında kapalı düzenli bir dolap gibi görünen temizlik dolapları, kullanılmayan eşyalar, temizlik gereçleri gibi pek çok şeyi düzenli bir şekilde saklamak için kullanılır.
  • Aynalı Dolap: Dolaplı boy aynası, aynalı raf dolabı, aynalı çok amaçlı dolap gibi pek çok çeşidi bulunan aynalı dolaplar, antrelerin vazgeçilmez mobilyaları arasında yer alır. Farklı ölçülerde ve farklı fonksiyonlara sahip olarak tasarlanan bu dolaplar, genel antre mobilyalarının tamamlayıcısı olarak kullanılır.
  • Dilsiz Uşak: Ofis antrelerinde kırışmaması gereken ceket ve montların düzgün bir şekilde saklanması olanak tanıyan dilsiz uşakların, çekmeceli ve raflı olan modelleri vardır. Askı alanına ek olarak kapalı depolama alanı da sağlayan bu ürünler, ofis gibi iş yerlerinin antrelerinde konumlandırılır.

Tüm bunlara ek olarak antrelerde minyatür anahtarlık dolapları ve şemsiye dolapları gibi dekoratif dolaplar da kullanılır. Az da olsa depolama alanı sağlayan bu ürünler, daha çok dekoratif görünüme katkı sağlar.

Portmanto Modelleri ve Özellikleri

Ev veya ofislere dair ilk izlenimi oluşturan antrelerin vazgeçilmez mobilyaları arasında yer alan portmantolar, marka ve modele göre yüzlerce farklı tasarım seçeneği sunan mobilyalardır. Geleneksel portmanto olarak bilinen ve ayakkabı dolabı ile askılık kısmından meydana gelen tek bir ünite formundaki modellerin yanı sıra geniş aynalı dolapların da yer aldığı modern portmantolar da vardır. Daha çok vestiyer dolabı gibi görünse de genel özellikleri sebebiyle portmanto olarak kabul edilen bu mobilyalar, çok fazla boyut seçeneği sunması, kullanıcının dilediği zaman ayrı yerlerde konumlandırabileceği farklı ünitelerden oluşması sebebiyle dar antrelerden geniş antrelere kadar her alan için uygundur.

Genellikle tekli, ikili veya üçlü ünite formunda tasarlanan portmantoların, kapaklı dolap kısmında veya askılık alanının hemen yanında ayna bulunan modelleri de vardır. Antrelerin olmazsa olmaz aksesuarları arasındaki aynalara sahip olan modelleri ile yoğun ilgi gören aynalı antre dolapları hem ofis hem de ev antreleri için büyük bir avantaj sağlar. Her şeyden önce portmanto üzerinde ayna bulunması, antre için ayrı bir boy aynası satın alma sorununu ortadan kaldırarak avantaj sağlar.

Son derece kullanışlı bir depolama alanı sunan portmantolar, aynı zamanda üzerinde dekoratif objeler sergilenebilecek alanları ile dikkat çeker. Evin veya ofisin genel dekorasyonuna uygun dekoratif objeler, yapay çiçekler, sepetler ve saklama kutularını sergileme olanağı sunan portmantolar, yanlarına eklenecek ayakkabı dolabı, şemsiyelik, puf gibi ek ürünler ile daha da fonksiyonel hale getirilebilir özelliktedir.

Çekmeceli Ayakkabı Dolapları

Antre için dolap modelleri arasında yer alan ve dekorasyondan ziyade ihtiyaç olan ayakkabı dolapları, açık raf sistemli, düşer kapaklı, çekmeceli ve klasik kapaklı dolap formunda olabilir. Gelişen teknolojiler ve yeni mobilya trendleri sayesinde her geçen gün yeni bir tasarım ile kullanıcıların beğenisine sunulan ayakkabı dolapları arasında en çok tercih edilenler çekmeceli depolama alanı sunan modellerdir. Çekmeceli ayakkabı dolapları ise düşer kapaklı ve klasik çekmeceli olmak üzere iki farklı seçenek sunar. Klasik modellerde 4, 5 veya 6 adet geniş çekmece yer alır ve ayakkabılar kategorize edilerek bu çekmecelere yerleştirilir. Her çekmecenin aynı uzunluğa sahip olduğu modellerin yanı sıra alttaki çekmecenin daha uzun olduğu dolap tasarımları da söz konusudur. Uzun çekmeceler bot ve çizme tarzı ayakkabılar için depolama alanı sağlarken çok uzun çizmeler ve botlar için çekmeceli ayakkabı dolapları yerine klasik kapaklı dolaplar tercih edilmelidir. Enine geniş ve çok uzun olmayan çekmeceli ayakkabı dolapları terlik, panduf ve ev ayakkabıları için ideal depolama alanı sunar.

