Tavan Vantilatörü ve Fanlar

Tavan vantilatörleri, bir odanın tavanına asılabilen serinleme sağlayan fanlar olarak çok tutuluyor. Lamba olarak da kullanıldığından fonksiyonel ürünler. Elektrikle çalışan oda tavan fanları odadaki hava akımını etrafındaki kanatlarla sağlar. Ortasında lambası bulunur. Odayı  aydınlatacak şekilde tasarlanır. Lambanın etrafında adeti değişebilen kanatlar bulunur. Manuel modellerinde fanın açılmasını ve hız ayarı yapılmasını sağlayan iki adet  zincir sarkıt bulunur. Sarkıtın biri, tavan vantilatörünün çalışmasını sağlar, diğeri ise düşük veya hızlı ayarda çalışmasını sağlar. Manuel modellere alternatif olarak fanın açılmasını sağlayan  ve fan ayarı yapılabilen kumandalı modelleri de mevcut. Bu modellerde kumanda ile fan açılımı ve fan hız ayarı otomatik bir şekilde yapılabilir. Konforlu bir kullanım sağlar. Lamba etrafındaki kanatlar aynı zamanda dekoratif olarak da farklı tasarımlara sahip. Ahşap görünümlü kanat ve ortasında aydınlatma sağlayan  modelleri en yaygın kullanılanılanları. 

Tavan Vantilatörleri Kullanım Alanları 

Özellikle yazlık mekanlarda tavan vantilatörü oldukça fazla tercih edilir. Yazlık, ev, tüm oda tavanlarında kullanılabilir. Ayrıca balkon teras gibi açık hava alanlarında da kullanıma uygun. Yaz mevsimi ile birlikte iç mekanlarla birlikte dış mekan alanlarında da hissedilen serinleme  ihtiyacı için  tavan vantilatörleri iyi bir seçenek olabilir. Sıcak havanın etkisini azaltarak rahat bir uyku için ortam hazırlayabilir. Bebek, çocuk odalarında  düşük ayarlarda çalıştırılarak hafif serin ortamlar yaratılabilir. Mutfak kullanımlarında hem serinlik vermesi hem de havalandırma sağlaması açısından tercih edilebilir. Ev ortamlarına ilave olarak ofis, mağaza, butik, kafe, restoran gibi mekanlar için de uygun. Kafe ve restoranların bahçelerinde ve teraslarında kullanımı oldukça yaygın. Tavan vantilatörleri yer tipi vantilatörlere göre alan kaplamadığından mekanlarda oldukça tercih edilir. Evlerde de bu sebeple tercih edilme oranı yüksek. Yer tipi vantilatöre kıyasla hava akımını tavandan sağladığından dengeli bir hava değişimi sağlar. Serinliğin yukarıdan aşağıya tüm odaya veya mekana yayılmasına yol açar.

Klimaya kıyasla  tavan vantilatörleri bulunduğu ortamı soğutmaz. Serinlik ve hava akışı sağlar. Klimanın alerjik reaksiyonlarından rahatsız olanlar için ideal. Soğutmadan ziyade hafif bir serinliği tercih edenler için de ideal. Aynı zamanda bebek ve çocukların soğuktan rahatsız olmamaları, üşütmemeleri için kullanımına daha uygun olabilir. 

Tavan Vantilatörleri  Modelleri

Tavan vantilatörleri modelleri geniş seçeneklerle beğeninize sunulmakta. Kullanıcıya pratik ve konforlu bir kullanım sağlar. Bu pratik ve konforlu  kullanıma bağlı olarak pek çok modelleri ile karşımıza çıkar. Çeşitli mekanlar için tasarlanmış modellerden zevkinize göre bir tavan vantilatörü bulmanız mümkün. 

 • 3 Kanatlı Tavan Vantilatörleri

3 kanatlı tavan vantilatörleri küçük oturma odaları, çocuk odaları için tercih edilebilir. Hava akımını daha hafif bir şekilde sağlar. Metrekare olarak çok büyük odalar için tercih edilebilir. Ahşap görünümlü ve beyaz modelleri bulunur. Buna alternatif olarak manuel ve uzaktan kumandalı modelleri de mevcut.

 • 4 Kanatlı Tavan Vantilatörleri

4 kanatlı tavan vantilatörü modelleri, 3 kanatlı modellere göre biraz daha büyük odalar ve alanlar için uygun olabilir. Antre, salon, mutfak gibi alanlara uygun olabilir. Ahşap, beyaz ve renkli tasarımları mevcut. 

 • 6 Kanatlı Tavan Vantilatörleri

6 kanatlı tavan vantilatörleri geniş salonlar, kafe, restoran gibi mekanlar için daha uygun olabilir. Aynı zamanda balkon, teras gibi alanlarda daha etkili bir kullanım için tercih edilebilir. Renk ve model seçenekleri mevcut.

 • Kumandalı Tavan Vantilatörleri

Kumandalı tavan vantilatörleri manuel kullanıma göre daha pratik bir kullanım sağlar. Oturduğunuz yerden fanı açma imkanı sunar. Kumandalı vantilatörlerde de kanat ve renk çeşitliliği bulmak mümkün.

