En Kaliteli Armut Koltuklar

En Sevilen Koltuk Modeli: Armut Koltuk

Evlerde ya da dış ortamlarda uzun zaman geçiren kişiler için oturulan kanepe ve koltukların rahatlığı oldukça önemlidir. Bulunulan mekanlarda rahat ve konforlu koltuklar seçmek isteyenler için en uygun ürün çeşitlerinden biri armut koltuk seçenekleri olur. Birbirinden şık ve konforlu çeşitleri ile armut koltuklar evde ya da ev dışındaki ortamlarda sıklıkla kullanılan alternatiflerdir. Evlerin balkon ya da bahçe kısmında bulunan dekorasyonu armut koltuklar yardımıyla tamamlamak ve keyif  verici hale getirmek mümkündür. Armut koltukların evlerde bulunan kullanımının dışında özellikle kafe, anaokulu ya da kreş gibi mekanlarda da yoğun bir kullanımı bulunur. Bu alanlarda amaç kişilerin rahat etmesi ve keyifli zaman geçirebilmesidir. Ayrıca renklerinin doğru seçilmesi ile dekorasyonun çok daha ilgi çekici hale gelmesi mümkün olur. Özellikle kafelerde bu koltukların bulunması ile müşterilerin kafeden çok daha memnun şekilde ayrılması mümkün olur. Arkadaş çevresi ile sohbet etmek üzere gelen kişiler bu koltukların rahatlığı ile olduğundan çok daha uzun süre kafede vakit geçirebilir. Dekorasyonun uygun şekilde tamamlanması ve daha albenili hale gelmesiyle daha fazla sayıda müşteriye ulaşmak mümkündür. Armut koltuk çeşitlerinin kullanım alanı bulduğu bir alan da anasınıfı ya da kreşlerdir. Burada kullanım amacı öğrencilerin konforlarından ödün vermeden eğitim almasıdır. Ayrıca bu koltukların istenmeyen kazalara sebep olma durumu sıfırdır. Kenar ya da köşe gibi darbelere sebep olabilecek akşamların bulunmaması ve yüksekliklerinin az olmasından dolayı kazalar açısından hiçbir risk barındırmazlar. Anasınıfı yaşındaki çocuklar için oldukça rahat ve yumuşak yapıdadır. Bu özellikleri ile çocuklarına her şeyin en iyisini sunmak isteyen anne babalar, armut koltuk çeşitlerine bebek ya da çocuk odalarında da sıklıkla yer verir. Çocuk odalarında kullanılan modellere bakıldığında daha canlı renkler ve desenler olduğu görülür. Hareketli desenler, çizgi film karakterleri gibi farklı baskılar ile çocukların eğlenceli vakit geçirmesi için de etkili olur. Koltuğun rahatlığı çocuğun ilgilendiği aktiviteye daha kolay odaklanabilir.