Dışarıdan bakıldığında çekmeceli ayakkabı dolaplarına benzeyen ancak düşer kapak sistem sayesinde ne tam olarak çekmece ne de klasik dolap olan bu modeller, fazla yer kaplamayan ince tasarımları ile dikkat çeker. Evlerin daralması ve antrelerde yeterli alan olmaması sebebiyle yoğun ilgi gören bu ayakkabı dolapları, klasik çekmeceli ayakkabı dolaplarının aksine dikey depolama alanı sağlar. Ayakkabı ve terliklerin boyutuna göre farklı alan sağlayan bu dolaplar klasik ayakkabılar, spor ayakkabıları, babetler ve terlikler için oldukça alan sunarken yüksek topuklu ayakkabılar, çizme botlar için daha kısıtlı alan sağlar. Genellikle 2, 3 ve 4 kapaklı olan bu ayakkabı dolapları da hem ofis hem de ev kullanımına uygundur.

Aynalı Antre Dolapları

Antre dolapları arasında sık tercih edilen aynalı dolap modelleri, vestiyer, portmanto, dolaplı ayna gibi farklı mobilyalardan meydana gelir. Tüm kapaklarında ayna bulunan gömme dolap tasarımların revaçta olduğu bu modeller, depolama alanına ek olarak ayna da bulundurduğu için tercih edilir. Tüm kapaklarında ayna bulunan dolaplar, daha çok dar antrelerde daha geniş bir görünüm sağlamak amacıyla kullanılır. Öte yandan tek kapağında ayna bulunan vestiyerlerden, askılık kısmının hemen yanında yarım veya boy aynası bulunan portmantolara kadar farklı tasarımlar söz konusudur. Geniş veya dar olması fark etmeksizin tüm antrelerde yer verilen aynaları da kapsadıkları için kullanıcıların öncelikli tercihleri arasında yer alan bu modellerin duvara monte edilen raf sistemli olanları da vardır.

Antrede Dresuar Kullanımı

Modern antre dolap modelleri arasında yer alan çekmeceli, raflı veya dolaplı dresuarlar, antre dekorasyonunda sık sık tercih edilen yardımcı mobilyalar arasındadır. Klasik dresuar modelleri üzerindeki duvara monte edilen şık bir ayna ile kullanılarak antreye zengin bir görünüm kazandırır. Daha çok ev antrelerinde tercih edilen drasuarların ofis antrelerinde kullanıma uygun çok çekmeceli modelleri de bulunur. Küçük de olsa çekmece gibi depolama alanına sahip olduğu için antre dolapları arasında yer alan dresuarlar, farklı renklerdeki ahşap görünümünde olabildiği gibi altın veya gümüş renkli de olabilir. Mermer tezgahlı dresuarlar ise her zaman ilgi gören modeller olarak öne çıkar.

Genel antre dekorasyonunun tamamlayıcısı olarak kullanılan dresuarların yanı sıra yine yardımcı mobilyalar arasında yer alan antre konsolları da vardır. Bir yanında iki adet çekmece diğer yanında ise minderli bir oturum alanı bulunan söz konusu konsollar, özellikle ayakkabı dolaplarının yanına konumlandırılır. Aynı tasarıma sahip olan ve oturum alanı hemen altında sürgü kapaklı bir depolama alanı daha bulunan banklar da vardır. Söz konusu konsol ve bankların hemen yanına şemsiyelik yerleştirilerek dekoratif ve kullanışlı bir alan sağlanır.

Antre Gömme Dolap Avantajları

Antre için dolap modelleri arasında yer alan ve daha çok dar antrelerde alan sağlamak için tercih edilen gömme dolaplar hem geniş depolama alanı sağlar hem de ekstra alan işgal etmediği için antrenin daha ferah görünmesine yardımcı olur. Özellikle ayna kapaklı modelleri tercih edilen söz konusu antre dolapları, klasik 3 veya 4 kapaklı giysi dolapları görünümündedir. Ancak iç kısmında klasik gardroplardakinin aksine ayakkabılar için uygun raflar, portmantodaki gibi askılık bölümü yer alır. İçinde ayakkabılar ve dış giyim eşyaları için yeteri kadar depolama alanı bulunan antre gömme dolap modelleri, onlarca farklı renk ve ahşap desenli görünüm sunar.

