Kaliteli Orjinal ve Ucuz Duvar Kağıdı Modelleri

Dekorasyon konusunda düşünmeyi seven insanların hayal gücünü zorlayan modellerin bir araya getirildiği duvar kağıdı çeşitleri, en zevkli seçimlerinize paralel bir incelik sunuyor. Yaşayan ve yaşatılan mekanlar için üretilen desenler ile renkler, zarif dokunuşlarla adeta duvarlarda dans ediyor. Profesyonel amaçlı büyük mekanlarda veya kendi anlayışınıza göre oluşturmak istediğiniz ev dekorasyonunda kullanmak üzere arzu ettiğiniz gibi duvar kağıtları seçebilirsiniz.

Duvar Kağıdı Modelleri

Evinizin salon duvarlarına derinlik katan, çevrenizi güzelleştiren duvar kağıtları, aynı zamanda eşyalarla gösterdiği uyumlu duruş ile de tamamlayıcı bir unsur olarak öne çıkıyor. Klasik tarzda mobilyalar kullanmayı seviyorsanız kağıtlarda klasik dönemden esintiler taşıyan motiflerin izlerini sürebilirsiniz. Şiirsel detaylarla bezenmiş zarif görünümlü duvarların mobilyalarınız ile olan uyumunu seyretmekten estetik bir haz duyabilirsiniz. Gerek zarafetiyle gerekse ayrıntılı çizimleriyle duvarlarınıza baktığınızda sizi güzellikler diyarına alıp götüren mükemmel kağıtlar arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Genellikle çiçek, yaprak ve şal desen olarak karşınıza çıkan klasik motifler, özellikle büyük salonlarda ve el oyması mobilyalarla ideal bir entegrasyon sağlamayı başarıyor. Geçmişi yaşatmayı ve geçmişin izlerini canlı tutmayı tercih ediyorsanız tarzınıza uygun olarak duvarlarınızı kaplayabilirsiniz. Modern bir ev döşemeyi tercih ederek bu seçiminize göre eşyalar alacaksanız duvar kaplamalarınızı da aynı şekilde daha hareketli ve aydınlık modellerden seçebilirsiniz. Amerikan tarzı mobilyalar ile çok uyumlu bir tarzı ortaya koyan kum beji düz kağıtlar veya düz renk kabartma motifli kağıtlar da ilginizi çekebilir. Nostalji tutkunuza hitap eden damask desen tarzı ürünleri boydan boya salonunuza kaplatabilirsiniz. Damask desen perdeler veya koltuklar kullanıyorsanız karışıklığı önlemek adına desensiz veya yalnızca kabartmaları olan kağıtları düşünebilirsiniz. Mekan eğer küçükse desenlerin de küçük olması veya kağıdın düz renk olması evi daha geniş gösterebilir. Otel, okul, yurt, düğün salonu, balo salonu gibi geniş mekanlarda iri desenler kullanıldığında çok daha başarılı bir sonuç elde edilebilir. Farklı konsept oluşturmak isterseniz şehir görünümlü, manzaralı kağıtları düşünebilirsiniz.

Duvar Kağıdı Fiyatları

İç mekanlara bambaşka bir hava veren duvar kaplamaları arasında bulunan vinil ürünleri de inceleyebilirsiniz. Ürünlerin temizlenmesi oldukça kolaydır, lekeyi içine çekmediği için kolayca temizleniyor. Ahşap veya seramik yer döşemeleriyle uyum sağlayarak dekorasyonda bütünlüğü yakalamanıza yardımcı oluyor. Geniş ve profesyonel mekanlarda, restoranların büyük boyutlu kokteyl salonlarında duvarların tuğla görünüm ile kaplanması da ayrı bir konsept yaratılmasını sağlıyor. Sibirya tuğla, kesme taş, taş beton veya Pamukkale taş döşeme tarzı hazırlanan tuğla ve taş desenli kaplamaları dekorasyona zengin bir atmosfer katmak için kullanabilirsiniz. Sinema salonlarında, tatil köylerinde, toplantı salonlarında kullanabileceğiniz farklı duvar kağıdı çeşitleri ile mekanınıza perspektif kazandırabilirsiniz. Evde yatak odaları için kaplayacağınız kağıtları soft renklerden ve düz veya küçük çiçek desenlerden seçebilirsiniz. Sarmaşık desenleri, bulut görünümleri de güzel bir uyku için ideal olabilir. Kelebekli çiçekli kağıtları oturma salonunda değerlendirebilirsiniz. Bebeğiniz olacaksa ve onun odasını şimdiden hazır hale getirmek istiyorsanız sevimli çizgi karakterlerin boy gösterdiği duvar kaplamaları hoşunuza gidebilir. Kız ya da erkek çocuklara yönelik olarak ayrı ayrı hazırlanan örüntülü duvar kağıtları çocukların ilgisini çekebilir. Duvar ve diğer zeminlerin döşenmesi ile ilgili olarak alanında tanınmış olan markaların orijinal ürünlerinin sunulduğu güzel tasarımlar arasında kalite, renk ve desen anlamında karşılaştırma yaparak karar verebilirsiniz. Farklı fiyatlarda sunulan ürünleri de birbirleriyle kıyaslayabilirsiniz. Evinize düşündüğünüz kağıtları aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte, ürünleri değerlendirerek seçebilirsiniz. Profesyonel bir mekan için seçim yapıyorsanız mekanın farklı metrekarelere sahip bölümleri için değişik desenleri tercih edebilirsiniz.


