Kaliteli ve Orjinal Ampul Fiyatları ve Markaları

Ampul, dış ve iç mekân aydınlatmalarında yaygın olarak kullanılan aydınlatma sistemidir. Ampul sistemleri oldukça sık kullanılmasından dolayı sürekli gelişim gösteren bir sektördür. İlk üretilen ampul modelleri sadece sarı ışık yayabilirken, şu an farklı renklerde ışık yayabilen birçok farklı ampul sistemi geliştirilmiştir. Onlarca farklı ampul çeşidi arasından kullanmak istediğiniz ortama, kullanma sıklığına veya dekorasyon tercihinize uygun olan ampulü edinebilirsiniz.

Ampul Çeşitleri Nelerdir?

Verdikleri ışık çeşidine göre ampuller sarı ve beyaz ışık veren ampuller olarak ikiye ayrılır. Ampul modelleri şekillerine göre ise yuvarlak, spiral, mum ve düz olarak farklılaşır. Güçlerine göre ampuller modelleri de 2,5 Watt’dan başlar ve 150 Watt seviyesine kadar çıkabilir. Ancak ampuller genellikle sahip oldukları ışık oluşturma sistemine göre kategorize edilir. Buna göre ampul çeşitleri; led, tasarruflu, halojen ve filament ampuller olarak dörde ayrılır. Led ampuller, içerisinden geçen elektriği yüksek verimle ışığa çevirebilen ampul çeşididir. Uzun kullanım ömürleri ve sağladıkları elektrik tasarrufu ile dikkat çeken led ampul modeller, güçlerine ve parlaklıklarına göre farklılaşır. Gün ışığı, beyaz ve sarı renkli led ampuller yaşam alanlarını aydınlatmada kullanılırken; mavi, yeşil, ve kırmızı gibi değişik renkte olanlar dekoratif amaçlı kullanılabilir.

Tasarruflu ampuller ise son zamanlarda en çok tercih edilen ampul modelleri olarak ön plana çıkar. Floresan mantığı ile çalışan tasarruflu ampul modelleri daha verimli bir performans ortaya koyarak yaklaşık yüzde 20 oranında daha az enerji harcar. Halojen ampuller de içerisinde brom, iyot veya halojen gazlarının bulunduğu, yüksek verimli ve iyi aydınlatma sağlayan ampul türüdür. Akkor yada kuvars ampul olarak da bilinen bu ampul modelleri, içerisinde bulunan gazların oluşturduğu kimyasal tepkime sonucu bulundukları ortama ışık yayar. Farklı tasarım ve boyutlara sahip olan halojen ampuller, ev veya iş yerinde ihtiyacınız olan güçlü aydınlatma performansını ekonomik çözümlerle sunar. Özellikle avizelerde oldukça sık kullanılan ampul çeşidi olarak da ön plana çıkan halojen ampuller, ışığın şiddetini ayarlamaya yarayan sistemler ile de uyumlu bir şekilde çalışır. Sarı, beyaz ve gün ışığı renk seçenekleri bulunan halojen ampuller, şekillerine göre de klasik, floresan tipi, mum veya kapsül görünümlü olarak farklılık gösterir.

Filament ampuller modelleri yeni nesil aydınlatma sistemleri olarak bilinir. LED teknolojisinin çizgisel filament haline getirilmesinden meydana gelen bu ampul modelleri, oldukça güçlü parlaklıkları ve verimlilikleri ile dikkat çeker. Uzun ömürlü filament ampul çeşitleri daha az enerji harcayarak daha fazla ışık yayar. İçerisinden elektrik geçtiği sırada herhangi bir ısınma olmadığından dolayı yanma ve patlama gibi durumların olma olasılığı çok düşüktür. Filament ampuller gözleri yormayan ve dinlendirici etkiye sahip ışık yaymaları ile de ön plana çıkar. Her boyutta çeşidi bulunabilen filament ampuller ile ev veya ofis ortamınızı kolayca aydınlatabilirsiniz. Klasik tarzda üretilen filament ampuller, özellikle kafe ve restoran dekorasyonlarında sık olarak tercih edilir.

Ampul Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Gelişen teknolojiler sayesinde birçok alanda olduğu gibi ampul seçeneklerinde de büyük çeşitlik söz konusudur. Ampullerin üretiminde kullanılan her şey ampul fiyatlarına etki eder. Özellikle, ampul çeşitlerinin üretiminde kullanılan malzeme kalitesi ve ampulün teknik özellikleri fiyata büyük oranda tesir eder. Ampul fiyatları üzerinde etkisi olan bir diğer unsur ise ampul modelinin sahip olduğu enerji tasarrufu özelliğidir. Yüksek oranda tasarruf sağlayan ampuller diğerlerine göre daha yüksek fiyatlıdır. Ampullerin güçleri de fiyat üzerinde etkin olan hususlar arasındadır. Daha güçlü ışık yayabilen yüksek Watt’lı ampuller düşük Watt’lı olanlara göre daha pahalıdır. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Ampul Fiyatları ve Modelleri

4.039 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Philips Ampuller
  2. Cata Ampuller
  3. Osram Ampuller
  4. Horoz Ampuller
  5. Wildlebend Ampuller
  6. Osaka Light Ampuller
  7. Sylvania Ampuller
  8. Maxima Ampuller
  9. Ack Ampuller
  10. Toptancı Kapında Ampuller
  11. General Electric Ampuller
  12. K2 Ampuller
  13. General Ampuller
  14. Heka Ampuller
  15. Helios Ampuller
  16. Electroon Ampuller
  17. Ctorch Ampuller
  18. Osaka Ampuller
  19. Seldur Ampuller
  20. Global Ampuller
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Ampul Cinsi A-Z
 6. Watt A-Z
 7. Işık Rengi A-Z
 8. Watt Aralığı A-Z
 9. Duy Tipi A-Z
 10. Dim Özelliği
 11. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003201/13003202
Başa dön