 • Manuel Tavan Vantilatörleri

Manuel kullanılan tavan vantilatörlerinin lambasının bulunduğu yerde iki adet zincir bulunur. Aşağıya doğru çekilebilen bu zincirler fanı açma kapama ve hız ayarı yapmak için kullanılır. Tavan yüksekliği fazla uzun olmayan oda ve alanlarda kullanıma uygun olabilir. 

 • Beyaz Tavan Vantilatörleri

Beyaz tavan vantilatörleri son zamanlarda oldukça tercih edilen bir model. Bu modellerde kanat adetleri değişebilmekle birlikte pilot model kanatların yaygın kullanıldığını görürüz. Pilot model kanatlarda kanatlar düz değil kıvrımlı bir şekle sahip. Farklı ve dekoratif bir model olarak tercih edilebilir.

 • Ahşap görünümlü Tavan Vantilatörleri

Ahşap görünümlü  tavan vantilatörleri en çok karşımıza çıkan tavan van modeli. Manuel kullanımla birlikte uzaktan kumandalı modelleri de mevcut. Ayrıca kanat adetleri kullanılacak mekana göre seçilebilir. Ahşabın doğal görünümü oda ve mekanşarınıza sıcak bir görünüm verebilir. Ortasında bulunan lambalar yuvarlak lamba şeklinde olabilirken, 3 ayrı ampul barındıran çiçek yapılı  lamba modelleri olarak da karşımıza çıkar. Ahşap renginin tonları da renk seçenekleri olarak karşımıza çıkar.

 • Renkli Tavan Vantilatörleri

Renkli tavan vantilatörlerinde sarı, turuncu, yeşil, siyah, beyaz, bronz, metal  gibi renklerle birlikte karışık renkli modelleri de görmek mümkün. Çocuk odaları için, renk uyumuna göre oturma odaları için tercih edilebilir. Renkli tavan vantilatörleri yaz mevsiminde kullanılacak açık alan mekanlarına da uyum sağlayabilir.

 • Açılır Kapanır Tavan Vantilatörleri

Açılır kapanır tavan vantilatörleri kanatları içerisine toplanabilen bir model. Fanın kullanılmayacağı durumlarda dışarıdan bakıldığında lamba görüntüsü verir. Pervane görüntüsünü tercih etmeyenler için şık bir model olabilir. 

 • Yaprak Modelli Tavan Vantilatörleri

Yaprak modeli kanatlara sahip bu tavan vantilatörleri dekoratif bir kullanım olanağı sunar. Kanat adetleri değişebilmekle birlikte ahşap görünümlü ve beyaz tonlarında oldukça fazla kullanılmakta. 

 • İşlemeli Tavan Vantilatörleri

İşlemeli tavan vantilatörlerinde lambasının üzerinde çeşitli işlemeler, çini kaplamalar, taşlı süslemeler yer alır. Boyut olarak lamba boyutu daha büyük tutulmuştur. Dekoratif özelliği ön planda. Bu anlamda giriş alanları, salon, restoran kullanımına daha uygun olabilir. 

 • Aydınlatmasız Tavan Vantilatörleri

Aydınlatmasız tavan vantilatörleri sadece fan özelliği kullanılmak istendiğinde tercih edilebilir. Aydınlatmanın duvardan veya masa lambalarıyla sağlandığı ortamlarda sadece sadece havalandırma özelliği bulunan bu modeller kullanılabilir.

 • Led Aydınlatmalı Tavan Vantilatörleri 

Led, oda aydınlatmaları, banyo, mutfak aydınlatmaları, dekoratif süsleme alanları gibi bir çok yerde karşımıza çıkar. Loş ışık sağlar. Fazla ışıklı ortamlar tercih etmeyenler için idealdir. 

Tavan Vantilatörleri Fiyatları

Tavan vantilatör modelleri renk ve tasarım bakımından bir çok seçeneğe sahip. Zevkinize ve bütçenize uygun tavan vantilatörleri fiyatlarına Hepsiburada’dan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Fiyat aralığı seçeneği ile uygun fiyatlı tavan vantilatörlerine ulaşmanız mümkün. Beğeni listesi oluşturarak tercih ettiğiniz ürünleri takibe alabilirsiniz. Bu ürünler ile ilgili  indirim ve kampanyalardan hemen  haberdar olmak için fiyat alarmı kurabilirsiniz. Dilediğiniz model renk ve tasarımlara filtreleme yöntemi ile ulaşabilir, online bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Tavan Vantilatörleri Yorumları

Tavan vantilatörleri yorumları alışveriş sırasında size fikir verebilir. Kullanıcı yorumları, değerlendirmeleri yol gösterici olabilir. Beğendiğiniz bir ürün hakkında kullanıcının fikirleri size kolaylık sağlayabilir. Beğendiğiniz bir tavan vantilatörü hakkında yapılan yorumlarda kullanıcıların tercih ettiği alanları, ürünün etkili olup olmadığını okuyabilirsiniz. Fotoğraflı yorumlarda kullanıcı fotoğrafları ürünün mekanlarda duruşu, dekoratif uyumu hakkında bilgi verebilir. En çok tercih edilen marka hakkında da fikir edinme olanağı sağlar. Ayrıca soru cevap yöntemi ile ürün satıcısı ile direkt irtibata geçerek merak ettiğiniz soruları sorabilir, yanıtlara göre ürün tercihinde bulunabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tavan Vantilatörleri

1380 ürün listeleniyor
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 37 / 1380 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?