 • Duvar Kağıdı Nedir?

 • Evinizi uzun bir günün sonunda gelmeyi dört gözle bekleyeceğiniz bir yer haline getirmek için dekore etmek çok önemlidir. Evinizi dekore etmeye başlamak için en iyi yol duvarlara özel duvar kağıtları eklemektir. Duvar kağıtları, dekorasyonda arzu edilen şekilde renk ve dokuya sahip olmak ve eve farklı bir bakış açısı getirmek üzere üretilirler. Normal, doğal badana boyalarına kıyasla daha uygun fiyatlar sunan duvar kağıtları ile evinizde dilediğiniz gibi bir değişikliğe sahip olabilirsiniz. Duvar kağıtları, dekorasyonda kullanım kolaylığı sağlar. Takılması ve çıkarılması çok kolaydır. Bazı modeller, profesyonel uygulayıcılardan ziyade duvar kağıtlarını kullanıcıların da kendi başlarına uygulamalarına olanak tanır. Ufak bir dokunuşla seçeceğiniz duvar kağıdı ile tüm evinizin havasını değiştirebilirsiniz.
 • Kaç Çeşit Duvar Kağıdı Vardır?

 • Vinil duvar kağıdı, en yaygın olarak kullanılan, asması ve temizlemesi en kolay duvar kağıdı çeşididir. Evlerde kullanabileceğiniz iki yaygın vinil duvar kağıdı türü vardır. Sıvı vinil duvar kağıtları %100 vinil malzeme üzerine basılmıştır ve genellikle lüks bir dokusal etki vermek için kabartılmıştır. Bu duvar kağıtları oldukça dayanıklıdır ve genellikle sabun ve suyla temizlenebilir böylece bakımı kolaylaştırır. Bu duvar kağıdı çeşidi takıldığı zaman sıvı vinil ile mühürlenmiş bir kağıt sırtı ve yüzeyine sahiptir. Diğer yandan katı vinil duvar kağıdı tamamen su geçirmez özelliğe sahiptir. Mutfaklar ve banyolar için idealdir. Bir diğer çeşit olan dokunmamış duvar kağıtları, sekiz yıl önce piyasaya sunulan ve duvar kağıdı için tercih edilen alt tabaka haline gelen, teknik olarak geliştirilmiş bir duvar kağıdı malzemesidir. Lifli malzemeden yapılmış, dokunmamış duvar kağıtlarını yapıştırmak daha kolaydır. Duvarda kuru bir şerit oluşturularak, genellikle duvarın pürüzsüz ve aşınmasını engelleyecek şekilde bırakılırlar. Birçoğu vinil içermez, bu da onlara çevre dostu bir duvar kağıdı seçeneği sunar.
 • Duvar Kağıdı Neye Göre Seçilmelidir?