Armut koltuk çeşitleri tüm kullanım alanları düşünüldüğünde en sık olarak evlerin balkon bölümleri ya da bahçelerde kullanıldığı rahatlıkla görülür. Özellikle yaz aylarında sıcak havanın keyfini bahçe ve balkonlarda geçirmek isteyenlerin vazgeçilmez eşyasıdır. Ancak bu tarz dış mekan kullanımlarında bazı dezavantajlar yaşanabilir. Bu dezavantajlardan en önemlisi daha hızlı ve yoğun kirlenmesidir. Bu istenmeyen durumdan kurtulmak için seçim yaparken ürünün yıkanabilir olmasına dikkat etmek gerekir. Dış malzemeleri farklı ürünlerden meydana gelen armut koltuk çeşitlerinin bir kısmı silinebilir özelliktedir. Seçim yaparken silinebilir olarak tercih edilen ürünler yıkamaya gerek kalmadan silme yöntemiyle de basit şekilde temizlenebilir. Bahçe ya da balkon keyfi yapmayı sevenler için kitap okumak, müzik dinlemek, bir şeyler içmek çok daha zevkli hale gelir. Armut koltukların genel kullanım alanı dış mekanlar olmasına rağmen oturma odalarında da kullanılabilir. Özellikle işten kalan vakitte tv karşısında rahatlamak için bu koltuklara başvurulabilir. Koltukların içe doğru çöken ve vücudun tamamen rahatlaması için tasarlanan yapısı sayesinde her yaştan kullanıcı için güzel bir alternatiftir. Ayrıca yapısı, sağladığı rahatlık, tasarımları ve renkleri gibi özellikleri ile bulundukları mekana ayrı bir hava katar. Evin dışında kalan bahçe ya da balkonlarda olsun, ev içerisinde oturma odaları ya da çocuk odalarında olsun kullanıldığı her mekanda oldukça pozitif bir enerji yaratır. Evlerin tamamen dışında ise kafelerde, plajlarda, sahillerde armut koltuk çeşitlerine rastlamak mümkündür. Bulunulan ortamın keyfinin tam anlamıyla çıkarılmasında etkin rol oynar. Kullanıcılar açısından samimi bir ortam oluşmasını sağlarken günün stresinden ve yorgunluğundan uzaklaşmaya yardımcı olur. Satın alırken ihtiyaçlara ve dekorasyona uygun ürünler tercih edilmesi ile en ideal koltuğu seçmek mümkün olur.

En Fazla Kullanılan Armut Koltuk Çeşitleri

Armut koltuklar müdavimleri tarafından her zaman aranılan ürünlerdir. Bu koltuklarda gizli rahatlık ve konforu bilenler keyif zamanlarında bu ürünlerden başka bir eşya istemez. Bu da ürünlerin daha fazla talep görmesini ve buna bağlı olarak her tarz ve bütçeye uygun bir model ortaya çıkmasını sağlar. Armut koltuk çocuk odası için arandığı durumlarda buna uygun olarak birbirinden farklı ve canlı renkte tasarlanmış küçük armut koltuk çeşitleri tercih edilebilir. Küçük boyutlu olan ve çocuk odalarının en önemli ürünlerinden biri haline gelen armut koltuklar 5 – 10 yaş arasındaki çocukların kullanımı için uygundur. Çocuklar için uygun olan armut koltuk çeşitleri arasında en fazla dikkat çeken ürünler çizgi film ya da animasyon karakterlerinin olduğu modellerdir. Bu koltuklar çocuğun görmekten zevk aldığı karakterleri barındırması ile beklenen ilgiyi toplar. Çocuklar için bu koltukların bulunduğu çocuk odalarında vakit geçirmek çok eğlenceli ve zevkli hale gelir. Armut koltukların hem yetişkinler hem de çocuklar için avantajlı olduğu bir nokta da vücut ergonomisine olan katkısıdır. Bu koltuk çeşitleri oturulduğunda vücudun şeklini alır. Dolayısıyla fiziksel olarak insan vücuduna hiçbir zarar vermez. Armut koltuk çeşitleri hijyen açısından da önce ürünlerdir. Tüm çeşitleri kolay temizlenebilir şekilde piyasaya sunulur. Temizlenme şekillerine bakıldığında silinerek, yıkanarak ya da çıkarılabilir kılıfa sahip olanların kılıf kısmının yıkanarak temizlendiği görülür. Çıkarılabilir kılıfa sahip olan koltuk çeşitleri genellikler fermuarlı olarak tasarlanır. Kılıfı olan modellerin büyük kısmı çocuklar için tasarlanan ürünler olmasının yanında yetişkinler için olan ürünlerde de kılıf bulunabilir.