Dar Antreler için Dolap Modelleri

Dar antrelerin daha ferah ve geniş görünmesini sağlarken aynı zamanda kullanıcıların ihtiyaç duyduğu kadar depolama alanı da bulunan dolap modelleri vardır. Özellikle küçük metrekareli evlerin artması sebebi ile daralan antrelerin kullanışlı hale getirilmesinde büyük rol oynayan dar antre dolapları, derinliği fazla olmamasına rağmen genel tasarımı itibarıyla kullanışlı mobilyalar olarak kullanıcıların beğenisine sunulur. Dar antrelerde kullanılması tavsiye edilen bir diğer dolap modeli ise aynalı dolaplardır. Aynalar daha ferah bir görünüm sağladığı için dar olan tüm yaşam alanlarında kullanılması önerilen aksesuarlardır. Bu sebeple aynalı, dar antre dolap modelleri, fazla alan bulunmayan antreler için ideal seçenekler sunar. Düşer kapaklı ayakkabı dolapları, çekmeceli dresuarlar, çekmeceli bank ve konsollar gibi derinliği fazla olmamasına rağmen kapalı depolama alanı sağlayan dolap modelleri, dar antrelerin daha kullanışlı hale gelmesine yardımcı olurken fazla yer kaplamadığı için de kalabalık bir görünüme neden olmaz.

Bütçe Dostu Antre Dolap Fiyatları

Yaşam alanlarının girişi olması sebebiyle ekstra öneme sahip olan antreleri daha kullanışlı ve şık gösterecek pek çok dolap modeli bulunur. Dar, geniş, kare, dikdörtgen ve yuvarlak antre alanlarının mümkün olan en iyi şekilde değerlendirilmesi için tasarlanan antre dolapları modelleri, düzenli bir depolama alanı sunarken aynı zamanda görsel açıdan da antre dekorasyonuna katkı sağlar. Ahşap, suntalam ve plastik gibi farklı malzemelerden üretilen söz konusu dolaplar, çok fazla model seçeneği sunduğu için oldukça geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Markadan markaya ve modelden modele değişiklik gösteren antre dolap fiyatları arasında hemen her bütçeye hitap eden modeller yer alır. Öte yandan uzun vadeli kullanım sunan dolaplar arasında genel antre dekorasyonunu ekstra depolama alanı sağlayarak tamamlayacak bank, dresuar, ayakkabılık gibi farklı modeller de vardır. Bu tarz dolapların büyük bir kısmı antrelerin yanı sıra yaşam alanlarının farklı yerlerinde de kullanıma uygun olduğu için hem uzun ömürlü hem de çok yönlü bir kullanım vadeder.

Antre dolabı alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Antre için dolap satın almadan önce antrenin genel alanının göz önünde bulundurulması, dolapların ve diğer mobilyaların da bu alana uygun olan modeller arasında seçilmesi önerilir. Örneğin, dar bir antre söz konusuysa büyük vestiyerler ve birden fazla üniteden meydana gelen portmantolar yerine, tek üniteli portmantolar, düşer kapaklı ayakkabı dolapları, dresuar, bank ve konsollar tercih edilmelidir. Yaşam alanının genel dekorasyonuna uygun dolaplar tercih etmek, görünüm bütünlüğü açısından önemlidir. Dolapları kullanacak kişi sayısı da dolap seçimini etkileyen faktörler arasında yer alır.

Dar antreyi geniş göstermek için nasıl dolaplar kullanılmalı?

Dar antrelerin olduğundan daha geniş görünmesi ve bu sırada ihtiyaç duyulan depolama alanına sahip olması için derinliği az olan dolaplar ve aynalar kullanılmalıdır. Aynalar, derinlik algısı oluşturması ve ışığı yansıtması sebebiyle dar ve küçük metrekareli alanları olduğundan daha ferah gösterir. Bu sebeple ayna kapaklı dolaplar, dar antreler için ideal modelleri arasındadır. Öte yandan uygun alan mevcut ise gömme antre dolap modelleri de kullanılabilir.

Antre dekorasyonuna uygun dolap seçimi nasıl olmalı?

Genel ev veya ofis dekorasyonu antrede de devam ediyorsa buna uygun renk ve tasarım antre dolapları kullanmak bütünlük açısından yeterlidir. Ancak antrede farklı bir dekorasyon tarzı söz konusuysa, görsel bütünlük sağlanması için halı, duvar ve antrede diğer eşyalara uyumlu renk ve tasarıma sahip dolapların tercih edilmesi önerilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Antre Dolapları

10.000+ ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Mobilya
Mobilya
Antre / Hol
Antre / Hol
Çok Amaçlı Dolap
Çok Amaçlı Dolap
Portmantolar
Portmantolar
Ayakkabılıklar
Ayakkabılıklar
Ayaklı Askılıklar
Ayaklı Askılıklar
Kapı ve Duvar Askılıkları
Kapı ve Duvar Askılıkları
Ayna / Dresuar
Ayna / Dresuar
Şemsiyelikler
Şemsiyelikler
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 56 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?