Led Ampuller

Led Ampül

Led ampül, enerji tüketiminin az olması ve ışıkların parlak bir şekilde çıkması için tercih edilen ürünlerdir. Farklı renk skalasına sahip olan bu ışıklandırmalar, akıllı duy tasarımları gibi gelişmiş olan özelliklerle imal edilebilmektedir. Led ampuller, geleneksel akkorlar ile mukayese edildiğinde, elektrik harcamalarının % 80’e kadar azaldığı görülecektir. Geniş renk yelpazesiyle satışa sunulan Led ampuller, farklı mekan ve araçların aydınlatılması için rahatlıkla kullanılabilir. Bu ürünlerin farklı tip boyutları ve lümenleri bulunmaktadır. Ürün özelliklerine bağlı olarak, her kullanıma uygun aydınlatma türünü tercih edebilmeniz mümkündür. Seçenekler arasında yer alan, h7 led ampul, arabalarda kısa farlar için kullanılan bir ışıklandırmadır. Yani araçlar için tercih edilebilecek bir ampul türüdür. 

Farklı kullanım alanlarını destekleyen oldukça geniş bir led ampul ürün yelpazesi vardır. Bu ürünler arasında, e14 led ampul duy tipleri de yer alır. Genellikle, avize aydınlatma amacıyla kullanılan bu ışıklandırmalar, farklı lümen özelliklerine sahiptir. Ayrıca bu ürünlerin mm çapları da birbirinden farklıdır. Vidalı olan duylara alternatif olarak üretilen pinli, çevirmeli ve geçmeli olarak duy çeşitleri seçenekler arasındadır. 

Led Ampül Nasıl Seçilmelidir?

Led ampul çeşitleri, oldukça geniş bir kategoriye ayrılmaktadır. Doğru Led ampulü seçmek için öncelikle kullanım alanının ne olduğuna karar verilmelidir. Bu ampulleri satın almak, akkor ışık satın almakla aynı değildir. Çünkü let ampül çeşitleri genel itibariyle birbirinden farklı niteliklerde üretilir. Ancak bu ampullerin nitelikleri konusunda da bilgi sahibi olmak gerekir. Led ampullerin güç seviyeleri birbirinden farklıdır. Bunun yanı sıra ledlerin, W cinsinden değil de lümen cinsinden ölçümü yapılır. Ancak akkor ampullerde, ürünlerin ne oranda parlak olacağı Watt değerinden anlaşılmaktadır. Bunun yanı sıra, led ampullerin parlaklığı da daha fazla arklı olacak şekilde belirlenmektedir. 

Genel olarak doğru olarak bilinen yanlışlardan biri de Watt değerinin parlaklık göstergesi olduğudur. Aslında, watt değerleri ampullerin hangi oranda enerji harcadığını belli etmektedir. Örneğin, 12v led ampul en iyi güç seviyesine sahip ışıklandırmalardan bir tanesidir. Ancak akkor olan ampullerde Watt ve parlaklık arasında korelasyonlar bulunmaktadır. Fakat Led ampuller için Watt değeri, ampulün ne oranda parlak olacağının göstergesi değildir. Çünkü led ampullerin imalat özelliğinden kaynaklı olarak düşük güç tüketimleri vardır. Bu ampuller tercih edilirken, güç tüketimi ve ürün özellikleri göz önüne alınmalıdır. 

Led Ampul Modelleri?

Led ampul olarak satışa sunulan ürünler, farklı kullanım alanlarına hitap etmektedir. Örneğin, t10 olarak piyasada yerini alan ampuller, dipsiz olarak bilinen ve araçların yan, tavan ve park sinyallerinin verilmesine yardımcı olan ürünlerdir. T10 led ampul ise stop ampulü ve plaka ampulü olarak kullanılır. Bu ürünün yanı sıra, araçlarınız için tercih edebileceğiniz farklı led türleri de vardır. H4 led ampul ise çift flamanlı bir üründür. Bu ürün, oto ampul türlerinden bir tanesidir. 

Seçenekler arasında yer alan, e27 led ampul standart duylardan bir tanesidir. Bu duyların yapısı vidalıdır. Bu nedenle, kullanımı bir hayli basittir. Ev ortamlarının ışıklandırılması için uygun olan ampuller arasındadır. Araç kullanımları için uygun olan t5 led ampul ise araç gösterge ışıkları için kullanılır. Bu ürünler, iç ve yan ışıklar olarak kullanılan soket türlerinden bir tanesidir. Otomobillerin marka ve modeline bağlı olarak bu ledlerin nitelikleri değişkenlik gösterir. 

Genel olarak avizelerde kullanılan ampuller arasında ise g9 led ampul duyları da yer alır. Bu ampul türleri, yaklaşık olarak 400 ya da 500 lümen parlaklığa sahiptir. Avizelerde genel olarak 5 ya da 10 arasında ampul bulunmaktadır. Kullanılacak olan g9 duylu ampuller, enerji tasarrufu yapılmasını sağlayacaktır. Farklı bir model olan p led ampul ise uzun, kısa ve sis farı olarak kullanılır. Genel olarak, uzun ve sis farları şeklinde bir kullanım için tercih edilir. Fakat bazı araçların kısa farlarında da p ampuller kullanılabilmektedir. 