Ev dekorasyonuna önem veren kişilerin bir kısmı dekorasyonu tamamlamak için armut koltuk kullanabilir. Armut koltuklar farklı dekorasyonlar için tamamlayıcı nitelikte eşyalardır. Mekanın dekorasyonu ile uyum sağlamasının dışında konforlu ürünler olmaları da kullanımlarının artmasını sağlar. Ürünün avantajlarından biri de basit şekilde taşınabilir olmasıdır. Özellikle temizlik sırasında kolaylıkla yeri değiştirilebilir. Ev içerisinde başka bölümlerde kullanımı söz konusu olduğunda da hızlı şekilde taşınması mümkün olur. Dekorasyon ile uyumlu parçalar seçebilmek için bu alanda bulunan tüm renkler ile uygun renkler tercih etmek gerekir. Ya da tüm renkler ile uyum sağlayabilen beyaz, siyah gibi ana renkler seçmek dekorasyon açısından olumlu seçimler olur. Koltuk rengi seçerken uyum yakalamanın birkaç farklı yolu vardır. Bunlardan biri dekorasyonun genel rengine yakın bir renk belirlemektir. Bu şekilde mobilyaları gören kişiler bu koltuğun bu takıma ait olmadığını asla düşünmez. İkinci bir yöntem ise dekorasyon rengine yakın ama farklı bir renk seçimi yapmaktır. Tonun farklı olması eşyaların kendini daha fazla göstermesini sağlar. Diğer bir yöntem ise rengin mevcut mobilyaların renginin tamamen zıttı olacak şekilde seçmektir. Bu şekilde dekorasyon olduğundan daha ağır ve güzel görünebilir. Bu görüntüyü sağlamak için armut koltuklara başvurulabilir. Evlerin dışında kafe ortamları da armut koltuklar için oldukça uygun mekanlardır. Kafelerin bahçe kısımlarında yer alan armut koltuklar gelen müşteriler için sıcak bir ortam sağlar. Bahçede kullanılan hantal ürünlerin tam tersine kolaylıkla taşınabilir ve temizlenebilir olması sayesinde de gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Evlerde ya da dış mekanlarda kullanılan armut koltuk çeşitleri farklı ebatlarda üretilir. Çocuklar için küçük boyutlu olarak üretilen armut koltuk çeşitleri yetişkinler için standart ve daha büyük boyutlarda tasarlanabilir. Kullanıcı profili ve kullanılan mekan değerlendirilerek bunlar arasından uygun seçim yapılabilir. Alanın geniş ve açık bir mekan olması durumunda büyük boyutlu ve deri olan armut koltuk seçenekleri oldukça uygun ürünler olabilir. İç kısımda ve küçük alana sahip bir mekan olması durumunda ise farklı kumaş seçeneklerinin bulunduğu daha küçük boyutlu olan koltuk seçenekleri daha ideal ürünlerdir. Deri ürünlerin avantajı yıkamaya gerek kalmadan silme yöntemi ile kolaylıkla temizlenebilmesidir. Bu durum özellikle kafe gibi iş yerlerinde büyük bir iş yükünün hafiflemesini sağlar. Çocuk odalarında kullanılan ürünlerin ise yıkanabilir ya da kılıflı olması yine avantaj sağlayan durumlardır. Deri armut koltuk çeşitleri ev dekorasyonunda da sıklıkla kullanılan ürünlerdir. Bu tarza uygun döşenmiş bir salonu deri armut koltuklar kullanarak daha göze çarpan bir hale getirmek mümkün olur. Armut koltukların büyük bir kısmı tek kişilik olmasının yanında çift kişilik olan çeşitleri de bulunur.

