Elektrikli motor vasıtasıyla çalışan tavan vantilatörleri; çift, üçlü, dörtlü ve altılı gibi geniş kanat yapısı ile sunulur. Tavanın merkez noktasına monte edilen ve farklı hızlarda dönebilen vantilatörler, ortam içinde bulunan havayı sirküle ederek doğal yoldan serinlemeye ve temiz havanın kapalı alan içine daha hızlı ulaşmasına yardımcı olur. Dönme işlemi esnasında oluşan hava akımı doğal serinlik sağlar. Tavan vantilatörleri hem estetik bir aksesuar hem de ekonomik bir biçimde iklim kontrolü sağlayan cihaz olma özelliği taşır.

Tavan Vantilatörü Fiyatları

Tavan vantilatörü fiyatları; ürünün markası, modeli, türü, motor gücü ve malzeme kalitesi gibi hususlara bağlı olarak farklılık arz eder. Özellikle, kanat ve lamba için kullanılan malzeme çeşidi ve kalitesi fiyat üzerinde belirleyici rol oynar. Motorun gücü ve kanatların dinamik yapısı, hava devridaimini ve ferahlık hissini artırır. Markaların belli dönemlerde piyasaya sunduğu özel tasarım ve koleksiyon değeri olan modeller de ayrı bir öneme sahiptir.

Klima sistemlerinden farklı olarak vantilatörler, ortamdaki havayı ve sıcaklığı doğrudan etkilemez. Farklı devir sayıları ile çalışan cihazlar, sıcaklığın yönünü ve miktarını değiştiren hava akımları oluşturduğu için, doğal bir serinlik sunar. Kanat eğimi ayarlanabilir özellikte olan ve çift yönlü dönme yeteneği bulunan ürünler, hava sıcaklığını ve esintiyi daha detaylı olarak konfigüre edebilmenize yardımcı olur. Sıcak yaz aylarında, pervaneyi saat yönünün tersi istikamette ve hızlı kademelerde çalıştırmak, hava sıcaklığını değiştirerek soğukluk etkisini artırır. Oda içinde bulunan nemi azaltarak bunaltıcı havayı da dağıtır. Saat yönünde ve düşük kademede cihazı kullanmak ise, sıcak havanın eşit bir şekilde tüm alana yayılmasını sağlar.

Vantilatör kanatları altına monte edilen, farklı aydınlatma gücü ve özelliği sunan lambalar, fonksiyonelliği artırır. Cihazı hem havalandırma hem de tavan lambası olarak kullanmaya olanak sağlar. Lamda türleri; avize, geleneksel tip, tek soketli ve damla ampül gibi birçok farklı tasarıma sahip olabilmektedir. Odanın büyüklüğüne ve tercihinize göre, led, floresan ve sarı ampul gibi aydınlatma seçenekleri rahatlıkla kullanılabilir.

Tavan Vantilatörü Modelleri

Tavan vantilatörü modelleri; çok farklı dekorasyon stilleri, havalandırma ve aydınlatma özelliklerine sahiptir. Double fan, 4-5-6 pervaneli fan, küçük kanatlı modeller ve asimetrik kanatlı vantilatörler gibi oldukça geniş ürün çeşitliliği vardır. Farklı kullanım amaçlarına hitap eden ahşap, cam, metal, plastik ve kompozit materyallerden imal edilen ürünler, dekoratif tarzınızı da ön plana çıkarır. Zaman içerisinde gittikçe küçülen fan motorları ise, ev, otel ve ofis gibi alanlarda daha sessiz ve ekonomik kullanım imkanı sunar.

Odanın hacmi, genişliği ve hava alma durumu gibi unsurlar seçilecek vantilatörün niteliği üzerinde etkilidir. Ufak hacimli odalarda 3-4 kanatlı ve ufak çaplı modellerin tercih edilmesi daha yerinde bir seçim olacaktır. Küçük odada büyük bir fan bulundurmak, estetik açıdan da uygun değildir. Salon ve lobi gibi geniş alanlarda ise, hem motor gücü yüksek hem de kanat genişliği uzun modellerin tercih edilmesi, hava sirkülasyonunun daha verimli bir şekilde sağlanabilmesini kolaylaştırır.

Tavan vantilatörü seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise, alacağınız ürünün, mobilyalarınıza, odanın mimari düzenine ve ortamdaki hakim renge uyumlu olmasıdır. Örneğin; ahşap ağırlıklı ve koyu tonlara sahip bir odaya, klasik tasarım ve üzerinde siyah, kahverengi, koyu sarı gibi renkleri bulunduran bir vantilatör, daha çok yakışacaktır. Aynı şekilde, minimal dizaynı ve sade mobilyaları ile öne çıkan mutfak, oturma odası ve salon gibi alanlar için, cam veya metalik malzemelerden imal edilen şık bir vantilatör almak, daha anlamlı olacaktır.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Tavan Vantilatörleri

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 159 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003201/60000666