 • Çok fazla renk ve desene sahip duvar kağıdıyla evinizin bölümleri için en uygun olanı seçmek gerçekten zor olabilir. Bu nedenle evinizin iç mekanlarındaki renk, ışık, mekan derinliği, doku ve mobilya gibi unsurları değerlendirmek gerekir. Bu önemli faktörlere bir göz atarak, doğru duvar kağıdını seçmek düşündüğünüzden çok daha kolay olur. Yeni duvar kağıdı seçerken renk skalası önem taşır. Öncelikle odanın işlevini ve yaratmak istediğiniz havayı düşünmelisiniz. Soğuk yeşiller, maviler ve morlar sakinleştirip yumuşak bir konsept yaratırken, kırmızı, sarı ve portakal gibi sıcak renkler parıldar ve canlı bir konsept yaratır. Renk seçiminden sonra uygun desen seçilmelidir. Dramatik renklere sahip büyük desenler daha resmi bir görünüme sahip olmanıza neden olur. Daha geniş kalıplar ve daha geniş aralıklarla yerleştirilmişlerdir. Karıştırma ve eşleştirme harikadır. Ancak aynı renk ailesindeki kalıplara yapıştırıldığından da emin olunmalıdır. Renk ve desen seçiminden sonra duvar kağıdının yerleştirileceği alandaki ışık faktörüne bakılmalıdır. Işığın doğru yansıtılabilmesi için duvar kağıtları pürüzsüz olmalı, metalik, yansıtıcı ve renkli duvar kağıdı stilleri tercih edilmelidir. Belirli bir özelliği vurgulamak ve dikkat çekmesini sağlamak için ise koyu bir renk veya dokulu bir duvar kağıdı seçilmelidir.
 • Duvar Kağıdı Fiyatları Nelerdir?

 • Fiyat söz konusu olduğunda, dikkate alınması gereken çok şey bulunur. Duvar kağıdı seçtiğinizde, işin nasıl yapılacağını bilen birini bulmanız gerektiğini ve özellikle de doku kullanmak gibi farklı bir şey yapmak istiyorsanız, fiyatı artıracağını unutmamalısınız. Öte yandan piyasada bulunan çıkarılabilir duvar kağıdı seçeneği ile bugün bir profesyonel kiralamaya gerek yoktur. Aynı zamanda dekorunuzu istediğiniz kadar değiştirebilme imkanı sağlar, kalıntı bırakmadan uygulanması ve çıkarılması kolaydır. Kumaştan yapılmış özel duvar kağıtları güzel bir doku sunarken fiyatları ile de dikkat çeker.
 • Duvar Kağıdı Tavanlarda da Kullanılabilir Mi?

 • Neden tavanınıza duvar kağıdı yapmıyorsunuz? Beyaz, düz renkli bir tavan yerine, biraz zarafet eklemek için duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Çocuklarınız için bir oda tasarlıyorsanız, yıldızları olan bir gökyüzü duvar kağıdı ile asla yanlışa düşmezsiniz. Belki de yatağınıza yattığınızda güzel şeyler görmekten hoşlanıyorsunuz. Neden tavanınızı ince ama keyifli bir çiçek tasarımıyla dekore etmiyorsunuz? Belki de sadece düz bir rengin tadını çıkarmak istiyorsunuz. Yapmanız gereken hem duvarınızda hem de tavanınızda düz renk bir duvar kağıdını tercih etmektir. Duvar kağıdı, duvarda ve tavanda normal boya ile karşılaştırıldığında daha kullanışlı bir malzemedir.
ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Duvar Kağıdı Fiyatları

+10.000 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Decowall Duvar Kağıtları
  2. Cici Wallpaper Duvar Kağıtları
  3. Grown Duvar Kağıtları
  4. Adawall Duvar Kağıtları
  5. Wall 212 Duvar Kağıtları
  6. Dekor Duvar Kağıtları
  7. Golden Duvar Kağıtları
  8. Orkide 3D Duvar Kağıtları
  9. Zümrüt Duvar Kağıtları
  10. Bien Wallcoverings Duvar Kağıtları
  11. GMZ Duvar Kağıtları
  12. Duka Duvar Kağıtları
  13. Duvardaki Sanat Duvar Kağıtları
  14. Du&Ka Duvar Kağıtları
  15. d-c-fix Duvar Kağıtları
  16. Hopdeko Duvar Kağıtları
  17. Halley Duvar Kağıtları
  18. LivArt Duvar Kağıtları
  19. Gekkofix Duvar Kağıtları
  20. Ankawall Duvar Kağıtları
 2. Ev ve Yaşam Trendleri
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Değerlendirme Puanı
 5. Fotoğraflı Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
 8. Genişlik A-Z
DSACategoryId/60002028/18021300/18042736
Başa dön