Armut Koltuk Kullanılabilen Mekanlar

Armut koltuk çeşitleri ilk üretildiği zamanlarda sadece armut şekline benzeyen tasarımlar ile kullanıcılarına sunulduğu için bu isimle anılır. Ancak sonraki yıllarda bu koltukların oldukça rahat ve kullanışlı olmaları sayesinde farklı tasarımlar ile piyasada yerini almış durumdadır. Tasarımların farklılaşması ile de kullanım alanları gittikçe genişler. İlk zamanlar evlerde kendine yer edinemeyen armut koltuk çeşitleri özellikle son yıllarda evlerin hemen hemen her bölümünde, bahçe ve balkonlarda, kafe ve restoranlarda, ana sınıfı ve kreşlerde oldukça yoğun şekilde kullanılır durumdadır. Evlerin her köşesinde kullanılabilen bu ürünler çocuk odalarında kullanılan tasarımları ile eve farklı bir hava katar. Diğer bölümlerde ise genel dekorasyon ile uyumlu seçenekler mekanın olduğundan daha gösterişli görünmesini sağlar. Anaokulu ve kreşlerde özellikle çocukların bahçedeki geçirdikleri vakti keyfe dönüştürmelerinde büyük katkı sağlar. Bu tarz bir kullanım için seçilen ürünler daha hareketli ve eğlenceli tasarımlara sahip olur. Çocuk odalarında kullanılan resimli, çizgi film karakterli ve daha birçok neşeli baskı bu ürünlere olan ilgiliyi daha da arttırır. Çocuk odalarının en anlamlı mobilyalarından biri olan etkinlik masalar armut koltuklar ile kullanılabilir. Bu durumda oldukça rahat eden çocuklar etkinlikler için beklenenden daha fazla zamanı burada geçirebilir. Ayrıca armut koltukları yumuşak ve kumaştan meydana gelen yapısı gereği çocukların kazaya uğrama ve zarar görme ihtimallerini minimuma indirir. Bazı kafelerde futbol severler için lig maçları yayınlanabilir. Bu tarz kafeler maçların yayınlandığı zamanlarda ilgi toplamak amacıyla taraftar baskılı olan armut koltuklardan yararlanabilir. Özellikle derbi maçlar olduğunda bu koltuklar futbol severler için ayrı bir heyecan haline gelir. Evlerde kullanılanlar gibi kafeler için seçilen koltukların da kirlenmesi durumunda yıkanabilir ya da silinebilir olması çok önemlidir. Kafelerin genellikle açık alanlarında kullanılan armut koltuklar evlerde kullanımından çok daha fazla kirlenir. Bu nedenle koltukların standart bir bez yardımıyla kolaylıkla silinebilir olması en fazla istenen özelliktir.

Armut koltuk çeşitlerinin büyük bölümü kolay temizlenebilir özelliğe sahiptir. Ancak bazı kullanımlar daha fazla hijyen gerektirebilir. Bunlardan en önemlisi anaokullarıdır. Anaokulları kendini mikroplara karşı korumayı tam olarak öğrenememiş olan 2-6 yaş arası çocukların bulunması dolayısıyla her türlü ortamdan çok daha sağlıklı ve hijyenik olmalıdır. Bu gibi durumlarda armut koltuklar da düzenli aralıklar ile uygun koşullarda temizlenmelidir. Armut koltukların köşe ve kenar gibi ayrıntılarının olmaması sayesinde daha hızlı bir şekilde temizliği yapılabilir. Kafeler için de aynı durum söz konusudur. Kafeler gün içerisinde onlarca belki yüzlerce kişinin girip çıktığı ortamlardır. Bu sebeple de temizliğinin uygun şartlarda yapılması gerekir. Hem müşteriler hem de çalışanlar açısından dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Armut koltuk tercih eden işletmeler bu konuda biraz daha şanslıdır. Normal sandalye veya koltuk kullanan işletmeler bu ürünlerin kenarını, köşesini, altını, üstünü temizlemeye çalışırken oldukça fazla zaman kaybeder. Oysa ki armut koltuklar basit şekilde çok az bir sürede temizlenebilir. Koltuklar deri malzemeden yapılmış ise nemli bir bezle temizleyici malzeme olmadan bile rahatlıkla temizlenebilir. Temizleyici bir ürün kullananlar ise koltuğun dış döşemesinin zarar görüp görmediğine dikkat etmesi gerekir. Evlerdeki kullanımlar için en pratik yöntem ürünün bir kılıfa sahip olması durumudur. Koltuğun kılıfını saniyeler içerisinde çıkarıp, makinede yıkamak mümkündür. Bazı armut koltuk çeşitleri ise tamamen yıkanabilir özelliğe sahiptir. Ancak bu koltukların iç aksamının makinede yıkanma durumu değişebilir hatta makinede yıkanmayabilir. Buna bağlı olarak ürünün kullanma talimatı doğrultusunda elde yıkama yapılabilir. Yıkama yaparken temizlik ürünün tercih ediliyorsa ürünün zarar görmeyeceğinden mutlaka emin olmak gerekir. Bu durum ürünün dış döşemesi ve yıkama yöntemi ne olursa olsun her zaman geçerlidir. Armut koltuklarda en sık rastlanan malzemeler deri, imperteks, kadife kumaş çeşitleridir. Her biri farklı renk, boyut ve desenler ile kullanıcıları ile buluşur. Evlerde en fazla kadife ve deri ürünlere yer verilirken diğer mekanlarda her türlü kumaştan yapılmış armut koltuklar kullanılabilir. Rahatlık ve konfor isteyen herkes için armut koltuk seçimleri en ideal tercihlerdir.

