Soğuk, ılık ve sıcak suyu yönetmeye yarayan lavabo bataryaları sağlam ve kaliteli malzemesi, konforlu kullanımı ve estetik detaylarıyla bir bütünlük sağlar. Mutfak, banyo ve tuvaletlerde kullanılan bataryalar mevcut tesisat altyapısına, lavabonun tarzına, büyüklüğüne ve kullanılan mekanın genel karakterine göre seçilmektedir. Lavabo Bataryası Fiyatları ise yerli ve ithal onlarca ürün arasından bu kriterler doğrultusunda yapacağınız seçime göre farklılık gösterir.

Lavabo Bataryası Çeşitleri

 • Tek donatı boşluklu lavabo bataryası; tezgah üstü kullanıma uygun olup, tek tesisat deliğinin olduğu durumlarda kullanılan kumandası üstünde olan modeldir.
 • Üç donatı boşluklu lavabo bataryası, tezgah üstünde iki ya da üç tesisat deliğinin hazır olduğu durumlarda kullanılan, ortadaki batarya gövdesinin sağlı sollu kumandalarla direkt tezgah çıkışlı olduğu bataryadır.
 • Çanak lavabo bataryaları ayrı olup uzun gövdeli ve uzun boyunlu bataryalardır.
 • Ankastre lavabo bataryası, tesisatın duvardan çıkışlı olduğu durumlarda direkt duvara monte edilen modeldir.
 • Fotoselli lavabo bataryaları; sirkülasyonu yoğun alanlarda tercih edilen ve el değmeden kullanılan sensörlü düzenekler olup, lavabo bataryası fiyatları arasında en yüksek olan gruptur.

En Çok Tercih Edilenler ve Kullanım Önerileri

Mutfak, banyo ve tuvaletlerde kullanılan birbirinden farklı ithal ve yerli modeller, krom ve pirinç kaplı yüzeyleri sayesinde korozyona, matlığa ve kararmaya karşı korunurlar. Lavabo bataryası seçiminde kaliteli malzemeden imal edilmesinin yanında, kullanılacağı mekanın genel dekorasyon stiline uyumlu olması da önemlidir. Klasik dekorasyona sahip yaşam alanlarında Osmanlı, oryantal motifli, altın rengi modeller; modern çizgilere sahip mekanlarda ise daha keskin hatlı, sade kesitli krom seçimler daha uygundur. Son yıllarda krom dışında bakır ve altın tonları da alternatif olarak kullanılmaktadır. Batarya boyutlarının lavaboya uygunluğu ise kullanım esnasında oluşabilecek sıçramaları önleyeceği için genel konfor açısından önemlidir.

Banyolar için seçim yaparken en etkili olanı duş bataryası, taharet musluğu ve diğer aksesuarlarla takım olarak satın alınmasıdır. Lavabo tercihiniz çanak tabir edilen tezgah üstü modellerse uzun boyunlu modeller kullanmak zorunludur. Ebeveyn banyolarında daha ağır ve hacimli modeller, sirkülasyonu daha yoğun olan ortak tuvalet ve banyolarda ise döner borulu aç kapa modeller yaygın kullanımlıdır. Mutfaklarda lavabo bataryası seçiminde eviyenin konumuna göre duvardan ya da tezgahtan çıkışlı modeller seçilebilir. Sıklıkla büyük tencere ve tepsilerin elde yıkandığı evlerde spiralli eviye muslukları kullanılarak uzama fonksiyonundan yararlanılabilir.

Lavabo Bataryası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Lavabo bataryası seçiminde mevcut tesisat altyapısı dikkate alınmalıdır.
 • Lavabonuzun boyutları ve geometrisi batarya seçimi açısından önemlidir.
 • Verimli çalışabilmesi için kullanılacağı ortamdaki su basıncı dikkate alınmalıdır.
 • Banyo için duş bataryası ile uyumlu modeller seçmek dekoratif bir bütünlük sağlar.
 • Lavabo küçükse kısa, çanak şeklindeyse uzun boyunlu batarya almak kullanım konforu yaratır.
 • Mutfakta eviyenin yeri pencere önünde ise bu duruma uygun olarak tasarlanmış kısa hareketli başlıklı modeller arasından seçim yapmak idealdir.

Lavabo Bataryası Fiyatları

Günümüz gelişen teknoloji ve üretim ortamında, ıslak hacimlerin bulunduğu her mekanda uygun çözümler sunan bir lavabo bataryası modeli rahatlıkla bulunabilir. Lavabo bataryası fiyatları ise bu çeşitliliğe paralel olarak farklılık gösterir. Kullanım yeri, tesisat altyapısı, marka, model ve ekstra özellikler fiyatı etkileyen unsurlardandır. Kare kesitli, kuğu boyunlu, tek kollu, iki kumandalı, şelale modelli, su tasarruflu ya da fotoselli yüzlerce batarya, kullanıcı zevk ve ihtiyaçlarına uygun olarak çözümler sunar. Siz de yaşam alanlarınız için beğendiğiniz modelleri uygun fiyatla satın alarak uzun ömürlü konforun ve şıklığın tadını çıkarabilirsiniz.


ARA
Loading interface...
Loading interface...

Lavabo Bataryası Fiyatları

.
.
Toplam 24 / 6155 ürün
DSACategoryId/60002028/455418/18021927/18021983