Enerji Tasarruflu Ampuller

Enerji tasarruflu ampuller, klasik ampullere göre %80'e varan enerji tasarrufları ve yüksek kullanım ömürleri ile ön plana çıkıyor. Akkor flamanlı ampuller gibi fazla ısınmadıklarından dolayı oldukça verimli şekilde çalışan enerji tasarruflu ampuller, ev ve iş yeri aydınlatmasında yoğun olarak kullanılıyor. Çeşitli elektrik güçlerinde, ışık tiplerinde ve fiziksel özelliklerde üretilen, dekoratif birçok tasarruflu ampul modeli bulunuyor.

Enerji Tasarruflu Ampul Çeşitleri

Enerji tasarruflu ampuller sarı, beyaz ve gün ışığı gibi çeşitli türlerde ışık yayma özelliklerinde üretiliyor. Tüketicilerin kullanım alışkanlıklarına ve aydınlatılan ortamın özelliklerine göre sarı, beyaz ya da gün ışığı türündeki ampul tercihi değişebiliyor. Bazı tasarruflu ampuller E14, E27 gibi soket tiplerinde üretilirken bazıları ise T4, T5 gibi floresan soketlerinde ya da aydınlatma sistemlerinde kullanılan çeşitli soket tiplerinde üretiliyor. Evlerde kullanılan standart duylara uyumlu olan soket tipi E27 olarak geçiyor. 9, 13, 24, 30, 50 ve 75 Watt (W) gibi çeşitli elektrik güçlerinde üretilen birçok tasarruflu ampul modelinden size en uygun olanları tercih edebilirsiniz.

Enerji tasarruflu ampullerin spiral, çubuk, dairesel ve mum görünümlü gibi çeşitli fiziksel özelliklerde birçok dekoratif modeli bulunuyor. Dekoratif görünüm özelliklerinin yanı sıra pembe, mavi ve yeşil gibi değişik renklerde ışık yayabilen tasarruflu ampuller de satışa sunuluyor. Enerjisini üzerinde bulunan güneş panellerinden alan ve herhangi bir şarj cihazına ve elektrik kaynağına ihtiyaç duymayan güneş enerjili tasarruflu ampuller de bulunuyor. İhtiyaç durumunuza göre tekli ürün şeklinde satılan tasarruflu ampulleri tercih edebileceğiniz gibi ambalaj içerisinde 3, 5 ve 10 gibi değişik adetlerde ampulün yer aldığı çoklu ürün paketlerini de tercih edebilirsiniz.

Enerji Tasarruflu Ampuller Nasıl Çalışır?

Elektrik enerjisini klasik ampullerin yaklaşık 3 katı verimli kullanan enerji tasarruflu ampuller, floresan lambalarla aynı prensipte çalışıyor. Ampul içerisinde bulunan civa elektrik enerjisi sayesinde buharlaşıyor ve civadan yayılan ışınlar ampulün cam duvarlarına çarparak aydınlatma yapılmasını sağlıyor. Enerji tasarruflu ampul akkor flamanlı ampul gibi fazla ısınıp kayıp enerjiye sebep olmadığı için oldukça düşük güç tüketimi ile yüksek bir aydınlatma elde edilmesine imkân tanıyor.

Enerji Tasarruflu Ampullerin Faydaları

Enerji tasarruflu ampuller %80'e varan enerji tasarrufları ve klasik ampullere göre 8 ila 10 kata kadar artabilen yüksek kullanım ömürleriyle dikkat çekiyor. 6000 saat, 8000 saat gibi yüksek kullanım ömürleri bulunan tasarruflu ampulleri kullanarak elektrik faturanız üzerindeki yükü azaltabilir ve daha düşük faturalar ödeyebilirsiniz. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olmaları ve sarı, beyaz, gün ışığı gibi çeşitli türlerde ışık verebilmeleri enerji tasarruflu ampullerin sahip oldukları diğer avantajlar arasında geliyor.

Enerji Tasarruflu Ampul Fiyatları

Enerji tasarruflu ampul fiyatları ürünün Watt olarak gücüne, soket türüne, dekoratif özelliklerine ve tekli ya da çoklu paket halinde satılması gibi faktörlere göre değişiklik gösterebiliyor. Uzun ömürlü, enerjiyi oldukça verimli kullanan ve birbirinden dekoratif modelleri bulunan tasarruflu ampullerden bütçenize ve zevklerinize en çok hitap edenleri satın alabilirsiniz.

Enerji Tasarruflu Ampul Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Enerji tasarruflu ampul alırken dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında, ampulün takılacağı duy ya da sokete uyumlu olan modelleri satın almak geliyor. Aydınlatılacak ortamın büyüklüğü arttıkça daha yüksek Watt değerine sahip olan tasarruflu ampulleri tercih etmek önem taşıyor. Sarı ışık, beyaz ışık ve gün ışığı gibi çeşitli ışık türlerinde aydınlatma yetenekleri bulunan tasarruflu ampullerden, göz zevkinize ve aydınlatacağınız ortamın özelliklerine göre en beğendiğiniz modelleri satın alabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Enerji Tasarruflu Ampuller

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 1090 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003201/13003202/13003212