Armut Koltukları Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Armut koltuklar farklı malzemeler kullanılarak meydana gelir. Birbirinden farklı mekanlarda kullanım alanı bulunur. Evde ya da dış ortamlarda kullanılan bu koltuk çeşitleri düzenli temizlik ve bakımları sayesine çok daha uzun süre kullanılabilir. Bu koltukların temizlik ve bakımı yapılırken kullanım talimatına uygunluk çok önemlidir. Bunun dışında temizliği sırasında temizlik ürünü kullanılıyorsa mutlaka kumaşa zarar vermeyecek olduğundan emin olunmalıdır. Eğer bu mümkün değilse koltuğun görünmeyen bir kısmında temizliğin öncesinde deneme yapılabilir.

Armut Koltuklar Neden Tercih Edilir?

Evlerde ya da dış ortamlarda dekorasyon için birbirinden farklı mobilya ve eşyalar kullanılır. Bu kullanılan eşyaların bazıları görüntü bazıları ise rahatlık ve konfor için tercih edilir. Konfor isteğinin önce çıktığı ihtiyaçlarda armut koltuklar sıklıkla tercih edilebilir. Armut koltuklar denilince ilk akla gelen rahatlık ve keyiftir. Yapıları gereği vücudun şeklini almaları ile kullanıcılarına keyifli zaman geçirir. Bu nedenle de dinlenme için geçirilen zamanlarda gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.

Armut Koltuk Seçimi Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Armut koltukların seçimi sırasında alınan tüm mobilyalarda olduğu gibi dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunur. Koltuğun yapımında kullanılan tüm materyal ve malzemelere dikkat etmek gerekir. Dış kısımda kaygan olmaması, kolay temizlenebilir olması gibi özellikler aranırken, iç kısmın optimum bir yumuşaklığa sahip olması önemlidir. Gereğin fazla yumuşak ya da sert olması durumunda kullanım açısından konfor sağlaması mümkün olmaz. En ideal yumuşaklığa sahip olduğu durumda koltuk kullanıcılarına verebileceği maksimum rahatlığı sağlar. Ayrıca ürünün boyutları da önemlidir. Çocuklar için mini boyda dizayn edilenleri, standart büyüklükte olanları ve daha geniş yapıda tasarlanan XL ebatlı armut koltukları görmek mümkündür. Bu noktada asıl gereken doğru ihtiyacın belirlenmesidir. İhtiyaç belirlendikten sonra istenen koltuk tüm seçenekler arasından hızlı şekilde bulunabilir.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Armut Koltuk Fiyatları

2383 ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Mobilya
Mobilya
Oturma Odası
Oturma Odası
Puf / Minderler
Puf / Minderler
Armut Koltuklar / Minderler
Armut Koltuklar / Minderler
Oturma Minderi
Oturma Minderi
Sırt Minderi
Sırt Minderi
Eco Armut Koltuk
Eco Armut Koltuk
XL Armut Koltuk
XL Armut Koltuk
Küp Minderler
Küp Minderler
Yuvarlak Minderler
Yuvarlak Minderler
Yer ve Plaj Minderi
Yer ve Plaj Minderi
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 39 / 2383 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?