Farklı bir kullanım alanını destekleyecek olan led ampul gün ışığı ise renklerin sıcaklığı ve ışınım yapmakta olan kaynağın rengini ifade etmektedir. Genellikle, eski tip ampullerde gün ışıklarının, 2500 K ışık rengi vardır. Bu renk seçenekleri ise üründen ürüne değişkenlik göstermektedir. Normal ışıklandırma işlemini yapabilmeniz için kullanım alanlarını destekleyecek olan 9 watt led ampul modellerini de keşfetmelisiniz. 

Led Ampul Rengi Nasıl Seçilir?

Led ampul araba ve ev kullanımları için farklı tip modellere sahiptir. Bu nedenle, led ampullerin renk seçimi de kullanım alanlarına bağlı olarak tercih edilmelidir. Yıllardır en fazla kullanılan ampuller arasında, akkor lambalar yerini almaktaydı. Standart olan sarı ışığın yansımasının da sarı renkte olduğunu tahmin edebilirsiniz. Ancak teknolojinin gelişmesiyle birlikte led ampuller, geniş bir renk skalasıyla üretilmeye başlamıştır. Led ampul philips markalı ürünlerden, farklı renk aralıklarına ulaşabilirsiniz. Bu renklerin, kullanım sağlayacağınız mekana uyum sağlamasına dikkat etmelisiniz. Özellikle, smart led ampul olarak üretilen modeller, hemen hemen her mekana uyum sağlayacak olan renk seçeneklerine sahiptir. Yani ortamdaki bütün renkleri yansıtacak kadar farklı renk aralıkları modeller arasındadır. 

Standart olan led ampuller için de popüler renkler bulunmaktadır. İhtiyacınıza ve arzunuza bağlı olarak sıcak ve soğuk tonlu ledleri tercih edebilirsiniz. Örneğin, p1 led ampul sis farı olarak kullanılan ve rengi beyaz olan bir üründür. Kısa ve uzun far olarak kullanılabilen ürün seçenekleri arasındadır. Bu ampuller, tek flamanlı olarak üretilmiştir. Ayrıca farklı renk seçeneklerine sahip olan led ampul kumandalı modelleri de mutlaka denemelisiniz. Kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlayan kumandalı ampuller, oldukça işlevsel olan modellerdir. Kumandalı ya da normal led ampullerin ışık renklerini incelemek isteyenler için Kelvin dereceleri tabloları kontrol edilebilir. Bu ampullerdeki ışık rengi, Kelvin türünden ölçülmektedir. Örneğin, 4000k led ampul seçenekleri, soğuk tonlu olan modellerdir. 

Smart Led Ampul Nedir?

Akıllı ledler, aydınlatma işleminin uzaktan kumanda edilerek, yapıldığı ampullerdir. Bu ledler, uzaktan özelleştirilen, programlanabilen ve kontrol edilen internet destekli olarak çalışır. Akıllı ampul modelleri, gelişmekte olan ev otomasyonunun en başarılı ürünlerinden bir tanesidir. Bu ampullerin, bluetooth ve Wİ-Fİ desteği sayesinde, akıllı ampuller mobil uygulamalardan kontrol edilmektedir. Smart ampuller, ışığın rengi ve parlaklığının belli bir formatta değiştirilebilmesi için programlama yapılır. Akıllı ve normal formlu led ampul fiyatları ise birbiri içinde değişkenlik gösterir. G4 led ampul modelleri de smart özelliklerle satışa sunulabilen ürünlerdir. 

Led Ampul Nedir Ne İşe Yarar?

Ledler, elektronik cihazların güç durum göstergelerinde kullanabileceğiniz ürünlerdir. Günümüz teknolojisinde farklı sektörleri destekleyen iç ve dış mekanlara özel olan led ampuller bulunmaktadır. 

Led Ampul Nerelerde Kullanılır?

Ledlerin kullanım alanları, geniş bir alanı kapsamaktadır. Bu kullanım alanları arasında; otomobil farları, reklam panoları, TV ve LCD ekran aydınlatma işlemleri ve benzeri alanlar yer alır. Buna benzer daha birçok alanda led lambalar kullanılmaktadır. 

Ledler Nasıl Çalışır?

Işık yayan bu diyot sistemler, elektrik enerjisinin ışığa dönüştürülmüş halidir. Aynı zamanda, yarı iletken bir devre elemanı olarak da ifade edilebilir. Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Led Ampul Fiyatları ve Modelleri

9378 ürün listeleniyor
Philips
Osram
Panasonic
Cata
Xiyu Shop
Noas
Ack
Sylvania
Osaka
Heka
Kendal
Osaka Light
Ecolite
Powermaster
Helios
Orbus
Forlife
Horoz
K2
Eglo
E27
E-27
E-14
Dahili LED
GU10
2G11
G4
G9
A19
X Metal
AC85
E-40
AR111
G13
T20
T10
E-10
GU9
E-17
2G7
B22
E-39
E-26
FC2
GU5.3
GU5,3
Type-C
E-12
2GX13
BA15D
G10Q
G12
G23
G5
MR16
P28S
G24
R7S
RX7s-24
S14D
G24D-2
GX53
MR11
RX7S
S14S
T5
G100Q
G24D-3
G53
G6.35
Gx9.5
T8
T9
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Işık Rengi
Toplam 46 / 9378 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?